0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #300 -: Ноември 13, 2018, 09:45:52 am »
Маги, почини си. Наистина бързо ще минат месеците. Нека мозъкът ти си почине. Радвай се на празниците, които идват. Пък догодина, каквото сабя покаже. Знам, че ти ми каза, че второ дете се иска, както се иска първото, и вярвам в това. Но е друго да има една Моника, която вечер да приспиваш. Порадвай се сега на Моника и за хубавите й празници, а догодина дано сте с един член повече на празниците.
Аз бях до клиниката днес. Минах пак през другия доктор, защото той ми предписа противозачатъчните, а и на моята докторка й е дошло вече до гуша от мен. В чакалнята сме 2 типа жени: крайно неинформирани, които си пропускат инжекции за стимулацията и силно, четящи пълни с въпроси. Аз съм от вторите, а ние все имаме въпроси и утежняваме графика :D Това не недостатъка, когато пациентите ти са от същия град.
Продължавам противозачатъчни до 25ти и ще прескоча brainstorming-а с белгийците. Пуснах и една микробиология, пък да видим. Такъв скептик съм, че вече пресмятам при лоша микробиология имам ли време за още 1-2 курса антибиотик.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #301 -: Ноември 13, 2018, 09:56:57 am »
Сладурка, прегръщам те!

Купи ли подаръци за племенниците?Като нямах Моника мен ме крепеше племенника, купувах му подаръци постоянно, само гледах да си дойдат и започвах да го глезя.И до сега е на леля момчето  :oops:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #302 -: Ноември 13, 2018, 09:58:19 am »
:D :D :D Побърках китайските сайтове. Даже ще експериментирам и със олд скуул играчка: продаваха по 2 долара тамагочита.
Хелиантус, стиснати палци за теб днес. Дано всичко мине леко
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #303 -: Ноември 13, 2018, 11:19:28 am »
Благодаря Маги ,
Ще се приберем да ги пуснем и тези изследвания ,но се чудя дали да не потърся някъде по евтин варянт за Хистероскопията защотото ми се виждат много 990лв . Относно щитовидната жлеза съм я пускала преди година ще я пусна отново ,последно в Бг ми пискаха Б12 и инсулинова резистентност и всичко е в норма . Пролактина също е наред . Ох голямо мислене ,мъжът ми е на мнение ,че търсим под вола теле . Той си е спокоен за себе си ,защотото  веднъж вече е бил на път на стане татко :/ .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #304 -: Ноември 13, 2018, 11:32:19 am »
А той спермограма с морфология по Крюгер има ли?Това, че веднъж е можел да стане баща нищо не значи.Ние имаме едно дете, нормално забременях, но сега стойностите на морфологията при съпруга ми са плачевни!

И да уточня, щитовидна в норми, не означава същото като здрава щистовидна.Хубаво е ТСХ да е около 2, да няма завишени ТАТ и МАТ, те ще говорят за някакъв бъдещ проблем.

За хистероскопията нека кажат и другите момичета.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #305 -: Ноември 13, 2018, 12:08:55 pm »
Чочолинка,виж в Шейново ,там прави моя позната,ама ще а питам за доктора,300 лв май им взеха.Изобщо разпитай по АГ болниците,не е сложна процедура,и се прави масово.Ако искаш за Варна ще ти дам координати .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #306 -: Ноември 13, 2018, 13:07:18 pm »
Джеси, уж това е терапията. До колкото знам не се дава антиагреганти при 5ти фактор. Антикардиолипини, лупус и антифосфолипидите са в норма казваш? Вие сте с тежък мъжки фактор, ако няма друга причина, може би от там е проблемът. Самата бременност е също успех. Дано скоро да я доведеш до щастлив край. Късмет!
Благодаря ти :)
Ето ги всички изследвания, които са ми пускали, имунологични.
https://imgur.com/GZmzXIg
След това ми препоръчаха биопсия на ендометриум, където всичко е наред.
https://imgur.com/a/wLoeiDx

Какви хапчета са ти дали?На мен ми дадоха мифепристон 4 таблетки вагинално и след около час и половина започваха контракциите и болките. При мен нямаше нито преглед нито ЧГХ, но предполагам е хубаво да се пусне, като ЧГХ 2- 3 седмици след аборта. Аз след 2 седмици имах все още положителен тест, така че бавно пада ЧХГ- то, а за прегледа ще каже доктора. Дано всичко мине леко и скоро да се похвалиш с успешна бременност!
Благодаря ти :)
Първо ми дадоха Мифепристон 1 таблетка, изпих я. Обясниха ми, че тя предизвиквала отлепяне на сакчето, което всъщност било аборта.След 36 часа изпих Артротек и започна кървене, след още 12часа изпих още едно Артротек. И така вече 3 дни си имам кървене, не особено обилно, но все пак повече от при цикъл. Утре съм на преглед, дано е започнало да се чисти.

Джеси,днес какво чувам мислиш?Моя позната,с тежък мъжки фактор,има близнаци от 4то инвитро,те са на 11 месеца,бременна.Така че,горе главите хора.
Такива истории ме крепят, благодаря ти от сърце :)
Не съм се отказала. Знам, че с всеки опит, се доближавам по близо до щастието.

Chocholinka, здравей :) Аз бях пациент на болница Надежда, ако имаш въпроси, пиши :)
Като цяло, репродуктивните проблеми, се борят не само със здрави нерви, а и за съжаление с доста финанси. Когато аз стъпих за първи път в болницата, за мен беше важно да ни обърнат внимание на проблема и не обръщах голямо внимание на финансите. Когато, обаче преминах един опит и вече имах поглед като цяло над работата и организацията в болницата, мнението ми се промени много. Сега като пациент на друга болница, разбирам, че спокойствието и доверието в лекаря, е от изключителна важност.
Сигурна съм, че намериш ли лекаря, на когото да се довериш изцяло, това е твоето място.
Относно хистерото, на мен в Надежда ми предложиха лапаро, да видят "как са ми нещата от вътре", без показания за проблем в цветната снимка и на ехограф. Просто вече имах 2 опита, завършили с биохимични, това беше основната причина.
Нямам приложени интервенции, никакви и моето лично мнение е, че ако не се налага категорично намеса, по- добре да не се правят напразни "проверки".
Не ангажирам никого с мнението си :) така мисля аз.
За цените, мога да ти кажа, какво платихме ние.
Тромбофилия 5 фактора - 150лв
Кариотип - по 150лв на човек.
Имунология - 370лв /по спомен, мога да проверя довечера със сигурност/
Биопсия - 250лв
Дано съм била от полза :)

Хубав ден, момичета  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #307 -: Ноември 13, 2018, 13:35:27 pm »
Момичета,ходих при моя лекар,каза че съм много позитивна,винаги усмихната и положителната нагласа ще ме доведе до успех :),почвам стимулация с летрозол от 3тия до 7мия ден включително,на 8мия съм на преглед.
Чочолинка Иван Вецов е лекаря.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #308 -: Ноември 13, 2018, 13:57:13 pm »
На теб дойде ли ти?
Днес, докато докторът оглеждаше вагиналната ми флора, го попитах за теорията с едната тръба. Каза, че с очите си го е виждал.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #309 -: Ноември 13, 2018, 14:14:18 pm »
Джеси, явно мъжкият фактор е. Ще се случат нещата. Следвай си терапията за тромбофилията и все ще изскочи някой читав сперматозоид. Имате и генетични, нали?

Chocholinka, ти не си здравноосигурена. Затова е такава цената. Иначе все нещо се поема от касата. Ако наистина мислиш, че е от стрес, в което аз не вярвам. Ново жилище трябва да е радост, а не мъка. Стрес може да е- катастрофа, да си свидетел на атентат, бедствие и тн, другото си е ежедневие. Да се върна на мисълта си- инвитрото не лекува стрес. Трябва да намериш спокойствие. Маги е права- изследвай други неща- кортизол, хормони на надбъбреците, витамини, знам ли- тестостерон, 17 ОН прогестерон, ДНЕА с... Както винаги Маги е права и за мъжа ти- какво има той като изследвания? Това, че имало бременност от него не означава нищо. Ние имахме една спонтанна бременност с мъжа ми, но после 3 години нищо. При нас посткоиталният тест беше отрицателен.

Слънце, аз Александрож джуниър не го познавам лично. Аз като ходих при баща му  той беше още студент и само се мотаеше там. Щом той го е казал- така ще стане. Стискам палци. Малка стимулацийка е по- добре от никаква  :wink:

Тери, хайде да ти е начисто трансфера :)

Късмет!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #310 -: Ноември 13, 2018, 14:19:47 pm »
Pav-la, ако имаш предвид Кариотип, имаме правен, да. Всичко е наред там.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #311 -: Ноември 13, 2018, 14:28:14 pm »
Тери,верно ли го пита?Много е сладко това😘.Жалко само,че го пише на малко места,аз що материали изчетох,никъде не пишеше.Първо го чух от Павла ,после от доктора.А брат ми каза-ти затова имаш по 2 тръби и 2 яйчника бе,колко си руса,то едното компенсира,айде дерзай😁
Е сега се надявам да пръкна повече фоликули.Утре трябва да ми дойде,ама то голямо нетърпение за втората инсе.
Успех с флората!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #312 -: Ноември 13, 2018, 14:31:21 pm »
Този доктор е приказлив и реших да го питам. Едно потвърждение в повече никога не е излишно :)
Ще ходиш ли на втори ден от цикъла да видят няма ли задържан фоликул или то ако е имало, днес щеше да се види?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #313 -: Ноември 13, 2018, 14:44:48 pm »
Маги пускам снимки От изследванията ни тези от надежда са правени преди месец .

Слънцице ако намериш кординато в София пусни ги ще съм ти благодарна ❤️,там ми е най удобно тъй като мъжът ми е от там .  Супер е че си толкова позитивна ,аз понякога се усещам как само кофти мисли ми навлизат и се самонавиваме много зле ... гледам да съм по позитивна написледък .

Павла имахме усложнение при купуването и за малко да останем на улицата ,предимно аз се занимавах с всичко  явно съм си куку и приемам нещатата по различно . Цената ако се осигуряваш в Бг в 660лв ,ако не се осигуряваш е 990лв и двете ми се виждат доста високи за такава процедура ако е наистина толкова кратка и щадящи . Все пак ще ги пуснем всичките щом се нагала .

Jess мога ли да попитам при кой си била в Надежда и защо се премести в др болница ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #314 -: Ноември 13, 2018, 14:48:16 pm »
Това са моите изследвания .
А тези на мъжът ми май се виждат по добре тук
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #315 -: Ноември 13, 2018, 14:52:11 pm »
Джеси, а ИМСИ сте, нали?


Chocholinka, можеш да редактираш, по- добре е от 2-3 поредни поста :)
Мисълта ми е, че диагноза стрес няма, а се разбутват разни хормони от него. Всеки различно се справя с проблемите и различно ги изживява.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #316 -: Ноември 13, 2018, 14:53:16 pm »
Ами той днес ме прегледа,нищо не каза.Направо на 8мия да отивам.Много съм спокойна,чувствам се супер добре,купих си и едни боти и живота съвсем стана прекрасен :D
Чочолинка,писах по-долу,Иван Вецов е лекаря който прави хистеро на моята позната.В Шейново е.И 660 ми се вижда много,значи първата ми беше 400 лв без да мине нищо по ЗК,само за сравнение,при лекаря,който я прави 70 лв е прегледа.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #317 -: Ноември 13, 2018, 15:00:16 pm »
Слънчице, ще стане всичко.Щом не е казал че има задържан фоликул и е назначил терапия, значи всичко е ОК!

Чочолинка, ниска е морфологията, само 6% при изискване 14%, това се вижда веднага.Не знам защо в Надежда не обръщат внимание на това.Ти си поредния човек с ниска морфология, на който те казват, че всичко е ОК.Моята приятелка бяха така.Мъжът и с ниска морфология, те му казваха, че е идеална спермограмата, той не си обърна внимание и се оказа с варикоцеле и нито един сперматозоид с добра морфология в един момент.Мисля, че  е добре да посетите уролог.

Сега за хистероскопията, да щадяща операция е, но аз не бих я направила на себе си преди първо ин витро.Ако всичко е наред на ЦС не бих се подложила на интервенция от подобен тип без поне един опит и той да е с лош край.Но това е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ!Аз съм правила лапароскопия, защото едната ми тръба беше със сраствания и исках да я прекъснат.
ТСХ е малко над нормата, хубаво е да е около 2.В Англия няма да му обърнат внимание, в България ще искат да минеш на терапия.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #318 -: Ноември 13, 2018, 15:16:33 pm »
При 6% докторката на мен ми каза: "Възможно е нормално забременяване, но ще е трудно. Под 6% вървим към чудеса".
(а+б)% са му към 30%, според ЦАР
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
С още една такава спермограма може да кандидатсвате по фонда и да не си давате парите за самофинансирано инвитро.

ТСХ на мен ми го искат наааай-много 2.4
Пролактинът не виждам референтни стойности, но масово е 500 горната граница, така че и ти като мен си на горна граница. Аз съм на лекарства за това и се чувствам мнооого по-добре психически откакто ги пия. Започнах да се наспивам, а преди все бях като парцал.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #319 -: Ноември 13, 2018, 16:01:25 pm »
Chocholinka, бях при д-р Шефкетова, но малко след като започнахме процедурата, тя напусна. Преместих се при д-р Персенска.
По темата, защо съм се преместила, мога да пиша много :) за жалост, не хубаво.
Мъжат ми много съжалява за пропиляното време там, а аз му повтарям, че всеки неуспешен опит, е бил крачка към успеха и не трябва да съжалява.
Накратко, чакане между 1-4часа за влизане на преглед, независимо от това, че имаме час.
Преглед между 3-5минути.
Имам 2стимулации при нея, през цялото време ни натякваше тежкия мъжки фактор. Та ние ако нямахме проблем, нямаше да сме там :) При първата ми стимулация, на всеки преглед ми изписваше различно лекарство за стимулация. Всяко лекарство беше макс доза, което ме сриваше- физически и психически. Аз тогава не знаех още какво се случва и се бях доверила изцяло. Последва БХ. Втора стимулация, отново макс доза, отново БХ.
Тогава дойде идеята за лапароскопия, попитах защо, при проходими тръби, няма данни за полипи и т.н. И д-р Персенска ми каза- за да огледаме какво се случва..
Това беше последния път, когато бяхме в болницата.
Успех ти желая ❤️
За мен лекарите в тази болница са добри, просто приемат повече пациенти, отколко им е капацитета и от там идва и бързото претупване..

Pav-la, да при първия опит беше ИМСИ.