0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #360 -: Ноември 14, 2018, 16:40:54 pm »
Magi  той се занимава с генетика казва се Иво Кременски аз не съм го виждала с години ,като цяло не ми се искаше да търся помощ и да да притеснявам никой с мойте неща но май така ще е най добре .В крайна сметка обаче ще се радвам да чуя и неготово мнение тъй като стигнахме явно и до тези въпроси свързани с неговата свера на работа .
 Просто бях казала на баща ми да не пише и пита никой докато аз не реша ,че имам нужда .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #361 -: Ноември 14, 2018, 16:45:19 pm »
Чочолинка, това е проф. Иво Кременски, най-добрия генетик в страната.Хиляди двойки с проблеми в забременяването са минали през него и са искали консултация.Мисля че не трябва, а си длъжна да говориш с него по тези проблеми!

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #362 -: Ноември 14, 2018, 17:02:29 pm »
Да Magi той е .
Ами знам сигурно е така ,просто не мислех че ще се стигне да го притесняваме . Мама няколко пъти ме пита аз все и отказвах да му пише и звъни и така . Ще видим какво ще каже сега пуснах му всичко .
Той помогна на батко ми и кака сега си имат двама пакостници ❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #363 -: Ноември 14, 2018, 17:36:56 pm »
Ето какво прочетох от него, нали съм си любопитка
"Къде да Ви намерят хората, които имат нужда?

Имаме три форума, които са отворени. Всеки може да влезе в сайта на Национална генетична лаборатория, вътре има три възможности да пише и в рамките на 24 часа, дори по-бързо, ще може да получи отговор. Всеки ден от 9 часа сутринта до 5-6 часа вечерта се дават консултации на 14 етаж на Майчин дом. Консултациите се дават безплатно. Това, което се изисква, е пълната документация, която е налична в момента, за да може да се ориентира специалистът. Трябва да може да се направи родословен анализ и да се вземе решение дали да се правят изследвания."

Мисля, че това е мнооооого полезно за хората с притеснения от към генетични мутации.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #364 -: Ноември 14, 2018, 18:48:44 pm »
Здравейте,момичета. Малко далеч от темите които обсъждате тези дни,но някой може ли да ме насочи към добър ендокринолог във Варна,който работи със здравна каса. Момичетата от Варна,ако могат да помогнат 😘
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #365 -: Ноември 14, 2018, 19:29:42 pm »
Да, важна информация. Мерси Тери за любопитството ти :-)
Чочолинка, този вид хора, цял живот са работили много и са си дали сърцето и душата за да помагат на непознати и си мисля и се надявам, че с радост би помогнал на човек като теб, който му е все пак и роднина.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #366 -: Ноември 14, 2018, 19:34:21 pm »
Вени,аз ходих при Тасевска ,на Владислав в локалното срещу Макдрайв.Доволна съм,тя ми напипа проблема,Райков също е добър,но се чака с месец за час.Ключкова ми я хвали моя позната ,мога да ти дам неин номер.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #367 -: Ноември 14, 2018, 19:45:45 pm »
Хей, момичета, днес бях на лекар. Сакчето се е изчистило, матката ми е пълна с кръв, нооо ще се изчисти. Важното е, че съм успяла да изчистя ембриончето.
Много се надявах да няма абразио.

П.п. И аз бих препоръчала Райков, но свързването с него е, мисия невъзможна :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #368 -: Ноември 14, 2018, 19:49:38 pm »
По някой път,ако има някой отпаднал час може да се вредиш.Jecy ти варненка ли си :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #369 -: Ноември 14, 2018, 19:52:02 pm »
Да 😃
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #370 -: Ноември 14, 2018, 20:27:26 pm »
Днес беше чудесно време и се мотаем навън цял ден. Със счупен крак от 5 месеца е весело, но няма как.
Chocholinka, какви са тези мерни единици на АМХ? Задължително говори с чичо си!

За останалите виждам, че сте добре. Таня повлича крак към бременната тема, така че се ориентирайте бързо!

Джеси, то те всичко са ти изписали. Ако искаш, защото повечето са по фонда, мога да ти дам Оргалутран. Само ще си поемеш доставката и ако имаш възможност да внесеш за Коледно желание? Предложението е към всички. Даже аз ще платя доставката, а стойността ѝ плюс нещо от сърце за кампанията :)

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #371 -: Ноември 14, 2018, 20:33:21 pm »
Pav-la, за какво се ползва Оргалутран? До сега не са ми го изписвали.
А иначе, с радост бих дарила за инициативата :)
П.п. Сега прочетох, като Цетротайд е.
Той не се ли ползва при стимулации?
« Последна редакция: Ноември 14, 2018, 20:41:18 pm от Jecy »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #372 -: Ноември 14, 2018, 20:44:33 pm »
Като Cetrotide е- антагонист. Една шприца е около 70 лева. Моите стимулации бяха с такъв препарат и ми останаха. От успешна стимулация са  :wink:


За стимулации се ползва. Аз ли не разбрах нещо. Мислех, че имате само в Надежда ембрионче, а в Турция пак трябва да минаваш стимулация?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #373 -: Ноември 14, 2018, 20:47:50 pm »
Слънчице,щом си доволна от Тасевска,ще отида при нея. Ако работи със здр.каса,моля за телефон.
Благодаря!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #374 -: Ноември 14, 2018, 20:56:50 pm »
Pav-la, имам ембрионче в Надежда от опита ни през Февруари.
Имам и две замразени, в Турция, едното е здраво след ПИД, другото е с мозаицизъм, но казват, че можем да пробваме и с него.
За момента, няма да правим стимулация, освен ако не се окаже, че не са се размразили ембриончетата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #375 -: Ноември 14, 2018, 21:00:12 pm »
Павла,не мина ли тоя крак?Аз счупих моя глезен миналото лято,и единствено сега ме боли костта като стане студено,по това време примерно и до края на зимата отвреме на време.Първите месеци се подуваше чат-пат.
Аз си имам квота за Коледно желание,дарих веднъж лятото,това че има време ме успокои ,този месец ще си даря остатъка,тъкмо и членския ще платя.
Също призовавам,всеки който има възможност и желание да го направи.
Моя цикъл дойде сутринта,много се зарадвах,защото от петък почвам летрозола и нямам търпение за втората инсе.
Искам да ви кажа,то напоследък няколко жени с репродуктивни проблеми забременяха покрай мен,което ме радва.Но! днес ,едно момиче бременна от първо инвитро,моя колежка,ми каза как нейната лекарка им "бутнала рамо".Подменила резултатите от спермограмата и ги пуснала по фонда.Предложи да ме свърже с нея и да направим същото.Не знам,смотана ли съм,но не мога да направя това.По-добре да си платя,и да ми е чиста съвестта.Искам да знам и какви са моите репродуктивни възможности,ако това което пиша е нередно,ще го редактирам.Просто съм потресена от т.нар."лекарска етика".
Дано такива случаи не са практика,а изключение.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #376 -: Ноември 14, 2018, 21:07:58 pm »
Аз чисто психологически, не бих могла да живея с тази мисъл. За жалост, системата в БГ, кара понякога хората да пристъпват правилата.
Не бих ги винила, защото според мен, всеки който има проблем, трябва да има право на помощ.
Аз съм чист пример, ползвах един опит с ФСХ, но не мога да ползвам втори, защото смениха критерия на АМХ...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #377 -: Ноември 14, 2018, 21:21:42 pm »
Вени, 0899464609 е телефона й.Тя на първото посещение ти прави подробно досие,поне при мен беше така-първо дете ли съм,колко съм родена,брат ми колко е роден,минали заболявания,фамилна обремененост,след това ако й звъннеш по тел. тя ти влиза в досието ,където имаш всички нанесени ,назначени изследвания ти коригира дози на медикаменти .Благодарение на нея се отървах от повторен полип в матката.Направление за изследване на хормони и примерно ИР,дава ако я питаш.Само ехография на щитовидната се плаща ,25 или 30 лв беше.Много приятна дама е.Спазва часовете плюс,минус 10 мин.
Jecy,аз финансово мога да си го позволя,морално не.Все едно ограбвам друга двойка.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #378 -: Ноември 14, 2018, 21:28:48 pm »
Да и аз така, Слънчице 🙂
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #379 -: Ноември 14, 2018, 21:33:51 pm »
Момичета, щом нещо е направено от хора, значи може да бъде излъгано от хора. Това, което го имаме в България е може би в топ 3 в цяла Европа! Направи се много, Зачатие и всички от организацията направиха много безвъзмездно, за да го има фонда.

Джеси, ти ако компенсираш дефицитите ще го бутнеш АМХ до над 1. Дано да не ти се налага и моите лекарства да не ти се налага да ползваш.

Слънце, мисля че даже знам коя е. От една страна е неправилно, но от друга- ако не им достига съвсем малко и нямат възможност за платено? Никой не е ощетен. Просто не е законно.

Говорихте и за статистика. Ако клиника има повече от тридесетина процента успеваемост- има нещо гнило! Да знаете :)