0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #620 -: Февруари 22, 2018, 22:53:40 pm »
Може би има някакво възпаление. Най-добре е лекар да ти каже,но по-добре го сменете. Незнам дали няма да окаже влияние върху резултата,ако при даване на материала,мъжът ти е бил настинал или пред разболяване.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #621 -: Февруари 22, 2018, 22:55:34 pm »
Христинчето,как си мила?
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #622 -: Февруари 23, 2018, 09:30:52 am »
Здравейте!

След вече 3 години неуспешни опити за бебче и ние се решихме на инвитро, нищо че всички ни обясняват, че ни няма нищо и сме много млади (аз на 28, той на 30).
Лекарката, при която ще правим процедурата ми каза, че трябва да имам и консултация с кардиолог. Нямаше възможност да ми обясни по-подробно, затова ще съм благодарна, ако може да ми кажете какво точно трябва да се прави при кардиолога.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #623 -: Февруари 23, 2018, 09:33:18 am »
Привет от мен, утре сутринта трябва да правя теста за бременност, но усещането ми е, че отново ще е отрицателен :( Никакви симптоми нямам, нито чувствителни гърди, нито пръдърпвания,, нитоо. Тези дни бях й болна за капак на всичко, кашляне, сополи...
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #624 -: Февруари 23, 2018, 09:44:19 am »
Angel_baby предполагам в крайна сметка ти е дошло на 18 нали? Само едно инсе ли сте правили? За кардиолог нищо не мога да кажа, някое от другите момичета ще се включат. Всички изследвания ли са ви ок?
Момиче ф направи теста и пак ще говорим :) стига с този негативизим, при всяка жена е различно :) айде ще стискаме силно палци :) виж колко положителен месец и този :)

И на мен ми прави впечатление че Христинчето липсва.. :( дано всичко е наред и не се е затворила в себе си. Хриси ако ни четеш пиши момичеее не се затваряй ама отприщи всичката лоша емоция която ти се събра и после пак с нови сили... няма да се отказваме нали?
 :bighug:
« Последна редакция: Февруари 23, 2018, 09:46:50 am от Слънцемое »
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #625 -: Февруари 23, 2018, 09:58:20 am »
Angel_baby, при нашето ин витро не сме посещавали допълнително кардиолог и не знам защо при вас го искат.Предполагам е свързано с упойката при пункцията, най- много една кардиограма да ти пуснат.  osi_10

Момиче Ф, стига с този песимизъм  osi_6 , някои жени изобщо нямат симптоми. Аз също съм се настроила за цикъл след 2 дена ... ама то при мен и шанса е по-малък да е станало нещо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #626 -: Февруари 23, 2018, 10:16:38 am »
А Маги съвсем се загуби. Хриси скоро писа :)
Катя, а твоя тест кога ще е или го пропуснах?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #627 -: Февруари 23, 2018, 11:33:56 am »
Angel_baby предполагам в крайна сметка ти е дошло на 18 нали? Само едно инсе ли сте правили? За кардиолог нищо не мога да кажа, някое от другите момичета ще се включат. Всички изследвания ли са ви ок?
Момиче ф направи теста и пак ще говорим :) стига с този негативизим, при всяка жена е различно :) айде ще стискаме силно палци :) виж колко положителен месец и този :)

И на мен ми прави впечатление че Христинчето липсва.. :( дано всичко е наред и не се е затворила в себе си. Хриси ако ни четеш пиши момичеее не се затваряй ама отприщи всичката лоша емоция която ти се събра и после пак с нови сили... няма да се отказваме нали?
 :bighug:

Само една инсеминация сме правили, да. И на 18ти сутринта ми дойде още с първото отиване до 00.  :(
От 4 години сме женени и горе-долу от тогава правим опити за бебче. Първата ми бременност беше цервикална и съответно с кюртаж я премахнаха. Три месеца след това - бременност с близнаци, там си стана спонтанен аборт. ;( Това беше през първата година от брака. От тогава са минали почти 3 години в неуспешни опити.
Направихме какви ли не изследвания. Всичко уж е наред. Единствено при мен са поликистозни яйчниците, а при мъжа ми преживяемостта е малко по-ниска от нормата. Никой не може да ни каже къде е проблема. От половин година ходим при една лекарка, която беше твърдо за естественото зачеване и уж само да ни следи кога ми е овулацията. Но всеки месец тестовете са отрицателни и просто вече не издържаме. Решихме, че може би с инвитрото ще се разбере къде е проблема. Може би просто фоликулите ми са празни...
« Последна редакция: Февруари 23, 2018, 11:37:40 am от Angel__baby »
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #628 -: Февруари 23, 2018, 11:39:32 am »
Angel_baby изследвала ли си деруюен инсулин? Аз също съм със СПКЯ и се оказа, че именно в него е проблема.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #629 -: Февруари 23, 2018, 11:45:42 am »
Angel_baby, а правили ли сте генетични и SDI изследвания. Все още не съм много наясно с тях, но ни ги препоръчват, ако ще правим инвитро. Знам, че се правят и при чести спонтанни аборти също, ако двата при теб могат да се водят за чести.
По принцип фонда отпуска пари за двойки с поне 4 инсеминации. Може би е добре да направите още някоя, все пак не отнема толкова много време, по-леко инванзивна е. Инвитрото вече е тежката артилерия, а все пак шансовете за забременяване с инсеминация не са големи, така че е нормално, ако не е станало от първия път.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #630 -: Февруари 23, 2018, 12:13:37 pm »
Angel_baby изследвала ли си деруюен инсулин? Аз също съм със СПКЯ и се оказа, че именно в него е проблема.
Това изследване не ми е правено. За първи път го чувам. А сега като го написа не намирам нищо в гугъл. Би ли ми обяснила какво е?

 teri_90 направили сме генетични и SDI изследвания веднага след аборта. Нямаше установен проблем. За инсеминациите знам, че не е сигурен метод и е логично да не стане само с един опит, обаче именно защото вече ни омръзна от несигурни методи с много малък % успевяемост се решихме на тежката аритилерия. А и ни беше казано, че само с пункцията при инвитро ще може да се разбере какво точно е състоянието на  фоликулите ми. Като брой са ми добре, но дали вътре има яйцеклетка и какво се случва, когато се срещне с материала на мъжът ми, това няма как да разберем с нищо друго.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #631 -: Февруари 23, 2018, 12:21:57 pm »
И аз мисля че по скоро трябва да видите защо се получават абортите.. явно че може да се зачене.
Но нали знаете и че при инвитрото процента успеваемост е около 30-40%... пиши ни споделяй :) всички се надяваме на 2 чертички с щастлив финал :) успех
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #632 -: Февруари 23, 2018, 12:23:31 pm »
Анджъл, съжалявам за случилото се при вас. Не е лесно.
Надявам се, че посещавате репродуктивна клиника. Имате ли пълни имонулогични и генетични изследвания? Намерете си лекар, който да ви вдъхва доверие и да сте на една вълна.
деруюен не знам какво означава, но може би Еличка е имала предвид обременяване с инсулин за ИР.

Късмет!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #633 -: Февруари 23, 2018, 13:10:09 pm »
За изследване на деруюен инсулин отиваш при ендокрийноложката казваш му че си с поликистозата той ти го пуска, струва около 20лв, но ако е завишен не настъпва овулация или ако настъпи бременност може да доведе до спонтанен аборт
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #634 -: Февруари 23, 2018, 13:14:20 pm »
А Маги съвсем се загуби. Хриси скоро писа :)
Катя, а твоя тест кога ще е или го пропуснах?

И трите теста са положителни. В понеделник съм на преглед, за да се каже окончателно. Колкото повече наближава денят,толкова повече се притесняеам
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #635 -: Февруари 23, 2018, 13:14:50 pm »
Добре де, а на теб след като са ти открили, че това е проблема как го решихте? Оправя се с лекарства ли?
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #636 -: Февруари 23, 2018, 13:19:30 pm »
Слънцемое не търсим причини за абортите. Лекарите ни обясниха следното - първият път се води извънматочна бременност, която няма как да се развие и затова се наложи кюртаж. Вторият път вече си е аборт, но пък там обяснението беше, че близнаците са една аномалия и в моя случай взаимно си пречат в развитието. :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #637 -: Февруари 23, 2018, 13:37:57 pm »
Привет, мен ме гътна ужасен грип и нямах сили да стана от леглото и да си отворя очите.Почвам под ред, че много сте писали и ако изпусна нещо извинявайте!

Първо Теди, спермограмата и изследванията в Олимед ли ги правихте или в Майчин дом?Те трябва да ви пратят при Уролог.Аз лично бих отишла в Майчин дом при Александров!Лично мнение!

Анджел_бейби - тромбофилия?Правили ли сте такива изследвания?Инсулинова резистентност, Хашимото? Къде ходите в клиника или при обикновенно АГ?4 години са перкалено много време, само за едно инсе.Ние сме с неизяснен стерилитет т.е. всичко ни е наред ама бебе няма и за всичките 5 години направих няколко инсета плюс ин витро на ЕЦ.Забременях спонтанно, но не съм чакала и секунда да стане от само себе си.Вярвам че последната стимулация побутна яйчниците ми и се получи!Е и сега от 4 години почти след раждането не сме спирали и бебе пак няма.За това пристъпваме към ин витро.Щото така всичко ви е наред пробвайте и годините летят и ето аз съм вече на 37г.

Тери, липсвахте ми всичките!

Христинчето да се яви на отчет!Надявам се всичко да е наред при нея.Тя нали беше на преглед скоро, какво казаха, всичко наред ли е?

Катя, много съм щастлива за теб!



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #638 -: Февруари 23, 2018, 13:55:46 pm »
Браво, Кате :). Аз знаех, че имаш бледа черта, но исках да се уверя, че си седи на мястото. Хайде да вдъхнеш малко кураж на Lulito така :)

Маги, дано грипът не те е тръшнал преди празника на Моника с децата, че сигурно много тежко ще си го понесла.
Аз да взема да ставам от компютъра и да ходя да си вадя мъдреца. Казах на една приятелка, че се подмладявам така, защото с тази скорост скоро ще имам толкова зъби, колкото бебето й.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #639 -: Февруари 23, 2018, 14:00:30 pm »
След празника ме гътна, ама е ужасен наистина.Пазете се!Два дни не можех да стана от леглото и бях в нещо като сън, като пашкул, ужас!И направо на АБ ме изстреля личния без въобще да ме пита искам или не!

Бягай да си сменяш броя на зъбите :)