0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #480 -: Април 22, 2020, 20:51:08 pm »
Helianthus-че, мислих те тези дни. И аз си мисля, че при вас вече към АРТ отива или поне стимулирани цикли. Много те мисля да знаеш. Чакам да мине всичката лудница и да пием кафе в София.

Ще ме дават, сега ми се обадиха

Тери, и аз те мисля много.  :bighug: Нямам търпение за кафето в София!
При нас отвсякъде си отиват нещата към някаква АРТ. Само ме забави тази втора биохимична да се ориентирам. Каквото такова, дано скоро има раздвижване.
Още не съм те гледала, след малко ще пусна новините.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #481 -: Април 22, 2020, 22:15:59 pm »
Яничка, въпреки че писахме, ще пиша и тук, в случай, че някой някога чете ( надявам се да не не налага никому да търси дали е нормална , кръвта, която изтича след аборта) Но миналата година , баш на великден и на мен на аборта ми се влачеше като сополи- нормално е , но знаеш- аз не бих пропуснала преглед. Тери, новините са такива- все скандала търсят, тъпо че не са показали всичко, но евала че си излезла !
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #482 -: Април 23, 2020, 01:17:18 am »
Тери, да напиша и аз, че се гордея с теб! Така се прави, заставам зад твоята позиция напълно!  :youwoman:
Трябва да изразяваме мнението си публично, иначе никой няма да обърне внимание. Вирусът и след месец ще го има, за съжаление. Времето минава...
Успех на всички, момичета, не спирайте да вярвате!!! Ще ги пуснат много скоро процедурите!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #483 -: Април 23, 2020, 08:25:06 am »
Привет, минавам само да почерпя с  :balk_12: и да поръся с  :goodluck: и :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #484 -: Април 23, 2020, 13:02:53 pm »
Лято, честит празник.  Родила и се в прекрасен ден  :D Бъди здрава, обичана, ценена и много щастлива  :hbirth:
Благодаря за прашеца, скоро не съм минавала да се поръся  :ywoohoo:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #485 -: Април 23, 2020, 17:55:23 pm »
Здравейте, момичета! Имам питане, др. Русев от София (имунолог) ми назначи генетични изследвания, от които се оказа че имам завишени НК клетки, повишена НК активност, повишени тромбоцитно-левкоцитни агреганти и хетерозигот по мутантен алеал на MTFHR. Назначавами вливане на интралипид 3-4 дни преди овулация и повторно 4 дни след положителен тест, аспирин протект през ден, след положителен тест да се включи фраксипарин. Та въпроса ми е, след като не съм от София, а от Пловдив при кого да отида за вливане на интралипид? Благодаря ви предварително! 😊
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #486 -: Април 23, 2020, 18:33:43 pm »
Лято, честит Рожден ден! Бъди здрава и щастлива!

Как пък всички имаме едно и също според доц.Русев и имаме все еднакви назначения...вече ми е много съмнително.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #487 -: Април 23, 2020, 18:50:38 pm »
Той не предписва ли това на всички? Колко са ти завишени НК клетките? Доколкото помня за няколко часа изтичаше , но не съм вливала. Тук другите момичета ще се включат.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #488 -: Април 23, 2020, 19:04:18 pm »
19.7 при норма 13
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #489 -: Април 23, 2020, 21:23:19 pm »
А като %?
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #490 -: Април 23, 2020, 21:40:58 pm »
Аз съм негова пациентка също, това ми предписа преди да забременея, след което следи показателите на 3 седмици и регулира терапията. Примерно аз съм на акард 150 мг и клексан всеки ден от трансфера. Относно вливките правих преди първото инвитро, след това за второто говорих с него и ми каза, че моите НК клетки са леко завишени и би трябвало да съм се повлияла от предишните ми вливания, имах към 3 вливки някъде и няма смисъл да правя отново. След положителния тест ми каза да си влея 5 мг за всеки случай, но аз реших, че не искам, с АГ говорих също и ми каза, че няма смисъл, но говорим при мен за малко завишение от 1,7 над нормата. Още повече пиех и медрол и не исках да ги смесвам. В една група от фейса четох, че при високи НК клетки, вливането помага на жени с ранни аборти да задържат бебета си, но примерно в нашата група, мнозинството не подкрепят това твърдение. Виждам, че лекарите са на различно мнение, понеже общувам с жени от различни клиники и това пречи за единно решение по въпроса. Аз така го усетих и вторият път не си направих вливки, но всеки случай е индивидуален.
Лято, Честит рожден ден! Бъди здрава и благословена, спокойна и щастлива бременност, пухкав финал и много радости в семейството ви!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #491 -: Април 24, 2020, 00:54:05 am »
То нмх си и само всеки ден.
Аспиринът си е 150 по стандарт.
И да, на всички едно и също изписва май.
Мц защо са ти аспирин и нмх щом имам само по MTFHR мутация?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #492 -: Април 24, 2020, 12:20:58 pm »
Като сте заговорили за НМХ и аспирин, да си дам отчета от доктора. Ако случайно някоя жена изпадне в моята ситуация да я обвиняват, че си е погубила ембриончето с неправилна терапия с НМХ и аспирин - да може да диша спокойно. Да уточня, че както знаете аз изобщо не се вързах още от началото на това.
Та моят доктор каза, че при терапия с НМХ и аспирин, дори и да нямате нужда от нея, единственото последствие може да е ако се порежете, да кървите примерно 2-3 дни. Нищо, ама абсолютно нищо друго не може да се случи. А аз май съм единствената тук, моято не е кървила след инжекция. Май всички момичета, които в момента са бременни са имали кървене от мястото на обождане и трудно са го спрели. Аз и капка не съм имала, нищо че сложих само 32 инжекции, но пък бях на 0.6 доза.
Освен това ми преведе цялото изследване за тромбофилията и се удря по челото през цялото време, защото очевидно не аз съм човека, който има нужда от превод. Ясно е написано, че имам по-висок риск от Фактор 5 и отдолу пише, че трябва задължително терапия. Той каза при положителен тест веднага да започвам НМХ и аспирин. Но имам час и при хематолога, че нали и АФС имам, да видим той какво ще каже.

Този път тез в болницата са си свършили работата като хората. Доктора каза, че ще имам кървене около 10 дни и това, което не е като цикъл било нормално. Очаква да имам цикъл около 30 дни след датата на аборта. Като го питах, ако не ми дойде, колко време трябва да чакам за да се явя при него - той ме изгледа странно и каза - спокойно, ще ти дойде когато казвам. След първият цикъл трябва да ида на преглед да види лигавица и т.н. и ще имаме зелена светлина за опити.
Което означава че цикълът ми се пада същият като забременяването миналата година. Тогава е бил около 15 май и сега се очаква тогава.

Лято, честит рожден на патерица.
Тери, браво! Нормално е да орежат в новините. Баща ми толкоз пъти е говорил относно трансплантациите и те всеки път режат и вадят казаното от контекст. Та да се чудиш после това ти ли си го казал.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #494 -: Април 24, 2020, 15:01:34 pm »
Лейди ,дано!И аз вчера говорих това с доктора,твърдо е против спиране на процедурите.
Мисля че скоро ще ги възобновят,той Ананиев днес е така,утре онака.Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #495 -: Април 24, 2020, 15:53:45 pm »
Дано, Слънчице! Не само той си мени мнението, всички са едини и същи. Дано успеят да повлияят на решението му.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #496 -: Април 24, 2020, 16:02:53 pm »
Според мен тази мярка е защото сега е увеличението на случаите. Медицинският персонал е силно уязвим и много често от него тръгва заразата. Само Видин за пример, а и почти 15% от заразените са мед. персонал.
Така или иначе си мисля, че след 13 май ще разрешат всички процедури. Дано само да не стане на юруш. Все пак 2-3 седмици не са кой знае колко.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #497 -: Април 24, 2020, 23:09:18 pm »
Петицията си е направо загубена кауза. Само 1700 човека са я подписали, сигурно повечето от тях си имат и деца вече  8O Аз даже изпратих 10 евро, за да се рекламира на 6000 човека и те ми върнаха с отговор, че ще я представят на 6000 човека посетили сайта им. То какво се оказа. Писах и на автора на "Бездетен" да сподели петицията. Човекът се отзова, но никаква активност.
Много ми хареса какво беше споделила др Мели https://mariasharkova.com/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%B5%D1%89%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD/?fbclid=IwAR3wMkHJgAzXA4vnPJy14ZH1G-eNh8l2XbdO6V9HfjFnxclfl3ZnF1x-nVc


Мц, четох те скоро за вливки. В Ню лайф правят. И то правеха даже по извънредно положение, докато инвитро процедури не провеждаха. Може да ги попиташ. Ако мутацията ти е само MTFHHR не си за терапия. Според мен нещо друго не е било ОК, аз съм с тази мутация, но с др Русев не сме я обсъждали особено. Иначе и моята терапия е 1 към 1 с твоята (имам една хетерозиготна нискорискова и затова ми предписа Фраксипарин и Аспирин, аз така или иначе ги слагах след  трансфери). Вливки не съм правила, няма и да правя, защото ще имам курс кортикостероиди.  До 200мг Прогестерон на ден. И на мен ми изкара подобни стойности на НК клетките мисля, но с момичетата коментирахме, че това са периферни НК клетки. Абе, беше ме вкарал жестоко във филма, а аз основно отивах за изследване на Ембриотоксини. Ти пусна ли ги? На мен Петрова ми ги искаше след като вече не намирахме причини за неуспешни трансфери. Звънни да попиташ в Ню лайф, така или иначе сега са по-свободни. Ако се съгласят, задължително попитай кой купува препарата ти или те.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #498 -: Април 25, 2020, 08:47:57 am »
Чух се с др Русев, изпрати ме в ню лайф при Петрова или Танев,а иначе ембриотоксичния тест ми е отрицателен. Ще направя вливките най вериятно следвашия месец, малко ми е трудно да преценя точно кой ден преди овулация да направя първата вливка, тъй като цикъла ми д супер нередовен и реших 5-6 дне преди предполагаемата овулация.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #499 -: Април 26, 2020, 11:57:48 am »
Момичета, обявиха, че до довечера ще отменят заповедта за спиране на АРТ.
Успех на всички. Аз ще се яхна с първата вълна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света