0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #580 -: Февруари 21, 2018, 12:04:06 pm »
Ох момичета ,чета ви и умирам от смях  :D Да се отчета- на мен официално си ми дойде .Знам че след 6 месеца неуспешни опити трябва репродуктивен специалист ама половинката нещо се дърпа :? Говорихме  и той каза че не са минали още и когато минат ще го мислим  :? Мъжете според мен са доста по- консервативни от нас
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #581 -: Февруари 21, 2018, 12:06:02 pm »
Целината е нормална миризма. Боята за обувки, варта, ацетон и тн не са. Примерно блажна боя, ацетон, бензин са признаци за недостиг на желязо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #582 -: Февруари 21, 2018, 12:21:01 pm »
Ох момичета ,чета ви и умирам от смях  :D Да се отчета- на мен официално си ми дойде .Знам че след 6 месеца неуспешни опити трябва репродуктивен специалист ама половинката нещо се дърпа :? Говорихме  и той каза че не са минали още и когато минат ще го мислим  :? Мъжете според мен са доста по- консервативни от нас

Мъжка му работа. Малко са тези,които веднага са готови. Другите трябва да ги риташ,образно казано,и да ги хванеш за ръка,за да ги заведеш на изследвания. Все си мислят,че ще ги режат там
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #583 -: Февруари 21, 2018, 12:25:36 pm »
Lulito с теб вървим на едно. И на мен днес ми дойде :) И сега съм пред дилема каква инсеминация да избера - на ЕЦ или на СЦ. Утре ще се помъча да се свържа с д-р Тихомирова някак си и ще отида и при АГ за консултация. Приемам всякакви съвети от вас :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #584 -: Февруари 21, 2018, 12:29:53 pm »
Таня, избери на СЦ, според мен. Може да е много лека стимулация, но да я има. Таймиране също.
Да речем тук не се прави инсеминация без стимулация. Желая ти късмет и дано да е успешна :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #585 -: Февруари 21, 2018, 12:37:20 pm »
Аз бях без.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #586 -: Февруари 21, 2018, 14:41:10 pm »
Мили дами дда питам друг въпрос... някоя от вас да е фенка на цветята?
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #587 -: Февруари 21, 2018, 14:44:32 pm »
Даа
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #588 -: Февруари 21, 2018, 14:49:06 pm »
Аз само на тези, които дават плод за ядене после. Нямам търпение да стане пролет и да си насадя доматки, краставички. Голям кеф ми е, имам много малко дворче и си копам в него. Докато чакам да се напълнят редовете с вода си тренирам на въздух.
Иначе за цветята, язък, че имам диплома от основно образование "Градинар". Хич ме няма, най-накрая тази седмица ми цъфна първото цвете (орхидея) в живота. Много ги моря, пък така си ги обичам ;( Сигурно съм такава и в брака, много го моря, пък го обичам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #589 -: Февруари 21, 2018, 14:56:25 pm »
И аз обичам цветята, ама зимата нещо много ги моря, няма къде да ги слагам и в коридора на блока гледам че са ми останали на клечки. На пролет нови :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #590 -: Февруари 21, 2018, 15:48:03 pm »
И аз си имам зеленчукова градинкааа,балконска :D . От две години се садим домати и краставици на балкона. Доматите в едни кофи и моя им забива едни колци,а красъавиците-корнишонки,ги садим в сандъчета,закачаме ги на парапета,Жоро опъва едни въжета,по които да се овиват и  глей какво става. И поради това,че слънцето когато е от тази страна, е най-силно,се опъва един чаршав от 11.00 ч. да не изгорят. Не е лесно да си земеделец  :lol:
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #591 -: Февруари 21, 2018, 15:51:48 pm »
Цветята са като децата- чувстват, когато са обичани. И аз си ги гледам много, но някои са прекалено капризни или боледуват и не оцеляват :?
Имам едно " семейното щастие" му казват, на него най- се радвам като цъфне.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #592 -: Февруари 21, 2018, 16:00:25 pm »
и за мен цветята са като дечица и много си ги обичам и може би затова са ми толкова красиви.
Направих нова темичка
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52435.0;topicseen
който иска да се включва и да си даваме съвети и идеи- все пак скоро идва пролетта и живота започва на ново..
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #593 -: Февруари 21, 2018, 20:41:43 pm »
Здравейте момичета, ние с мъжа ми правим опити за бебе от малко повече от една година и не се получава. Доста изследвания си направихме, в момента имам киста на яйчника, при последният преглед гинеколожката каза,че се съмнява за ендрометриоза и че съм за операция.Утре ще ходя при друг лекар за второ мнение. Последния тест, който прави мъжът ми е HBA тест, резултата е 53 %, а референтни стойности са Намалено свързване<60%. Някой от вас правил ли е такъв тест и може ли да се подобри резултата, днес не успяхме да се свържем с лекарката, която ни го назначи, за да ни отговори на този въпрос.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #594 -: Февруари 21, 2018, 21:08:49 pm »
Здравейте момичета, ние с мъжа ми правим опити за бебе от малко повече от една година и не се получава. Доста изследвания си направихме, в момента имам киста на яйчника, при последният преглед гинеколожката каза,че се съмнява за ендрометриоза и че съм за операция.Утре ще ходя при друг лекар за второ мнение. Последния тест, който прави мъжът ми е HBA тест, резултата е 53 %, а референтни стойности са Намалено свързване<60%. Някой от вас правил ли е такъв тест и може ли да се подобри резултата, днес не успяхме да се свържем с лекарката, която ни го назначи, за да ни отговори на този въпрос.

Здравей,Еми.
Ние не сме правили такъв тест.  Не ми се вярва да няма начин за подобряване на резултатите. Утре като ще ходиш на второ мнение,вземи и изследванията на мъжа ти. Не се притеснявай. Всичко ще е наред.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #595 -: Февруари 21, 2018, 22:05:24 pm »
Здравей, Еми, съжалявам, че не мога да ти помогна и аз :( Понякога най-трудното е да се намери всъщност проблема.
Аз да се поправя сама себе си. Днес бях на гинеколог и реших да питам д-р Мели относно формулата за инсеминации. Защото тя казваше, че уж ставаме, ама ние като смятахме все не излизаше.
Бях ви писала, че формулата е общ брой * (а + б %) * морфология% и накрая махаме 15%. Но се оказа, че не е така. Явно и двамата с Мишо сме разбрали нещо много грешно. Морфологията не играе тук като бройка, която връщат. Както каза д-рката, то може да е много правилен сперматозоид, ама ДНК-то му да е кофти.
Та формулата е общ брой * (а + б %) и махаме от резулата 15%. Накрая е желателно да се получат над 5 000 000 след обработката.
Днес се чувствам много хубава, докторът каза, че имам красив яйчник :D :D :D Иииии няма киста вече.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #596 -: Февруари 22, 2018, 02:25:13 am »
По темата с цветята, аз си гледам две теменужки, един кактус и един бамбук успешно. Имам една орхидея, която много цъфтеше да не повярваш, но мъжа ми я обезглави така да се каже и от тогава, само корени и листа на странни места изкарва, но не цъфти. Преди това уморихме една друга орхидея, после един бонзай, който не ясно как оцеля цяла половин година, а сега и едно тропическо нещо дето ми подариха му изсъхна цвета изцяло, но продължава да изкарва листа, та така с флората в къщи...

Тери, много се забавлявам да чета нещата, които пишеш, честно :D!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #597 -: Февруари 22, 2018, 08:10:58 am »
Момичета,как сте? Някой усетил земетрсение? Аз лично,не
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #598 -: Февруари 22, 2018, 08:16:54 am »
Ами то земетресението е в пловдивска област и ти ли си от нашия край?
Аз сънувах, че има земетресение, явно не е било.достатъчно силно, за да ме събуди. Пък и то файда. Последния път, като имаше силно земетресение през нощта, събуждам се, уплашена, че някой ми клати леглото. Бързо станах и светнах лампата и съвсем спокойно казах с облекчение:"А земетресение", загасих лампата и си легнах. Чак се ядосвам на себе си колко са ми  заспали реакциите
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #599 -: Февруари 22, 2018, 08:20:34 am »
От София съм,но и тук се е усетило. Аз нищо не съм.