0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #200 -: Ноември 08, 2018, 10:06:59 am »
Мишееее, честит празник, прекрасно момиче :* :* :* Пожелавам ти един хубав цикъл и много качествени яйцеклетки. Палците на краката ми винаги са стиснати за теб :* :* :*
Към мен може вече с "Карък" да се обръщате. Бях на преглед. Докторката отсъстваше и минах при другия доктор. Прегледа ме той и видя на втори ден от цикъл (след месец блокиран с естрофем) да светят на екрана 3 фоликула по над 1см всеки. Откъде са се появили кой знае. И то 3. Минавам 10 дена на противозачатъчни. Чакам след това цикъл след няколко дена и пак на преглед. Интересно ми е защо са пораснали и то по време на приема на Дуфастон. Преди седмица имах един лутенизирал и толкова. Чудя се дали не е възможно все още да съм хиперстимулирана от инвитрото. Месеца след инвитрото докторката очакваше да ме види с 2 доминантни фоликула, аз цъфнах с 4. И сега реално това е следващия цикъл и 3 големи.
Лошото е, че ми се объркват много плановете. От 9 до 12 декември ще работим денонощно с белгийския екип в една къща и аз съм много важно звено за проекта, който ще правим. Другата седмица ще ида да попитам лекарите не може ли да пия противозачатъчни по-дълго, защото иначе евентуален трансфер би се паднал точно в интервала 9-12 декември
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #201 -: Ноември 08, 2018, 10:23:55 am »
Мише, честит имен ден :) Пожелавам ти да си здрава и обичана, цикъл и най скоро време, една успешна процедура и едно сладко бебче на финала :)
Тери, ти си нашето каръче :hug2: Едно след друго са нещата при теб и май е била силна стимулацията.
Милиарда ти как си? :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #202 -: Ноември 08, 2018, 10:31:12 am »
Весел празник на всички празнуващи днес!
 Тери,противно на всичко което се твърди,аз мисля ,че дуфастона не подтиска образуването на фоликули,дори в някой случаи ги подпомага. Мн зависи и каква е дозата,ако е висока,може и да подтисне,но ако е като моята, на дали. Точно и заради това,аз ще попитам дали наистина няма да е по добре да мина на противозачатъчни и после на чисто ( дай Боже ) стимулация.
Не съм много запозната,но постоянно се стремя да наваксвам :oops:
Може пък това което са видели днес при теб , да е на късмет за в бъдище.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #203 -: Ноември 08, 2018, 11:20:50 am »
Честит празник момичета и спецялно на именниците да сте живи и здрави ❤️
HELIANTHUS разбирам ,имам една колежка която тя така има два спонтанни аборта и едно бебче сега правят опити за второ и единия спонтанен аборт и е при тези опити . От нея знам четрябва да ти се е случи поне 3 пъти за да  започнат проследяване и да ти давам неща за задържане . Но при мен тук за да мина по реда си трябваше да лъжа и да им вдигам скандали . Сега искам да си пусна да ми видят пак щитовидната жлеза и нз как ще стане какво да им кажа че да ми пускат изследването ..... все трябва да си пред униране че да ти обърнат внимание :/ . Действай си в Бг ако питаш мен и това е . Кофтито е наистина ,че не си там ,аз сега за това направо решихме да правим IVF с лека стимулация в Бг защотото не мога да си позволя да се прибирам за по месец ако не почнем от инсем и не стане и после да опитаме с ivf на ЕЦ. и З а това на сигурното .
Стискам ти палци и това което бих ти препоръчала с две ръце обърни се към някой добър в акупунктурата много помага ,а поне тук е Англия ще намериш наистина добри специалисти в тази област !!!!!
Джули аз имах нарушения в цикъла при висок пролактин .
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #204 -: Ноември 08, 2018, 11:51:02 am »
Мен след 2 аборта се съгласихада ме пратят на изследвания, защото са един след друг и нямам живо родени деца, но много се замотаха с изпращането. Стискам палци бързо да се наредя нещата при вас. По-назад не знам за какви генетични говорехте преди инвитро, но ако става въпрос за кариотип на двамата да знаеш, че отнема 2 месеца да излезнат резултатите.

Мише честит имен ден! Да си жива и здрава и скоро бебче!
Честит празник и на всички останали!

На мен днес ми беше термина с първата бременност... Скапана работа.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #205 -: Ноември 08, 2018, 13:13:18 pm »
HELIANTHUS пробвай наистина с акупунктура !! Благодаря дано скоро всички се радваме на бебчета ❤️ Генетичните мислим да ги пуснем за всеки случай като се приберем в Бг преди инвитрото .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #206 -: Ноември 08, 2018, 13:51:57 pm »
Хелиантус, ти нали все пак имаш мутации, били те и хетерозиготни? Чудиш се дали ти трябва терапия- аз бях при подобни на твоите резултати. Защо не се опиташ да вземеш час и при д-р Паскалева?

Вени, на теб от годините са ти много високи естрогените и явно дозата на прогестерона е ниска и затова имаш Ф.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #207 -: Ноември 08, 2018, 14:24:29 pm »
Хелиантус, ти нали все пак имаш мутации, били те и хетерозиготни? Чудиш се дали ти трябва терапия- аз бях при подобни на твоите резултати. Защо не се опиташ да вземеш час и при д-р Паскалева?


Имам само хетерозиготен PAI-1 4g/5g и  и хомозиготен по MTHFR, което уж ги водят много ниско рискови мутации. Вярно, че и ти така беше. Опитах се за Паскалева, но късно се сетих, записваха за началото на Декември. В Англия до колкото знам признават само хомозихотите по Лайден като рискови и сигурно ще ме от свирят, но ще видим. Ще говоря пак с Калчев да видим какво ще каже и да ми изпише евентуално фраксипарин. Нещо твърде много съм се напрегната напоследък.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #208 -: Ноември 08, 2018, 14:28:18 pm »


Вени, на теб от годините са ти много високи естрогените и явно дозата на прогестерона е ниска и затова имаш Ф.
Възмижно е това с естрогнените,последно когато ги изследвах бяха зле,но не мак толкова.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #209 -: Ноември 08, 2018, 14:53:24 pm »
Хелиантус, доколкото знам аспиринът е по- важен в нашата ситуация. На мен НМХ ми беше за връзване на гащите и защото имаше съмнение за антифосфолипиден синдром. При добре положителни АФА преди бременността се оказа, че в 2-3 месец бяха в норма. Искаха да ми спрат всичко тук, но аз си продължих до края. В едно съм сигурна- започна ли опитите за 2ро ще изследвам пак АФА и подобни и без значение от резултата пак ще бъда на терапия. Даже имам останали няколко инжекции НМХ  си ги пазя при евентуална бременност да ги започна, съща имам и аспирин под ръка, че на Байер го няма тук от май месец и уж няма да го има въобще. До 2020 средата имам време, че до тогава им е годността. С две думи чакам само бременност и се хващам на същото хоро :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #210 -: Ноември 08, 2018, 15:13:13 pm »
Аз като за капак имам май хемороиди. От няколко дни чувствам болка и имам кървене при ходене до тоалетна,  направо само тръни няма при мен. Преди бях бетон,незнам нали си въобразявам но след миседа всичко ми тръгна на опаки
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #211 -: Ноември 08, 2018, 15:25:25 pm »
Джули, аз ги имам от години. Ще се оправят най-вероятно. На периоди са.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #212 -: Ноември 08, 2018, 15:26:39 pm »
Аз като за капак имам май хемороиди. От няколко дни чувствам болка и имам кървене при ходене до тоалетна,  направо само тръни няма при мен. Преди бях бетон,незнам нали си въобразявам но след миседа всичко ми тръгна на опаки
Джули,аз имам от 25г,спасение няма,само облекчение намирам.
Свещички Масту,действат пще с първото поставяне.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #213 -: Ноември 08, 2018, 15:28:54 pm »
И най-вече редовно ходене на тоалетна. Яж круши, мюслите, ако не си редовна. Често се обострят при затруднено ходене на тоалетна. След това се успокояват.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #214 -: Ноември 08, 2018, 16:54:14 pm »
Ох аз пак съм във филма,днес не ме болят гърдите ?!?!?! На преглед съм чак в понеделник. Това и бавно нарастващото чхг и малко се филмирах....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #215 -: Ноември 08, 2018, 17:12:59 pm »
Преди време бях разказвала за една жена, която е вдигнала клиниката на крак, че й било умряло бебето, защото не я боляли вече гърдите. Разказаха ми го като: "Така не се прави", бебето си й било здраво и тупкащо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #216 -: Ноември 08, 2018, 17:19:00 pm »
Момичета честит имен ден на именничките и честит рожден ден на Слънцемое :ballons: :balk_20: :balk_19:. Пожелавам ви в скоро време да гушкате здрави бебенца.
Успех и на всички останали
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #217 -: Ноември 08, 2018, 17:22:11 pm »
Може би ако чхг беше нормално,нямаше да обърна внимание,но сега съм малко на тръни. Да се надяваме всичко да е наред.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #218 -: Ноември 08, 2018, 19:25:00 pm »
Мише,Слънцемое,честит празник момичета😘,бъдете здрави,обичани,щастливи и скоро майки bighug:.
Тери,Тери,просто не знам какво да кажа.Дано се наредят нещата.
Милиарда,откога ти е последното ЧХГ?Филмираш се заради първия неуспех,всичко ще е наред.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #219 -: Ноември 08, 2018, 20:21:25 pm »
Милиарда, не е показател това с гърдите. Аз също се бях шашнала като спяха да са чувствителни 3-4 дена след положителния тест. Останаха си нечувствителни до края. Нов ЧХГ прави ли?

Тери, не мисля, че 2 месеца може да те държи стимулацията. Нови фоликули ли са? Защо само 10 дена противозачатъчни и какви?

Знам ли, Вени, гадая само :)

Късмет на всички и прегръдки за Маги!