0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #600 -: Май 26, 2018, 13:41:19 pm »
Таня,
мъжа ти може да пие и от твоята фолиева киселина.Адмирации за желанието му.Доколкото разбрах той няма проблем,но знам че мъжете ,които я пият намаляват дефектните сперматозоиди.И аз веднъж казах на моя мъж,ама сгреших че сестра му беше в нас и тя каза-е защо му е?Той брат ми е расов мъж.И се започна една тема....той да ме защити ,че аз не съм нещо негодна...ум да ти зайде :D
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #601 -: Май 26, 2018, 16:04:37 pm »
Хрис, аз имам Вит B12 на долна граница. Дадоха ми да го пия евентуално, защото ще забременявам. Но не ми пречи да забременея. Взимам Б12 на natural factors за 2 месеца. Другите много бавно се усвоявали, а този се смуче под езика и влизал директно в кръвта.
Ако живееш някъде около Пловдив да ти препоръчам ендокринолог. Мен лекарката от New life изрично ме прати при него. Преди това съм била при двама други ендокринолози. Другите си гледаха конкретния въпрос, за който съм отишла, докато този лекар чак то проходимост на тръби и дебелина на едометриум стигна. Прегледа ми цялата папка с всички изследвания. И второ: взе ми два пъти по-малко пари от другите за два пъти повечето работа, която свърши.
А относно кървенето от противозачатъчни. Аз съм имала кървене и лекарите си казаха, че ми е ниска дозата и я увеличиха двойно. Но това беше в самия месец, докато пиех лекарствата.
Hristinchet0, казаха ли ви дата за трансфера?
« Последна редакция: Май 26, 2018, 16:09:03 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #602 -: Май 26, 2018, 18:22:56 pm »
Здравейте момичета.
Тери много късмет ви пожелавам за инсето в понеделник. Ще стискам всичките си палци  :) и второ мъжа ти си има прекрасна жена и няма нужда от друга ( все пак и моя е късметлия с мен и е качил 20 килограма за 7 години хахаха и друг път съм казвала че обожавам да готвя и той е много щастлив от факта).
Момичета не изказахте много мнения за моята микробиология и съм много объркана и нз какво да правя ( за пореден път сгреших че репродуктивната ни лекарка не ми взе микробиология и да ми я изследват при тях ама шанс - взимам си поука). Вчера ходих до гинеколошката която ми взе материала за микробиологията за да чуя и нейното мнение. Тя каза че тези от лабораторията не са си свършили добре работата, защото най- горе пише бактериална вагиноза за която пък не е попълнено нищо в антибиограмата. От друга страна в страни на тази антибиограма пише че липсва аеробен бактериален растеж и кадидата е отрицателна. Имам малко повече левкоцити и липса на лактобацили и ми лаза ако искам да си слагам лактажин и сега съм в дилема страшна какво да правя  :( :( :(
Мисля да и се обадя и да ми вземе оше проба и да я занеса в друга лаборатория да я изследват и да видя те какво ще напишат... ако все пак е станало бебето този месец ме притеснява слагането на свещички лактажин... но тя каза че няма проблем... поне е доволна от цитонамазката...
Вие какво мислите по въпроса ми с втората микробиология???
На много места пише че преди ЦС се прави промиване с антибиотик за да няма разнасяне на инфекцията при впръскването на контрастното вещество. Това така ли е и в моя случай ще има ли някакъв проблем с тази микробиология?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #603 -: Май 26, 2018, 18:32:47 pm »
Слънцемое,
защо не я пита тази лекарка,как така ако искаш? Ей тъй като ми каже лекар и мед ми капе,какво да искам бе човек,аз за какво съм дошла тука?
При двете ми ЦС ми слагаха антибиотик.И все пак аз бих била по-спокойна ,ако е чиста по-време на снимката.В коя лаборатория носи материала ?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #604 -: Май 26, 2018, 18:40:24 pm »
В Рамус... тя ми я предложи, че било по ефтино и е точно срещу поликлиниката ( да припомня че бях с направление но не били превели парите от здравната каса за микробиологиите и се налоци да си я платя). И за това сега вече трябва да са превели пари и тази ще мине по здравна каса но ще я нося в друга лаборатория. То и аз и тя не можахме да разберем има ли бактерия или няма?
Нямам вариант да отида до щерев да ми вземат и там да я изследват, което е най- тъпото иначе пак ще си я платя...
 Добре де в крайна сметка преди Цс нали се пуска пкк и суе ако има някаква инфелция би трябвало СУЕ- то да е по високо нали така? Този месец пуснах пкк и суе когато бях болна че личната ме накара и тогава суе би беше 6.2 при горна граница 5 ( което е нормално при положение че бях болна). Така че когато пусна пкк и суе преди ЦС ако пак е над нормата нали така или иначе няма да я правя...
« Последна редакция: Май 26, 2018, 18:43:26 pm от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #605 -: Май 26, 2018, 18:52:09 pm »
На мен със СуЕ 6 ми правиха ЦС. Всички казаха, че е леко отклонения. Освен това ми правиха ЦС при наличие на кандида. Към микробиологията не беше сложена антибиограма: тоест нямало нужда от лечение. Е да, ама на другия месец вече си се беше развила кандидата след ЦС с пълна сила ( та ме съмнява, че и Мишо може да я е лепнал и затова да има високо ПХ).
Аз не коментирах, защото не съм компетентна, но за мен бактериална вагиноза е инфекция. И мине странно, че изрично само за кандида са писали, все едно нищо друго не са изследвали. Аз за последните два месеца имах кандида, е. Коли и стрептококи. И пише, че или имам или не се вписва изобщо.
Иначе 2 група си е супер на цитонамазка. Аз с такава правих ЦС и сега инсеминация. Някои клиники изобщо не искат Микробиология преди ЦС заради антибиотика, с които мажат
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #606 -: Май 26, 2018, 19:02:31 pm »
Тери т.е  от това което си ми написала да разбирам, че не е толкова страшно положението. На мен кандидата ми е отрицителна. И все пак клоня към това в понеделник да отида за оше една микробиология в друга лаборатория и да видим какво ше излезне от нея.
Да и на мен ми е много интересно че не искат микробиология. Моята лекарка от щерев ми е сложила чавка само на пкк и суе и аз я питам за микробиология и тя каза еми ако искаш ще ти взема материал ( нали ще си я платя при тях и пак ще вземат некои лев)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #607 -: Май 26, 2018, 19:26:49 pm »
Ами значи те за инсеминацията ми казаха:"важно е да нямаш във влагалищния канал" и ми взеха 3 натривки: вагинална, канал и още някаква. Поне така пишеше във формата на Писанец. Пък и на мен все пак ще ми вкарват разни устройства в матката. Може затова да не ти я искат. Те превантивно вероятно ще ти предпишат антибиотик след ЦС. Според мен хламидия и уреаплазма са далеч по-важно изследване за ЦС от микробиология. М
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #608 -: Май 26, 2018, 19:40:13 pm »
Моята ендок. ми каза да не ходя в Рамус,и повторих едни хормони и излезе права.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #609 -: Май 26, 2018, 19:48:02 pm »
Тери мерси за инфото  :bighug: :swing:
Слънчице аз за първи път ги ползвам и сигурно ще ми е за последен. Вече 100% съм решена да пусна оше една микробиология. Аз предимно си ползвам цибалаб или бодимед.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #610 -: Май 26, 2018, 22:41:34 pm »
Хрис, аз имам Вит B12 на долна граница. Дадоха ми да го пия евентуално, защото ще забременявам. Но не ми пречи да забременея. Взимам Б12 на natural factors за 2 месеца. Другите много бавно се усвоявали, а този се смуче под езика и влизал директно в кръвта.
Ако живееш някъде около Пловдив да ти препоръчам ендокринолог. Мен лекарката от New life изрично ме прати при него. Преди това съм била при двама други ендокринолози. Другите си гледаха конкретния въпрос, за който съм отишла, докато този лекар чак то проходимост на тръби и дебелина на едометриум стигна. Прегледа ми цялата папка с всички изследвания. И второ: взе ми два пъти по-малко пари от другите за два пъти повечето работа, която свърши.
А относно кървенето от противозачатъчни. Аз съм имала кървене и лекарите си казаха, че ми е ниска дозата и я увеличиха двойно. Но това беше в самия месец, докато пиех лекарствата.
Hristinchet0, казаха ли ви дата за трансфера?
Тери, аз не пия сега противозачатъчни. Последните два цикъла бях на "регулон" . Беше ми висок FSH-то и затова не стартирах този месец. Иначе сега ми е 12 ден от МЦ. Чудя се дали не съм в О. Сега вечерта при забърсване ЦС е станала много разтеглива и пак е кафява, което ме навежда на стара кръв и се оттича явно. Снощи ме наболяваха яйчниците.
 Иначе съм от Варна и тук няма голям избор от ендота :-(.  За ин витрото пътувам до София избрах клиника Щерев, дано ми помогнат. От Декември ходя всеки месец и все греда.
 Стискам палци разбирам , че понеделник ви е ден  :crossfingers:
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #611 -: Май 26, 2018, 23:06:04 pm »
Хрис,
Много се радвам да срещна друга варненка тук.Има добри ендота,моята ми напипа проблемите-Тасевска ,за Ключкова и Райков също съм чувала добри отзиви от познати с репродуктивни проблеми.Успех!
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #612 -: Май 27, 2018, 08:31:31 am »
Здравейте, момичета. Аз сущо съм в Щерев. Когато ми правиха ЦС, задължително ми направиха микробиология и пк и суе. Нямам спомен,но май при единият цикъл ми напраеиха микробиологията,защото лекарката искаше до определен ден от цикъла да се направи,а на следващия цикъл ми направиха ЦС,като задължително един ден преди това суе и пкк. Имам спомен,че докторът,който прави ЦС,ги прави само в сряда( може и да се бъркам),а ЦС пак трябва да е в определен ден от цикъла.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #613 -: Май 27, 2018, 09:39:16 am »
Катя ти кога си правила снимката? Как протече процедурата?
Малко странно ми е да се прави само в сряда ЦС нали трябва да си между 8 и 12 ден на МЦ и ако никои от този ден не се пада сряда какво правиш - чакаш да ти се измести цикъла ли?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #614 -: Май 27, 2018, 09:58:17 am »
Това с 8 до 12 ден е заради овулацията. Вие ако не сте правили секс, както на мен ми казаха, няма проблем на кой ден е. Ама и аз съм останала с впечатление, че моя доктор ги прави в понеделник например
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #615 -: Май 27, 2018, 10:17:50 am »
Да и аз знам че е заради О. Като ми дойде ( и все пак силно се надявам да не дойде) трябва да звънна и да запиша час и ше видиме в кои ден ги правят ще пиша.
Тери настроили се психически за утре  :P
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #616 -: Май 27, 2018, 10:56:50 am »
Слънце и аз съм в Щерев, при мен беше както е казала Катя. Предния месец микробиология и следващия ЦС.
Тери и Точица много стиснати палци за утре.
Маги успех и на теб, много хубави яйцеклетки и ембриончета след това.
Христинче, при теб какво става? Кога ще е трансфера?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #617 -: Май 27, 2018, 10:59:27 am »
Михаела а само в сряда ли е? При д-р Билчев? Благодаря за инфото
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #618 -: Май 27, 2018, 11:16:29 am »
Хрис, мерси много :bighug:

На мен никога не са ми правили микробиология тук. Преди инсеминация или пък ей така. Идеята е, че така или иначе се почиства и дезинфекцира шийката и няма смисъл. Сигурно, ако имах оплаквания биха ми направили. Преди ЦС по същия начин. Пуснаха ми за хламидии и това беше.
Иначе на всеки 6 месеца правеха спермограма и микробиология на мъжа ми и на двамата серология.

Тери, от сега започвам да стискам палци. Едната докторка като ми правеше инсеминация ми казваше да стискам палци в момента на самата процедура, защото реално тогава се срещат яйцеклетката и сперматозоидите. Късмет!

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #619 -: Май 27, 2018, 12:39:43 pm »
Благодаря момичета. Ако щете вярвайте, направо ви обичам всяка до една. Пък аз не съм такъв чувствителен човек по принцип. Мишо като ме видя как на няколко пъти съм насълзявала очите я от щастие за Вистал, я за Точицата като влезе в болница и чак тогава осъзна какво се случва в нашия, както го нарича той, "култ" :D Много ме зареждате с енергия. Аз много не залагам надежди, защото знам, че има тук още 10 човека, които вярват вместо мен :*
И тъкмо да ви пиша да задам поредния си въпрос и естествено се оказа, че е имало преди време жена, която вече го е задала преди мен във форума.
Аз тъкмо се прибирам от кафе с една бузанка на 3 месеца. Тук на село всеки сяда, където му падне. Та седнахме на масата на една възрастна циганка. Беше на 55 години с бебенце на ръце. Момиченцето на 11 месеца, ама приказно ви казвам. Красота, изписано. И седи и ми се смее през цялото време. Като впери очите в мен и аз в нея, направо се влюбих. Жената разказа, че тя е бабата на детето. Майката преди 3 месеца оставила бележка, че се отказва от него и да си го гледала баба му. Останах с впечатление, че таткото ходи още на училище.  Жената се оплакваше, че не може да го гледа. Че й е трудно, едва върви заради килограмите, пък то тъкмо тръгва да щъка. Абе много нещастна се чувства. Нарече ситуацията трагедия. Вярвайте ми само я чаках да ме пита защо нямам аз дете и да ми го даде. Честно бях готова на секундата даже сама да я питам, ама нали знаете, че законно не се получават нещата така. После седя и си мисля как, ако беше преди 50 години щях да се прибера вкъщи с бебе за изненада на Мишо без да съм го питала изобщо :D Като се прибрах и разказах на Мишо и той само попита: "Знаеш ли къде живеят?" :D :D :D Хайванче малко беше. Бабата каза: "Другия месец има рожден ден, ама нито майката ще е там, нито бащата, нито лелите." Изглеждаха хора с нормални финансови възможности, но това бебе освен пари иска и грижи.
Ама така или иначе пиша да задам друг въпрос: Вие след някаква процедура как продължавате. Танци, тренировки. Аз ходя на народни танци и правя по 20 мин тренировки вкъщи. Знам, че Моника е направена в много кардио месец, ама то е било по естествен път. Чудя се трябва ли да пазя сега леглото. Първоначално като започнахме опити много намалих тренировките, но тези опити, както знаете могат да бъдат един дълъг период. Когато станах лентяй, се завърнах към нормалния си начин на живот.
« Последна редакция: Май 27, 2018, 12:54:45 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света