0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #300 -: Юли 05, 2016, 14:50:47 pm »
Поли,

"Високо" се смята кръвно чак над 135\90. 120\80 е съвсем в норма. Важен е и пулса, защото той при бременните обичайно е ускорен. Нормално е при преглед да е малко по-високо, заради вълнението.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #301 -: Юли 05, 2016, 14:54:31 pm »
Да, и аз си мисля, че е до голяма степен от вълнение, тъй като си усещам , че се напрягам. А пулса доста често си ми е ускорен-115. Най-често е около 100, но има дни, в които си ми е 80 и нещо.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #302 -: Юли 05, 2016, 14:58:12 pm »
Поли,

Значи в момента нямаш повод за тревога.
Инцидентното вдигане на кръвно е нормално.
За бременните е важно да следят дали не поддържат високи стойности на кръвното постоянно. Ако те притеснява темата за кръвното, посъветвай се с твоя док.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #303 -: Юли 05, 2016, 15:04:32 pm »
Поли, следи го сутрин и вечер кръвното. Мери го с един и същ апарат. Наистина най-точни са тези над лакътя с помпичка. До 120/80 е добре, но не бива да се качва повече. Може да ти изпишат Допегит, ако вдигнеш повече. Хубаво е да се ограничава солта, газирано и вс., което може да го вдигне. Следи си го и може да е инцидентно. От една ст-ст не може да се каже нищо.
За пулса съм съгласна с Миракъл.
Също за пулса провери ЩЖ да не би да приемаш по- висока доза л-тироксин или пък да е малка, ако пиеш хапчета.Ако не пиеш пак е хубаво да се провери.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #304 -: Юли 05, 2016, 15:13:59 pm »
Да, аз пак ще си говоря и с двамата док. Този, който ме следи на частно, ми каза, че трябва да има разлика с 30-40 от това, което ми е било преди да забременея, за да има проблем. А аз си бях с 110-120/70-80.
sladka86, в аптеката, в която ходя, е електронен, но с маншет над лакътя. Уж бил точен. Гледам да ограничавам солта, газирано понякога пиивам малко вечер. Реших да спра и кафето, въпреки, че аз го пиех слабо с много мляко.
ЩЖ я следя постоянно. Преди около 2 месеца TSH беше паднал на 0.1, след 20 дни беше 0.05 и намалихме дозата Еутирокс. Не забелязах голяма разлика в пулса. Но преди 1 седмица TSH беше 1,9 и малко си увеличих хапчето.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #305 -: Юли 05, 2016, 17:33:18 pm »
За бременни казват, че втори и тре триместър до 2,5 може да бъде. При теб има големи колебания и може и това да ти влияе. Ти с хипофункция или хипер си? За хипофункцията е добре да се поддържа по възможнист около 1. и нещо, но много зависи как ти се променят тсх-то при леко увеличаване напр. 0,25 мг. Пак си го провери тсх след като си увеличила дозата.
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #306 -: Юли 05, 2016, 17:35:01 pm »
Здравейте, момичета! :)
някоя от вас има ли болки в пъпа?

Аз от време на време

Има ли нещо, което да ти помага, за да отмине по-бързо и леко? :) аз още се опитвам да открия
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #307 -: Юли 05, 2016, 19:09:17 pm »
Да, когато бебка се премести  :D


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #308 -: Юли 05, 2016, 20:36:10 pm »
Момичета,

Ако сте имали болка ниско долу и в таза, отминава ли ви от но шпа? Днес съм взела вече 4 но шпа и един диаспорал и още не ми минава съвсем.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #309 -: Юли 05, 2016, 23:06:03 pm »
За бременни казват, че втори и тре триместър до 2,5 може да бъде. При теб има големи колебания и може и това да ти влияе. Ти с хипофункция или хипер си? За хипофункцията е добре да се поддържа по възможнист около 1. и нещо, но много зависи как ти се променят тсх-то при леко увеличаване напр. 0,25 мг. Пак си го провери тсх след като си увеличила дозата.
По принцип съм с Хашимото. Откакто забременях съм на 75 мг (до тогава бях на 50 мг). TSH ми беше 2.9. Постепенно започна да пада с по 0,5 на месец и изведнъж от 1,5 падна на 0,1. Направихме преглед на ЩЖ да няма някакво възпаление, но всичко си беше наред. След 20 дни TSH-0.05. Намалихме дозата един ден 50 мг, един ден 25 мг. И за един месец скочи на 1,9. Сега взех да пия по 50 мг всяка сутрин. Ще си направя контрола след 20-тина дни, ако не съм родила до тогава.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #310 -: Юли 05, 2016, 23:16:30 pm »
Здравейте момичета :) Бременна съм в 12 г.с. Преди три седмици имах много светло кафеникаво зацапванеш на прегледа ми док ми взе секрет....излязоха гъбички.....предписа ми Гино превил - глобули за 15 дни. Понамаля ми течението, но последните два дни доби някакъв странен оттенък - оранжево.....нямам никакви др симптоми .....
Да се притеснявам ли? Някоя от вас има ли пободно течение?
В пон-к съм на преглед, ще ми правят първи скрининг....
Да чакам ли дотогава???
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #311 -: Юли 05, 2016, 23:29:17 pm »
За самия проблем нищо не мога да кажа, но за да не се панираш допълнително, по-добре звънни на док.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #312 -: Юли 05, 2016, 23:55:48 pm »
Здравейте момичета :) Бременна съм в 12 г.с. Преди три седмици имах много светло кафеникаво зацапванеш на прегледа ми док ми взе секрет....излязоха гъбички.....предписа ми Гино превил - глобули за 15 дни. Понамаля ми течението, но последните два дни доби някакъв странен оттенък - оранжево.....нямам никакви др симптоми .....
Да се притеснявам ли? Някоя от вас има ли пободно течение?
В пон-к съм на преглед, ще ми правят първи скрининг....
Да чакам ли дотогава???
Монси, имах подобен проблем, но не помня с какво лекарство. Тогава се оказа, че е от него, но все пак звънни на лекаря си. Аз миналата седмица бях на същите глобули, но 3 по 150чг, нямам промяна на цвета на секрета.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #313 -: Юли 06, 2016, 00:03:20 am »
Момичета,

Ако сте имали болка ниско долу и в таза, отминава ли ви от но шпа? Днес съм взела вече 4 но шпа и един диаспорал и още не ми минава съвсем.

Лично на мен ми минава от 1, но аз след но шпа веднага лягам да спя


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #314 -: Юли 06, 2016, 17:03:21 pm »
Здравейте! Днес бях при личната лекарка за направление за ЛКК. Докато чаках ред, пред съседния кабинет дойде майка с детенце, болно от варицела. Бяхме в двата края на коридора... Майка ми не е сигурна кои шарки съм карала (карала съм две в детската градина). Според личната и акушерката няма опасност - не съм прегръщала детето, а и от утре започвам 31 г.с. Според вас има ли повод за притеснение? Имате ли информация?
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #315 -: Юли 06, 2016, 23:06:54 pm »
Здравейте бременелки :)

Мира, как си?
На мен но-шпа не ми действа по принцип върху болка, но пък нали успокоява мускулатурата и затова го пиех, поне да няма контракции. Четох някъде, че при болка е хубаво да легнеш с леко свити колена и ако отпусне болката до половин час, значи че няма нищо притеснително.
Ти ходиш ли на работа?
Някои дни седенето по цял ден пред компютъра на работа ми действа много зле и дори лежането след това не ми помага особено.
Вместо но-шпа, можеш да пиеш папаверин, който според док е по-силен ( дозата ми беше 3х2), но е хубаво да се консултираш с твоя док.

Цветенце, лекарите би трябвало да знаят най-добре. Аз, понеже съм си такава, бих си пуснала изследване за Ig за варицела. Ако е положителен, означава, че си изкарала такава и имаш имунитет.

Моят преглед е следващата седмица и вече нямам търпение да идва :)

 :bighug:



Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #316 -: Юли 07, 2016, 09:20:44 am »
Здравейте момичета!

Рос,

Добре съм вече. Наложи се да отскоча до Спешното да видят какво става. Прегледът не показа нищо притеснително и ми сложиха инжекция но шпа. Казаха, че има седмици с по-интензивно развитие и разтягане на матката и това е вероятната причина. Чакам си часа за ранния БХС и фетална морфология в петък. Надявам се всичко да е ок.
Аз си работя от вкъщи в момента, защото ми казаха да се пазя и щадя. Док каза засега да продължавам но шпа 3 по 2, а след 16 седм ще ми включи и магнезий. Ти как си Рос?

Цветенце, имаше обсъждане за шарките някъде из темите, но не се ориентирам къде. Все пак най-добре говори с док и той ще те посъветва. Стискам палци да няма повод за притеснения. Това не им харесвам на поликлиниките, че когато отидеш срещаш какви ли не болни.



*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #317 -: Юли 07, 2016, 17:48:06 pm »
И от мен малко новини, бях на лекар по спешност заради високо кръвно, стигнах до 91/147. Оказа се че бебето е наддало малко за последните 3 седмици, само 300гр., ехографа я измерва 2700, което не е толкова малко, но просто растежа се е забавил, защото преди се е водила по-едра. Много се притесних, той каза, че това е най-вероятно от кръвното, а и кръвопотока също е афектиран заради кръвното.... :( :( Общо взето му ударих един рев, той каза, че не вижда нещо притеснително на този етап, но много съм се притеснила. Сега само ще лежа до раждането и съм на терапия за кръвното, което е за другата седмица....Просто като ми каза, че изостава си представям че изостава с развитието си и, че ще и има нещо.... :oops:
 Това пусто кръвно, поне другите фактори за прекламсия са ок, за това само с кръвно дано си остана до раждането


*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #318 -: Юли 07, 2016, 17:53:40 pm »
И от мен малко новини, бях на лекар по спешност заради високо кръвно, стигнах до 91/147. Оказа се че бебето е наддало малко за последните 3 седмици, само 300гр., ехографа я измерва 2700, което не е толкова малко, но просто растежа се е забавил, защото преди се е водила по-едра. Много се притесних, той каза, че това е най-вероятно от кръвното, а и кръвопотока също е афектиран заради кръвното.... :( :( Общо взето му ударих един рев, той каза, че не вижда нещо притеснително на този етап, но много съм се притеснила. Сега само ще лежа до раждането и съм на терапия за кръвното, което е за другата седмица....Просто като ми каза, че изостава си представям че изостава с развитието си и, че ще и има нещо.... :oops:
 Това пусто кръвно, поне другите фактори за прекламсия са ок, за това само с кръвно дано си остана до раждането

Криси, спокойно!
Аз затова ходя винаги с мъжа ми на прегледите, защото от вълнение, стрес,паника чувам само фрагменти от думите на доктора и се вкарвам за секунда във филми.
Стискам палци, всичко ще е наред!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #319 -: Юли 07, 2016, 19:32:07 pm »
Krisi08, какви ти бяха усещанията като вдигна кръвно? Мериш ли си го редовно? И аз от това най- много се притеснявам. ММ все ми казва, че ако вдигна ще усетя. Сутрин ми е 110/70, вечер 130/70.