0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #160 -: Юни 13, 2016, 10:54:21 am »
Нани, ние сме абсолютно в седмиците си за сега. В края на месеца ще видим пак как сме, ще ми се съберат много ехота. Ще ходя на среща с лекаря, който искам да ме изражда, АГ от ЖК иска също да ме гледа, а в средата на Юли имам ФМ. Малко съм притеснена, защото аз пък не държа бебка да я гледам на всеки преглед и не искам да я облъчвам толкова.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #161 -: Юни 13, 2016, 10:56:42 am »
Нани, и моето бебче е с една седмица напред :)
Колкото до гаденето, аз бях така до средата на четвъртия месец. Много е неприятно. Солетите много ми помагаха.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #162 -: Юни 13, 2016, 19:06:34 pm »
Здравейте! Аз днес бях на преглед при АГ, при която ходя допълнително. Засега си отговаря на седмиците. И на мен ми се очертават повече прегледи - днес, в четвъртък съм на ЖК, а средата на юли съм на ФМ (живот и здраве). Заради проблемите в началото ме гледаха по-често на ехограф. Лекарите казаха, че няма проблем. Не успях да намеря категорична информация в интернет.
Дано всичко при всички ни е наред! Да си гушкаме здрави бебчета! :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #163 -: Юни 13, 2016, 19:36:08 pm »
През цялата ми бременност до сега сме гледали бебо на всеки 2 седмици, а сега предстои да е всяка седмица. И двамата ми док знаят, че ходя и при другия и никога не са казали, че е много начесто. А и аз не виждам смисъл от преглед без да се види дали всичко "вътре" е наред.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #164 -: Юни 14, 2016, 06:50:38 am »
Добро утро, момичета!
Излезе ми и стерилната урина и в заключения липса на бактериален растеж.Отдъхнах си, защото нали 2 пъти ми излизат бактерии, първият път единични, а вторият бяха мн. на поле, важното е, че няма бактерии в крайна сметка.
За гледането на видеозон казват, че е не е мн.хубаво, но когата се налага няма как. Мен също са ме гледали по-често понякога.
За  големината на бебенцето и при мен излиза , че е с няколко дена по-напред.Някой път и с ехографа се измерва различно, въпреки че един същи лекар го мери.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #165 -: Юни 14, 2016, 09:54:27 am »
Бебо още от първите прегледи беше с 2-3 дни напред, после стана седмица, сега сме на две седмици напред. Но наистина има голямо значение точното измерване. След един от прегледите си беше точно в седмиците. На последния преглед след първоначалното измерване бебчо излезе, че тежи 2,500, което беше много напред. Док измери пак коремчето и смъкна на 2,000. Това се получи защото първия път бебо точно е вдишвал и му е било надуто коремчето.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #166 -: Юни 14, 2016, 11:17:16 am »
Сладка, кой твърди, че не било хубаво да се гледа често бебето на ултразвук? Аз пък съм чела, че няма проблем.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #167 -: Юни 14, 2016, 11:53:36 am »
Няма данни да вреди ехографа. Останалото са легенди и митове.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #168 -: Юни 14, 2016, 13:32:34 pm »
Моята лекарка на ЖК, но тя си е малко старомодна.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #169 -: Юни 14, 2016, 20:14:19 pm »

Здравейте, момичета!

Най-после и аз реших да се включа в тази прекрасна тема. Вече влизам в 12-та седмица, макар и ние да се движим почти с една седмица напред. Сега в петък ми предстои ехограф за първия триместър и много се надявам всичко да е наред.

Виждам, че и вас ви интересува проблемът късогледство и астегматизъм и нормалното раждане. Мога да споделя с вас моя опит с първото ми дете, което сега е на шест годинки. Аз имам почти 6 диоптъра + астегматизъм. Преди раждането ми направиха преглед на очните дъна и ретината. Казаха, че няма проблем и така, родих нормално. Вярно е, че раждането ми беше супер бързо, без усложнения: пожелавам такова раждане на всяка една от нас!!!! Имам предвид, че не оказа влияние на зрението ми. Продължавам да си правя годишните очни прегледи. Преди три години имах частично отлепяне на ретината, но се корегира с лазер и засега всичко е наред. Сега още не смея да правя планове за предстоящото раждане, защото е доста рано... Но се надявам отново да бъде нормално раждане.

Само да добавя, че живея от 17 години в Испания и всичко това е от здравната каса, както и ИКСИ -то, благодарение на което сега съм бременна.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #170 -: Юни 14, 2016, 20:21:30 pm »
Здравейте момичета :)
Моята бебка последно беше 1 или 2 дни по-назад. Не се стремя да запомням, при положение, че ми кажат, че всичко е наред.
И аз ходя при двама лекари и двамата знаят и ми се падат прегледите през седмица-две. Аз също не виждам смисъл от преглед без да се види бебето...всички можем да се претеглим, да си измерим кръвното...Последния път, даже се чудих, защо седя и чакам пред кабинета за ЖК, като не ми се полагат по ЗК ехографии, а и отгофе на всичко излиза по-рано от работа. За щастие док си ме прегледа с ехограф.

Сладка, радвам се, че ще се разминеш с хаповете!

Сън_смайл, чакаме хубави новини!
Често лошите сънища предвещават хубави неща, така че не се тормози толкова!

Лукреция, добре дошла! :) Лека и безпроблемна бременност!

 :bighug: на всички!
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 20:36:46 pm от rosss »


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #171 -: Юни 15, 2016, 14:13:50 pm »
Лукреция, добре дошла и лека бременност до успешен финал!

Момичета,

Аз повече лежа и кротувам, както казаха лекарите. За моментазацапването изчезна. Много се надявам към 12-14 седмица и гаденето и повръщането да изчезнат, защото това доста ме изтощава. Дано имам късмет с по-леки месеци занапред!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #172 -: Юни 15, 2016, 15:07:37 pm »

Благодаря ви за топлото посрещане!  :bighug:

Мира, за зацапването, което имаш, вече си знаеш:  :balk_125: :balk_177: почивка!!! При мен с първото дете, зацапване се появи чак в 20 седмица. Докторите казаха, че било плацента преви, но не ми казаха да съм на легло, само да се пазя повече, да си почивам, да не се проуморявам. Имах 3-4 прокървявания, но всичко мина без усложнения и родих нормално в 37с.+3 дена.

Искам да попитам: кога усетихте бебковците за първи път??? С дъщеря ми беше по-късно, не си спомням добре  :oops:, но някъде след 16 седмица, а сега ми се струва, че усещам нещо и си мисля, че си внушамам... А може и газове да са.......


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #173 -: Юни 15, 2016, 16:06:23 pm »
Здравейте!

Мира, почивай се и не се натоварвай с нищо :)

Лукреция, аз бебка я усетих за първи път на прага на 16та седмица, но съм чела и чувала, че вторите бременности се усещат по-рано :)

Рос, всичко ми е наред със секрета, нямам място за притесние, поне за това :)

Хубав ден желая на всички!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #174 -: Юни 15, 2016, 17:09:05 pm »
Съни-Смайл, чудесни новини! Мн. се радвам.
Лукреция, аз усетих бебка в 19 седмица, но съм с предна плацента първа бременност. Направо си усетих ритник. Аз съм чувала от др. майки с втора бременност, че по-рано усещат бебето.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #175 -: Юни 15, 2016, 17:14:53 pm »
Lucrecia, добре дошла. Пожелавам ти много лека бременност и здраво бебе. Аз усетих бебето за първи път в 17г.с. След като ти е втора бременност, наистина е възможно да усетиш движения по-рано от предишната.

Относно прегледите с ехограф, мен ме гледат веднъж месечно. И аз не смятам, че е вредно за бебето, но някои хора наистина смятат, че е вредно. За пример ще дам една моя далечна роднина, която е на 75г. и на един семеен празник ми каза да не ходя изобщо на преглед с ехограф, защото съм щяла да облъча бебето.   :D :D :D Каза, че нямало какво да му гледам на бебето, като се роди ще го гледам. С мъжа ми паднахме от смях.

Да ви кажа, моето бебе започна много да рита, особено вечер като легна целия ми корем се движи. Понякога има и доста силни ритници и не знам как ще е занапред.  :)



Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #176 -: Юни 15, 2016, 18:41:24 pm »
Нани, и аз съм така с бебка :) Вчера целия ден направо беше, като хеликоптерче :) Не се спря, сега я усещам, че пак започва, направо си прави парти :) Някой път направо подскачам, защото не очаквам такива силни ритници :)


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #177 -: Юни 15, 2016, 18:58:53 pm »
sun_smile и Нани, сигурно има значение какво сте похапнали преди това. Спомням си, че когато ядеех шоколад, дъщеря ми полудяваше. Но най-много ме учудваше хълцънето й!!!! Направо коремът ми подскачаше  :lol:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #178 -: Юни 15, 2016, 20:12:39 pm »
Сън_смайл, чудесна новина :)

Зачетох се в записките си и за първи път съм усетила бебка като погрепване на мускулче в 16гс, а съвсем осезаемо в първия ден на 20гс.
Лукреция, в 12гс по-скоро ми се струва, че няма как да го усетиш бебешорчето, защото е твърде мъничко- 5-6см и около 15гр.

Като ви чета, оставам с впечатление, че моята бебка е твърде кротка или пък от другата седмица да очаквам ритничено нашествие ;) Има периоди през деня, когато е по-активна, после се кротва и така до вечерта, позавърти се след вечеря и пак заспинка :)  От известно време започнах да й говоря,като държа ръка на корема, но не винаги реагира.

Днес си пуснах ПКК и въпреки че дъвча хапчета желязо, хемоглобина ми е 104 при референтни 120-160.  Преди да започна с желязото беше 105. :(
Така ли е при вас? За бременност това ниво приемливо ли е?
А левкоцитите са ми леко над горна граница 11.5 при горна граница 10.5 . Попаднах на инфо, че било нормално във втората част от бременността, вярно ли е според вас?


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #179 -: Юни 16, 2016, 00:01:35 am »
rosss, нормално е да са леко завишени левкоцитите. И моите са толкова от 2 месеца. За хемоглобина не мога да кажа дали е много нисък. Аз си го държа 118-120, толкова си ми беше и преди забременяването. Консултирай се с док за всеки случай.