0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #260 -: Юни 28, 2016, 20:23:11 pm »
За нош па потвърждавам, че препоръчително е да се пие 3х1, ако има болки и контракции. По-голямата доза изглажда шийката и я прави отпусната, а точно 6-7 месец бебето започва интезивен растеж и натежава повече, съответно натиска върху шийката се увеличава. Опасно да не почне да се скъсява и без време да има разкритие. Но много зависи от стабилността на шийката.
Аз имах контракции и пиех 3*1 нош па и 3*2 магнезии, шийката не се скъси до 9 месец, но се беше поразмекнала.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #261 -: Юни 28, 2016, 20:50:25 pm »
Е, аз пих едно хапче просто заради болката. Не го вземам редовно. Магнезия също го спрях. Беше ми изписан за седмица заради схващанията в краката. И те спряха вече. Днес нямам болки слава богу.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #262 -: Юни 28, 2016, 20:56:30 pm »
Здравейте, момичета,
не съм се включвала скоро. Честито, forest rain, бъдете здрави.
При мен бременността се развива нормално, в неделя сутринта имах еднократно слабо кървене, но на последващия преглед не се откри причина за притеснение. Гаденето поотмина, но все още не се храня особено добре, явно стомаха ми е все още раздразнен и не приема добре всички храни, надявам се скоро и това да отмине. Междувременно се чудя дали да не си взема витамини за бременни, докато възстановя пълноценното хранене.
Днес ми излезе и резултата от пренаталния тест, ще си имаме здрав мъж. Бях решила да не минавам през БХС и директно да направя този тест, но на първата ЖК директно са ми взели и кръв за него преди да се уточним, та резултата от там е  1 към 620 за Даун и 1:100000 за другите два.
Темата за бебе и по-голямо дете в семейството на мен също ми е интересна. За сега каката демонстрира радост и интерес.
Но-шпа вземам рядко, ако усетя някакъв бодеж или болка. Магнезий все още нямам назначен, та засега съм без никаква медикаменти.
На плаж ходих на два пъти с каката, но без да влизам във водата. Ако се чуе по някоя медия, че е забелязан кит на плажа във Варна да знаете, че съм посетила плажа за трети път. :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #263 -: Юни 29, 2016, 09:01:22 am »
Добро утро!
Силвия, честито за хубавите новини! Аз също съм от Варна, моята АГ каза, че мога да ходя на плаж, но само до 10 сутринта или след 17ч. И за водата също каза, че мога да влизам :-)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #264 -: Юни 29, 2016, 10:38:16 am »
Sun_smile, и аз усещам бебка под пъпа, на нивото на пъпа и към 2-3см над него. Според мен е рано още бебетата да се усещат високо, защото тепърва ще растат доста.

Silvia29, чудесно е, че при теб се развиват добре нещата. Напоследък си говоря с майки, които имат второ дете и се оказва, че през първите няколко месеца от раждането на второто, на първите деца им е трудно да възприемат новия член и изпитват ревност. Може би трябва да се подхожда внимателно и търпеливо.

Момичета, аз пия магнезий по 1к дневно и при нужда са ми казали да пия прахче магнезий + но-шпа. На курсовете за бременни ни предупредиха, че като мине първата седмица на 9ти месец, магнезият трябва да се спре, така че като наближи ще питам моята АГ. От време на време усещам напрежение и лека болка ниско долу. Предполагам, че заради увеличения натиск върху матката.

Ние няма да ходим на море, колкото и да ми се иска. Притеснявам се не толкова за водата и слънцето, колкото за вирусите, които върлуват. Често на морето ме хващат вируси с повръщане и затова няма да рискувам. Да не говорим, че единия път стигнах до болница и системи. Така че, момичета, пазете се много.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #265 -: Юни 29, 2016, 12:03:22 pm »
Благодаря, момичета. :)
f_31, мерси много за темичката :)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #266 -: Юни 29, 2016, 13:22:38 pm »
Нани, аз понеже не съм имала такъе проблем с плажа, дано и да нямам и не ме е страх, но пък и не ходя на плаж във Варна.
Днес бях на ЖК. Бебка е вече 960 грама, в момента е седалищно, но се надявам следващите месеци да се нагласи, както трябва. Иначе неприятното е, че имам гъбички. Пусна ми микробиология по мое настояване, което доста я раздразни. Въобще, като цяло днес не бях доволна от прегледа... (С изключение инфото за бебка)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #267 -: Юни 29, 2016, 17:40:59 pm »
Радвам се за хубавите новини  от прегледите.

За морето знам, че не трябва да се претопля бременната, та затова се препоръчва, както е писала Сън  смайл до 10 и после след 17часа, а друг е въпросът за тези вируси. Много са неприятни още повече за бременна. Аз много не съм по ходенето на море и няма да ходя.
Бебенцето, наистина, е все още  малко в 7 месец и затова го усещате по- ниско. После вече ще усещате ритници в ребрата  :D.
Аз магнезия го спрях в 36 седмица и няколко дена, кактои нош- па, но ако нямате контракции или други оплаквания може и още по-рано. А знам също за момичета с контракции да продължават магнезия до секциото, ако ще имат такова, така че е индивидуално.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #268 -: Юни 29, 2016, 18:09:17 pm »
Да кажа и аз за магнезия :) Аз моя го пия само, ако имам повече от няколко контракции на ден, иначе си го държа в кутията :)


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #269 -: Юни 29, 2016, 18:19:58 pm »
Точно преди малко се прибрах от преглед при ЖК и питах за магнезия и ми каза да си го продължавам както до сега 3×2.
И аз до много късно усещах бебока само до пъпа. По принцип го носех ниско. Но може би от 1 месец се вдигна и вече добре си ме налага в ребрата.
Днес бяхме на първи запис на тонове. Хич не ги обича тези шпиониращи машинки и постоянно ги риташе.
Вървим си едрички, вече сме 2900. Имаме голеееми бузи.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #270 -: Юни 29, 2016, 19:15:48 pm »
Аз пък ходих два пъти на море докато бях бременна :lol:...ходете си,не е проблем,после с бебето и да искате няма как :lol: нашата кака хем е с 11 год. по-голяма хем си ревнуваше доста в началото...въоръжете се с търпение,това е...лека бременност на всички :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #271 -: Юни 30, 2016, 09:59:46 am »
Момичета някой ще ражда ли в болница Св. Лазар? Питам защото днес за пореден път ми вдигнаха кръвното в Надежда след хиляди часа чакане и тъпо отношение, вече се чудя дали въобще да раждам тук... :D :x :( Някакви мнение за Св. Лазар като цяло, някоя позната да е раждала, лекарите как са?


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #272 -: Юни 30, 2016, 10:45:27 am »
Криси, не мога да ти бъда полезна, имайки предвид, че съм във Варна, а и сигурно си ги чела вече, но все пак ти пускам няколко линка :)

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=10353

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2417036/Main/2417036

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580123

не съм ги чела, само видях, че са за Св. Лазар.


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #273 -: Юни 30, 2016, 10:54:17 am »
Св. Лазар НЯМАТ читава неонатология! Токуда е вариант.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #274 -: Юни 30, 2016, 11:02:21 am »
Poli_s, пухкавите бебета с бузи са много сладки. Стискам палци и дано всичко да мине добре при теб.


Krisi08, аз знам само, че е по-скъпичко от останалите частни клиники в София. Напълно те разбирам, че си се ядосала. Раждането е специален момент и очакваме отношение и организираност, особено ако си плащаме  :) В Щерев засега са мили всички и се надявам на раждането да не си развалим отношенията  :D

За контракциите, май досега не съм усещала такива или пък не съм ги разпознала. Обаче ми се появява лека болка ниско долу на различни места. Понякога е като опъване, понякога като боцкане. Когато съм физически по-активна, май ме заболява повече, та ще гледам да си почивам. Вие имате ли такива болки? Аз във втория месец имах такива болки, даже по-силни, и пиех папаверин и отшумяха. На прегледите тогава не се установи някакъв проблем. Сега, когато пак се появиха, малко се притесних, но не ми приличат на контракции.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #275 -: Юни 30, 2016, 14:28:59 pm »
Aз бях с много чести болки до началото на 5-тия месец. После спряха. От време на време ми се появяват като боцкания, придърпвания. Спомням си, че може би около твоите седмици, един период от 4-5 дни ме боля доста и това съвпадна с датата на цикъла ми. Кака ми ми е казвала, че всеки път около датата на цикъла я е болял корема
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #276 -: Юни 30, 2016, 16:57:00 pm »
здравейте, момичета! Днес бяхме на ФМ и досега си мислехме, че чакаме второ момченце, но уви. Чакаме малка кукличка. Много приятна изненада. Всичко е наред с бебка, обаче след прегледа ме хванаха някакви странни болки в корема.Посетих няколко пъти Wc и май май съм настинала.Незнам какво да пия за разтроеното ми състояние, а и нещо не се свързвам с моя лекар.Изпих едно гапче нош па.В интерес на истината досега не ме е болял корема. Може и да е от настинката.Чудя се дали да поя една лъжица оцет?!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #277 -: Юни 30, 2016, 17:57:14 pm »
Крис,може да пиеш смекта...разрешено е през бременността :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #278 -: Юли 01, 2016, 08:10:02 am »
http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=10353

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2417036/Main/2417036

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=580123

не съм ги чела, само видях, че са за Св. Лазар.

Благодаря ти много...отпада Св. Лазар 100%  :lol: Явно нямат добри специалисти и всичко опира до пари...
На мен ми остават буквално дни до раждането и ми е супер притеснено, вчера добре че лекаря който ме следи ме успокои малко, защото вдигнах страшен скандал...незнам как може такова отношение и въобще бременни в 9тия месец да висят и чакат с часове... 8O

Нани именно, аз искам самото раждане и всичко покрай него да ми доставя положителни емоции, ненавиждам крещящи лелки, закостеняло мислене и груб лекарски персонал, който се държи с теб всеедно си му длъжен за нещо...
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 08:46:14 am от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #279 -: Юли 01, 2016, 11:32:43 am »
Krisi08, за "Токуда" не си ли мислила за раждането? Нямам личен опит с тях, но доста момичета от форума раждаха там и не са ми попадали недоволни, мои приятелки също там раждаха и са много доволни. И естествени и оперативни раждания включвам в тази "статистика" и нямам спомен дори за един негативен коментар на база поне 50-60 раждания за които знам.
За "Св. Лазар",  лично аз - особено обективни данни нямам, но като си спомня една близка приятелка дето се набута там колко съжаляваше - не е добра опция мисля. Имаха преди години и някакъв случай с починала родилка, от чиста проба мърлявщина от тяхна страна, та по-добре недей. Те са малка болница освен това, преди доста години - имаше наплив при тях, просто защото бяха първата частна АГ-болница и единствена алтернатива на държавните - дето е мизерия, персонала е груб, ако и лекарите да са кадърни в повечето такива. Но ни неонатология сериозна, ни някаква сериозна материална база имат, ни кой знае какви специалисти.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!