0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #920 -: Декември 13, 2018, 18:09:57 pm »
Павла, така е, и аз си мисля как през лятото ги правят на тези температури.
Слънчицето, мерси и на всички мерси за подкрепата.
 :bighug:
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #921 -: Декември 13, 2018, 18:26:44 pm »
О да, Тери, кураж ми е нужен  :D
WideD, пожелавам ти Коледно положителен резултат ❤
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #922 -: Декември 13, 2018, 18:37:59 pm »
 :grouphug2: Мерси Лейди, кураж си трябва за всичко и много вяра!  :-D  Добре, че идва Коледа и носи много позитивизъм в душата и много, много се надявам на всяка от нас да донесе хармония, спокойствие и радост в душите и  :bori_014:
Според вас има ли смисъл да си следя базалната температура?
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 19:11:28 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #923 -: Декември 13, 2018, 21:34:48 pm »
Wided  желая ти много магия по край  Коледа с едно красиво ангелче !!!

Момичета днес излезнаха и резултатите на мъжът ти ,но нищи не разбирам ,а и сега се замислям че не знам кой ще ни ги разчете ....
Ако някой разбира нещо ще се радвам да кажете мнение ❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #924 -: Декември 13, 2018, 21:59:39 pm »
Мерси Чочолинка,
Аз само за тсх-то мога да кажа, че е в норма, но при опити за бебе е желателно да е между 1 и 2. Аз бях с 3,7 някъде, после беше 3,4 и започнах с еутирокс. Намали ми се тсх-то, но тъпото е, че във времето ми се увеличи малко дозата и май щитовидната жлеза става малко ленива и така се налага да се пие този еутирокс постоянно. Някъде бях чела, че приемът на добавки като омега 3 сваля по естествен път тсх, но аз си мислех тогава, че нямам време и започнах с еутирокс.
Гинеколожката ми тогава ме насочи към ендокринолог да ми следи дозите еутирокс във времето, докато се достигне точната.
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 22:02:31 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #925 -: Декември 13, 2018, 23:35:54 pm »
Wided разбирам , те са на мъжът ми тези резултатите . Но ми е интересно микробиологията дали е ОК не я разбирам :/
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #926 -: Декември 13, 2018, 23:37:47 pm »
Chicholinka, за Б12 само да кажа, в БГ малко е занижена горната граница, ок ти е, но по принцип е най-хубаво да е над 550-600.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #927 -: Декември 13, 2018, 23:40:18 pm »
Wide,  това са на мъжа й изследванията.
Уреаплазма има. Трябва лечение. Знам, че дори ти да нямаш е хубаво да минеш олекотена версия на лечението.

Иначе, само да добавя за къпането, топлото отпуска мускулатурата. Даже при контракции препоръчват топъл душ, ако не преминат- тогава се ходи в болница.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #928 -: Декември 14, 2018, 00:57:17 am »
Vistal взела съм Б12 и D да пия за всеки случай 🙈
Павла не пише ли ,че е отрицателен отгоре ? А и от къде ще е дошла тази уреаплазма ... аз не мисля ,че имам а дори и да имам не сме и имали друго партньори от както сме заедно 6г или поне аз де 😂 .Колко време може да седи в организма и то без симптоми ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #929 -: Декември 14, 2018, 06:28:27 am »
Чочолинка, те са два типа уреаплазма. Първият е отрицателен, а вторият е положителен. Дали са и микробно число и антибиограма. И аз имах същата Уреаплазма, Маги Мей също. Трябва да се лекува.
ТсХ си е добре, той е мъж. При него не важи това да е между 1-2, защото няма да забременява.
Бактериите може да влошават спермограмата. Но пък няма левкоцити, което означава, че няма в момента възпалителен процес. Ти изследва ли Уреаплазма, че задължително се лекува при жената преди забременяване
За горещия душ: мисля, че Слънчицето беше казвала, че майка й така е получила контракции и я е родила
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #930 -: Декември 14, 2018, 08:19:40 am »
Упс, извинявай Чочолинка :-) разсеяна съм била. 
Относно душа, вчера се мих с леко приятна топла вода, но на части.
Няма да прекалявам с нищо.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #931 -: Декември 14, 2018, 09:18:09 am »
Може да си ги е имал и преди теб. Не е задължително и ти да ги имаш.
Тери, дошло й на жената да ражда. Ако няма контрастни душове, истински гореща вода- няма проблем. Топлото отпуска.
Много задълбахме. Къпете си се.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #932 -: Декември 14, 2018, 09:24:34 am »
Да уреаплазмата може от много отдавна да я имате.Няма да се разделяте споко :)

Вярно задълбахме с душовете :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #933 -: Декември 14, 2018, 09:31:58 am »
Еее, чакайте де, все още не сме обсъдили кой с какъв сапун се къпе. Секнахте темата :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #934 -: Декември 14, 2018, 09:43:02 am »
И да уточним рН-то нали :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #935 -: Декември 14, 2018, 10:34:07 am »
Wide D, пожелавам ти коледен подарък - положителен тест. Аз вчера бях при доктора, нямам си кисти, задържани фоликули и други тем подобни неща от стимулацията. Този месец пак съм с Фемара, но от 5-ти до 10-ти ден. На 18-ти ще си направя изследване за инсулинова резистентност и ще пусна пак пролактин, че винаги е към горна граница (но никога не е било спазено изискването за провеждане на изследването). Според лекаря няма смисъл да пристъпваме към инсеминация (това каза последно вчера) и ми стана тъпо...Аргументите му са, че пробваме от малко време и съм на 27 години...  :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #936 -: Декември 14, 2018, 10:53:24 am »
 tree2a Heartseasee, мерси за пожеланието.
Пролактина наистина е капризен,
Опитай се да си от починеш хубаво преди изследването.
Относно възрастта и опитите--май се води че за тази възраст е около година периода, през който се смята за нормално да се изчака. Дано да е прав доктора- да си се случат естествено нещата.
Аз имам лека инсулинова резистентност и знам, че може да е фактор, но не са ми казали нещо специално. Ендокриноложката ми каза да пазя ниско въглехидратна диета и движение.

« Последна редакция: Декември 14, 2018, 10:56:09 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #937 -: Декември 14, 2018, 11:06:59 am »
Ох момичета направо ще се гръмна от къде сега тази уреаплазма 🤦‍♀️ на мен не са ми пускали изследване за нея, сега звъня на GP-то тук да видя да си пусна и аз изследване ,че не мога да летя до Бг пак . Ще питам направо и за него да препишат нещо от тук ако става така .... Явно както си го мислим февруари за инвитро няма да стане .... :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #938 -: Декември 14, 2018, 11:20:56 am »
WideD стискам силно палци.Мъти сега, мъти :)

Чочолинка, спокойно това се лекува.Стигнеш ли до ин витро, никога нищо не става по план, за съжаление.А и лошото е, че сега са АБ, после контрола и стискаш палци да се е изчистила и така.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #939 -: Декември 14, 2018, 11:59:23 am »
Мерси, Маги :-)
 Чочолинка, важното е, че знаеш за какво става въпрос. Понякога изглежда много, но бързо идва момента.
Ние например, януари още решихме да подаваме документи към фонда.
Но и при нас се наложи да почакаме да мина лапароскопия, спиране на цикъла за около 5 месеца и други бавещи неща, но понякога просто нямаме избор ако искаме да вървят нещата по правилния начин.
« Последна редакция: Декември 14, 2018, 12:02:27 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.