0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #820 -: Декември 04, 2018, 08:30:45 am »
Момичета мили мои, наистина времето лекува.Травмата остава, но се преживява.

WideD, чаках да пишеш стискам ти палци, кога ще е пункцията?

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #821 -: Декември 04, 2018, 11:50:12 am »
Толкова хубави неща сте написали, момичета, как да не пада човек духом. Ще си ги препрочитам, като се натъжа  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #822 -: Декември 04, 2018, 12:27:31 pm »
Мерси за хубавите думи на всички!
Днес ще съм на преглед и ще ми кажат точно, защото ми увеличиха дозите и незнам дали това означава повече време. Надявам се уикенда живот и здраве или по-рано. Но днес като мина прегледа, ще знам повече. От 2 дни съм и на цитротид( така май се пишеше) и предполагам и днес ще ми го изпишат.
Боли ме в дясно оперирания яйчник от няколко дни, дано да е ок всичко.
Бързо минава времето :-)
« Последна редакция: Декември 04, 2018, 12:29:02 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #823 -: Декември 04, 2018, 13:09:44 pm »
Цитротида понижава ЛХ-то и не позволява на фоликулите да се пукнат, ако помня правилно.Изследвахте ли хормони?Пиши като минеш!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #824 -: Декември 04, 2018, 13:27:12 pm »
Правилно помни Маги. Цитротида го изписват, когато започне да се вдига ЛХ. Това се случва горе-долу когато някои от фоликулите са вече на размер от 14 мм. Изписват Цитротид, за да контролират ЛХ. Това дава възможност да се удължи с още няколко дена стимулацията и по-малките фоликули да настигнат другите. Ако не се контролира ЛХ, при негово повишаване може да се изпукат фоликулите или да се увреди качеството на яйцеклетките. И аз бях на Цитротид няколко дена и през това време се изравниха като размер всички фоликули и отидох да снасям яйцата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #825 -: Декември 04, 2018, 16:20:48 pm »
На всеки 2 дни ми пускат хормони, които се променят, лх е ниско ми изглежда, след като включиха цитротида.
Те после преди пункция ще го спрат ли или до последно се бие?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #826 -: Декември 04, 2018, 16:40:05 pm »
При мен го биха до два дни преди пункция, след това само един Овитрел и после пункция.Спокойно хубаво е ЛХ да е ниско, колко е при теб?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #827 -: Декември 04, 2018, 16:52:49 pm »
ЛХ е по-добре да е ниско. Високото уврежда яйцеклетките. Аз имах в понеделник пункция, в събота бих Декапептил само, а в Петък само Цитротид (даже не ми изписаха тогава Менопур). Тоест и на мен 2 дена преди пункция са ми го спряли. Стискам палци WideD, много е вълнуващ този период. Както сумати време е било едно заспало и едва е минавало времето и изведнъж си на въртележката. След пункцията да си вземеш болничен от клиниката. Да не хукнеш на работа.
Аз нали имам пирони в дупето и не мога да седя, едва се съгласих да лежа първия ден. И на втория реших, че ще се разхождам. 2 километра и половина направих разходка, еми вече накрая определено усетих, че съм имала интервенция. Та и да се чувстваш супер, тялото има нужда да си почине и да се възстанови.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #828 -: Декември 04, 2018, 17:20:34 pm »
3,95 ми е било лх в неделя, а от днес сутринта е 2,47.
А естрадиолът в петък беше около 570, в неделя 1300 някъде, а днес - около 2400. Дано да е добре покачването.
А за болничния-нямам избор, ще ми трябва, защото ми е натоварено и ще се подлъжа и ще вдигна нещо по-тежко. А и в това студено време е по-добре да съм на топло.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #829 -: Декември 04, 2018, 17:26:46 pm »
Добре ми изглежда Естрадиола. Тоест не е нисък от рода на 1000, но и не е прекалено висок. Има мегдан още малко да порасне до пункцията. Казват, че стойности до 3600 се водят за напълно нормални. Над 3600 вече е риск от хиперстимулация. Моят беше 2 дена преди пункция 4800, но не съм го усетила като проблем.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #830 -: Декември 04, 2018, 17:34:07 pm »
Благодаря, че ми споделяте стойности, че аз се притеснявам естествено дали е добре, дали не е :-) докато ме вземе доктора, ще си се чудя и ще си представям, че са тръгнали още фуликулчета :-D
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #831 -: Декември 04, 2018, 19:05:01 pm »
ДОбре изглеждат хормоните, ще искат още малко да падне Лх, а Пролактин пускали ли сте?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #832 -: Декември 04, 2018, 19:16:03 pm »
Маги, това с ЛХ не е много така. Моят винаги е около 8, никой не ми го е искал по-нисък. Под никой имам предвид, че съм говорила с 3ма ендокринолога, 2 репродуктивни лекаря и д-р Мели. А мисля, че в една и съща мерна единица ни ги измерват и на двете. Мисълта ми е, че на WideD е добре, но ако беше и повече щеше да ок.
Иначе за пролактина, уж нямах проблеми с овулация и типични проблеми при висок Пролактин, но откакто пия Бромокриптин съм нов човек. Като забременея и го спра, ще ми липсва. Много бодра ме кара да се чувствам
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #833 -: Декември 04, 2018, 19:26:45 pm »
Wide, добре са хормоните. Естрадиолът е добър за 3 фоликула. Нали знаеш, че а теб ти трябва една Я, за да се получат нещата :)
Това с ЛХ по време на стимулация е така, както казва Маги- искат го около 1,5-2, 2 и нещо. Ти си имала веднъж стимулация, Тери, не може винаги да ти е около 8. Иначе 8 за начало на цикъла си е добре, ако е в добро съотношение с ФСХ.
2,4 е добре, а и с антагониста ще падне още. При мен антагонистът винаги е би до вечерта преди тригера (Овитрел в моя случай).

Късмет!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #834 -: Декември 04, 2018, 19:33:14 pm »
Ето тук ми е грешката значи. Мислех, че в началото на цикъл и по време на стимулация си е около 8. Ще проверя в епикризите, но си мисля, че преди пункция не ми е бил 1-2.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #835 -: Декември 04, 2018, 19:38:53 pm »
Тери, ти май нямаше тригер, затова може и по- висок да са ти го оставили. На мен в началото на МЦ ми е около 5-7, но преди тригер е от около 2.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #836 -: Декември 04, 2018, 22:05:14 pm »
О аз съм била напълно в грешка. Прегледах си епикризата. Нямам нито едно изследване на ЛХ по време на стимулация. Само прогестерон и Естрадиол. Д-р Мели ми беше казала, че ЛХ повишен влияе на Прогестерона и от там по някакъв начин можело да се обърка нещо. Аз общо взето съм запомнила, че Прогестеронът ми е в норми и съм решила, че и ЛХ. Нямам си и на идея колко е било. Мисля, че нямам тригер. Бих си Декапептил като последна инжекция. Той май по-точно като блокираща инжекция действа, за да спре секреция на хормони и да не се изпукат фоликулите.
Но пък са ми пуснали доста изследвания тогава и сега видях, че тогава АСАТ и АЛАТ са ми било добре, аз се чудих дали не да не ги изследвам след всички антибиотици от февруари.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #837 -: Декември 05, 2018, 08:45:36 am »
Да, Павла ме е разбрала идеално.Аз помня, че тогава те питах за Лх, но ти каза, че твоята лекарка не го пуска, което е нормално всеки лекар има различен начин на работа.Като знам АЛександров въобще не разчита на хормони, например.

Наиситна добре вървят хормоните на WideD, ще чакаме да каже как е минал прегледа и с какво продължава като лекарства.

Въпрос към момичетата правили ЗЕТ, след неуспешен такъв закъсня ли ви цикъла?Моя се бави вече и не нещо друго ми да се подготвя психически, че ще съм кълбо от нерви.
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 10:09:30 am от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #838 -: Декември 05, 2018, 16:05:18 pm »
Ама днес защо е такова мъртвило???  :(

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #839 -: Декември 05, 2018, 16:26:26 pm »
Привет от мен  :wink: . Може би е така, защото вече хората се настройват празнично (май малко хора правят процедури през декември) или пък бързат да свършат задачите преди празниците. Аз се надявам, че моят лекар ще се съгласи да правим нещо през декември, не ми се бездейства, тъкмо съм набрала скорост  :D. А иначе съм чела теми тук, че и на други хора им закъснява цикъла след инвитро, бях чела за период например от 60 дни.