0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #640 -: Ноември 26, 2018, 14:02:04 pm »
Не мисля, че мога да изпавдна в този казус, защото ФемоФлор Плюс не включва стомашно-чревните бактерии. Не мисля, че ще ми е много инрофмативно това изследване, точно в моя случай, но да има. Да знам, че всичко съм направила. Иначе дори по някакъв начин да се стигне до двусмислени резултати, ще вземат резулатите на Торакс в предвид. На Торакс в моята клиника много им вярват като най-надеждната лаборатория. Моята докторка преди там е работила и много се доверява на техните резултати. Склонна съм да се съглася с нея. Август месец в Писанец ми излезе Клабсиела. Септември пуснах контрола и в Торакс. Писанец изкараха чиста микробиология, Торакс Клабсиела. Много се усъмних, защото беше много голямо съвпадение да е бактерията, която тъкмо бях лекувала. Нямах късмет и ме вкараха при друг доктор за назначение на лечение. Той реши да не ме лекува, защото Клабсиелата била упорита и не се знаело имам ли я. В изследването на Торакс пишеше, че е оскъдно в цервикалния секрет и обилно във вагиналния. Тоест тъкмо съм щяла да я излекувам от цервикалния. На следващия месец започнах подготовка за трансфер и в Писанец цъфна Клабсиелата отново. Явно с упоритост има как да се излекуват гадините. За мое съжаление при мен метода на самоизлекуване не върши работа при мен и си трябва антибиотик.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #641 -: Ноември 26, 2018, 14:36:33 pm »
Стерилна урина: Посявките останаха стерилни. Знам, че е урина и не ме касае особено, нооооо си е малка победа за мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #642 -: Ноември 26, 2018, 15:00:47 pm »
Супер, Тери. Дано да са хубави резултатите този път.
Аз за късмет днес, ще мога да си тръгна по-рано и да си бия инжекцията съвсем на време. Искам пак да ви благодаря на всички за включването с инструкциите за слагане на инжекциите вчера! :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #643 -: Ноември 26, 2018, 15:04:56 pm »
Успех момичета, следя ви и стискам палци!

Тери, браво!

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #644 -: Ноември 26, 2018, 15:16:21 pm »
Тери браво за урината :) и аз ще пускам скоро пак да видиме дали съм утепала е. коли ;) хаха
Я как или пусни една от твоите микробиологии от ТОракс или Писанец да видиме как изглеждат и какво изследват, защото аз до сега къде и да съм пускала микробиология никъде не са ми изследвали чревни бактерии ?!? Просто ми е интересно, че от година ги водиме тия разговори с тия микробиологии ама вече ...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #645 -: Ноември 26, 2018, 15:23:43 pm »
Ами нищо особено не са, просто изкарват какво са намерили.
Това ми е от Торакс от преди две години, но тя ми е под ръка. Докато в Геника са си описали, че изследват определено зададени микроорганизми, но в тях не се включва Е.коли, Клабсиела и разни други, с които аз се боря.  Тук не са написали Клабсиела, но може би защото е старо.
Но пък никъде не ми дадат микробно число и затова пуснах и това на Геника. Абе да има от всичко, всяка малка информация ще изпълни картинката.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #646 -: Ноември 26, 2018, 15:39:02 pm »
Егати странното.. аз до сега съм пускала в Цебалаб, Бодимед и един път в Рамус и в 3-те горе долу е едно и също. Изследват дали има някакъв микроорганизъм. Иначе обичайните лактобацили, левкоцити, епителни клетки и кандида естествено.. А каква е цената при теб на микробиологията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #647 -: Ноември 26, 2018, 15:45:01 pm »
Слънце, твоите изследвания за ФемоФлор в среда ли бяха (тоест в епроветка с гел), мишо са го върнали, че трябвало да е сух тампон. Та ми отпада това изследване. Иначе винаги са ми по 23-25 лв микробиологиите
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 15:47:31 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #648 -: Ноември 26, 2018, 16:12:05 pm »
Да в епроветки с гел ми ги даваха и аз така ги разнасях постоянно. И тук са межди 20-30 лева, но само основните неща дето ти ги написах. Трябваше да звъннеш да питаш предварително... явно са с други изисквания...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #649 -: Ноември 26, 2018, 16:16:57 pm »
Обадих се в Геника след като ти каза, че и твоите са в среда. Казаха ми, че е желателно да са на сух тампон, тогава било адекватно изследването. Но ако съм искала да ги пусна така и ако не ставало ще ми се обадят да ми кажат да дам друга проба. Та така. Обадих се на Мишо да се връща и да носи пробата. Пък дано се окаже достатъчно адекватна и да не искат на сух тампон.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #650 -: Ноември 26, 2018, 16:23:27 pm »
Е добре, аз защото не съм много наясно, като е на сух тампон, как се транспортира така да го кажем? Аз до сега  все съм си ги носила (изключая случайте когато я пусках в Щерев) и винаги са ми били в епроветки с гел, надписани и т.н. Ти давала ли си сух тампон до сега? Горкия Мишо ама какво да прави завалията :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #651 -: Ноември 26, 2018, 16:27:15 pm »
Давала съм преди 2 години в Торакс. Правят натривка. Ама там е работата, че на мен ми казват, че не може с гел, а на теб ти взимат гела и 170 лв. Аз затова настоях, че ще си го дам, пък ако не им хареса пробата ще ми се обадят. Явно твоята е била добре. Не знам как го преценяват. На Мишо по-обстойно са обяснили, че щяло да било даване на пари на вятъра. Че гелът разреждал и ала-бала. Затова ти като писа аз направо се обадих в София да питам.
На сух тампон би трябвало да се запазва както и на директната микроскопия. На стъклото остават активни организмите. Сух тампон в моя случай е означавал просто натривка на четчица и я слагат в пакета и я нося. Но така много по-лесно може да се замърси. Даже не са ми ги слагали в празна епроветка.
От толкова време нищим бактериите, че темата трябва да я прекръстим: "Правим опити да се изчистим и междувременно да забременеем" :D :D :D
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 16:29:39 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #652 -: Ноември 26, 2018, 16:47:36 pm »
Ми аз и двата пъти като ходих да си ги нося никой нищо не ми каза и не си направи устата. Даже двата пъти бяха две различни жени и е втората изкоментирах че са вдигнали цените и даже ми казваше ми не може само нещо отделно да изследвам да не толкова много пари ( да вече 170 лева) ама нямаше как при мен. Ще видиме какво ще стане.
Маги Мей я ти кажи доцента как ти даде пробата когато пуска в Геника?
Ама много си права за смяхна на заглавието ахахаха с тия гадинкиии, но ето пък аз съм пример за това как е добре микробиология пак нищо не можеш да направиш... Поне ще си се обаичаме на спокойствие и без презервативи хахха
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #653 -: Ноември 26, 2018, 17:44:39 pm »
Тоя е от днес. Слънчице а на теб успех дано това е твоя месец.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #654 -: Ноември 26, 2018, 17:52:34 pm »
Ели, аз не виждам този път. Други месеци все виждам бледа, но този път не :(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #655 -: Ноември 26, 2018, 18:35:21 pm »
Наживо преди да го разглобяване се виждаше някаква ама пусто любопитство дали ще се вижда по добре като е само лентата
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #656 -: Ноември 26, 2018, 18:37:32 pm »
Ели, защо не пуснеш направо едно ЧХГ, да си сигурна 💛🤞

Извинявайте за спама, по темата за благотворителната инициатива, дори и да отговарях на критериите на Зачатие, то на критериите на болницата едва ли отговарят много жени и мъже...
http://www.zachatie.org/images/theme/articles/kz2018/Kriterii_in_vitro_AG_Dimitrov.pdf
Просто изразявам мнение, иначе поклон пред инициативата ❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #657 -: Ноември 26, 2018, 18:44:36 pm »
Идеално е за тубарен фактор. Има много жени с такъв.

Тери, аз не бих си дала парите като са ми казали, че не е такава средата и може да не е коректно изследването. Дано да е все пак де.
Едно от 3 чисто! Супер. Two to go :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #658 -: Ноември 26, 2018, 18:58:45 pm »
Е Тери това е новина :) Браво на теб.
Аз да се оплача, нещо настинах. Хвана ме хремата и гърлото. И сега смуча лукчета и пия мляко с мед. А днес през деня нищо ми нямаше.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #659 -: Ноември 26, 2018, 19:21:26 pm »
Таня, този студен сезон е такъв, хремав. Ако си на работа още, заще не си вземеш болничен? Да си по стоиш на топличко ден-два.

Днес си бих сама инжекцията, бих я и като я изваждах, излезе и малка точка кръв. Това проблем ли е?  След като приключи всичко, ми стана зле, заяви ми се свят и май се притесних. Добре, че първо я бих, после ми стана лошо.

Еличка, още не са минали 48 часа, нали ЧХГ то се удвоява на 48. Или направо кръвен си пусни :-)
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 19:25:21 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.