0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #320 -: Юли 07, 2016, 20:08:28 pm »
tsveteto благодаря ти, той уж беше с мен, успокоява ме, но пак ми е много притеснено... :oops: само се виня дали аз съм виновна...
поли_с никакви симптоми нямах, ако имах щях да предприема мерки по-рано. По принцип си мерих кръвното всеки ден по няколко пъти и беше ок. Засякох преди няколко дни по-високо до към 130,но чак във вторник 147. Сега като го меря постоянно, забелявзам, че ако лежа е ок, даже ниско, но стана ли и за най-елементарни неща веднага вдигам. До онзи ден смятай, че постоянно бях на работа, значи съм си ходила с кръвно през деня кой знае от кога...Само където във вторник ми стана лошо, това е първият път когато се усъмних, че нещо не е така...Имай в предвид, че в момента ако вдигна до 130 пия лекарства..

Незнам, много ми е притеснено дали бебето си получава достатъчно кислород и храна...в крайна сметка ако страда защо не го вадят, става въпрос за 3-4 дни разлика... osi_10 osi_10
Пропуснах да кажа, че ми бият 2ри ден инжекции за дробчетата на бебето...може би и това чакат...
Искренно се надявам апарата да греши и бебето да е поне 3 кг...
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 20:29:26 pm от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #321 -: Юли 07, 2016, 22:25:41 pm »
Добре, нали вече в 37 г.с. всичко е развито, защо са тези инжекции? Според мен трябва да си по- спокойна, вече бебчето е готово, така че при проблем ще го извадят веднага. Аз така се успокоявам,  въпреки че не съм още в 37 г.с. На запис на тонове ходиш ли?
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #322 -: Юли 07, 2016, 22:53:58 pm »
Писах, писах, писах и накрая ми каза, че преди минута съм публикувала отговор?! И ми даде грешка....:(

Криси, не се вкарвай във филми! Кръвното е динамично през деня и се мери в спокойно състояние. Ако поддържаше високо кръвно, със сигурност щеше да го усетиш. Не си в някоя случайна клиника и ако имаше повод за вадене, щеше вече да се хвалиш, а ние да ти честитим. Дробчетата не се ли развиват до края?! Затова при секцио бият инжекции, заради изтеглянето на датата, но не съм сигурна?!
Крис, всичко ще бъде наред! Пожелавам ти много спокойствие!

Оффффф, пожелавам на всички ни спокойствие, че все нещо ще се намери/намерим да се притесняваме!
Аз нямам търпение за прегледа другата седмица, че започвам да се побърквам, че моята бебка е много поспалива и не шава толкова колкото ми се струва, че трябва да бъде...

Да се оплача: едното ми бедро ме боли много от фраксипарина, дори без да го докосвам, на синки и бучки е, дайте някакъв съвет  osi_1


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #323 -: Юли 07, 2016, 23:35:37 pm »
poli_s мисля че просто се презастраховат. Все пак си има още 2 седмици до термин...с дъщеря ми също ми ги слагаха във Франция, даже не искаха да правят секциото преди да сложат последната (и слава болу ситуацията позволяваше да чакаме).

ross да ти кажа честно и аз все така си мисля, но явно съм ходила с кръвно, щом бебето е ощетено последните 3 седмици....Не разбирам иначе каква би била причината да качи толкова малко, включително и кръвотока ми каза че е намален заради кръвното...предполагам това не става от днес за утре  :( :( и мен ме успокоява, че едва ли щеше да ме пуснат ако е нещо мн сериозно.. Благодаря ти много, дано!!!

Писна ми и на мен само да се притеснявам, иска ми се да мине вече и да знам че е живо и здраво... :?
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 23:41:43 pm от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #324 -: Юли 08, 2016, 00:23:45 am »
Krisi08, само искам да споделя, че дъщеря ми се роди точно на 37+3 днена. Изтекаха ми водите и след 12 часа започна същинското раждане без да се нуждая от никакви стимули. Роди се 3100, напълно в нормите. При нас в Испания щом се влезе в деветия месец, се счита за износено дете. Последния месец от бременността бебето най- вече наддава на тегло. До този момент всички органи са се развили и само дебелее.
Успокой се, всичко ще е наред. Ако се притеаняваш, не помагаш на кръвното. Почивай си и скоро ще се радваш и на втората си принцеса. Дори и 2500 кг. да се роди едно бебе, то много бързо качва и ще навакса.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #325 -: Юли 08, 2016, 10:05:44 am »
Krisi08, неонатолога на курсовете за бременни ни обясни, че едно бебе е доносено след 37 г.с. и достигнало тегло от 2500гр. Поради тази причина и много бебета тръгват сами да се раждат след 37 г.с. и не се водят недоносени. Според мен това означава, че вече бебето си е развито и готово за външния свят. Седмиците след 37г.с. бебетата само трупат мазнинки. Не се притеснявай, ако имаше нещо сериозно, щяха да ти направят секцио по спешност. Успех!!!

Момичета, на мен ми увеличиха магнезия на 2X1, защото имах болки и сега вече са по-рядко. Бебето ни вече е 1200гр.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #326 -: Юли 08, 2016, 10:37:45 am »
Krisi08  всичко ще е нерад  :P
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #327 -: Юли 08, 2016, 11:27:02 am »
Здравейте, момичета! Мен вече ме изписаха. Не знам на кого ще помогна с инфо и коге успокоя, но ще се опитам да кажа какви случаи имаше в болницата.
Започвам с едно момиче, което беше прието, заради изоставане на бебето с 2 седмици. Било е 2300 грама и след 2 седмици отново е толкова, а е в края. Термина й е 29.07. Вляха й 2 системи без да се обсъжда секцио. Лошото е, че тя беше 21 годишна и не се интересуваше какво й вливат и за какво, пушеше и напусна болницата по собствено желание след 1 вечер престой. Т.е. нямам обективно мнение по въпроса, но лекарите не изглеждаха много притеснени, може би и заради нехайството й.

Високото кръвно-приеха едно момиче, което е с планувано секцио за 21.07, но е започнала да вдига кръвно от седмица. На системи с магнезий е и 3×1 допегит за кръвно. Следят й урината постоянно. Евентуално ще й изтеглят секциото 2-3 дена по-рано, термина й е 08.08, бебето в момента е 3кг.

И за мен... Контракции и болки, които не се успокоиха след 5 системи магнезий, 1 система спазмолтици.,не знам колко инжекции но шпа и бусколизин... Една акушерка ни спомена за лекарство - Гинипрал. След първата система всичко се успокои. Страничните ефекти са сърцебиене и треперене. Не са приятни,,но отминават след изтичането на системата. Няма ги на хапчета, спрени са от производство. Но ампулите наистина помагат! Сега до края ще ми вливат през ден система и ще съм,на легло. Шийката ми е ужасно скъсена, буквално всичко е на косъм. Иначе бебка вече е 1200 грама, отново активна, даже общителна, защото я закачам, а тя отговаря.

Успех на всички и дано съм била полезна за някого!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #328 -: Юли 08, 2016, 11:44:09 am »
Сънсмайл,

Важното е, че са намерили какво ти помага.
Сега си почивай и си прави вливанията.
С повече почивка и щадящ режим всичко ще е наред!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #329 -: Юли 08, 2016, 12:23:25 pm »
Здравейте дами,

Имам един глупав въпрос ... Как разбирате колко килограма е бебето преди да е родено? От някои от коментарите разбрах, че може да се разбере ...
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #330 -: Юли 08, 2016, 13:18:36 pm »
Гинеколозите казват теглото на бебето, което е ориентировъчно и се измерва спрямо други мерки като обиколка на главата, дължина на бедрото и т.н. Затова е и ориентировъчно, винаги има разлика някаква, но е близо до реалността.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #331 -: Юли 08, 2016, 13:21:12 pm »
Кристи,

По време на ултразвуковите прегледи и видеозон лекарите отчитат размери и тегло на бебето с апаратурата и ти казват.
По този начин следят дали развитието отговаря на съответната седмица от бременността.
« Последна редакция: Юли 08, 2016, 13:23:35 pm от Mirracles »
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #332 -: Юли 08, 2016, 13:28:23 pm »
Благодаря за отговорите. :D Нямах представа, че това може да се каже. А полът може ли да се види по същият начин?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #333 -: Юли 08, 2016, 13:40:23 pm »
Да, полът също може да се определи при такъв преглед, след като бебчето стане достатъчно голямо. Все пак този метод не дава 100% сигурност.

В нета има доста материали за развитието на бременността по седмици. Ето тук например:
http://bremennost.bg/bremennost-po-sedmici.html

Пише полезни неща относно това какво се случва с майката и плода през всеки етап. Ако искаш прочети за ориентир.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #334 -: Юли 08, 2016, 14:55:58 pm »
Благодаря за линковете.:)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #335 -: Юли 08, 2016, 15:07:33 pm »
Сега се връщам от последния ми преглед ЖК. Бебо вече е 3100, плацента и околоплодни са добре. Кръвното ми беше 125/75. Казах му, че вечер има период да е 130/70, каза, че може и да е от това, че ходя пеша до аптеката и го меря веднага, а не изчаквам.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #336 -: Юли 08, 2016, 15:42:31 pm »
Здравейте!
Криси, хубавото при теб е, че си 37гс и както са казали момичетата, бебето ще се адаптира по-бързо към външния свят. За терапията за дробчетата най-вероятно искат да се презастраховат, защото смятат, че може да има изоставане в развитието на дробчетата. Все пак терминът е от датата на ПРМ, което е 2 седмици преди евент. овулация или пункция, което значи, че феталната възраст на бебчето е 35гс., така съм чела по чужди статии. При всички случай, ако имаше нещо, което ги тревожи веднага щяха да го извадят. А бебето, в действителност, ако няма добър кръвооток не наддава много. Стискам палци вс. да е наред.
Сън смайл, знам, че гинипрал имало в Русия и на таблетки. Почивай си и  си лежи и всичко ще е наред. Колко ти изнетиха шийката?
Поли, ти за всеки случай си го мери кръвното да не стане беля. Пускай си и урина да се види дали имаш белтък и т.н.  да не стане някоя преекламсия. Аз поне така бих направила.
Роси, смени мястото на биене на фракси с ръката, за да си почине кракът. Слагай компрес студен риванол и може да го мажеш с крем здраве. Много помага и мен много ме боляха и си слагах и компрес и мажех.
И аз да си кажа остават ми 2 дена до термин.Имам контракции и тапата започна да пада по- малко и така. Имам малко разкритие около 2см и ще видим какво ще стане.
Аз също има терапия за дробчетата в 32 и 33 ми биха инжекции заради контракции и да не стане нещо. Тези контракции направо ме подлудиха , три пъти лежах заради тях и сега пак с тях се занимавам.
Стискам палци за всички момичета. Спокойствие и изпълнявате и пиете препоръките на лекарите.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #337 -: Юли 08, 2016, 16:37:46 pm »

Поли, ти за всеки случай си го мери кръвното да не стане беля. Пускай си и урина да се види дали имаш белтък и т.н.  да не стане някоя преекламсия. Аз поне така бих направила.

Следя си задължително кръвното и си пускам урина през 2 седмици. Всичко стриктно, останаха 2 седмици, да не се объркаме накрая.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #338 -: Юли 08, 2016, 16:43:02 pm »
Сладка, сестра ми живее в Русия и търси по много аптеки в Москва и околностите, но и там вече ги няма. Търсиха ги и приятели в гр. Казан - нищо. В Турция също. В София ги търсихме, имаме приятелка, която държи аптека тук във Варна - нищо. И ще я караме на ампулите. За шийката не ми казаха точно с колко, но се обсъждаше вариант и за зашиване. Надявам се все пак всичко да е наред до края.
На всички - прегръдки!


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #339 -: Юли 08, 2016, 18:52:29 pm »
Сън_смайл, радвам се, че е намерено решение. Ще останеш в болницата или ще ходиш през ден до там да ти пускат системите? Почивай си активно!

Сладка, благодря за съвета! Някъде бях попднала, че не е много хубаво риванол да се слага, но аз се престраших да се мажа с Хепароид зентива (док от ЖК ми го беше казал),за който също не съм много спокойна....хм, моята работа май е: моля ви, дайте ми вълшебна пръчица :(  Ясна е ситуацията, ще се жертват скоро и ръцете :(

Криси, Сладка, успех момичета!

 :bighug: на всички