0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #160 -: Ноември 07, 2018, 09:22:31 am »
Мерси много, Тери
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #161 -: Ноември 07, 2018, 10:05:22 am »
Чочолинка, качването на килограми по време на стимулация е строго индивидуално - аз толкова не качих, че се филмирах, дали нещо не върви както трябва стимулацията. Все пак малко преди мен инвитро прави близка приятелка и я наблюдавах как хем се старае, да не качва, хем мъжът ѝ я майтапеше, че ще развие синузит, понеже носа ѝ е все в хладилника наврян. Та при всеки е различно.
Тери, ти да не работиш в начално училище, бре? Какви са тия работи в тоалетна на възрастни хора?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #162 -: Ноември 07, 2018, 10:10:42 am »
Аз по време на стимулацията отслабнах даже с 2 кг. Нищо не ми се ядеше. Едва хапвах нещо, добре, че до клиниката има една пекарна, та благодарение на тяхната храна оцелях. Та отслабнах  и По-добре, че оттогава съм все на Естрофем и от него качвам.  Но по време на стимулация последното, за което трябва да се мисли, са килограмите, защото идеята е да се забременее след това и да забравиш за хубавото тяло.

Слънчице, при мен все е така. И д-р Даскалов и в клиниката ми дават винаги листове с обяснения какво да прави след ЦС, след трансфер. Да няма забравени въпроси. Дано е хубав Прогестеронът днес.

Пешек, какво да ти кажа. Дипломата за висше образование в наше време вече нищо не значи :D

Вени, Естрогенът влияe на повишаването на Пролактин. Може затова да те болят гърдите. Затова Пролактин се изследва, когато е възможно най-нисък естрогена (поне така ми е казвал ендокринолог)
« Последна редакция: Ноември 07, 2018, 10:27:29 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #163 -: Ноември 07, 2018, 10:22:48 am »
Тъкмо ще тръгвам към лабораторията.Мисля ,че трябва да е,два пъти съм го пускала все си е ок.
Аз на твое място бих залепила бележка,с призив за по-цивилизовано ползване на тоалетната.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #164 -: Ноември 07, 2018, 10:31:29 am »
Слънчице,ще я сменям. Записах час при К.Александров,да видим какво ще се произнесе.

Болките в гърдите намаляха, може и от стрес да е било,че аз мн се филмирам в края на всеки цикъл  :D
За сега няма да го изследвам пролактина,започвам да пуя Геритамин,назначавам си го :D
Благодаря момичета!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #165 -: Ноември 07, 2018, 10:45:58 am »
К.Александров,от първите изследвания  откри конкретно проблема ми.Доста е директен, да знаеш.От февруари съм му пациентка,юни за кратко бях бременна.Чела съм и лоши отзиви за него,но аз съм доволна.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #166 -: Ноември 07, 2018, 10:57:09 am »
Навремето Александров ме изроди с голямата ни дъщеря,все още прохождащ гинеколог,тогава ми направи впечатление ,че има добро отношение към пациентите си. Докато всички празнуваха (бабин ден) той беше до мен. 😁
Може пък да ми е на късмет и сега!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #167 -: Ноември 07, 2018, 11:18:29 am »
Привет на всички! Отивам в Щерев днес да си пусна АМХ, че ми трябва за Фонда. Пуснах ЛХ и естрадиол, за да говорим за платено инвитро или пак инсеминация, да не ме боцкат два пъти, но лекарката ми каза, че по-добре да е със стимулация инсеминацията, за по-голям шанс, а за инвитро искат 5000 лв, аз бях разбрала около 2000 лв на естествен цикъл. Бяхме решили да действаме за тази сума, но... сметките не се правят без кръчмар. Така че ми отпадат този месец процедурите. В петък ми е овулацията, ще си действаме по обичайния начин. Не искам да чакам тези 4 месеца, ще опитваме с инсеминация въпреки лошата спермограма. Така че следващия месец с нови надежди.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #168 -: Ноември 07, 2018, 11:47:30 am »
Благодаря ви момичета , просто ми беше интересно как влияят тези неща . Аз не се притеснявам толкова за кг колкото като се знам с какъв ПМС съм се надявам да не ми е така от стимулацията ,за емоциите говоря ,че както и ще съм сама ... 🤦‍♀️ Ще ми е още по голям филма ,но пък от др страна това със спирането на цигарите ме кара да се чувствам че няма невъзможни неща 😂 не вярвах че някога ще ги спра ,но какво нещо е стимула когато искаш детенце ...човек е готов на всичко .
Тери и тук така давам и обясняват за всичко .

Момичета ,а знаете ли аз като не живея от 9г в Бг дали мога да кандидатствам по тази програма ЦАР аз се водя по лична карта с адрес в Бг ,само май видях ,че пише ,че в нашия случай на неизяснен стерилитет трябва да имам 4 неуспешни инсем ... :/?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #169 -: Ноември 07, 2018, 11:49:51 am »
Ин витрото на ЕЦ, не е никак евтина процедура.Все пак си имаш пункция и трансфер, който са си закотвени и като имаш лека стимулация и то си става класическо ин витро.В Надежда, когато стартираха този вид ин витро преди 6-7г. струваше около 1000лв, но тогава правеха много леки стимулации, на мен с менопур 75 мисля че ми направиха и то с 3 инжекции и не смятаха по стандартния начин пункцията и трансфера.Та тогава беше много добра и поносима цена.Сега си е скъпо удоволствие.За това много хора практикуват събират няколко поредни цикъла яйцеклетки, оплождат и замразяват.И като станат 3 например ги размразяват и връщат.Но пак зависи от диагнози и вида на стерилитета.

Чочолинка, можеш да кандидатстваш, но сама си видяла трябват ти 4 опита АРТ неуспешни.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #170 -: Ноември 07, 2018, 13:04:18 pm »
На мен ми дойде. Утре съм при докторката да започваме отново подготовка. След седмица микробиология и ще видим. Този път няма да правя планове. Нито ще се пазя от болни хора, нито ще си променя ежедневието.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #171 -: Ноември 07, 2018, 13:20:21 pm »
Аз качих по 3-4 килограма на всяка неуспешна бременност. Имам 3. От 6 стимулации не съм напълнява допълнително, спрях и цигарите (мнооого важно нещо е!)- не съм напълняла, от бременността- на килограмите от преди нея съм, но те са с 12 повече от нормалното ми тегло.
Не знам какво те притеснява. Може би от едновремешните разкази за стимулации с многото килограми, виенето на свят, окосмяването или падането на коса и подобни. При мен нищо не се промени освен поставянето на инжекции.

Вени, имай предвид, че Александров е прям и понякога звучи като груб, ако си по- лесно обидчив човек.

Тери, то в тази ситуация даже и диплома за начално е много! Кажи на шефа си да се разберат по шефски между офисите.

На ЕЦ не си ли е същото като на стимулиран, но без допълнителните пари за стимулации.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #172 -: Ноември 07, 2018, 13:55:14 pm »
14.320 ng/ml, прогестерон ниско ли е?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #173 -: Ноември 07, 2018, 14:08:07 pm »
Ами не знам. Павла и Маги други стойности казаха от тези, които аз знам.
Това, което съм чела, казва, че Прогестеронът на 7 ден от овулация трябва да е по-голям от (долна граница + горна граница)/2. Пък бая почетох и моя отговаряше на тази формула.
Освен това според мен утре ще се е вдигнал още. Защото в сряда по това време все още не ти беше настъпила овулацията. Може да е настъпила в четвъртък например.
« Последна редакция: Ноември 07, 2018, 14:10:55 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #174 -: Ноември 07, 2018, 14:32:15 pm »
Тери,не знам,малко ми се вижда,1.83 до 24 е в лут.фаза. по референтни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #175 -: Ноември 07, 2018, 14:33:24 pm »
Референтните? Иначе аз знам, че около 15 е ок.

Сега видях, че си ги написала. ☺
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #176 -: Ноември 07, 2018, 14:39:21 pm »
Според мен си супер, пада ти се средата 12.9. И мисля, че ще се вдигне дори още малко до утре.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #177 -: Ноември 07, 2018, 16:47:09 pm »
Тери,благодаря!Дано този път имаш чиста писта,нищо да не те препъне,и за Коледа да окачиш теста на елхата😉
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #178 -: Ноември 07, 2018, 17:23:13 pm »
На мен в Надежда 2016г на ЕЦ ми излезна около 1500лв,в тази сума включвам ЦС,изследванията мойте и на таткото и част от поддържащата терапия след това
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #179 -: Ноември 07, 2018, 17:38:57 pm »
Bebeshok, много добра цена! Виждам и успешния резултат в подписа ти! Браво!
Аз като имам каверном в мозъка и се притеснявам от стимулацията, да не повлияе по някакъв начин, лекарката знае, ще припомня пак, като започнем следващия месец, но си имам притеснението. Затова исках на естествен цикъл, но тя предпочита на сигурно да действаме.