0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #660 -: Ноември 26, 2018, 19:38:57 pm »
WideD, аз винаги имах точка кръв, даже големи синини са ми ставали. А от Цитротида например веднага като ги биех и ми ставаше зле. Танче, топли се, но не прекалявай, не се купи с много гореща вода.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #661 -: Ноември 26, 2018, 19:50:01 pm »
На мен доцента на сух тампон само ми дава материала за изследване, както Тери каза с натривка, обаче в епруветка и аз ги  разнасям, в която лаборатория ме прати. Аз все още съм с уреаплазма, май Стаменов ще ме лекува, че доцента пак свещички ми изписа, егати оптимиста е. Ама май няма да ходя повече при него, ще си изпия и сложа тези лекарства които ми даде и ще си чакам часа за Стаменов, нещо много ме депресира този, пък и последния път имах сууупер странен преглед и ме пооплаши, така че няма да се видя повече с него.
Танче пази се, много гадни вируси има, аз почти месец вече се боря с хрема и на последък и с гъбички, заради антибиотик, който май не ме излекува много :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #662 -: Ноември 26, 2018, 20:07:30 pm »
Маги мей, какво те е наплашил?

Wide, не е проблем. Лошото е най- вероятно от притеснение. Няма проблем, но ако си направиш бучки сменяй мястото. Ако искаш пък да на мъжа ти да ти ги бие.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #663 -: Ноември 26, 2018, 20:18:44 pm »
Мерси Тери, значи се случва. Утре ще видим как ще е :-)
Маги мей, то си е и химия между лекар и пациент понякога. Ако се усещаш по-стабилно при Стаменов, чакай си часа и си ходи при него.
 Павла, и аз си мисля, че от притеснение ми стана лошо.
Бучка не усещам засега-2 часа са минали само де. Иска ми се сама да си ги бия, че ако съм в движение някъде, да се справя и сама. Ще видим утре :-) засега нищо не усещам, само от чудене какво мога и какво не да ям, втори ден съм почти на диета. Добре, че се сетих за изварата, че Тери беше писала, че е добре. И зеленчукова супа+ Авокадо..
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #664 -: Ноември 26, 2018, 20:37:58 pm »
Маги мей,стоя на мнението си,че д-р по репродуктивна медицина,който е чел,учил,гледал и специализирал в тая насока е по-полезен от доцент гинеколог.Предпочитам си моя младичък лекар ,пред дядо доц.Просто казвам мнение.
Тери,това си е победа,момиче🤗.Само така!
WideD,дано се справяш все по-леко,аз бих дала на мъжа ми.Пробвайте.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #665 -: Ноември 26, 2018, 21:13:13 pm »
Мерси, Слънчицето  :-)
И аз бих му дала, но ще видим утре
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #666 -: Ноември 26, 2018, 21:47:17 pm »
Джеси предпочитам да си чакам покрай лапарото бая ме набодоха, а и си е друга тръпката от тестовете
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #667 -: Ноември 26, 2018, 21:49:49 pm »
Ели, ще стане скоро. Само следете овулация и ще стане.
Момичета, в Геника имат интересни изследвания.  Интересни са ми защото нищо не разбирам
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #668 -: Ноември 26, 2018, 21:52:30 pm »
Ели,падаш си по тръпката ;).Цикъла ти регулира ли се?
Тери,наистина е много интересно.Замисляш ме направо.
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 22:15:31 pm от Слънчицето »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #669 -: Ноември 26, 2018, 23:03:29 pm »
Здравейте, момичета! Аз съм обратно в Англия и на работа. Чувствам се супер след операцията чисто психически.

Чета ви и ви стискам палци 🤞

Тери, поне урината е добре, дано и микробиологията да е.

Слънчице, дано си имате прекрасен пред коледен подарък!

WideD, браво за смелостта ама да си сложил първата инжекция. Аз ще съм ужас с фраксипарина, а не е като да не слагам инжекции по цял ден  :D

Jecy, спомням си, че след първият аборт имах зацапване и кървене към 10 дена, вторият доста време... Май беше към 2 и половина седмици. Предполагам е индивидуално, дано спре скоро.

Еличка, късмет 🤞
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #670 -: Ноември 27, 2018, 07:47:24 am »
Слънчице то не мога да кажа че се е регулирал защото лапарото беше на 29.10 и в същия ден след него ми дойде цикъла и сега чакам или положителен тест или цикъл
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #671 -: Ноември 27, 2018, 08:01:32 am »
Еличка, и на мен при 2 от трите ми операции ми дойде веднага цикълът. Дано да е + теста, днес вече би трябвало да ти е по-тъмна чертичката. Стискам палци
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #672 -: Ноември 27, 2018, 09:07:15 am »
Ели, защо не пуснеш направо едно ЧХГ, да си сигурна 💛🤞

Извинявайте за спама, по темата за благотворителната инициатива, дори и да отговарях на критериите на Зачатие, то на критериите на болницата едва ли отговарят много жени и мъже...
http://www.zachatie.org/images/theme/articles/kz2018/Kriterii_in_vitro_AG_Dimitrov.pdf
Просто изразявам мнение, иначе поклон пред инициативата ❤️

Джеси, може да се кандидатства с ИЯР, тогава възрастта не ги касае.Апропо аз забременях с Моника на 33г. Нямах право на Фонд, защото се водехме неизяснен и беше голяма мъка.

Тери, чакам да кажеш какво стана с микробиологията, чакаме ли още нещо да излезе?

Меги, прави нещата както се чувстваш добре!

HELIANTHUS, звучиш много добре, радвам се!

Няма да изброявам и другите, но стискам палци.

WideD, няма да се шашкаш, ако уцелиш капиляр може и повечко кръв да излезе, но не е проблем и на мен ми се е случвало.А за прилошаването, най-вероятно е от емоцията, че сама си биеш инжекция.Първия път е така, после става рутина  :lol:
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 09:11:55 am от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #673 -: Ноември 27, 2018, 09:18:27 am »
Чакаме разбира се. То урината нищо не е. Пуснах я, за да знам на колко фронта трябва да се боря. Не очаквам чиста микробиология сега. Това жълтеникаво течение не ми се нрави, макар и оскъдно. Пък и не са излезли микробиологиите, значи расте нещо там. Урината излезе за няколко часа. Мишо ми е казал да си поставям малки цели. Вече карам на малки победи, докато докарам до голямата.
Междудругото от New life са публикували, че гледането на чужди истории помага в периода на инфертилитет. Споделили ли са това: "Ви препоръчваме „My Future Baby“ или „40 Weeks“. А за да се посмеете, може да си изтеглите „Baby mama“.". 40 Weeks е по-скоро за Танчето, на мен ми идва тежко да гледам бременността на хората, но "My future baby" поне на мен би ми бил доста интересен, съдейки по трейлъра. Естествено ще го гледам без Мишо, че ще ми спре интернета.
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 09:56:34 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #674 -: Ноември 27, 2018, 09:58:56 am »
После ще взема нов тест и ще го направя следобяд или утре сутрин пак то ще си покаже каквото такова няма как с нерви и рев да се променят нещата
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #675 -: Ноември 27, 2018, 10:45:43 am »
Благодаря момичета, Helianthus вече 10 дни ми зацапва. И док ми каза, че не може да каже категорично колко време ще отиде, ама все пак, надявам се скоро да спре.

Пф моя док ми препоръчва хистеро, преди следващ трансфер. На ЦС няма нещо, което да го притеснява, но пък да се огледала матката и да ми направи надраскване на лигавицата.
Моля, някой да сподели опит, ако има от хистеро и надраскване на лигавицата.
Тук в БГ са ми правили такова надраскване на гинекологичния стол, никога не са ми правили хистеро с тази цел... Малко съм объркана.

Ели  yahoo_33
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #676 -: Ноември 27, 2018, 10:53:57 am »
Тери, браво за урината. Благодаря и за филмчетата, аз със сигурност ще се възползвам, също ще ги гледам без мъжа ми  :lol: . Еличка, успех.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #677 -: Ноември 27, 2018, 12:46:33 pm »
Здравейте момичета. И аз като вас съм на мнение, че за нашите проблеми най-добре са репродуктивните специалисти. Просто исках да не чакам 2 месеца до прегледа в Надежда и за това отидох при този доцент, та той ми откри уреаплазмата, в Надежда за 6 месеца не ми пуснаха микробиология, не знам, може да не са считали за нужно.
Според вас органзмите имат ли връзка с доброто развитие на тръбите и яйцеклетките? Та това ме притесни, че последния половин час от прегледа той ми обясняваше за видовете оргазми и тем подобни, като стигна до извода че Ж точката може да ти я покаже само гинеколог, та ако съм искала да знам къде мие, предлагал и такива услуги, с предваритвлно записване и уточнение че е за това. И това всичкото с липсата на мъжа ми, че не било удобно пред него. Това ви го казвам 1към 1 как беше, не изразявам мнение, защото пък може да е нещо нормално, и просто не знам как да го възприема.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #678 -: Ноември 27, 2018, 12:57:12 pm »
 8O 8O 8O 8O 8O Маги мей, не знам смешно ли ми е потресена ли съм. Оргазмите имат връзка с доброто кръвообращение на лигавицата. Да кажем и кръвоснабдяване на яйчниците. Евентуално това може да подобри качеството на яйцеклетката, както и всяко друго движение. Моята докторка ми разказваше, че нейн преподавател в университета е казал, че всеки млад човек трябвало да получава по 7 оргазма на седмица, за да функционира правилно и да е здрав. Та явно доцентите от едно време си го тачат това. Но с тръбите не знам какво общо да има.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #679 -: Ноември 27, 2018, 12:58:27 pm »
Маги, на мен са ми пускали преди първия трансфер в Надежда, който беше самофинансиран.
После имах опит по фонда, тогава нямах пуснаата микробиология и попитах дали не е нужно, но получих мълчание. Момиче, с което заедно бяхме на пункция там, беше с лоша МБ и й направиха 2 пъти трансфер, докато тя не ги светна, че трябва да й погледнат резултатите...
Та, по добре си я пускай, било то и при личното АГ :)
За другото, не мога да коментирам. Не ми се е случвало някой лекар да ми обяснява такива неща :) може би е полезно, не знам  :wink: