0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #540 -: Февруари 20, 2018, 13:32:19 pm »
Не се прави с упойка - поне аз не съм била с такава, а и не са ми предлагали. И да бяха, едва ли бих приела - мразя упойки, всякакви. Но може и да правят със, нямам идея. За някакви разлики в резултатите и на двете манипулации и аз съм чувала, но опит нямам, та не мога да кажа. Познавам обаче жена, която в друга клиника, на база ЦС, е диагностицирана с една запушена и една нагъната тръба, а всъщност всичко й е наред (правена е лапароскопия), та явно и при двата метода са възможни грешки. Може би значение има и компетентността на провеждащия манипулацията лекар.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #541 -: Февруари 20, 2018, 14:20:17 pm »
Уж упойка предлагат заради спазъм, но той може да се получи и при анестезия, защото тя е само венозна, без мускулен релаксант. Аз бих си направила ЦС, а не хидротубация. При ЦС имате няколко снимки, а при хидротубацията са ехографски изображения. Ако гледащият не е читав- няма как да има още мнения, а при ЦС може да се покажат снимките на друг специалист.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #542 -: Февруари 20, 2018, 14:40:13 pm »
Благодаря, Златето, много пълна информация, по-спокойна съм сега.
Слънце мое, прегръщам те и аз и хайде скоро да се похвалим с  :bfp:

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #543 -: Февруари 20, 2018, 14:47:09 pm »
Момичета знам че няма нищо общо с темата,но ви чувствам много близки и винаги съм получавала подкрепа от вас и никога лошо отношение и искам да споделя този мой грях с вас.Може би много мами ще ме упрекнат аз също го правя и изобщо не се гордея с това,но по принцип съм пушач от 10 год. И ми е мн трудно да не пуша изнервям се,ставам раздразнителна и да ви призная и сега си подръпвам,най-много да изпуша една цигара,а в повечето случаи и по половин. Някоя мама пушила ли е през бременността. Просто адски много ми се пуши. След като изгася цигарата немога да се понасям,но като почне този никотинов глад.....
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #544 -: Февруари 20, 2018, 14:57:57 pm »
Джулия  , признавам си аз също съм пушач и съм попушвала по малко когато съм била бременна, знам че не е редно ,но нямах волята да ги откажа напълно.Слава Богу и трите ми дечица са здрави , но си мисля че сега ако е писано може и да ги откажа....
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #545 -: Февруари 20, 2018, 15:00:03 pm »
Джулия ще ти кажа моето мнение по въпроса, без да те съдя...
Аз съм пушаш от повече от 15 години. Преди година и половина ми се наложи да ги спра и аз си казах това е момента да се откажа от тях ( пък силно се надявах вече мъжа ми да пожелае да имаме дете). Три седмица не пушех, дойде нова година и викам си сега ще си пийна, ще си пуша и после край. Да ама не... излезнем ли с приятели, отидеме ли на почивка направо си купувам цигарките... До ден днешен пуша по няколко цигари сутрин и вечер ( през седмицита- в офиса не пуша, а само в нас). Когата решихме да имаме бебе бяхме на почивка... изпуших си кутийката и ги спрях.. ест като ми дойдеше веднага палех цигара ( дали от яд, дали защото ми се пушеше нз) и така по една по една и моя ми вика, яж си, пий си, живей си живота пък като станат нещата тогава ще спреш... и така си остана ... пуша по около 10 цигари макс на ден (когато не пия... ама то рядко ми се случва). Но пък мнението ми за цигари е чисто психически ( когато исках да не пуша не пушех, но щом реша че ми се пуши - дори това да е само в моята глава няма спирка). Така че ти си прецени, за мен е по добре да ги спреш, но някой път ако ти се допуши по-добре запали, вместо да стане някоя беля... имах две приятелки който не се запалили 1 цигари откакто забременяха ( а едната многоооо пушеше). Така че всичко е до психика - първите една-две седмици ще ти е по тегаво ( може да ядеш солети, лукчета, дъвки, ядки )
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #546 -: Февруари 20, 2018, 15:03:05 pm »
Еличка,честито. Пожелавам ти една лека и безпроблемнна бременност и да се роди едно здраво бебче.
 
Аз съм в Щерев. Правиха ми ЦС без упойка. Имаше лека болка,но търпима. И инсеминацията ми е там.

Джули,още от следващия да н след инсето не ми се пушеше. Пробвах два-три пъти,за да вид далине от самовнушение,но не-цигарите са ми гадни. една приятелка ми каза, че като е била бременба,лекарката йне била казала, че не е било хубаво от раз да ги откаже. Можело една цигара на ден.
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #547 -: Февруари 20, 2018, 15:07:35 pm »
Има че имам още един стимул. Всеки ден,си отделям настрани парите,които ги давам за цигари. И да ви кажа, за две седмици,над сто лева съм си скрила :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #548 -: Февруари 20, 2018, 15:25:48 pm »
Момичета,днес на обяд ми зацапа розово и така се зарадвах ,викам си дойде ми (не за друго страх ме е да няма някакъв здравословен проблем) а тооо беше само 2 пъти на тоалетната хартия и сега вече няма нищо 8O за имплантационно кървене май е късничко-последно ми дойде на 20 януари ,при 25-6 дневен редовен цикъл.....
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #549 -: Февруари 20, 2018, 15:35:24 pm »
Lulito защо не използваш овулационния календар тук в сайта,така можеш да си отбелязваш всичко, на мен ми беше от голяма помощ
Иначе не е изключено и да ти дойде в слеващите дни  и на мен ми се е слчвало преди на няколко пъти
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #550 -: Февруари 20, 2018, 16:07:22 pm »
Еличка, честито  :dance2:
Желая ти само спокойствие и лека бременност  stork-boy stork-girl preggo ylinfant
КатяДЖ, късмет мила, дано чудото стане! С теб съм  :bfp1:
Успех на всички  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #551 -: Февруари 20, 2018, 16:23:54 pm »
Благодаря на всички за хубавите пожелания. Пожелавам на всички вместо цикъл в най скоро време две чертички
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #552 -: Февруари 20, 2018, 16:43:47 pm »
Джули, това с цигарите не е само физическа зависимост. Можеш да ползваш никотинови лепенки или дъвки. Разпитай в аптеката с какви.
От започването на опитите намалих цигарите много (пушех от 11 години). След последната неуспешна бременност, като при всички съм пушела по 1-2 дърпания на ден, намалих цигарите до 1-4 дневно. Спрях ги преди да забременея сега. Не ми липсват, настроих се психически. Това, че не е хубаво от раз са глупости за мен. Четох изследване, че дали 1-2 или 6-7 е все тя. Разликата идва от 1до 10 и над 10.

Лили, от колко време правите опити?


Еличка, честито! Дано всичко да е наред :)

Късмет на всички!



Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #553 -: Февруари 20, 2018, 16:52:29 pm »
Павла , от 4 месеца правим опити
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #554 -: Февруари 20, 2018, 16:56:20 pm »
Еличка, честито  :dance2:
Желая ти само спокойствие и лека бременност  stork-boy stork-girl preggo ylinfant
КатяДЖ, късмет мила, дано чудото стане! С теб съм  :bfp1:
Успех на всички  :bighug:

Благодаря за пожеланията.  :bighug:

Да попитам. Задължително ли е да има зацапване,защото при мен все още няма и започвам да се притеснявам
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #555 -: Февруари 20, 2018, 16:59:17 pm »
И при мен няма зацапване
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #556 -: Февруари 20, 2018, 17:06:14 pm »
Знам, че ставам досадна, но при максимално 6 месеца опити без успех трябва да потърсите специалист по репродуктивна медицина. Можеш да се ориентираш от тук : http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065 , има и нови клиники, които не са добавени, но мисля, че е достатъчно за ориентир. Пусни си кръвен тест, ако е отрицателен отиди на лекар. Може да е задържан фоликул или нещо друго. Според мен не си губете времето при обикновен АГ. Те не са компетентни за репродуктивни проблеми. Не казвам, че 100% имате, но не е лошо да се провери. Аз на 28 години, когато започнахме с опитите, започнахме с изследванията- първо спермограма ( на 4тия месец), после хормони на 5тия и ЦС на 6тия. Поне знаех, че не е там проблемът.
Късмет!
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #557 -: Февруари 20, 2018, 21:47:31 pm »
Може би малко глупав въпрос, не искам да се самонавивам, защото може би е поредният опит, но възможно ли е една настинка и кашлица, ако се е получило нещо, да се махне имплантирането, заради тях? Че сега съм хремясала, кашлям,напъвам се като кашлям...  :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #558 -: Февруари 20, 2018, 21:51:05 pm »
Защо не отидеш на лекар за по-сигурно
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #559 -: Февруари 20, 2018, 22:01:57 pm »
Какво може да ми каже, в събота трябва да не ни дойде, и ако случайно не дойде, пак от тогава започва закъснението, нищо няма да се види още.
Иначе пия чайове, мед, лимон, лукчета и слагам капки за нос веднъж на ден