0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #100 -: Ноември 05, 2018, 13:35:16 pm »
Това имах предвид и аз. Затова съм била на противозачатъчни, защото фоликула продължава да расте и се образува във фоликулярна киста. Докторите тогава се зарадваха, че само за 1 месец го бях изчистила. Имало жени с месеци прием на противозачатъчни и пак не се повлиявали. Но само докторката може да ти каже дали е същия, но е съмнително, че е пак на десния яйчник
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #101 -: Ноември 05, 2018, 13:39:32 pm »
Маги, много съжалявам че не се е получило.
Аз...Дори не знам какво да напиша ...
След моите катастрофални опити да се сдобием с бебе съм една такава смачкана и тъжна. И май май скоро нищо няма да може да ме развесели.
Скоро идва Коледа, Нова година- все едни такива дни за желания и пожелания, но честно да ви кажа започвам да ги намразвам всички тия празници. Не ми се празнува и пирува.
И като си помисля, че и рожден ден имам след това, ми се реве ... нямам настроение за абсолютно нищо.
Ще ме извините, че звуча толкова зле, но някой беше питал как съм.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #102 -: Ноември 05, 2018, 13:48:00 pm »
Момичета,хайде да намерим нещо положително в ситуацията,че да идва Коледа,ние сме си двамата.Ами това ще е последната Нова година на която ще се напия като казак,ще мятам пиратки и ще пея "Сбогом моя любов",в дует с мъжа си.После ще купонясвам така,като децата ми порастнат.Никакво сдухване,хора!Здрави сме ,прави сме,земята още се върти!😉
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #103 -: Ноември 05, 2018, 14:18:29 pm »
Точице, аз питах. Мисля те. Няма да се извиняваш за нищо. Често те мисля и се чудя как се справяте. Ходи ли при докторката да обсъдите бъдещи варианти?
Слънчице, пожелавам ти и тази Нова година да не успееш да се напиеш като казак :)
Моята Коледа ще е хубава тази година. Чакам две племенички от Англия, за да си играем на кукли Барби <3
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #104 -: Ноември 05, 2018, 14:36:20 pm »
Маги, наистина каквото и да кажа, няма да удпея да намеря правилните думи. Съжалявам толкова много. Отдай се на емоциите си, а после продължи с нови сили  :bighug:
Милиарда, толкова се радвам и за теб и за Танчето. Бъдете здрави и спокойни ❤
Мише, ти до къде го докара?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #105 -: Ноември 05, 2018, 14:38:28 pm »
Маги, съжалявам много! Не бъди силна, плачи, сърди се на света, защото е несправедлив и гаден.
Само веднъж имах биохимична и е по- леко от в по- напреднала седмица. Гледай от хубавата страна- имало е имплантация, не се налага да се изчаква след биохимична. Намерили сте печелившия подход. Прогестерон изследва ли?
Следващият опит ще бъде успешният!

Милиарда, не е покачва добре. Дано всичко да е наред!

Хелиантус, излязоха ли резултатите от другите изследвания?

Късмет на всички!



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #106 -: Ноември 05, 2018, 16:02:44 pm »
Поревах си, кво си мислите вие.То няма как след толкова емоции.Прогестерон пуснах беше над 15, гледах някаква таблица уж си беше в норми.Днес не пуснах де, някак си знаех, че няма да я бъде тая бременност.
Доктора каза като ми дойде МЦ да отида на преглед и да си говорим.Да видим какво ще си говорим тоя път.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #107 -: Ноември 05, 2018, 16:18:10 pm »
На мен прогестерона ми е бил 17 в месеци, когато съм имала овулация и не съм пила Прогестеронови таблетки. Помня, че реф. ст-сти ми бяха нещо от рода на 4-30 и прогестерон 17 означаваше овулация. Но при прием на толкова Утрогестан и Дуфастон не трябва ли да е повече или е ОК стойностите да са като при всеки овулаторен месец?

Сигурно ще планувате с доктора следващата стимулация как да бъде, за да изкарате повече яйцеклетки. Евентуално и гена, който искаше да изследваш, но не мисля, че дава някаква информация. На мен и Точица не ни повлия на предписаните стимулации.
Ти пиеш ли нещо за повишаване на качеството на яйцеклетките? Може би да подсилиш до следващото инвитро?  И пустите НК клетки и антифосфолипиди може би е добре да пуснеш, те нали се менят постоянно. След неуспешното инвитро докторката ми ги искаше. Просто като не се вижда причина да не е станало, започват да търсят къде е проблема.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #108 -: Ноември 05, 2018, 16:20:19 pm »
Имам на фертилаид едни добавки за качество и ще ги пия преди следващ опит.Ще пусна няколко генетични, но ще говоря с доктора кой.Колкото до НК клетките, аз съм с Хашимото, при мен винаги ще са високи, няма как да се тушират. Не знам дали е ОК Прогестерона, доктора нищо не каза, което на мен ми говори че е ОК, ще видя, ще говорим.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #109 -: Ноември 05, 2018, 16:38:15 pm »
Маги, много, много съжалявам. Поплачи, не е справедливо. Ще стане, но явно с повечко нерви.

Милиарда, стискам палци. Дано се развият добре нещата!



Хелиантус, излязоха ли резултатите от другите изследвания?



Павла, днес ми се обадиха от Геника, излезнали са ни резултатите от Кариотипа и при двамата всичко е наред. Чакам допълнителните изследвания за тромбофилията до 2 дена да излезнат и те. Утре съм в клиниката за изследвания преди хистероскопията.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #110 -: Ноември 05, 2018, 17:28:50 pm »
Лейди, чакам си аз цикъла и се надявам да е по-скоро.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #111 -: Ноември 05, 2018, 17:44:20 pm »
Маги, обсъдете добре с доктора всичко. Нищо не пречи да се пуснат допълнителни изследвания. Да се направи стимулация с друг препарат и тн. При мен 5 стимулации с Гонал с кофти резултат и една с Менопур- Симеон. Може препаратът да скофтя (каква дума само намерих, ама хайде) Я. За мен прогестеронът е ок. Не мисля, че вагиналният вдига много в кръвта. Така или иначе е по- добрият вариант от Дуфастон, според мен.
Поплачи си, пийни малко винце и светът ще е по- малко гаден. Прегръщам те силно!


Хелиантус, кариотитът супер, че е добре. Аз за другите по скоро питах :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #112 -: Ноември 05, 2018, 19:12:01 pm »
Мише,дано дойде скоро,че да почва веселбата при теб.
Аз утре мисля да пусна прогестерона,на 31ви беше инсето.На гладно е нали,аз го пусках март последно,с други хормони беше.
Маги,със сигурност ще намерите слабото място,и ще имаш успех.🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #113 -: Ноември 05, 2018, 19:15:46 pm »
Утре е рано май. Беше започнал да се пука фоликула, но овулация не беше настъпила все още. Според мен на 7ми трябва да го пуснеш. Но един ден надали показва някаква разлика. За прогестерон няма изисквания. Той не се влияе от храната.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #114 -: Ноември 05, 2018, 19:30:22 pm »
Маги  :bighug: :bighug: :bighug:
Милиарда, стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Момичета, късмет и успех на всички :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #115 -: Ноември 05, 2018, 19:44:54 pm »
По принцип на 7ми даже ми е по-удобно.Благодаря ти,Павла!Значи и кафе може да пия,супер!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #116 -: Ноември 05, 2018, 19:56:12 pm »
Маги,
 :bighug: :bighug: :bighug:
Ще стане!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #117 -: Ноември 05, 2018, 20:13:38 pm »
Съжалявам, Маги... Никак не е справедливо, ама никак
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #118 -: Ноември 05, 2018, 21:16:49 pm »
А не беше, Павла. Да каже и тя, но мен така са ме карали на 7 ден от овулация.
Овулацията е на 14ден,  Прогестерон на 21ви. При инсеминация в сряда, според мен се пада прогестерон в сряда.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #119 -: Ноември 05, 2018, 21:23:34 pm »
Тери,просто толкова компетентно си го написала,че как да не се обърка човек :D.Първото място е поделено между Маги  и Павла,ти си на почетната втора стълбичка😘