0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Правим опити за бебе - Тема 18
« -: Ноември 01, 2018, 22:59:58 pm »
Хайде да ни е на късмет новата темичка и да ви поръся със прашец  :pink_dust_1: :green_dust_1:
Тема 17
« Последна редакция: Ноември 01, 2018, 23:03:34 pm от petqst »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2018, 23:06:04 pm »
Хайде да ни е честита и Благословена!
Успех и Късмет на всички :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2018, 23:07:42 pm »
Цопкам аз първа под прашеца, въпреки, че има други по ред преди мен да забременяват!
Благодаря за новата тема!

Таня честит Рожден ден ден! Прекрасен подарък си имаш! Да си жива и здрава и много щастлива!

Милиарда, ужасно е, че минаваш през това. Не бързай да мислиш най-лошото. И аз знам, че с ЧХГ под 1000 е рано да се види каквото и да било, дано е просто това! Стискам палци всичко да е наред.

Маги, чакаме утре едно  тлъсто ЧХГ!

Тери, дано това е проблема и скоро да ги няма градинките!

Слънчице, много късмет и две хубави чертички след 2 седмици.

Павла, благодаря, че ме мислиш. Аз от няколко дни съм в България. Вчера изпих последното хапче Регулон и сега чакам цикъл. Трябваше да отида на преглед за второ мнение, но нещо не успях да се организирам... Сега като дойде цикъла как ще стане не знам, ама то само това да беше... Имам си проблем с един зъб, направих синузит от него преди няколко седмици, та сега и с това се занимавам. След абортите... От хормони ли, стрес ли, какво ли... Но се сдобих с акне... Такова чудо не съм виждала, от няколко дена ми е супер възпалена кожата, та и затова по лекари. Добре, че има грим на този свят, че не знам как щях да излезна от вкъщи. Станах на 30,а заприлича на тийнейджър... Ужас просто. Вчера изследвах пак вит Б12, Д и Б6, последния още не е готов, Б12 взимам по 1000 мг на ден таблетка под езика, от 300 ми е станал 380 за 2 месеца... Не знам не е ли твърде малко повишен? Д-то от 23 е станал 27. Пуснах си и още два гена за тромбофилията и чакам резултати. Тези дни трябва да станат готови и кариотипите. Ох като си дойдем в България напоследък става някаква голяма лудница.
Това стана един много дълъг пост  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2018, 23:07:50 pm »
Петя, качи я горе да се вижда от всички :)
HELIANTHUS благодаря ти. Малко ти е димнала главата, но накрая ще си заслужава цялото това бягане ;)
« Последна редакция: Ноември 01, 2018, 23:10:25 pm от tanq88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2018, 23:48:03 pm »
Дано тази тема да се обезлюди много бързо!

Аз затова си правя списъци преди да се прибера- по дни и часове, всичко трябва да ми е разпределено. Оправяй зъба, че той също покачва НК клетките. Тоест те въобще не са меродавни. А и по- важен е локалния имунитет. Дано успееш да посетиш още един лекар за второ мнение.
Колко е горната на вит Д?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2018, 00:02:19 am »
Успех, момичета. Започваме темата в навечерието на един важен ден за Маги. Дано се мушне под прашеца и утре да повлече темата с ЧХГ. Мисля те, Маги. Нарочно не пиша въпроси към теб, за да не мислиш за симптоми.
Отново е права, Павла. И на ТАТ и МАТ влияе един зъб например. При наличие на инфекция, се завишават антителата. Успех, Хелиантус. За 19 ли ти беше датата за разкрасителната процедура?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2018, 00:26:45 am »
Павла, списъците са безкрайни,по  дни, часове... Но все изкача и по нещо непредвидено. Мисля, че на вит. Д границите бяха между 35 и 50 (мерните единици какви са не съм сигурна). Аз сега не съм пускала пак NK клетки, не знам има ли и смисъл предвид всичко.
Тери, процедурата е на 13-и.
Таня, лудницата е пълна, но да важен е крайният резултат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2018, 00:50:27 am »
Зарежи ги тези НК клетки мен ако питаш. След аборти е нормално да са високи.
Нисък ти е вит Д. Нещо по ударно ти трябва. На мен 20000UI ми бяха изписали по схема. 3 ампули през ден, после след месец и след 3 месеца. Сега ноември трябва пак да го изследвам. Не знам за репродуктивната ми система какво направи, но кракът ми е все още счупен от май и не е зараснал  :?
До 13ти имаш много време за всичко.  :D Знам как е. Миналото лято от 30 дена в България 25 ставах около 7ч сутринта, което за мен е убийствено.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2018, 07:05:31 am »
Маги, успех днес. Сигурно си будна вече. Дано видиш за трети път през живота си втора чертичка.
Така ми се иска всички да имаме бебета. Да не чакаме повече. Децата ни да се на възрастта поне на вторите деца на приятелките ни. Да ходим всички по парковете, не за да се порадваме на чуждите деца, а да зарадваме своите. Дано тази Коледа има повече щастие от миналата и повече сбъднати мечти. Аз така ще ги броя вече: Остават две овулации до Коледа 😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2018, 08:04:46 am »
Тери, много хубаво го каза.
Маги и Милиарда с всички сили стискам палци за вас. Маги да е с много високо ЧХГ, а след един ден още по-високо и така още 9 месеца. Милиарда и аз мисля, че е ниско все още ЧХГ и за това не се вижда сакче, иначе нараства много добре. Всички сме с теб и се молим всичко да е наред и много скоро да чуеш и сърчице.
Слънчице и за теб не съм пускала палците.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2018, 08:17:51 am »
Милиарда, според мен отиди на трето мнение. Да те видят още един или два пъти.
При моята извънматочна на ЧХГ 800, не се виждаше нищо в матката, нито в тръбата. Чак на стойност ЧХГ 4100 го видя д-р  Петрова, при мен имаше леко кървене и малък псведо сак. Надявам се да нямаш болки.
ЧХГ -то ти трябва да нараства прогресивно по принцип. Може би е добре и то да се пусне отново.Дано всичко да е фалшива тревога и да се окаже, че си има ембрионче в матката, което се развива нормално. Успех и кураж...

Таня, какъв по-хубав подарък от бебе. Малко със закъснение, но ти пожелавам на следващия си рожден ден да празнуваш с малкия човек на ръце.  :ballons:

Маги в теб не се съмнявам, положителен ще е ...
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2018, 09:00:50 am »
Зарежи ги тези НК клетки мен ако питаш. След аборти е нормално да са високи.
Нисък ти е вит Д. Нещо по ударно ти трябва. На мен 20000UI ми бяха изписали по схема. 3 ампули през ден, после след месец и след 3 месеца. Сега ноември трябва пак да го изследвам. Не знам за репродуктивната ми система какво направи, но кракът ми е все още счупен от май и не е зараснал  :?
До 13ти имаш много време за всичко.  :D Знам как е. Миналото лято от 30 дена в България 25 ставах около 7ч сутринта, което за мен е убийствено.

И мен нещо никак не ме притесняват тия NK клетки. За вит Д ми бяха изписал по 3-4 капки вигантол всеки ден, но явно са малко, мисля да ги увлича. Чудя се и вит Б 12 какво да го правя, нормално ли е да нараства така бавно или да взема да го сменя с друг? Това с крака е много неприятно, той и бебо ти е взимаш калция... Дано се оправиш скоро.

Маги, стискам силно 🤞!
Милиарда, за теб също!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2018, 09:09:50 am »
Нова тема,нов късмет на всички!

Маги,стискам палци,ти напред и ние след теб.

Милиарда ,дано всичко да е наред с точицата и не преживяваш отново  ужаса на извънматочна бременност.


« Последна редакция: Ноември 02, 2018, 09:11:36 am от VeniVeni »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2018, 09:31:55 am »
Да ни е честита новата темичка, много стиснати палци за всички които чакат резултати. Успех момичетаа  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2018, 09:33:44 am »
Благодаря за подкрепата момичета, чакаме всички заедно!

Милиарда, под 1000 както са ти казали, не се вижда нищо, ако ще факир да е лекаря!

HELIANTHUS, вит Б12, се изследва около 6 седмици след спиране на приема му, иначе не е меродавна контролата.Да бавно нараства той наистина.Вит.Д също нараства бавно, но при теб мисля, че приема ще е целогодишен заради местоположението ти.Все пак АНглия не се слави като най-слънчевата страна в Европа.

Успех момичета, стискам палци на Слънчицето.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2018, 09:44:12 am »
Магииии,  :bighug: :bighug: :bighug: Моля се за теб. Даже по интуиция се помолих да родиш здраво момченце :), специфицирам желанията си
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2018, 09:46:44 am »
ЧХГ-то е ниско 9,33.Имало е имплантация според мен, но не се е задържало най-вероятно.Сигурно в понеделник ще пусна пак ЧХГ за всеки случай.Ще звънна по-късно на доктора да видя какво ще каже.За съжаление интуицията не ме подведе.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #17 -: Ноември 02, 2018, 09:49:07 am »
Ехх Маги, прегръщам те. Нека да видим и другия тест в понеделник. Надявам се да е рано още за по висока стойност :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2018, 09:52:18 am »
Маги, според мен също е имало имплантация, но е рано да се каже дали е изгубена каузата. Мнооооого рано си правиш тест. На мен докторката ми казва 16 ден при 3дневен ембрион, при теб значи на 14ти, ти го правиш на 7ми. И ще ти кажа защо.
Тя е направила тест за бременност на 13ти ден от трансфер. Резултатът й бил 19. Лекарите я отписали, че не е бременна. Но тя се заинатила като магаре и на 15ти ден направила още един и бил удвоен. Даже са били захванати 2 ембриона. Затова тя много държи да не бързаме с тестовете. Като отидох с нулите на 13ти ден и ми каза, че иска да си направя теста на 16тия ден, както ми беше казала.
Според мен е рано да го отпишеш
Ако тръгне да ти се удвоява на 13ти ден ще ти е стойност 80, а ти би казала при стойност 80 на някоя от нас: "Честито бременна си"
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #19 -: Ноември 02, 2018, 09:54:09 am »
Знам, че е много рано, осъзнавам го.Такава е практиката на доктора.ТОй иска ранен тест, за да види имало ли е имплантация въобще и къде да търси проблема.Сигурна съм, че ще ми каже още един тест в понеделник, просто изчаквам да стане обед, за да се обадя, че сега не е удобно.Но предния път на 7-ми ден имах над 30 ЧХГ.