0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #260 -: Ноември 12, 2018, 13:07:28 pm »
Ами от която и страна да е ще я направя.Тя и от другата да е нали на теория може да се улови.А и може да се падне откъм тръбата,нали понякога един и същи яйчник овулира.
Ами 400 лв е инсеминацията,мисля че нова вирусология няма да ни трябва.Целта оправдава средствата,наистина не знам ако бяхме с по една минимална заплата как щяхме да се оправяме.Ако има стимулация може да се оскъпи,ама каквото такова.Благодаря ви момичета🤗.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #261 -: Ноември 12, 2018, 13:07:58 pm »
Момичета здравейте! За мен нещата приключиха,снощи прокървих със съсиреци и ми беше ясно на къде вървят нещата. Днес док не видя нищо в матката,каза ми да спра всички лекарства и да чакам да се изчистя сама и като ми дойде на 5-и ден при нея,а ако не ми дойде до 10 дни пак да отида евентуално да ме изчистят. После мисли да направим биопсия на матката,защото си мисли че там може да е проблема и май ще направим хистероскопия да махнем септума в матката и тогава да вземе и биопсия. Това е от мен не се предаваме,не съм паднала и духом,защото го очаквах. Продължаваме напред. Хубав и слънчев понеделник на всички. Слънчицето съжалявам за този резултат. Прегръщам те 🤗🤗
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #262 -: Ноември 12, 2018, 13:11:20 pm »
Милиарда,съжалявам за станалото,но продължаваш напред и на горе.
Браво за куража с който постещаш неуспеха.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #263 -: Ноември 12, 2018, 13:25:58 pm »
Милиарда,съжалявам за това.Мисля,че след хистерото ще стане,ти си забременяваш.
Добре,че не си паднала духом,дано я направите преди празниците и скоро след това да имаш зелена светлина и да си подновите опитите.🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #264 -: Ноември 12, 2018, 13:28:07 pm »
Ех, Милиарда...Защо ти се случва пак ;( Единственото обнадеждаващо в цялата ситуация е, че въпреки риска беше вътрематочна бременността. На теб имунологични и генетични пускали ли са ти?
Танче, в теб са ни надеждите. Да родиш едно хубаво дебело бебе. Момче ще е, да знаеш. Пу-пу да не са ти уроки. Нека всичко да е наред при теб, та да ни даваш надежда.
Слънчице, аз тази теория нещо не я разбирам как така ще мине яйцеклетката от единия яйчник в другата тръба. Павла го е казвала това и на нея й вярвам, но аз лично не бих рискувала да правя инсеминация, ако не е от правилната тръба. Друг е въпросът, че ако ти предпишат Фемара/Клостилбегит може да направиш 2 фоликула и да си има и в двата яйчника. Мисля, че Танчето направи два фоликула на първата инсеминация, а беше с подобна стимулация. При вас ще стане, бъди сигурна. Първата инсеминация винаги е като да удариш тотото.  Сигурна съм, че ще стане!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #265 -: Ноември 12, 2018, 13:46:16 pm »
Цяла сутрин вичета изчакам новини.
Слънчице, Милиарда съжалявам момичета! Прегръщам ви!
Милиарда и аз да питам за генетично, правени ли са?
Слънчице ще стане, аз съм сигурна.

Аз се връщам от разговор с доктора. Според него има генетичен проблем. Малък, такъв които с възрастта се усилва като повтаряемост. Ще стане се, той е сигурен. Ще направя аз едни генетични и тромбофилии и така. На пролет пак!

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #266 -: Ноември 12, 2018, 13:58:57 pm »
Ами не съм пускала,днес точно това я питах докторката тя каза че няма против да ги пусна,каза че някои твърдят че имат връзка,други не. Каза че като вземе биопсия ще направи имунологичен анализ (май така беше) на матката. Каза както аз преценя тя иска да направим биопсия,но май ще ги пусна след този цикъл или да изчакам на другия да ги пусна вие как мислите?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #267 -: Ноември 12, 2018, 14:07:20 pm »
Генетичните не зависят от моментното ти състояние, имунологичните зависят (НК клетки и антифосфолипиди). Генетичните са за тромбофилия например и нея човек си я носи генетично. При тромбофилия например се съсирва кръвта, може да стане тромб и да спре изхранването на ембриона от майката (поне аз така го разбирам).
Аз бих пуснала и една инсулинова резистентност, за да се види дали не вдигаш инсулина и да се влошава качеството на яйцеклетките от храните.
Jecy, ти инсулинова правила ли си?
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 14:08:57 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #268 -: Ноември 12, 2018, 14:17:11 pm »
Момичета, много съжалявам за лошите новини 😔 прегръдки ❤️
На мен лошите новини все се случват около Коледа и винаги ми е било много мъчно, че идват такива светли празници, а моето сърце е разбито... но стискам зъби и гледам на пред.
Тери, не съм правила изследване за ИР, до сега са ми искали само кръвна захар, която винаги е около 4. Нямам фамилна обремененост, предполагам затова и не са ми искали, предвид резултата от кръвната захар.
В Турция са много прецизни и не правят опит без всички изследвания касаещи жената, но въпреки всичко, лекарите не са магьосници.
Сега чакам да ми разгледат отново цветната снимка, след коментара, който имах с лекаря и да решат дали ще искат хистеро, преди следващия трансфер.
През това време, аз се чистя..
Вече не се сещам нещо, което не сме изследвали, давайте идеи 🙂
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #269 -: Ноември 12, 2018, 15:12:00 pm »
ИР може да има и при нормални нива на кръвна захар на мен винаги ми е около 4, а като изследвахме серумен инсулин се оказа че е 2 пъти над нормата
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #270 -: Ноември 12, 2018, 15:25:16 pm »
Момичета, съжалявам за лошите новини!  :bighug:
Хубаво е, че не падат духом. Милиарда до колкото знам сам по себе си септума може и да е причина.
Jecy, аз съм правила два пъти медикамнетозен аборт, ако те интересува нещо питай, макар че аз съм ги правила в Англия и там май е малко по- различно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #271 -: Ноември 12, 2018, 15:25:35 pm »
Еличка, благодаря за включването, не знаех.
Серумен инсулин, да не е така наречения homa index ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #272 -: Ноември 12, 2018, 15:28:08 pm »

Jecy, аз съм правила два пъти медикамнетозен аборт, ако те интересува нещо питай, макар че аз съм ги правила в Англия и там май е малко по- различно.
За първи път правя и го усещам като нормален цикъл, очаквах да е повече кървенето и по различно. След като приключи кървенето, трябва ли да пусна ЧХГ да се види дали е прикл. бременността или само преглед е достатъчно ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #273 -: Ноември 12, 2018, 15:31:39 pm »
Доколкото знам Хомс индекса го изчисляват от ръст тегло кръвна захар и стойността на серумния инсулин
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #274 -: Ноември 12, 2018, 15:36:56 pm »
Значи казвам само серумен инсулин в лабораторията ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #275 -: Ноември 12, 2018, 15:43:23 pm »
НОМА ИНДКС = (глюкоза*инсулин)/22.5 на гладно
Инсулинова резистентност се доказва чрез изследване не инсулин и глюкоза трикратно. В моето семейство няма обремененост, дребна съм, но вървя към инсулинова резистентност, затова трябва да спазвам диета. Повишаването драстично на инсулина влошава качеството на яйцеклетките. Една приятелка е била в Надежда, там ИР не изследват, затова и има 3 неуспешни опита, една загуба на тризнаци и още кой знае колко трансфера. Изследва си ИР и се оказа, че тя направо си има развит и диабет вече и сега е на диета преди процедурата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #276 -: Ноември 12, 2018, 15:48:22 pm »
Благодаря Тери, чувала съм че това трикратно изследване и натоварване с глюкоза, не било особено приятно. Така ли е ?
При нас също няма обремененост, с нормално тегло съм 60кг/169см., не ям сладко, бял хляб и бяла захар. Няма причина за това, просто не ги харесвам :)
Ще изследвам каквото трябва, само да се открие причината за неуспеха.
Ох, защо ли не се очудвам, за приятелката ти. Не искам да коментирам болница Надежда, всеки сам си преценява къде да се лекува. Дано, приятелката ти успее <3
« Последна редакция: Ноември 12, 2018, 15:50:17 pm от Jecy »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #277 -: Ноември 12, 2018, 15:58:50 pm »
Ех, Милиарда и Слънчице. Много съжалявам, момичета.  :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #278 -: Ноември 12, 2018, 16:43:24 pm »
Много съжалявам, Милиарда и Слънчицето!  :bighug: :bighug: :bighug:
Излезе ми АМХ - 8,52. Отново е над норма. :( Преди 2 години ми беше 10,43. С ПКЯ съм, според вас с възрастта ми ли пада или се е повлиял от приема на вит.Д и Б12? Надявам се да подобрявам качеството на яйцеклетките и затова се чудя.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #279 -: Ноември 12, 2018, 16:49:00 pm »
Милиарда, щом ти се е засилило кървенето- това си е и цикъл. Ще се излющи лигавицата, така че до 10 дена няма как да очакваш нов цикъл. Мен винаги си ме чакаха сама да се изчистя. Няма смисъл от механичен аборт. Другото- изчакай малко преди да изследваш ендометриум, имунологични изследвания и тн. Само генетични можеш да пуснеш сега. Знам какво е, но по- добре да изчакаш, защото иначе се хващаш за сламката, че еди какво си е проблем, а то не е. След неуспешна бременност се разбутва всичко. На Хелиантус ѝ излязоха високи НК клетките, а съм сигурна, че не са. Наистина е много по- важно локално как са нещата, защото аз на периферни НК не вярвам вече.

Джеси, медикаментозен аборт имам и аз. При мен мина леко, но и аз съм куче и не се давам ей така. Какво ти излезе? Какви гени? Беше ли на лечение при бременността? ИР се изследва с обременяване с глюкоза и 3 пъти се взима кръв и за кр. захар, и за инсулин. Не е гадно, даже и през бременността го правих, но както казах, аз съм куче и търпя, а и не си позволявам физически неразположения да ми влияят.

Хелиантус, единият запушен нос не е причина за отлагане. Щом нямаш продуктивна кашлица, температура и обща отпадналост- нищо ти няма. Той носът за анестезията не ти трябва- обдишва се през устата и после си си интубирана. Стискам палци всичко да е наред!

Слънце, смело напред. С една тръба и без стимулация си е около 15-18% шанс. При нормален секс с 2 тръби е около 25%. Александров какво каза?

Кукапетал, това си е ПКЯ. А инхибин Б изследвала ли си?

Маги, кофти ситуация. Трябва да свикнеш, че може да има и други загуби. Всяка бременност те вади все по- близко към бебето. Аз така бях, а и сега съм. За второ дете, ако трябва още 3-4 бременности- ами готова съм. С всичко се свиква, дори с бесилото- помяташ се, помяташ, па спреш. Така че това въже нас чака. Ще се случат нещата! Вярвам го и го знам! Прегръдки!

Късмет на всички!