0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #620 -: Ноември 25, 2018, 20:28:16 pm »
Уж е така, ама не съвсем. Не се аспирира от писалка.
По правило-
- мястото от кожата се дезинфекцира (от долу на горе)
-  хваща се и леко се повдига кожна гънка
- иглата се забива с бързо и рязко движение в основата на кожната гънка на дълбочина 2-3 см под ъгъл 45 о
- отпуска се кожната гънка и иглата се изтегля малко назад, за да се освободи върха
- аспирира се, за да се види дали не е попаднала в кръвоносен съд
- въвежда се бавно и равномерно лекарството
- иглата се изтегля с бързо и рязко движение
- мястото на пробождането се притиска леко със спиртен тампон

Но моят скромен опит показва (с Гонал, Менопур, Овитрел, Прогестерон, НМХ и Оргалутран), че ако има малко мазнинка не е нужно да е на 45о, когато е в корема. В ръка е задължително. Пак казвам основното правило е да няма силна, пареща болка. Ако се усети трябва да се спре въвеждането, да се изтегли малко иглата, но без да се изважда и да се смени посоката. Да не боли много при убождането, дори преди да е пробита кожата също е важно. Ако иглата е голяма като тези от болниците Г23-27, тогава или под ъгъл, или не се вкарва цялата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #621 -: Ноември 25, 2018, 20:37:04 pm »
Толкова подробно и сестрата не ми го описа :-)
Слънчице и от мен успех и стиснати палци
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 21:03:27 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #622 -: Ноември 25, 2018, 20:59:56 pm »
Здравейте!
 Момичета този дуфастон ще ме накара да откача,имам още един ден да го пия,тоест утрр,а днес имам бежево,зацапване,съвсем леко. Да го спирам ли или да си го изпия и утре? 🤔
 Слънчице,успех утре!
 
Еличка,стискам палци за втория тест!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #623 -: Ноември 25, 2018, 21:17:15 pm »
Благодаря ви ,момичета.Дано тази Коледа ни е последна без деца,или с по-малко на тези които имат🤗🤗🤗.
Павла,адмирации,дори не правиш бебе ,но даваш съвети и помагаш.Супер ценна😘
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #624 -: Ноември 25, 2018, 21:18:58 pm »
Вени, сигурно е добре да си го и пиеш и утре, ако са ти казали така. Дуфастона мен ми напряга много тялото и не го харесвам, но ако е по схема, още един ден не е много.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #625 -: Ноември 25, 2018, 21:36:51 pm »
Милиарда, биопсията я пралагат масово в Надежда, особенно след неуспех, като здравей-здрасти е там.За мен обаче са по-важни генетичните.Точно тях ми ги препоръчаха след двете биохимични, като при мен се очаква да излезе нещо много малко, заради едното живо родено дете.Но при вас извънматочната не трябва да се счита за неуспешна бременност по начина по който лекарите я приемат.В смисъл, това е мал шанс!

Инжекциите се бият лесно, аз ги биех едните към 16, 30, а другите към 18,30 просто така ги бях поставяла за първи път и така вървях.Кофтито е, че ги разнасях до офиса и обратно  :?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #626 -: Ноември 25, 2018, 22:51:30 pm »
Моята извънматочна, за която не е 100% че е такава, се приема за неуспех, защото понякога проблем с лигавицата можело да я предизвикат, също както нисък прогестерон и други неща, които не са свързани с тръбите. При мен има малко съмнение относно тръбата, в която беше извънматочната, но пък после 2 пъти забременявах от нея страна. Проблем излезе от биопсията. Наясно съм, че ситуацията се променя, но все пак е нещо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #627 -: Ноември 26, 2018, 00:28:32 am »
Ще направим биопсията,после да не ме е яд че не сме я направили.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #628 -: Ноември 26, 2018, 08:53:50 am »
Добро утро, момичета. Успех, Слънчице. WideD, успех на процедурата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #629 -: Ноември 26, 2018, 11:06:27 am »
Успешно забременяване днес, Слънчицеее :*
Да се отчета и аз: пуснах днес стерилна урина в Писанец, Мишо сега кара микробиология в Торакс. А следобед ще иде да даде натривките в Геника за ФемоФлор Плюс и една микробиология за него.
Само където доткорката каза, че не знае какви натривки искат в Геника. Аз й казах като в Торакс в среда, но може да се окаже, че искат сухи. Та ще си покаже. След 5 часа чакам резултати от стерилната урина. Ако не излязат до края на деня, значи има бактерия и ще ги чакам в сряда. Остана някакво жълтеникаво течение на спекулума, друг път поне е снежно бяло, това е нещо ново. Ще се надявам, че са умрели бактерии :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #630 -: Ноември 26, 2018, 11:17:03 am »
Тери и на теб успех,да имаш една хууубава среда.
Моите два фоликула бяха спукани,на 10.12 тест.
Тери чакаме резултати😘
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #631 -: Ноември 26, 2018, 11:30:58 am »
Ама инсеминация направиха ли? Понякога правят така наречената реинсеминация, а тя е след спукване на фоликулите. Таймирахте ли ги с инжекция или беше само на лекарства за стимулация?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #632 -: Ноември 26, 2018, 11:34:16 am »
Слънчицето, правихте ли инсе на спуканите фоликули?

Тери, стискам палци!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #633 -: Ноември 26, 2018, 11:38:20 am »
Слънчице, успех :heartbeat:
Тери, дано излезе чисто всичко :)

Момичета, след медикаментозен аборт, колко време след като спря кървенето имахте зацапване. Моето вече повече от седмица си е кафяво зацепване. Док каза, че се изтича и е съвсем малко, ама ми се иска да знам, кога ще махна вече ежедневните превръзки, защото ми писна от тях  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #634 -: Ноември 26, 2018, 12:08:20 pm »
Слънмице, дано звездите на 10.12 са на твоя страна,желая ти го от сърце.

Тери,успех и на теб!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #635 -: Ноември 26, 2018, 12:24:08 pm »
Инсе на спукани фоликули.В събота на обед не бяха ,днес преди процедурата каза ,че са спукани вече.
Без инжекции.
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 12:32:03 pm от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #636 -: Ноември 26, 2018, 13:07:08 pm »
Слънчице, дано да чакат Я :)

Тери, ти този път си пуснала всичко. Пожелавам ти хубави, чисти МБ.
А ако само от едно място има, а другите са ок какво се прави? Това от любопитство. Тъй като няма как да се разбере дали си пускала нещо друго, освен отрицателната МБ, може ли да се премине към трансфер?

Джеси, имам спомен, че доста време зацапва, но колко точно не се сещам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #637 -: Ноември 26, 2018, 13:19:44 pm »
Здравейте, момичета. Аз се отчитам с вече 8 месеца неуспешни опити. Продължаваме с опитите, но паралелно правим и изследвания. Засега единственото, което излезе е понижена морфология 7%, всичко останало, което сме изследвали, изглежда наред. Декември ще направим втора спермограма след 3 месеца прием на Ортамол Фертил Плюс, надявам се да има промяна. Искам да попитам дали да я направим в същата клиника като първата или в друга?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #638 -: Ноември 26, 2018, 13:33:26 pm »
Павла, в случая дори не спазват така стриктно заради закона. Ако леко е изтекло някое излседване, може и да те потулят. Но никой от лекарите не желае да прави трансфер и с най-малкия риск от бактерия. Притесняват се, че ще вкарат бактерии в матката. Кандида не ги притеснява например, но чревните бактерии са очевидно проблем. Първия трансфер ми го направиха, защото по това време съм била на антибиотик, за да не загубя ЗЕТ от държавата, защото един ембрион не замразяват и т.н. Но сега не искат да правя трансфер и едновременно да пия антибиотик. Склонна съм да се съглася. Рано или късно все ще хванем месец без бактерии и ще станат нещата. Сега съм доволна, че докторката лично се зае с лечението ми. Така че вярвам, че ще видим скоро резултат от него.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #639 -: Ноември 26, 2018, 13:55:11 pm »
Истинността на резултатите по скоро имах предвид, а не да се потули нещо. Естествено, че ако имаш някоя тлъста колония няма да има трансфер.
Питам, защото наистина ми е странно с тези МБ  защо показват различни резултати и тн. Другото сравнявам системите в България и тук, където 6 инсеминации и една биопсия- нито една МБ за мен, а само на 6 месеца за мъжа ми и ми е странно. Макар, че 2 ЦС в България пак нямах МБ.
Дано да не се изпада в такъв казус, а да си е чисто всичко :)