0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #240 -: Юни 27, 2016, 11:33:53 am »
Forest rain, страхотна новина!
Да сте живи и здрави и двамата! На малкия пожелавам прекрасно детство и на мама - бързо възстановяване!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #241 -: Юни 27, 2016, 11:42:05 am »
Форест рейн,

Колко прекрасно! Честита рожба! Много здраве и безгрижно детство на него и скорошно възстановяване на мама!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #242 -: Юни 27, 2016, 11:43:45 am »
Честито, Forest rain. Да сте живи и здрави и много хубави моменти с бебо.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #243 -: Юни 27, 2016, 11:48:47 am »
Вилия,

Как сте вие с бебо? :) Лесно ли свикна с режима и тн?
Чудя се нужно ли е да прочета някоя книга за отглеждане на бебето през бременността?у
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #244 -: Юни 27, 2016, 12:14:25 pm »
Книгите са хубаво нещо по принцип,  но ...... за всяко бебе/дете да има отделно написана такава  :D . Доверете се най-вече на интуицията. Забелязала съм, че колкото повече размишлявам и анализирам, толкова повече греша. А и прочетеното, макар и супер полезно не  " изплува"  в точния момент.
Сигурна съм, че Vilia се справя прекрасно  :D

Честита рожба Forest!!!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #245 -: Юни 27, 2016, 13:45:16 pm »
За кърменето май е по-добре да се прочете нещо. За отглеждането и възпитанието няма универсални методи, за съжаление.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #246 -: Юни 27, 2016, 15:46:03 pm »
Здравейте, момичета!
Форестче, честито бебче! Да ти е живо и здраво.
 И на мен вече ми е притеснено за раждането. Какво и как ще се случи?
Мисля си положително. Вече съм в 38гс. Бях на запис на тоновете  и малко монотонни бяха. Лекарката не ги хареса и хайде нов запис и каза, че ако е същият да си вземам чантата и болницата. Добре, че на 2 запис бебка се посъбуди и беше по-добре, че се разминах, но в сряда пак на запис, ако не съм родила.
За фраксито го слагах до 37 гс и от 5-6 месец в ръцете, че много ме болеше в корема и целият беше в бучки.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #247 -: Юни 27, 2016, 16:05:34 pm »
Forest rain, честито! Да е живо и здрава, много щастливо и с безгрижно детство!

Rosss, радвам се, че климатика ти помага, на мен спря да ми действа, но просто уикенда имах да снимам 2 кръщенета, сватба и една фотосесия и явно ми дойде в повече, особено в жегите и трети ден краката ми си стоят оточни и ме болят петите, не знам дали ще отшуми, надявам се след 9ти юли да се нормализира, макар да трябва да е обратното :)

Днес си купих някои неща за бебка из а мен, стана ми много приятно! Аз съм се луднала, че (вече съм в 7ми месец) нещо може да стане по-рано и се опитвам да се приготвя, иначе пък мисля, че нещата ще ми се случат между 13-17 Септември :)

П.П. Някой да има проблем с влизането във форума през телефона?


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #248 -: Юни 27, 2016, 20:20:35 pm »
rumyanau ra4ko75 Благодаря ви момичета за включването! Прочетох темичката, много ми стана интересно как когато каката дойде в болницата, по-добре е майката да не държи бебето и други полезни неща....Надявам се и при мен всички страхове да отминат с раждането!

forest rain честито! Леко възтановяване ти желая!
Нани благодаря ти! Дано!

От няколко дни имам болки в кръста ниско долу и отпред в pelvic area (незнам как е е на български) общо взето където е главата на бебето горе долу...получавам и контракции от време на време, не са болезнени или поне не са нещо което да ми прави силен дискомфорт...Незнам защо си мисля, че може да тръгне и сама скоро, ама кой знае  :lol:



*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #249 -: Юни 27, 2016, 20:42:28 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51653.msg1134007#new

Честита рожба Форест, подарявам ти темичка  :lol:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #250 -: Юни 27, 2016, 21:28:11 pm »
Сън смайл, и аз имам проблем с влизането от телефона.Все някаква грешка ми дава.
За краката, доста си се преуморила от работа и да стоиш права. Аз съм работила като фотограф и знам за какво става дума. Даже си герои как си издържала. :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #251 -: Юни 27, 2016, 22:44:21 pm »
sladka86, мен не ме плаши да снимам, като цяло съм издръжлива, а и вече трета година с това се занимавам. И бебка беше спокойна, нямах повече контракции, както се боях, че ще стане, обаче тези крака .... osi_12 :balk_145:


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #252 -: Юни 28, 2016, 06:59:23 am »
Добро утро! И аз имам проблеми с краката, подуват се и ме болят, както сън смайл пише, но не само петите, а целите стъпала отдолу, като подбити са. Не знам дали не е от някои сандали :/ имам още 3 дни да ходя на работа и не мога да си позволя джапанките все още. Снощи пък, като се прибирах от работа, ме заболя корема ниско долу, като менструална болка, продължи дълго, може би час и честно казано се стреснах много. Не ми се беше случвало. Пих нош па и ми мина, но притеснението си остана :( не беше контракции, беше си постоянна болка.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #253 -: Юни 28, 2016, 07:56:52 am »
Adelia Miss, мен също ме полят целите стъпала, но заради петите не отдавам такова внимание на предната част. А иначе аз до тук съм качила 13кг, а винаги съм била около 45-47кг. Преди да забременея бях 50 и го отдавам на килограмите (при мен специално). Не ми личат, но аз си ги усещам. А за болката не знам какво да те посъветвам и аз бих пила но шпа, може би е добре да се обадиш да попиташ АГ все пак. А ти преуморена ли беше?


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #254 -: Юни 28, 2016, 08:02:41 am »
Ами не бих казала чак преуморена, но си беше късно, да. В петък съм на ЖК и ще споделя, ако дотогава не се случи пак. Иначе с килограмите и аз съм така - 3 качих преди да забременея, а оттогава насам - 13.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #255 -: Юни 28, 2016, 08:16:56 am »
Стискам палци да не се повтаря пак, не приятно е и притеснително за мама :) Иначе как са ви бебоците? Бебка вече започва да става доста активна. Ако се разхождам или стоя права не се обажда много, но като лежа или стоя седнала и си прави салта, намествания, ритници :) И още нещо - къде усещате бебета си най много? Аз и моя приятелка с момиче ги усещаме ниско долу, тя се притеснява, защото с първото бебе (момче) го е усещала по-високо, буквално под гърдите. Та си правя статистика :D Сигурно не са свързани нещата, но ми стана интересно :)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #256 -: Юни 28, 2016, 10:55:24 am »
Здравейте,момичета! Много се радвам да ви чета, въпреки че вече не съм за тая тема, но ви следя. Честито на родилите и късмет на скоро очакващите. Относно четенето на книги за кърмене, отглеждане на бебе, според мен всичко е само за обща култура. Аз като бях бременна какво ли не изчетох особено за кърменето, даже на училище ходих да слушам лекции, и накрая какво се оказа така и не ми слезе кърма и сега се храним с малкия с АМ. Освен това, той ме учи кога да яде, по колко, кога му е топло, кога е мокър. Просто всяко дете е индивидуално и не всички съвети важат за всяко едно дете. Но няма лошо да сте информирани, в болницата няма да има кой да ви обяснява, поне в нашата беше така! Май се отплеснах, но се възползвам от съня на малкия. Поздрави на всички :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #257 -: Юни 28, 2016, 13:32:27 pm »
Здравейте момичета,

На мен също не ми се отразява добре жегата. Краката ме болят ужасно още със ставането от леглото и са подути доста, но мисля, че това е и от килограмите при мен - качила съм към 15-16 кг. до момента  :( Това заради пустите цигари да му се невиди...

AdeliaMiss, мен също от време на време ме боли корема долу като пред цикъл, понякога от нищото, просто така, а понякога ако съм разтроена или ядосана...Докторите казват - няма страшно, което съвсем не означава, че аз не се притеснявам.

Относно Но-шпа-то не знам вече...докторката, която ми води жк-то казва да си пия всеки път щом ме боли 3x2, но преди 1-2 седмици бях при някаква друга на частно и тя каза, че в тези седмици вече от бременноста не било добре да се пие но-шпа, защото от него омеквала шийката на матката или нещо такова, не разбрах съвсем..та каза, че по-добре магнезий в такива ситуации...Ако някой знае нещо по въпроса, нека сподели :)

И да ви питам, какво ви е отношението към ходенето на море в 7-8 месец от бременноста? Ние ще ходим за 5 дни от 4-ти Юли и хем много ми се ходи, хем съм се попритеснила, въпреки че докторите казват, че няма проблем....
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #258 -: Юни 28, 2016, 17:12:20 pm »
Здравейте момичета,

Относно Но-шпа-то не знам вече...докторката, която ми води жк-то казва да си пия всеки път щом ме боли 3x2, но преди 1-2 седмици бях при някаква друга на частно и тя каза, че в тези седмици вече от бременноста не било добре да се пие но-шпа, защото от него омеквала шийката на матката или нещо такова, не разбрах съвсем..та каза, че по-добре магнезий в такива ситуации...Ако някой знае нещо по въпроса, нека сподели :)

И да ви питам, какво ви е отношението към ходенето на море в 7-8 месец от бременноста? Ние ще ходим за 5 дни от 4-ти Юли и хем много ми се ходи, хем съм се попритеснила, въпреки че докторите казват, че няма проблем....

Започнах да пия но- шпа от може би 2 ри месец, 3×2. Някъде към седмия месец съвсем случайно повдигнах въпроса за дозата пред ЖК и той каза, че за тези месеци това е ужасно голяма доза. Точно заради изглаждане на матката. Каза, че е по - добре при нужда да се увеличи дозата на магнезия, отколкото да се пие но-шпа.
Относно морето- аз всеки път си питам док дали мога да пътувам и към началото на 8 месец ми каза, че ако е за море може, но да не се пека.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #259 -: Юни 28, 2016, 19:49:49 pm »
Здравейте! И ние ще ходим на море към средата на юли. АГ-то ми разреши, но да не влизам във водата.
Относно но-пшато ... От началото съм на 3*2, а от два месеца пия и магнерот 3*2. Вече няколко пъти питам дали няма да ги намалим, но отговорът е отрицателен. Вече мисля, че са ми много, но ... Лекарката, при която ходя на частно, ми каза да намаля но-шпато, ако нямам болки. Силни болки нямам. Мисля, че това, което усещам, е от разтягането. Питах дали такива дози продължително време не са вредни и отговорът беше отрицателен.