0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #580 -: Май 25, 2018, 20:56:49 pm »
Тери, това е в кръга на шегата :D То това е кофти, да ти няма нищо и да не става, но ще стане, в това съм сигурна. Както и за теб, че скоро време ще ни размахваш положителният тест и после пухкавото коремче ;)
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #581 -: Май 25, 2018, 21:13:52 pm »
Тери, от нашите опити съдя, че си много права, че състоянието на жената е много по - важно. За това ти споделих и нашите резултати. Също така една позната забременя с много тежък мъжки фактор, но при нея всичко ок, от първият ин витро опит. За това и така силно съм убедена във вашият успех.
Иначе аз от другата седмица започвам золадекс за спиране на мц за 6 м. и през това време ми изписаха добавки за ендометриозата и за подобряване на качеството на яйцеклетките, за които питаше Слънчицето. Добавките са Кориолус - МРЛ и Fertilaid. След последната инжекция нов опит и се надявам на по - добри резултати :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #582 -: Май 25, 2018, 21:34:06 pm »
Аз съм пила Кориолус за HPV. Много съм доволна от тази добавка. Много бързо се повлиях. Аз мислих, че тя се предлага конкретно за HPV само.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #583 -: Май 25, 2018, 21:52:33 pm »
На мен ми я изписаха като добавка за ендометриозата. Казаха ми, че е имуностумулатор и от това, което съм чела, една от теориите за ендометриоза е че е имунологично заболяване. За това намирам някакв логика и се надявам да поелияе положително :)
« Последна редакция: Май 25, 2018, 22:12:55 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #584 -: Май 26, 2018, 07:55:11 am »
Момичета, аз пак имам въпрос :D
В клиниката малко ми е хаус или просто д-р Даскалов много ме е разглезил. Докторката каза на една сестра: "Запиши ми ги в 11:30 да са тук". И тя на дъската записа час в 12 часа. Но моето чудене сега е, Мишо не трябва ли да е там от по-рано, за да даде материал за инсеминацията. Нали го обработват. При вас как са минавали инсеминациите. Отивате заедно и чакате обработката на материала ли?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #585 -: Май 26, 2018, 08:20:09 am »
Тери, в клиниките където ние сме правили имаме отиваме в колкото са ни казали. Отиваш на рецепцията от там казват на мъжа да ходи за материал, а теб насочват към АГ кабинета. Ти ще почакаш, да му мине процедурата, после ще те прегледат да видят че фоликула е там и чак тогава ще правите инсе.
С теб сме, спокойно! Процедурата е изключително лека!

Аз днес стартирам. Стиснете ми палци, че съм изключително притеснена!

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #586 -: Май 26, 2018, 08:25:38 am »
Благодаря, значи си отиваме в колкото са ни казали.
Маги, много, много, много ти стискам палци.
И на Хрисито, че 10на дена и трябва да й правят трансфер.
И на Танчето с инсеминацията.
И на Точица за понеделник.
Много натоварен месец, няма да се работи май пак с тези кръстосани палци <3
« Последна редакция: Май 26, 2018, 08:46:15 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #587 -: Май 26, 2018, 08:45:08 am »
Маги, много много успех и от мен. Най- хубавите яйцеклетки да направиш за един или два напикани памперса, дружинка на Моника!
Тери, взаимно си стискаме палци. Всичко ще е наред!
Прегръщам всички момичета.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #588 -: Май 26, 2018, 08:46:40 am »
Точице, поуспокои ли се като преспа една нощ?


Ние вчера водихме едни тежки разговори. Мишо много увеси нос при този спад на бързо подвижни от 20% на 8% за няма и два месеца. И аз бях толкова спокойна, че спермограмите вървят само нагоре. Чак не погледнах на секундата резултата, както преди. Той се чувства много кофти, че аз ходя само по лекари, пия все някакви неща, все съм с надупчени вени. Ако питаме него, още от първия опит инсеминация трябвало да взимаме донорски материал и да се свършва. Накара ме при евентуални неуспехи да му кажа, кой е моментът в който ще спрем. И аз стоя и си мисля на ум "Докато остана с 0 годни яйцеклетки". Каза ми: "Аз осъзнавам, че мога да бъда щастлив с теб и без деца. Мога да бъда щастлив до края на живота си само с теб, но не съм сигурен, че ти можеш". И се замислих... наистина не мога или евентуално с времето се свиква. Знам, че това не случаят при нас, но просто се замислих. Осъзнах, че след някаква възраст сякаш тялото ми иска да съм майка. Такъв майчински инстинкт се поражда и именно той ни води до отчаянията, в които понякога изпадаме.
Накрая се договорихме, че правим 3 инсеминации. След това 2 ИКСИ и ако дотогава нямаме успех, ще пристъпим към донор. На мен пак ми се струва малко, но Мишо има нужда от дефиниция, кога ще спра да се тормозя. Естествено той не предвижда, че чертата, която най-много мрази у мен е, че често си меня мнението. osi_4
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #589 -: Май 26, 2018, 08:54:31 am »
Тери, прегръщам те. Ех тоя Мишо, не му е леко. Но вие правите инсе по-дяволите, това значи че материала е годен! Ако не беше нямаше да ви губят времето с тази процедура.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #590 -: Май 26, 2018, 09:29:17 am »
Тери, знаеш.. има мъже, които имат единични сперматозоиди извадени оперативно и жените им забременяват. Според мен сте далеч, далеч още от донорски материал. Много му е гадно сигурно на Мишо за спермограмата, но и тя виждаш може да си варира по - добра, по- лоша, както нашите хормони. Не се натъжавайте, знам, че не съм точния човек който да ви го каже, тъй като и аз все в притеснения и напрежение треперя, но не мисля, че сте толкова критичен случай. Ще успеете ... и един ден всичко ще се забрави -и надупчените вени и висенето по кабинети и процедурите.
В една книга, която наскоро си купих наричаха така: " ако си научила ученето си, рожбата ти да те познае и слезе" . Това е едно изпитание през което трябва да минете  двамата, да го извървите.
Аз също си мисля, че трудностите ни учат на много неща. Проверяват любовта, вярата ни, силата ни ... И най- вече ни учат на търпение.  :bighug: Бъдете търпеливи и се обичайте. Хубавите неща тепърва предстоят!
« Последна редакция: Май 26, 2018, 09:31:04 am от To4ica13 »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #591 -: Май 26, 2018, 09:47:19 am »
Ама разбира се. Даже не съм се и притеснила. Жал ми е за хайвана. Толкова се старае. Ще му направя някоя тортичка да се успокои :D :D :D
Междудругото, Маги, аз теб много те мисля. Все ти смятам кой ден ще си на ДРЗ и няма ли нещо да се претовариш, та затова все си предлагам услугите
« Последна редакция: Май 26, 2018, 10:13:19 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #592 -: Май 26, 2018, 10:03:47 am »
Здравейте момичета :-)
Имам едно питане. От 6 месеца дебнем Я за да започнем стимулация. 3 месеца съм на DHEA  и 2 месеца бях на противозачатъчни.Този месец аха, аха да почнем ... пускам FSH и греда беше почти 15 при референтна горна 12.5 .  Този месец не пия "регулон"( противозачатъчните) .
 Днес при забърсване има много леко оцветяване(кафяво) на бистро течение. Като че ли е остатък от кръв. Днес ми е 12 ден от МЦ.
Чуденката ми е понеже до сега (37г.) не бях пила противозачатъчни може ли това "зацапване" да е заради "регулон-а"?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #593 -: Май 26, 2018, 11:45:23 am »
Тери, не ви е лесно. Мишо е много краен. Хубавото е, че ще стане преди крайния срок. Много стиснати палци! Иначе при нас- отиваме в лабораторията, мъжът ми дава материал, отиваме да пием кафе и да закусим, взимаме материала и отиваме при доктора. Тук няма прегледи преди инсеминацията. Прави инсеминацията. Поседявам си 10-15 мин и това е. После чакаме. Аз лично гледам поне 5-6 часа след инсеминация да не съм прекалено активна- аабе сядам си на фотьойла и чак привечер се надигам да направя нещо за хапване. Вечерта секс. На другия ден пак секс, ако може и два пъти. Най- вече за лигавицата ми казаха, че е хубаво.  След това всички ти честитим тук :)

Маги, силно стиснати палци. Дръж ни в течение :bighug:

Хриси, аз също само веднъж съм пила противозачатъчни и имах зацапване. Може дозата да ти е по- малка. Знаеш ли?! Стискам палци да започнете и да образуваш най- хубавата яйцеклетка. Само ДХЕА ли пиеш? Аз мисля, че моите яйцеклетки не са много читави и пиех - Кю 10, Омега 3, мио инозитол и още едно нещо, което сега не се сещам. Това последното само един месец го пих, че малко гадно на вкус и скъпо ми идваше тук. Иначе пиех и вит Д и вит Б12, че имах дефицит. Тях още си ги пия, че не са се вдигнали много много.

Късмет на всички!

Аз пак се отнесох :oops:
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #594 -: Май 26, 2018, 12:35:44 pm »
Само DHEA пия и фолиева. Тоя месец си взех и селен .                                                             
 Аз имам остър недостиг на витамин D , но никой лекар не му обръща внимание . Варира между 11-17 при стойност на лабораторията 30 - 70; /дефицит:<20,недостиг:21 - 29 /( личената, кварталният гинеколог, ендо дори и репродуктивният ми специалист даже ме попита " Сигурно и витамин B12 изследва..?") .
  B12 наистина го изследвах. Два пъти понеже го правех на своя глава и не знаех, че не трябва 14 дни преди изследването да съм пила витамини, а аз от 3 години жуля фолиева и тя е над горната ми граница вече. Първото изследване на B12 с прием на витамини и особено на фолиева е
 Vit B12 543.40 pg/ml     197 - 866
Второто изследване след НЕ пиене на витамини  14 дни.
      B12 431.10 pg/ml      197 - 866
фолиева  17.51 ng/ml      3.10-17.50 дефицит при стойност <2.20
 За 14 дни B12 падна според мен драстично. Според мен стойностите са ми в норма заради фолиевата...., но това е само според мен, лекарите не мислят така.
 Пих един месец B12 и витамин D и пропишках кръв. Без болка. Още една драма с личният ми лекар. Изпрати ме  на ехограф. Слава Богу нямах туморни образувани, видяха се песъчинки. И личната реши, че проблема е решен. На своя глава си пуснах урина. Оказа се, че има бактерия, търча пак при док. Не ми обърна внимание пуснах си пак на своя глава стерила с антибиограма и ООО чудо ешерихия... Добре, че през живота си антибиотик сам пила има-няма 4-5 пъти та утрепах гадините.
                                                                                                                                         
 Пих един месец Вигантол и се притеснявам дали от него не са се образували песъчинките? Преди половин година нямах пясък.
 Pav-la, знам, че лекар трябва да прецени...,но ще те питам при това, че за две седмици падна със 100 B12 мислиш ли, че мога да си навредя, ако пак започна да го пия. ( имам почти всички симптоми за недостатък)?
Четох мнение, че за по-безопасно от предозиране може да се пие през ден( за 24ч организма се чистел от B12, не знам колко е вярно) .
 
 Ника ти ми е познат явно от преди когато пишех тук. Забравила съм историята ти  :oops: , но ти желая бързо преместване в бременната тема :bighug: , както и на всички момичета разбира се  :grouphug:
 Едно време често "слагахме маса" вечер. Някои момичета с които си пишехме вече имат второ, при други е на път. Така, че кураж ние сме следващите  :crossfingers:
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #595 -: Май 26, 2018, 12:36:58 pm »
Маги успех!Пиши да знаем как вървиш.
Тери и Точица,за вас понеделник е много важен ден.Ще стискам палци .
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #596 -: Май 26, 2018, 12:40:07 pm »
Момичета, ММ изяви желание да приема фолиева киселина. Та въпроса ми е какъв трябва да е дневния прием? Като при мен по една таблетка или повече? Аз съм на неофолик мет :) Същото ли да взема или да му купя обикновена?
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #597 -: Май 26, 2018, 12:41:42 pm »
Тери.. я не се отчайвайте с тази спермограма... нашата да не е по-хубава? Ама я виж оплодиха ни се всички Я... Кажи му на Мишо да вдига главата горе! Няма да си мислите такива неща за докнорски материал и тн...

Маги стискам ти палци много хубави Я да изкараш и всички да станат точици :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #598 -: Май 26, 2018, 12:51:09 pm »
Благодаря ти, Хрис. След 4 години опити и 3 загубени бременности, сега съм бременна. Просто толкова годни прекарах тук, че не мога да се отделя :) Почти всички, които пишеха тук в началото родиха, някой хора даже и второ имат, така е.
Хриси, не мисля, че вит Д е виновен за песъчинките и бактерията. Аз и сега имам дефицит. Пия сега на ампули по схема, но преди това пиех на хапчета. Задължително трябва да приемаш вит Д. За вит Б12- не си чак толкова зле. Аз бях под долна граница. Пия всеки ден по половин хапче. Не съм го изследвала от поне 4-5 месеца. Не знам дали можеш да навредиш. По скоро си вземи комплексни витамини за бременни и жени, които правят опити. Там дозите са оптимизирани.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #599 -: Май 26, 2018, 13:08:36 pm »
Честитоооо :cheerleader:
 Не знаеш как усмихна деня ми, горещи прегръдки  :bighug: . Страхотно е че даваш кураж на момичетата . ... седя нахилена пред компа и не знам какво друго на пиша.
 Целувки и пухкаво, здраво бебче на финала  :lol:
 Благодаря и за съветите :-) .