0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #780 -: Декември 01, 2018, 18:45:40 pm »
Веднъж го направихме, значи отново ще успеем.
Тери, на теб ти трябва работа в някой млекокомбинат :D То извара ли не беше, заради фоликулите, сега мляко за лактобацили. Ако можеш поне си намери домашно приготвено. Мисля че ще е по добре от купешкото.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #781 -: Декември 01, 2018, 19:12:30 pm »
Таня, много много съжалявам ❤️
Не знам дали времето лекува загубата, на нещо което си заобичал още преди да си го видял, но знам, че бях съсипана след миседа и човека който ме измъкна от дупката, беше мъжът ми.
През толкова трудности минаваме, за да стигнем до щастието си, приеми го като още една стъпка, към успеха.
Кураж и сили да продължите напред 🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #782 -: Декември 01, 2018, 19:59:45 pm »
Точно така, Танче. Аз съм толкова убедена, че ти до инвитро няма да стигнеш..все си говоря за инсулиновата резистентност, но според мен това е причината да не е ставало досега и евентуално сега така да се случи. Просто инсулина яйцеклетките, а се коригира това много лесно. Виж в интернет историята на Лиляна от Биг Брадър при Гала. Убедена съм, че съвсем скоро след една диетка ще си се вталила и забременяла отново. Хубавото е, че имаш връзки да се срещнеш и с Конова. Много добър специалист е. И в Пловдив един страхотен ендокринолог мога да препоръчам. Само сега отдъхни малко и после с още повече сили, защото направи една трудна крачка напред.
След неуспешното инвитро си мислих колко опустошена съм, че ембриона, заради който се събуждах сутрин, го няма. А дори не съм имала имплантация, а го обичах. Не знам всички вие какво ли изпитвате. Но вярвам, че имате сили и ще продължите до една.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #783 -: Декември 01, 2018, 21:18:02 pm »
Таня,тази мисъл "веднъж стана,ще успеем" е единственото което ми дава надежда.Знам ,че можем и спонтанно,просто не ни се чака.Мислете позитивно и се обичайте,тежко е,но има и по-тежки неща.
Вече 3 двойки,наши познати,минали през инвитро,забременяха спонтанно,това ми дава кураж.Всички ще успеем,дано е по-скоро.
Тери,бъди стриктна,лекарката ти те е приела присърце,дано получиш коледния подарък😘
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #784 -: Декември 01, 2018, 21:46:39 pm »
Танче, много си права - щом веднъж е станало ще стане пак и ще е до финал! Сега гледай напред и се обичайте с твоето момче - любовта може да преодолее и най- тежките моменти като този...

Слънчице, много си права, че всички може да успеем да забременеем спонтанно макар и след по-дълго чакане, но просто не ни се бездейства, защото се страхуваме от неизвестното - кога и дали?! Аз този месец се боря със ЗФ с Дуфастон, ако не стане сигурно декември ще ми изпишат ОК и от февруари мислим да започваме инсеминации... Трябва да успокоя душата си, че съм предприела и тази стъпка, а то е ясно, че ще стане когато и както е писано...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #785 -: Декември 01, 2018, 21:49:02 pm »
Таня  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #786 -: Декември 02, 2018, 00:16:45 am »
Момичета да ви препоръчам Вагизан интимен гел за измиване. Докторката ми го предписа. От месец все гъбясвам. Само външно, вътрешно нямам. Още докато се миех с него първия път и просто изчезнаха гъбичките (бяха видими). Тя ми го даде на тестери, уж да пробвам, не беше сигурна ще помогне ли. Аз даже си купих цяла опаковка. Мажа се от месец с Клиторимазол крем. Ако пропусна някоя вечер и гъбичките ставаха видими с просто око. Вече 3 дена се мия с Вагизан и не ползвам Клиторимазол. Да имате предвид. Според инструкциите една опаковка 20лв) стигала за няколко месеца. Използва се за поддържане на ПХ около 5. Съдържа млечна киселина и лайка. Звуча като дистрибутор, така го похвалих.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #787 -: Декември 02, 2018, 10:59:26 am »
Тери,аз ще го пробвам.Сега съм със Себа мед,той пак е за оптимално ПХ,ама почти свършва и се чудех какъв да купя.Иначе точно както пише на Вагизана 2-3 капки слагам,ползвам го от юни още.
А да ви питам,мисля да пия магне б6,някоя пила ли го е,при опити за бебе,ми се струва допустимо.Ще питам и доктора,ама има 10 дни докато отида.
« Последна редакция: Декември 02, 2018, 11:16:20 am от Слънчицето »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #788 -: Декември 02, 2018, 11:58:14 am »
Здравейте момичета, ако мога тук да задам въпроса си: Има ли някой , който измерва базална температура и с какъв термометър? Купих си един Микролайф(уж препоръчан), но нещо не съм доволна.
В момента пак започвам засичане на температурата и вярно, че този път не съм от най-стриктните, но и телесна температура 36,1 ми се струват странни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #789 -: Декември 02, 2018, 12:36:04 pm »
Аз я измервах преди. С дигитален термометър. Първият, който видях в аптеката. В първата фаза на цикъла поддържах 36.3 температура. Което се води по-ниска температура от тази на повечето жени. Въпрос на физиология. След като отчете термометъра оставяш ли още 2-3 минути. Продължава да се вдига с няколко стотни. Пробвай и с друг термометър да видиш има ли разлика, ако няма просто си с по-ниска телесна температура. Ако има разлика, бих повярвала на другия термометър
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #790 -: Декември 02, 2018, 13:19:27 pm »
Измервала съм я преди и беше по-висока, ясно се виждаха двете фази (преди и след ову). Преди ову беше 36,5-36,6, след около37. Сега ми отчита 35,9 -36,3/4 през първа фаза.
Може би не бях коректна. З6,1 ми я измери под мишницата(реших да изпробвам, тъй като ме тресеше). Тъй като дават термоментъра за орално  , ректално, аксиларно, като за ректално ,както измервам аз, дават диапазон за нормална температура 36,6-38.0, а при мен е по-малко? Озадачена съм. Дали да сменям термометъра и то с какъв?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #791 -: Декември 02, 2018, 13:30:19 pm »
Ралица, най- обикновеният електронен върши работа. На теб даже не ти трябва стойността като такава, а разликата във фазите. Тоест ако в ФФ ти е 36,1С, то в ЛФ трябва да е около 36,5-7С и това е добър показател.
Иначе мериш сутрин по едно и също време, анално е най- показателно, изчакваш малко след сигнала и така.
Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #792 -: Декември 02, 2018, 19:14:48 pm »
Слънчице, а ти имаш ли магнезиев дефицит, за да приемаш магне б6. В листовката пише, че при бременност трябва да се изпише от лекар. Пък ти си след инсеминация
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #793 -: Декември 02, 2018, 20:31:49 pm »
Нямам дефицити,пила съм го преди и много добре ми действаше.Чувствах се тонизирана,затова се чудих...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #794 -: Декември 03, 2018, 01:46:53 am »
По принцип с магнезия е хубаво да се внимава, като по време на бременност всички знаем се използва за задържане и чак от около 16г.с. седмица нататък започва да върши работа в тази насока, преди това, няма това фействие.
В много страни го отричат, в България се предписва при бременност редовно, но и при бременност и без такава, това се прави от лекар на базата задължително на изследване на нивата в организма.
И смъква кръвното също така..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #795 -: Декември 03, 2018, 07:24:44 am »
А щом смъква кръвното, не се препоръчва при опити за забременяване. Аз жулих по много чесън, но прочетох, че на една жена лекарят й забранил да яде чесън. Защото чесънът смъква кръвното налягане, от там забавял удебеляване на лигавицата.
Вече за всичко, което приемам в по-големи количества чета. Откакто докторката ми се скара, че пия пробиотици, Цитросепт и ям грейпфрути без да съм й казала.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #796 -: Декември 03, 2018, 11:17:24 am »
Здравейте момичета,
Танче  :bighug: Изпращам ти сили!
Тери, с какво пречи грейпфрута? Аз консумирам по много през зимата  8O
Знам също, че не трябва да консумираме голямо количество магданоз. Има го в една салата, забравих й името. Обожавах я, но се оказа, че магданоза помагал на тялото да се изчиства при цикъл. Нещо такова ми обясниха, било опасно за бебеправещи.
Иначе ето ме и мен. Не пиша, цикъла мина, закъсня с ден, но без желания резултат. Опитах се да мисля за това по-малко, да не чета, да не търся симптоми, за да не се разочаровам много. Продължаваме да се борим...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #797 -: Декември 03, 2018, 11:32:16 am »
Лейди, салатата е табуле, а Грейфрута обърква действието на някои лекарства.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #798 -: Декември 03, 2018, 11:36:33 am »
С лекарствата трябва да се внимава, но с храната чак пък толкова. Какви количества трябва да се погълнат, че да има негативен ефект?! Табулето не е причина да не се забременее. За храната- избягвайте потенциално опасните храни- сурово месо, големи количества мед, мийте добре плодове и зеленчуци, не пийте много алкохол и не взимайте наркотици, откажете цигарите . Другото е преиграване. Колко ще ти свали чесънът кръвното, че до наруши трофията на лигавицата? Тогава щяха да ядат хората чесън, а нямаше да пият лекарства. Жените с хронично ниско кръвно никога не трябваше да забременяват. Живейте си живота, но като се пазите малко повече.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #799 -: Декември 03, 2018, 11:59:25 am »
Така е, Павла, ама ако на една жена не й се удебелява лигавицата и започват да търсят откъде. Както спермограмите на мъжете. Тези, които са здрави, пушат, пият, лежат по цял ден и правят деца от раз. Ама на такива като моя мъж всичко им влияе зле. Та за някои жени чесъна сигурно пречи. Аз ей така превантивно си го спрях, защото си бях направила доза от 3 скилидки всеки ден, не видях да ми помогна с нещо.
Относно грейпфрута: не се препоръчвал да се консумира, когато си на някакъв вид лечение. На някои лекарства засилвал ефекта, на други го намалявал. И в двете посоки не е желателно. Докторката изрично ми каза, че като пия разни добавки като Иногинол, Фолиева и т.н. си правя лоша услуга с Грейпфрута. Каза също, че те изрично го забранявали на бременни да го ядат, защото предизвиквал контракции. След това написах в интернет да потърся и излезнаха десетки статии за негативното влияние на Грейпфрута при лечения.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света