0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #940 -: Декември 14, 2018, 12:01:03 pm »
Чочолинка, всичко е индивидуално. При нас мъжа ми нямаше Уреаплазма. Само аз. Оправих я с един курс антибиотик. Някои жени с месеци я борят, аз от раз. Пък едни безобидни бактерии не мога да изчистя. Та е индивидуално колко време ще отнеме. Може и за февруари да се класираш, ако се изследваш съвсем скоро.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #941 -: Декември 14, 2018, 12:13:14 pm »
"Не със бързане, човече, с бавен ход се стига по- далече." както е казал Шекспир. Спокойно, Chocholinka, до вчера си мислеше, че всичко е ок. Радвай се, че знаеш срещу какво се изправяш. Нали знаеш, че хубавото на големия враг е, че лесно се цели. Ще го пребориш, ще направите инвитро или пък ще се подобрят показателите и ще стане естествено. Знаеш ли!? Ще попиете малко АБ и ще се оправите. Важен е краят, а той, за всички, ще бъде сладък и миришещ на мляко.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #942 -: Декември 14, 2018, 14:32:23 pm »
WideD, пожелавам ти коледно чудо!

Чочолинка, както и другите са казали поне знаеш, че се бориш с нещо, чакането е ужасно нещо, но няма как, важна е целта.

Аз нещо не се разбирам с тези обикновени тестове за О, от днес започнах дигиталните, дано не е прекалено рано, 12 ден от МЦ ми е, ама то не се знае колко ще е дълъг този път. Нещо голямо спокойствие ме е обзело, даже не ми е на живот и смърт да стане веднага както беше предишният път.
Малко ме притеснява обаче, че май май така като ви чета все още са ми доста ниски нивата на Б 12 и Вит Д, не знам дали е нормално или е бавно вит Б12 за 2 месеца взимане на 1000мг дневно да се вдигне от 300 на 380 само?

Hearseasee, вие от колко време пробвате?

Тери, днес ли беше да е микробиологията или се бъркам?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #943 -: Декември 14, 2018, 14:49:52 pm »
Мерси Heliantus,
Вит. Д по 10 капки вигантол на седмица за около 6-7 седмици прием, би трябвало да даде резултат.
Относно О тестовете, те нали няколко дни по-рано се почват?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #944 -: Декември 14, 2018, 15:05:21 pm »
Тъкмо излезе. Д-рката от лабораторията каза, че не е виждала толкова много Ешерихия коли и инвитро на такова поле е немислимо.
Не знам как е възможно, нищо не усещам като дискомфорт. Догодина пак ще се поборя
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #945 -: Декември 14, 2018, 15:33:34 pm »
Ех, Тери, що за мутанти са това!  Какво ще е поведението?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #946 -: Декември 14, 2018, 15:40:04 pm »
Тери, дано да ги пребориш. За мен са виновни много антибиотиците. Защото ако няма логична външна причина, значи тялото е с отслабена защита в тази област и за мен АБ са голям фактор за прецакването на естествената защита.
Аз пих между пункция та и трансфера АБ доксициклин и сега се надявам да не са ми допрецакани малкото добри бактерии. :-(
Сега е зима, давай с повечко чесън и лук, прополисова тинктура и мед например да си качиш имунитета още.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #947 -: Декември 14, 2018, 16:16:06 pm »
И докторката разсъждава като WideD. Каза отслабен имунитет във влагалището. Изписа ми Изопринозин и Бетадин. Това било йодасепт на глобули. Каза, че преди години като не можели да излекуват жена и мажела по 10 дена с йодасепт. Било бабин трик, но аз й казах, че съм съгласна, защото след дезинфекцията при трансфер имах чиста микробиология. Тя направо не повярва на резултата, защото каза, че не вижда нищо във влагалището ми, дори течение.
Но е оптимист. Скоро е правила ЗЕТ на момиче, което е имало пункция януари и оттогава само бактерии. Била бременна като с близнаци.
В моите очи изкарах голям късмет да си намеря моята лекарка. Откакто тя ми лекува бактериите и ми минаха депресиите, защото знам че ще намери решение.
Каза ми задължително да правя секс с презерватив и довечера на партито да се напия като за пред забременяване 😁 купих си най-тясната рокля на света, докато мога да влизам в нея. И казах на Мишо, че като родя ще си я пазя като дрехата, в която искам някой ден да вляза. А той отговори:"След толкова време въздържание и аз те държа като жена, в която искам някой ден да вляза" 😁😁😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #948 -: Декември 14, 2018, 16:32:19 pm »
И ти, и докторката ти, та и Мишо ми харесвате! Да изпълниш заръченията на лекарката!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #949 -: Декември 14, 2018, 16:42:28 pm »
Ох, Тери, разсмя ме. Аз като си взема по-тясна дреха, после сестра ми я носи :-)
Сега и аз съм на вълна да си подсиля леко средата--но имайки предвид обстоятелствата, основно кисело мляко си позволявам.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #950 -: Декември 14, 2018, 17:27:34 pm »
Тери,съжалявам за проклетите ешерихия,ама поне ви е разрешила секса :party:.
Ще ги преборите,явно не е лесно ,ама ще стане.
И да се напиеш на партито!И аз съм решила тия празници да ги изкарам като за преди забременяване.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #951 -: Декември 14, 2018, 17:37:26 pm »
WideD, аз приема по 3-4 капки вигантола всеки ден и за 2 месеца се качи от 23 на 27,сега приемам по 5 на ден и видим другия месец колко съм го качила.

По- рано се започва с тестове, но миналия път ги започнах на 10 ден и О беше на 22 ден, а аз имах само 10 теста и вече бях решила, че О няма да има, та затова.

Тери,  :bighug:
Вярвам, че ще ги преборите съвсем скоро, нова година, нов късмет. На мен ми бяха изписал Бетадин преди операцията, имай предвид, че много цапа и много изсушава.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #952 -: Декември 14, 2018, 17:48:30 pm »
Helianthus, този йод как не ти изби лактобацилите  8O
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #953 -: Декември 14, 2018, 17:59:56 pm »
Тери, и аз много се притеснявах, че може да се случи , особено както пих и антибиотици 2 седмици преди това, очаквах да се сдобия с гъбички, но съм ок. Слагах йода само 3 дена по два пъти, може би затова.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #954 -: Декември 14, 2018, 18:16:33 pm »
Това с Бетадина е хубаво. Докато живях в Гърция си купувах, само че разтвор за промивки. Имах едно шише с накрайник с дупки, разреждах си го с хладка вода и два пъти в седмицата си правих душ. Има и за мъже също. Не съм се сетила да поръчам на Гошо да ми вземе, горкия ще умре от срам като му кажа какво да каже в аптеката :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #955 -: Декември 14, 2018, 20:45:48 pm »
Ех, Тери, много са упорити тези гадини...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #956 -: Декември 15, 2018, 20:54:34 pm »
Къде сте бе,девойки?Голямо затишие днес.
Аз да ви кажа,моя позната,много близка,се оказа че е приятелка със служителка в дирекция здравеопазване в общината.Обади й се и се уговорили през седмицата да се чуем с нея да ми обясни как стоят нещата с финансирането за ин витро.Аз така или иначе имам още две инсеминации ,но все пак искам да съм наясно .Има ли разлика между националния и общинския фонд?Къде става по-бързо,ако някой има представа?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #957 -: Декември 15, 2018, 23:25:24 pm »
Аз вчера бях на купон и се заговорих с една приятелка, която скоро ще има второ внуче. Същия казус като Маги евентуално. Развила е тромбофилия с възрастта. Има едно дете на 8 години и от 2 години се мъчат за второ и не става. Накрая се оказало, че има тромбофилия, която чак сега се е отключила.
Предколедно всички затихнахме, като че ли в момента само WideD чака да забременява, всички други сме в отпуск или в цикъл :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #958 -: Декември 16, 2018, 06:46:35 am »
Добро утро,
Аз нещо не се наспивам, а уж цял ден почивам.
Не усещам някакви вълнение на тялото, основно чувствителност на гърдите, но лека и малко тежест в корема. Но това е от лекарствата сигурно. Водя се 5 ден след трансфер. До 21ви още малко остана за теста и ще видим колко ще ми е весело на Коледа :-) много се надявам да стане.
Наистина затишие настана. :-D
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 08:15:47 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #959 -: Декември 16, 2018, 08:27:50 am »
WideD, от стимулацията и пункцията си като парцал. Помня, че аз спях по цял ден. Тялото се възстановява. 5 ден след трансфер ти е рано за симптоми. Не ги търси. Пожелавам ти скоро да получиш истински симптоми и тази Коледа да бъде пълна с топлина. Тези дни почивай повече, защото започват имплантационните дни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света