0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #120 -: Юни 08, 2016, 11:11:53 am »
нани, това означава,че може би ще те насочат към секцио в бъдеще  :wink:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #121 -: Юни 08, 2016, 11:25:30 am »
Нани,мисля,че при диоптър по-голям от 3 секциото е задължително..
Крис,аз пих аспирин протект през цялата бременост с тромбофилия съм спомага за по-добро кръвоснабдяване и хранене на плода...не знам на теб какъв ти е случая,но няма да ти навреди със сигурност :)
Лека бременост на всички  :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #122 -: Юни 08, 2016, 12:08:21 pm »
chris08, аз щях в предната тема да ти пиша, но забравих. И аз така, като теб бях на 2 места за ЖК-на частно и по здравна каса. Ами и двамата са на различно мнение за повечето неща и е супер объркващо. В крайна сметка аз си избрах единия от тях да слушам, защото частния е на мнение, че от нищо няма нужда (витамини, добавки и т.н.), докато по здравна каса ми обръща даже повече внимание, но пък апаратурата ѝ не е на ниво. Не, че казвам, че трябва да слушаш твоето АГ по здравна, просто споделям. Понякога е объркващо да търсиш няколко мнения по 1 въпрос.


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #123 -: Юни 08, 2016, 13:08:44 pm »
chris08, аз щях в предната тема да ти пиша, но забравих. И аз така, като теб бях на 2 места за ЖК-на частно и по здравна каса. Ами и двамата са на различно мнение за повечето неща и е супер объркващо. В крайна сметка аз си избрах единия от тях да слушам, защото частния е на мнение, че от нищо няма нужда (витамини, добавки и т.н.), докато по здравна каса ми обръща даже повече внимание, но пък апаратурата ѝ не е на ниво. Не, че казвам, че трябва да слушаш твоето АГ по здравна, просто споделям. Понякога е объркващо да търсиш няколко мнения по 1 въпрос.

Със същите диоптри си родих два пъти нормално, ако е само заради тях. Нямам астигматизъм. Мериха ми очното налягане, няма опасност от отлепване на ретината.

Крис, може за много жени този лекар по жк да е добър, но след като не се чувстваш добре при него, потърси си друг.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #124 -: Юни 08, 2016, 19:19:35 pm »
Момичета, вие имате ли бременни сънища? :-) Аз наближавам 7ми месец вече и уж бях спокойна, но започвам все повече да се притеснявам да не стане нещо (към днешна дата няма индикации за това). Но започнах да сънувам едни страшнички неща свързани с тези страхове.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #125 -: Юни 09, 2016, 08:31:04 am »
Благодаря за отговорите, момичета! Ще видим какво ще стане с фраксито. Като цяло си има проблем с всички дози, а не само с 0.4.
Моята ЖК също не ми  казват нищо.Мерят, но нищо особено, нито обяснява.Обикновено прегледите са по 5 мин., но поне направления ми дава. Аз си ходя на частно и там вс. мн. подробно ми обясняват и съм си доволна.
Да попитам момичетата в напреднала бременност казаха ли коя степен е плацентата?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #126 -: Юни 09, 2016, 09:05:58 am »
chris08, аз щях в предната тема да ти пиша, но забравих. И аз така, като теб бях на 2 места за ЖК-на частно и по здравна каса. Ами и двамата са на различно мнение за повечето неща и е супер объркващо. В крайна сметка аз си избрах единия от тях да слушам, защото частния е на мнение, че от нищо няма нужда (витамини, добавки и т.н.), докато по здравна каса ми обръща даже повече внимание, но пък апаратурата ѝ не е на ниво. Не, че казвам, че трябва да слушаш твоето АГ по здравна, просто споделям. Понякога е объркващо да търсиш няколко мнения по 1 въпрос.

Здравей, благодаря за отговора. При мен пък е точно обратното. По ЗК лекарят не ми изписа нито витамини, нищо. Затова и аз си избрах този, при когото ход

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #127 -: Юни 09, 2016, 09:11:14 am »
chris08, аз щях в предната тема да ти пиша, но забравих. И аз така, като теб бях на 2 места за ЖК-на частно и по здравна каса. Ами и двамата са на различно мнение за повечето неща и е супер объркващо. В крайна сметка аз си избрах единия от тях да слушам, защото частния е на мнение, че от нищо няма нужда (витамини, добавки и т.н.), докато по здравна каса ми обръща даже повече внимание, но пък апаратурата ѝ не е на ниво. Не, че казвам, че трябва да слушаш твоето АГ по здравна, просто споделям. Понякога е объркващо да търсиш няколко мнения по 1 въпрос.

Здравей,
благодаря за отговора. При мен е точно обратното. Този от ЗК не ми изписа никакви витамини, нищо. Аз си избрах вече този на частно. И витамини пия и когато прокървих наистина веднага ми обърна внимание. Аспирин протекта разбрах, че не е подходящ за жени, които са прокървили. А на мен този по ЗК ми го изписа почти веднага.
Вчера бях на лекар при моя  лекар и всичко е наред с бебо. Вече е 285 грама. И вървим една седмица напред. Много е вълнуващо всеки път като го видим. След три седмици на ФМ. Тоест в 21 г.с.
Колкото до ниското кръвно, което си мислех че имам 90/50, се оказа, че било нормално, защото пия магнерот. Ще го продължа май май до края на бременността.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #128 -: Юни 09, 2016, 10:33:43 am »
Здравейте! Аз също пия магнезий Diasporal 300, на ЖК ми го изписаха още в началото на 4 месец, но аз го пия от началото на 6ти и даже не особено редовно. Имам леки контракции от време на време, но не са болезнени и са кратки. Та въпроса ми е към всички - от кога пиете магнезий и до кога, и защо? Аз съм скептично настроена, защото всичките ми приятелки пили магнезий преносиха с по седмица и трябваше раждането да се предизвиква със системи. Но все пак това са си мои изводи.


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #129 -: Юни 09, 2016, 10:53:38 am »
В деветия месец по принцип се спира магнезият. Но все пак лекарят си преценява. Ако случайно е забравил, че го взимате, подсетете го към 37 седмица. На една колежка така й се случи. Добре, че опаковката й била свършила и питала дали да купува нова, вече в 41 г.с. Докторът й казал да спира веднага. И роди след три дена.  :lol:

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #130 -: Юни 09, 2016, 11:06:47 am »
 sun_smile, аз пия магнезий от 16г.с точно заради контракции. Но се дава и за болезнени крампи в краката. Сигурно ще си го пия до края, но ще се консултирам с док от частното. Но мисля, че има и други препоръки за използването му. Точно вчера в Преди обед говореха за това.
Относно сънищата- много често сънувам, че кървя. И то най-често, ако нещо ме е притеснило през деня. Вчера например - ходя вече в спешното за фраксипарина, понеже не знам защо вече ме е страх в корема, а ръцете са ми сини, док изпусна инжекцията и после внимателно я прехвърли в друга спринцовка, но с по-голяма игла. И аз се притесних с тази игла да не направи нещо на бебчето и тази нощ сънувах, че ми е изчезнал корема.
Но вече на няколко пъти сънувам и бебчето. Започна само с отбелязване на ръчичката на корема. После ръчичка и краче. И най-сладкото цялото бебе се беше отбелязало на корема и аз му погалих ръчичката и то ми стисна пръста и ми се усмихна.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #131 -: Юни 09, 2016, 11:09:46 am »
Да, в деветия, най- късно поне  10 дни преди термин. При планирано секцио с риск за изненади може до по- късен момент. Доктора преценя.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #132 -: Юни 09, 2016, 11:51:41 am »
Моите бременни сънища са свързани най-вече с кърменето. Сънувам как си кърмя бебето и как я държа. Понякога са толкова реалистични, че на сутринта сякаш помня допира на бебето. Най-интересното е, че малко преди да забременея сънувах, че през този месец ще забременея, а няколко дни преди прегледа, в който се надявахме да ни кажат пола, сънувах, че ни съобщават, че ще имаме момиче. Май бременността ми донесе гадателски способности  :D
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #133 -: Юни 09, 2016, 11:56:59 am »
Момичета, всички ли пиете магнезий? Аз пих преди време, но за около седмица, толкова ми беше казала докторката и сега се чудя трябва ли да си пия превантивно?! Не мога да преценя дали имам контракции, боли ме корема от време на време и ако е по-силно пия само но-шпа...

sun_smile аз също съвсем скоро влизам в 7-я месец и започнах да сънувам не особено приятни сънища свързани с бременността и като цяло напоследък доста ме е заблъскала параноята.... Нон стоп съм притеснена - бебето не рита или рита прекалено много, боли ме корема, не ме боли корема и въобщеее.... Онзи ден ходих до Майчин дом, защото реших, че ми се е спукал мехура по-рано и водите ми са започнали да изтичат...Оказа се, че не е естествено, а че е по-силно течение, но 2-3 часа не бях на себе си.

И в този ред на мисли, някой би ли ме светнал какво течение е нормално по време на бременност? Знам, че се засилва, но колко, защото понякога ми се струва,че при мен е доста, но може и да си въобразявам  :lol: :lol: :lol:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #134 -: Юни 09, 2016, 16:07:55 pm »
Контракцията е когато ти се стегне целият корем и стане като камък. Важното е да няма болка.
Аз също пия магнезии заради контракциите, че си ги имам доста.
За течението аз имам воднисто. Ту се увеличава, ту се намаля. Сега в 35гс + 3,дена  е малко повече и пак е воднисто.
Поли, ти докога ще слагаш фракси? Казваха ли ти?
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #135 -: Юни 09, 2016, 16:18:09 pm »
sladka86, по спомен още на трансфера док ми каза, че ще е 1 седмица преди секциото, но при следващия преглед ще питам пак
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #136 -: Юни 09, 2016, 18:06:18 pm »
Здравейте момичета,

Малко се изгубих от хоризонта, защото бях в болница. Прокървих и ме приеха, за да ми направят изследвания и да се уверят, че всичко е ок с бебо. Слава Богу добре сме и след няколко дни терапия ни изписаха. Изглежда, че плацентата е започнала да се образува по-надолу в матката и затова прокървявам от време на време. Някоя от вас имала ли е подобен проблем?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #137 -: Юни 09, 2016, 19:22:11 pm »
Миракъл, да  не би да имаш плацента превия? Радвам се, че си добре. Почивай повече и се пази сега.
Поли, аз мислих, че нормално ще раждаш и затова питах.

Момичета, в утайката на урината пак ми излязоха мн. бактерии. Преди 10 дена бяха единични на поле, а сега са много. Имала ли е някоя от вас такъв проблем?
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #138 -: Юни 09, 2016, 22:57:26 pm »
Мисля, че Мира има нискоразположена плацента, не е превия. Превия е, когато узрее твърде рано. При нискоразположената плацента кървенето се случва често. Трябва много почивка. По принцип се вдига в някакъв момент, ако не се лъжа, някъде към 20 седмица, но това е само по мой спомен. Знам, че ако не се вдигне до края на бременността, задължително се прави секцио.
Имали сме такива случаи тук. Дано да се включи някой!

Лека бременност, Мира!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #139 -: Юни 09, 2016, 23:10:09 pm »
На мен док ми изписа Магнерич на последната ЖК преди около седмица, защото му споделих, че ми се схващат прасците през нощта. Пия го 3х1, понякога забравям, но като цяло не виждам подобрение, снощи пак се събудих от схващането. Гадното е, че започне ли веднъж, дори да успея да овладея схващането навреме, след това при всяко завъртане тръгва пак да се схваща. По принцип и на мен док ми каза, да го пия за седмица, но аз си го продължавам превантивно и заради контракциите, които усещам от време на време. Те поне спряха засега.