0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #600 -: Февруари 22, 2018, 08:46:26 am »
Аз лично сега от вас разбирам... хаххах Тери и ти като мен, когато беше най-голямото земетресение преди 6-7 година, осетих че има стана пишках и си легнах хахаха
Вистал и мойте орхидеи в началото много ги бутах, кой дойдеше на гости и се едно магнит имаш на тях...
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #601 -: Февруари 22, 2018, 11:04:36 am »
Аз го усетих, и аз като Тери....събудих се стресната и като си дадох сметка че е земетресение се обърнах на другата страна и заспах спокойно :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #602 -: Февруари 22, 2018, 11:32:01 am »
Хаха добре че съм надалеч и в Сливен нищо не се е усетило :D
Днес не ми е ден. Звънях до Надежда и го отлагаме за другия месец. Имат много ранен час за утре и няма как да отида тогава, в събота не става, а за понеделник е вече късно. Така че на следващия цикъл росна прясна пак ще звъня :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #603 -: Февруари 22, 2018, 11:48:58 am »
Таня, но те не ти ли водят фоликуметрия в месец за инсеминация? Мен само, за да сме сигурни, че ще проследим добре дали има О, ме вика докторът от 10ти ден през ден. Въпреки, че ако евентуално има О според мен ще е през 3те почивни дни и затова от този месец започнах да меря БТ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #604 -: Февруари 22, 2018, 12:01:44 pm »
Тери, за фоликуметрия трябва да ходя при АГ ми, че няма как да пътувам до или да остана в София. А и ще я правим стимулирана(на тази се спрях). Сега мисля да си пусна едни хормони, а вече другия месец ще се консултирам с АГ да ме следи след като почнем стимулацията живот и здраве.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #605 -: Февруари 22, 2018, 14:22:25 pm »
Здравейте момичета. Напоследък само ви чета, е дойде ред да ви пиша и аз.
Бях ви казала за проблема на приятелят ми (че не излизаше еакулат когато свършваше) и сега ходим по доктори. Направиха му разширена спермограма- при нея има завишен вискозитет и левкоцити или нещо подобно. По-късно вечерта мига да ви покажа снимка на спермограмата. Пуснаха му микробилогия на урина и еакулата, защото се съмняват да не би от някаква бактерия да се получава така. Вчера ходих на АГ и се оказа, че имам  ПКЯ. Меко казано се уплаших, защото допреди последния ми преглед преди 6 месеца нямале нищо... Чудя се какво да правя. АГ ще ми пусне хормонални изследвания, ще ми кажете ли нещо повече за тях.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #606 -: Февруари 22, 2018, 14:40:57 pm »
Теди, щом сте направили спермограма, значи все пак има еякулат. Какво ви каза лекарят?
За теб- ако сте се заели сериозно с идеята и правенето на бебе, то тогава направо посети репродуктивен специалист.
Какви хормони ще ти пусне?
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #607 -: Февруари 22, 2018, 14:51:55 pm »
Да то странното е , че всеки път различно се получава. Един път излиза , а след 3 дни да речем не. Пробвахме да изчакаме 3 дни да правим секс и нямаше, след още 3 пак пробвахме този пък с помощ на ръката... е пак нищо не излезе.А като ходихме за спермограмата излезе. Даже ембриолога каза че е доста ... странна работа.
АГ ми каза като ми дойде тогава да отида да ми каже какви хормони да ми пусне. Какво представляват тези изследвания, че мен ми става лошо като ми вземат кръв.. голяма съм пъзла 😁
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #608 -: Февруари 22, 2018, 15:00:32 pm »
Лекарят, който разчита спермограмата какво каза?
За хормоните- венозна кръв се взима.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #609 -: Февруари 22, 2018, 15:22:30 pm »
Teditu, мъжът ти занимава ли се активно със спорт,защото на един познат, зет му, има същият проблем и лекарят казал,че е от спорта. В момента,в който трябва да я изхвърли,някакъв мускул се свивал. Поне такс ми го обясни. А другата причина-на психическа основа
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #610 -: Февруари 22, 2018, 15:25:20 pm »
Теди , всъщно това откакто правите опити ли е или още от преди това, Катя е права че може да на психическа основа? а какво е заключението от С?
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #611 -: Февруари 22, 2018, 17:02:58 pm »
Опити правим от юли 2017. Работата му е на бюро зад компютъра.. седнал по цял ден. От една седмица ходим на фитнес за тонус. Да подчертая, че не сме с надмормено тегло или подобни. Случи се преди 2 месеца около Коледа и не можем да разберем засега от какво е. Каза, че спермограмата му е добра. Има 64% процента отлични сперматозоиди готови да оплодят. Мога да ви прикача снимка като се прибера от работа да погледнете и вие спермограмата.


« Последна редакция: Февруари 22, 2018, 17:04:29 pm от tedit0u »
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #612 -: Февруари 22, 2018, 18:39:52 pm »
Лекарят каза ли каква може да е причината?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #613 -: Февруари 22, 2018, 20:26:38 pm »
Аз залагам на психиката. Месеца, в който започнахме опити и докторът каза:"Довечера действайте" и моя мъж два дена не можа да свърши. Решили сме, ако стигнем до АРТ да замразим преди това плувци, че като го знаем, ще спече.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #614 -: Февруари 22, 2018, 20:45:33 pm »
Нищо не са казали конкретно досега. Имам чувството че и те не знаят от какво може да е. Да не говоря че уролога се държа супер надменно и непрофесионално. Обърна се към приятелят ми и му каза: Как се прави бебе?, съответно половинката ми го попита какво има предвид и лекарят: Правилно ме чухте как се прави бебе?..
Съответно аз обясних че си меря БТ и ще си правя тестове за овулация и лекаря млъкна...
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #615 -: Февруари 22, 2018, 20:59:57 pm »
Нищо не са казали конкретно досега. Имам чувството че и те не знаят от какво може да е. Да не говоря че уролога се държа супер надменно и непрофесионално. Обърна се към приятелят ми и му каза: Как се прави бебе?, съответно половинката ми го попита какво има предвид и лекарят: Правилно ме чухте как се прави бебе?..
Съответно аз обясних че си меря БТ и ще си правя тестове за овулация и лекаря млъкна...
Давайте по-леко и сменете лекарят. Според мен е на психическа основа. Ти си следи О и когато е момента не му казвай,а го пррдразположи,но не му казвай,че е денят. Нека да се отпусне.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #616 -: Февруари 22, 2018, 21:09:11 pm »
С кой уролог се  видяхте? Щом има и бактерии, трябва първо да излекувате инфекцията.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #617 -: Февруари 22, 2018, 21:26:20 pm »
И Павла е права. Повишените левкоцити може да говорят за бактерия. Пуснете микробиологично изследване. Но мъжа ми като ги прави, трябваше пак да дава семенна течност. За нея можеше и от вкъщи да я носи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #618 -: Февруари 22, 2018, 21:46:46 pm »
Тери, Тедито каза, че са пуснали микробиология.
Теди, разпитвам те толкова, защото си мисля, че сте говорили с ембиолога, а той не е лекар и няма право да ви насочва за лечение и да изказва "компетентно" мнение за това има или не проблем.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #619 -: Февруари 22, 2018, 22:22:26 pm »
С ембриолога говорихме за спермограмата, а след като получихме резултата от нея ходихме при уролог.- др Тони Стателов във Варна.( с лошо впечатление останахме от него). Излязоха резултатие от микробиологията на семенната течност. Доколкото разбирам няма бактерии, а някой може ли да коментира стойността на левкоцитите.