0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #560 -: Май 25, 2018, 10:48:26 am »
Ми то аз не знам - ходи ли се до болницата преди ЦС? Или в деня си отиваш с микробиологията, ПКК и СУЕ и ако може ти я правят, ако не те пращат да си ходиш? Малко е тъпо така, а за упойката има ли анестезиолог? Не трябва ли да говориш с него преди това? Много ми е мътно...
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #561 -: Май 25, 2018, 10:55:01 am »
Зависи от лекаря и болницата. Аз доколкото помня ...трябваше да си направя микробиология няколко дена преди ЦС, и  да е чиста. Обадих се да си проверя резултата. После докторът си я видя, но я носих и в деня на снимката за всеки случай. И в същия ден ми направиха пълна кръвна картина и среща с анестезиолог. Обади се и питай най- добре, за да си спокойна. Всичко ще е наред. Стискаме ти палци за тръби като магистрали.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #562 -: Май 25, 2018, 11:08:00 am »
Слънцемое,
не съм спец но мисля,че трябва да си в първа или втора степен на влагалищна чистота,липсват лактобацили-добрите бактерии.Аз ПКК не съм правила,СУЕ беше в деня преди снимката,упойка нямах.Кажи какво е казал лекаря за МКБ.
Тери много кофти.Ами какво да кажа-дано не повлияе състоянието му.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #563 -: Май 25, 2018, 13:44:45 pm »
Тери, до колкото съм чела.. спермата която ще трябва да даде твоя М, за процедурата... е била произведена преди 3 месеца (толкова е спермогенезата)... тоест спермата която в момента се произвежда... ако не е ок заради разболяването му, ще окаже влияние след 3 месеца... дано си ме разбрала... единствената пречка е ако е вдигнал температура... високата телесна температура, топлите вани и душове оказват влияние за момента. Надявам се да си ме разбрала.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #564 -: Май 25, 2018, 16:25:14 pm »
Аз даже препоръчвам ПКК и CRP предишния ден да се направи. Да не е като при мен да си ме върнат вкъщи с всичките ми надежди и да чакам още два месеца. Поне да си знаеш ще има ли.
Ето и отчета от мен.  На Мишо спермограмата въпреки всичките лекарства се е влошила.
Края на март - сега
Бързи 20% - 8%
Бавни 12% - 12%
Морфология 5% - 4%
Общ брой 135 млн - 218млн
Бързите са драматично влошени. Не е от настинката, защото няма температура.
За щастие бройката му е много добра (пу-пу) и все пак инсеминация ще има. Крива работа, пак говори, че аз деца от него можело да нямам. Жал ме е колко усилия полага и почти все едно си гледа първата спермограма
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #565 -: Май 25, 2018, 16:40:01 pm »
Еййй.. я да не провесва нос Мишо. Та те са милиони.. нужен е само един да пробие . Ще има деца от теб...
Донякъде го разбирам, тъй като при моя мъж нещата са идеални, а аз съм проблемната. Чувството  се нарича безсилие. Ама любовта побеждава всичко. Нали така ?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #566 -: Май 25, 2018, 16:55:27 pm »
Тери, щом гледате двамата в една посока всичко ще се нареди. И ще си имате 2-3-4 дечица ;) Аз се прибирам от София. Нали ви писах, че кистата я няма. Имам си друга изненада - задържан фуликул. Чувствам се като някой квачка, която мъти по нещо всеки месец :D Но слава богу е кух. Пуснахме хормони и всичко е наред. Така че от неделя почвам Фемара за инсеминация 2 :D
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #567 -: Май 25, 2018, 17:02:38 pm »
Хайде дано в понеделник докажете, че любовта побеждава всичко и да видите поне една точица в корема на мама Точица.
Танче, а този задържан фоликул няма ли да ги тушират с противозачатъчни. Мен задължително преди инсеминацията ме гледаха за задържан фоликул. Или като е кух няма да нарасне повече от стимулацията. Хубаво си се ориентирала към Фемара. Аз пия Клостилбегит (защото имах една опаковка) и определено изтънява лигавицата. Много ми е тънък ендометриума. 0.6 см на 9ти ден от цикъл при инсеминация на 12ти. При втора инсеминация задължително взимам Фемара. Хайде дано тази ти е на късмет. Пу-пу. На вас колко милиона ви върнаха на инсеминацията? (междудругото меря БТ и ми прави впечатление колко различно ни реагират организмите. На теб БТ в месеца с инсеминация беше много колеблива. А моята за първи месец е заковала на една стойност всяка сутрин).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #568 -: Май 25, 2018, 17:20:43 pm »
И моята лигавица беше изтънена и ми изписаха вагинални глобули, но не им помня името. Концентрацията след обработката беше 37,58 млн/мл, а общия брой на подвижните беше 21,42 млн и подвижност 95%. За фуликула явно няма да се повлияе от приема на Фемара. Така или иначе в петък пак ще ходя да видим колко са се образували. Ти ще ме изпревариш и дано да ти е първа и последна процедура. Точице кога си на преглед? Всички тръпнем в очакване :)
« Последна редакция: Май 25, 2018, 17:22:41 pm от tanq88 »
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #569 -: Май 25, 2018, 17:30:40 pm »
В понеделник, но днес пак съм се разкиснала нещо. Как ще го задържа това бебе или бебета. Стори ми се одеве, че пак видях някаква капка кафяво течение... И ревнах. Мисля че вече съвсем откачам .  :(
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #570 -: Май 25, 2018, 17:39:12 pm »
Натрупало ти  се е. Ти сама го каза. Това е безсилие. Ако можеше да ги залепиш с Ц200 тези бебета, да си го направила. Капката или си я измисляш или ако щеш от самобръсначката може да стане. Ама аз повече залагам, че си измисляш. Може би защото вече си имала един мисед и затова не можеш да се овладееш. Но бъди силна, в понеделник всичко ще бъде наред. Твоите калинки са борбени, виж как не се пуснаха.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #571 -: Май 25, 2018, 17:39:53 pm »
Точице,ако има нещо звънни на доктора си.Ще ги задържиш.Много силно се надявам.
Тери,разбирам го Мишо.И аз се чувствам безсилна щото мъжа ми няма проблеми ама любовта е по-важна,иначе няма смисъл нито деца да правим,нито да висим по лекари и да изживяваме целия тоя стрес.Стискам ти палци,дано успеете.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #572 -: Май 25, 2018, 17:45:28 pm »
Ааа Точице, без такива вкисвания ;) Точиците ще се задържат още девет месеца, защото знаят че са желани, и то много. И няма да оставят прекрасните си родители сами  :hug2:
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #573 -: Май 25, 2018, 18:05:35 pm »
Я да попитам сега по-компетентните. За първи път спермограмата на мъжа ми е с PH над референтни стойности. 8.2 при реф. ст-сти 7.2 - 8.0.
Досега все е била 7.5 до 8.0 дали има отношение към качеството на плувците?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #574 -: Май 25, 2018, 18:18:08 pm »
Задържан фоликул мисля, че не е проблем за инсеминация. Последната ни беше с 2-3 задържани от предишната стимулация. Тук няма преглед на 2-3 ден, преди да започна стимулация, а направо на 3-4 дена от започването. Даже бременността е станала от яйчника, който беше с кисти/ задържани фоликули, има параовариална киста от първата бременност и макар да е всичко ок с тръбата, от нея стана имаше съмнение за извънматочна при първата бременност.
Всичко е възможно!

Таня, 37 милиона след обработка и 95% прогресивни чак ми звучи фантастично. Къде се събраха в това малко количества, което се използва за инсеминация?! 8O

За "вината" или други подобни не трябва да се мисли. Още като стана ясно, че няма да е лесно и мъжът ми реши, че той има вина му обясних, че съм разумен, възрастен човек и щом съм решила да съм с него- това е. Ако и той мисли по същия начин, освен да сме заедно, да се обичаме и да преминем през всичко заедно- друго не можем да направим. Иначе какво- той с добра СГ се самообвинява, че пуши и пие по бира след работа и затова не става, а аз да се самообвинявам, че не мога да износя детето ни, въпреки, че всички изследвания са ми ок. До нищо хубаво няма да доведе. Така че обяснете на мъжете си, че ако на него не му е проблем да сте заедно, то тогава вие взимате решението и да се стягат, защото пътят е труден и болезнен и трябва да го минете заедно и равностойно. Не сама, не да се спестява нещо, не да криете сълзите и разочарованията си, а с човека, с когото смятате да сте до края на живота си.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #575 -: Май 25, 2018, 18:25:18 pm »
Тери, pH влияе на подвижността и качеството като цяло. Така мисля. Може да е оксидативен стес, инфекция. Знам ли. Какво казват лекарите?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #576 -: Май 25, 2018, 18:27:05 pm »
Тери, и аз сега
на едно място четох ,че високото или ниско ph влияе на подвижността им и може да ги убие.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #577 -: Май 25, 2018, 18:28:14 pm »
Павла и аз не знам, но така си пише. Имам си бик за разплод, ама кравата ялова :lol: :lol: :lol: Моя Гошо и той си мислеше, че вината е в него, но говорихме и продължаваме да говорим че не е така и все някога ще стане :) Винаги има някаква спънка, но щом сме решили да създадем семейство, ще го направим :)
При нас pH беше 7.8, 8.1 и на инсето 8.2. Но го направихме. Сега ще видим как ще са резултатите.
« Последна редакция: Май 25, 2018, 18:32:17 pm от tanq88 »
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #578 -: Май 25, 2018, 19:19:18 pm »
Точице, знам, че ти е много трудно, но  си мисли за ЧХГ- то , което най - накрая си видяла, за всичко, в което толкова време си се съмнявала и най - накрая се е случило, сигурна съм, че твоето чудо ще се задържи. Само махни негативните мисли и вярвай в твоите буболечки.
Тери, имам много силно усещане  от много време насам,  още  от както говореше за инсеминацията като вариант под въпрос, че ще успеете  още с първата процедура. Моят мъж е с малко по -  лоша спермограма  от вашата последна и правихме имси оплождане, когато попитах каква е била причината за неуспеха ми казаха, че въпреки  влошената спермограма са избрали много добри сперматозоиди и проблема е в  лошото качество на яйцеклетките ми. Така че силно вярвам, че при вас ще има успех.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #579 -: Май 25, 2018, 20:39:03 pm »
Нищо не ни казаха, докторката много бегло му погледна просто бройката и сметна има ли за инсеминация. Бяхме измежду пациентите й. Въпреки, че така драматично му е паднала спермограмата, тя каза: "Супер сте. Само дано и в понеделник е така". Добре, че е голямата бройка да закрепи положението.
Танче, защо така говориш за себе си!!!!! Доколкото знам досега не е открит проблем при теб. И сега седи и се ядосва човек за двойки като вас с неизяснен стерилитет. Където хем няма проблем, хем се прилага АРТ и не става от първия път. Пожелавам ти скорошна бременност, аз съм ти казала, че теб те усещам скоро, че ще успееш.
Михаела, благодаря ти за окуражителните думи. не знаех, че вече сте минали през тежката артилерия. Явно и вие от доста време обикалята кабинетите. Дават ли ти сега добавки за подсилване на яйчниците? И някакъв план за следваща стъпка имате ли?
Междудругото аз не съм убедена, че от първа процедура ще стане, ама някак си усещам, че ще стане. От Мишо ни трябват 1 млн сперматозоида на правилното място примерно и 1 хитрец да използва удобния момент. В моите представи състоянието на жената е доста по-важно. Поне така аз го виждам, а май и докторката. Така че съм обнадеждена, защото засега при мен нещата са добре. Дори си спазвам диетата от ендокринологът и не ям нищо сладко, никакви сладки плодове. Абе никаква храна за душата. Уж нямам ИР, но да не вдигам инсулина. За да съм супер инкубатор.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света