0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #700 -: Ноември 28, 2018, 11:17:00 am »
Аз имах силни болки в сърцето по време на стимулацията. И всеки път ми ставаше зле и получавах кофти усещане в устата. Точно за 5 мин след инжекцията и ми минаваше. Сърцето повече ме мъчеше, нощем се будех то болки даже. По към края на стимулацията гледай често да ходиш да пикаеш, ще пикочния мехур като притисне яйчниците и имах чувството, че нещо ще ми се пръсне. Не мога да си обясня защо с такова умиление си спомням стимулацията. Сигурно, защото моята беше с много лека доза. Даже за изварата забравих вече :D :D
Иначе май хормоните ги пускаха през ден чак след 5-6 ден стимулация. Спомням си, че 4 дена бях на една доза и чак на 5-6 ми пуснаха хормони.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #701 -: Ноември 28, 2018, 13:37:45 pm »
Да, и при мен нещо такова са дните. Днес ми е 4ти ден от началото на стимулация та и 5ти ден от цикъла и ме викат за преглед.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #702 -: Ноември 28, 2018, 15:03:57 pm »
От Геника ми излезнаха резултатите. Една много тъжна микробиология. Лактобацили: не се детектира. А в тази даже не изследват за бактериите, с които по принцип се боря. Торакс са заети с това (и то толкова се бавят, че май са заети да тестват антибиотици).
Интересното е това, което каза Павла. Че по-малкото микробно число не те прави по-малко с лоша диагноза. Нарочно сравних моите резултати с тези на Слънцемое. Тотал моите бактерии са по-малко от нейните, но  тя има 10 млн лактобацили, а аз 0. При нея пише: Абсолютна нормоценоза, а при мен: "СИЛНО ИЗЯВЕНА ДИСБАКТЕРИОЗА СЪС СМЕСЕНА ЕТИОЛОГИЯ." Важното е, че нямам хламидия, уреаплазма и микоплазми. Затова пуснах това изследване, защото често те са причината за неизлекуване на дисбактериози. Ще беля проблемът като кромид, слой по слой, докато не го победя.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #703 -: Ноември 28, 2018, 15:08:31 pm »
Ще успееш да се справиш, Тери.
Лактобацили 0, това лекарите как го оправят?
С пробиотик? Или си има и други медикаменти?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #704 -: Ноември 28, 2018, 15:11:13 pm »
Със сигурност не с антибиотик :D По принцип те се завъжат и сами.  Имала съм микробиологии с "Липсват лактобацили" и на следваща: "Слабо представени лактобацили", което ще рече, че се генерират отново. Има и глобули с лактобацили. Едно момиче ми прати някакви "Нерине", ще питам докторката да се фокусираме декември върху лактобацилите, не върху бактериите. Ама не знам ще се съгласи ли.
Имаме си рожденичка днес :) :) :) Милиарда, пожелавам ти много сила, но не душевна, защото вече си я изпробва до лимита. Пожелавам ти физическа, за да носиш на ръце дете. Пожелавам ти лошите моменти да са отминали и най-сетне спокойствието и щастието да се настанят в сърцето ти. Обичайте се с мъжа ти и ще постигнете всичко заедно :*
« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 15:13:19 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #705 -: Ноември 28, 2018, 15:39:29 pm »
Ч. Р. Д. И от мен, Милиарда! Бъди жива и здрава! Пожелавам ти много любов, щастие, сбъднати мечти и каквото още си пожелаеш!
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #706 -: Ноември 28, 2018, 15:48:22 pm »
Милиарда, честита да си и от мен!Много да си здрава и обичана!

Тери, това е по-добре нали?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #707 -: Ноември 28, 2018, 15:49:23 pm »
Честит рожден на Милиарда!

Слънце и луна, лекарят ти от Надежда е репродуктивен специалист, нали? Моето мнение е, че трябва да се захванете по- сериозно с нещата, защото година и половина неусетно се превръщат в 4-5... Посети колкото искаш различни лекаря докато не намериш, този който ще ти вдъхва най- силно доверие и с когото ще сте на една вълна. Тогава се придържай към него, че иначе голяма каша става.

Тери, това което ти обяснявах за маймуните- ако имаше лактобактерии щеше (много вероятно) да си с чиста МБ. Просто те нямаше да допуснат патологичен растеж. Кръгът е омагьосан и дано скоро излезеш от него- АБ, няма лактобактерии, лоша МБ и пак АБ... Микробното число е важно, защото тогава се знае колко големи колонии трябва да се убиват, също и за да се знае какъв е балансът.
Според мен е добро решението да си дадеш малко почивка- пий му по някое винце, отпусни му края, яж сладко, радвай се на мъжа си и му позволи и той да ти се радва. Твоето бебе те чака! Скоро ще е, но явно трябва рестарт.

Wide, какво стана на прегледа?

Искам и аз на коледен купон. И на обикновен няма да се разсърдя, че ако се случи още нещо лошо ще се гръмна вече.

Късмет на всички!
« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 15:57:39 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #708 -: Ноември 28, 2018, 16:16:24 pm »
Тери, аз миналата година имах анаерибна инфекция и липсана лактобацили, слагах глобули и хапчета Флажил мисля и след това Лактажин. От тогава всеки месец си слагам лактажин по два пъти в седмицата, понякога пропускам, но не съм имала подобни проблеми. Това по препоръка на моя Док.
Павла, благодаря ти за отзива. Моя док в Надежда не е репродуктивен, но вече ми е като приятел, пизнава ме и мога да му звъня за всичко по всяко време и да ходя на преглед и без час. Това ми дава  голямо спокойствие. И чрез неги мога бързо да се доредя до инсеминации ако реша. А за репр. е по-сложно, много е готин Калчев, но с него дори нямам пряк контакт, а чрез акушерките и все още ми е странно така... На 17.12 имам записан час при него и ще го питам какъв е планът, зящото за мен е важно да има план и нещо да се прави...а чакането си е друго нещо...
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #709 -: Ноември 28, 2018, 16:34:37 pm »
Благодаря ви момичета,да ви се връща тройно ! Тери вече нямам думи за твоите обитатели 🙄🙄 късмет ти пожелавам ! Хубава вечер на всички !❤🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #710 -: Ноември 28, 2018, 17:16:16 pm »
Милиарда, честит празник и от мен  :bighug:
Тери, трябва да си засилиш имунната система, за да започне да работи в твоя полза - хубава храна, спокойствие, секс и както Пав-ла е писала, вино :) и то е много важно.
Успех момичета  :heartbeat:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #711 -: Ноември 28, 2018, 18:18:37 pm »
Здравейте, Смениха ми лекарството на meriofert
2 днес и 2 утре и петък пак на преглед. Тръгнали са 3 по-големи фуликула по 7-8 мм и други, но малки.
« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 18:48:41 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #712 -: Ноември 28, 2018, 19:12:31 pm »
Здравейте, момичета.
Милиарда, честит рожден ден! Много късмет и успехи ти желая!

Тери, обаждам се - ще ми се да ви видя в София. :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #713 -: Ноември 28, 2018, 21:51:56 pm »
Започнаха да прехвърчат дребни снежинки  и тук и малко по малко виждам светлинка. Пак имам бактерии, но
 1/ На директната микроскопия се наблюдават епителни клетки
и Грам /-/ отр.пръчковидни бактерии.Липсват лактобактерии.
2/ Не се изолираха гъби.
3/ ИЗОЛИРА СЕ в масово количество ХЕМОЛИТИЧНО Еscherichia coli - следва антибиограма
   Микробиол. - цервикална :
    1/ Не се изолираха гъби.
2/ ИЗОЛИРА СЕ ЕДИНИЧНО ХЕМОЛИТИЧНО Escherichia coli .

Което за мен си е една голяма победа. Ешерихия коли единично в цервикалния канал не ми се е случвало. "Оскъдно" да, но единични. И имайки предвид, че урината ми е стерилна, мисля, че много скоро ще изляза победител от моята битка. Утре ще ида при докторката и няма да предлагам почивка. Тя да реши, като виждам, че съм пред финалната права и пак искам да се боря, не ми се почива :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #714 -: Ноември 28, 2018, 22:16:18 pm »
 :rainbow: Тери, ще се справиш и ще бъдеш победител! Стъпка по стъпка ще се изчистят нещата.
Заради е.коли, ако трябва да се пие антибиотик, не забравяй пробиотиците. Дано да се изчисти всичко и да забравиш, че ги е имало!
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #715 -: Ноември 28, 2018, 22:50:22 pm »
Момичета, наистина много бих искала да се видим пак, но сме в Банско на банкет и сме две нощувки от петък  :( Тери, не ги разбирам бактериите, защото поне с това нямам проблем, но винаги ти стискам палци, както и на Слънчицето и WideD. 
Милиарда, честит рожден ден и от мен, с пожелание за бебче или две преди
следващия рд, а и да те издам, че и ти си от София и то от квартала на наще май (гофретите  :D ) и можеш да се впишеш в колективната среща за коледа  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #716 -: Ноември 28, 2018, 22:52:57 pm »
Привет, надявам се ме поставям въпроса си на правилното място.

След като се налага да изчакаме с бебеправенето, реших на своя глава да назнача на мъжа ми изследвания. Пуснахме урокултура и еякулат. Резултатите показват, че посявките не пораждат растеж на микроорганизми и са отрицателни за кандида. Това което ме вкара в чуденка е, че пише “липсват левкоцити” в еякулата. Сега, четох, че е трябва да са малко, никъде не пише какво означава като липсват Означава ли, че всичко е наред?
Благодаря предварително! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #717 -: Ноември 28, 2018, 23:01:14 pm »
bamzi, наличие на левкоцити говори за наличие на някакъв инфекциозен процес. Съответно липсата им говори за липса на възпалителен процес, което е супер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #718 -: Ноември 28, 2018, 23:13:24 pm »
Милиарда, честит Рожден ден! Бъди много здрава и дано скоро всичко лошо е зад гърба ти и преди следващия рожден ден да гушнеш бебче!

Тери, малка победа си е! Единични звучи добре, Дано скоро съвсем ги няма. Искрено ти съчувствам за този проблем и аз преди време повече от година борих гадини.

Слунце и луна, добре дошла в темата и дано не се задържаш дълго.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #719 -: Ноември 28, 2018, 23:26:14 pm »
Милиарда,честит рожден ден😘!Бъди най-обичаната и щастливата!
Тери,харесва ми позитивната ти нагласа,ще успееш!
Павла,явно си в лош период,дано отмине бързо и да не е нещо сериозно🤗.
Благодаря,Мише!