0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #180 -: Юни 16, 2016, 08:41:50 am »
Добро утро, тумбачета! Как сте?

Lucrecia, при мен със сигурност не е от храната, защото макар, че ми се яде сладко го избягвам, качила съм вече 10кг, вярно, че преди да забременея бях  с тегло под нормата за ръста ми, но все пак :) Просто е на периоди. Вчера от преди вечерята се заигра и така 3-4 часа, а днес от 6:25 до сега :) чак се чудя спи ли  :)))

rosss, и моите при последното изследване бяха почти на горна граница, но и аз четох, че при бременност се повишават, а относно хемоглобина не мога да кажа нищо, моя все още се движи около 122.

Усмихнат ден на всички!


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #181 -: Юни 16, 2016, 09:36:14 am »
rosss и моя хемоглобин е 104 и започнах да приемам желязо, относно левкоцитите - те са ми в норма, но на горната граница...

Момичета всички ли усещате толкова много бебитата? Аз съм почти 27 седмица и май не я усещам чак толкова много. Особено последната седмица...или по-скоро някак по-различно я усещам. Иначе май 25 седмица беше най-активна...А нощно време пък грам не я усещам..Сега се притесних, че нещо не е наред  8O

И да питам още, някоя от вас нещо за болница Вита да е чувала или да я обмисля като вариант за раждане? Днес съм на отворени врати там и на преглед и като цяло май се колебая между нея и Надежда. Вие решихте ли къде ще раждате?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #182 -: Юни 16, 2016, 10:28:57 am »
Aeryn, въобще не се тревожи, защото всички бебета са различно активни и бременните усещат по различен начин. Все пак зависи и от разположението на плацентата и от други фактори. Освен това четох, че около 6 месец (календарен) бебетата са най-активни, защото все още имат място за акробатични движения и после активността им може да намалее. За раждането предполагам, че за София говориш. Аз ще раждам в Щерев, тъй като там ме следят и съм доволна.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #183 -: Юни 16, 2016, 10:29:16 am »
Здравейте 😇 аз съм нова в темата и искам да ви попитам спряха ли да ви болят гърдите и в коя седмица , но и да ви разкажа моята история... вече съм в 7седмица+ няколко дена всичко беше наред чухме и сърчицето преди седмица,но преди два дни получих кафеникаво течение и веднага при доктора при което се оказа че плодноъо сакче леко се е отлепило иначе ембриона се развива и сърдечната му дейност е перфектна. Доктора ми изписа утрогестан 2х2 вагинално и но шпа 3х1 и лежане но забелязах че днес не ме болят гърдите както преди и това ме притеснява иначе нямам зацапването , та мисалта ми е нормално ли е да спрат да ме болят гърдите 😞 чак във вторник съм на преглед да видим дали се възстановява сакчето
 
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #184 -: Юни 16, 2016, 10:38:50 am »
Нормално е. Гърдите  ме боляха  само в периода  преди да направя теста за бременност.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #185 -: Юни 16, 2016, 10:45:29 am »
Стели, при мен горе долу в твоите седмици имаше дни с много болки в гърдите и такива, когато не се усещаше нищо, както и сега :-)
Aeryn, наистина всяко бебе си е индивидуално активно. Аз например ср шашкам щ, заради активността и й един ден и после липсата на такава. За клиника нищо не мога да кажа, от Варна съм :-)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #186 -: Юни 16, 2016, 10:58:40 am »
СтелиНики,

Не се тревожи, утрогестана и но шпа ще помогнат да се закрепят нещата и си почивай повече - без дълги разходки, домакински задължения, вдигане на тежко и тн.
Много от момичетата тук сме минали през подобни моменти.
За гърдите не се притеснявай, това е нормално.
Всичко ще е наред, само си почивай повече!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #187 -: Юни 16, 2016, 11:29:07 am »
Aeryn, наистина всяко бебе си е индивидуално активно. Аз например ср шашкам щ, заради активността и й един ден и после липсата на такава.
И моят бебок е така. Вече му свикнах ако 2 дни не се спира по цял ден, после 2  дни спи. И аз се бях филмирала с тези движения, тъй като прочетох, че след 29 г.с. трябва да се броят движенията сутрин и вечер дали прави по 10 за 1 час. В активните ни дни бебо ги прави сигурно за 10 минути, но когато е поспалив просто от време на време напомня за себе си. Питах и док и той каза, че всеки ден е различен и е глупост броенето.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #188 -: Юни 16, 2016, 11:33:21 am »
Благодаря ви дано ми се оправи положението защото много си го искаме това бебче и като знам че една година сме го правили ...😞 .... и аз съм от Варна ... при кой доктор ходиш? Доволна ли си ?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #189 -: Юни 16, 2016, 11:45:44 am »
Стели, аз ходя при Йорданова от Еквита, доволна съм. Обръща ми внимание, мери ме всеки път, както си следва, пуска ми изследвания, мога да й звъня и в извън работно време, коректна е и обяснява всичко.
За фетална морфология (когато ти дойдр времето) силно ти препоръчвам (ако можеш да пътуваш) Красимир Стоилов от Добрич. Прегледа е около час, показва ти абсолютно всичко и обяснява абсолютно всичко. Накрая ти дава папка с цялата информация от прегледа, и бонус-ако е видял пола е синя или розова :-)  Иначе смятам да раждам в АГ при Танев. Имам среща с него в края на месеца, а на 22ри ще ходя на деня на отворените врати.
Поли, същата работа, като спи само побутва, колкото все едно да каже -"Спокойно, мами, всичко е наред" :-)
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 11:47:24 am от sun_smile »


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #190 -: Юни 16, 2016, 11:51:11 am »
Поли, същата работа, като спи само побутва, колкото все едно да каже -"Спокойно, мами, всичко е наред" :-)
Ха ха, така е. А когато се активизира казва: " ела да видиш какво те чака после"
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #191 -: Юни 16, 2016, 11:55:51 am »
А за фетална морфология да попитам е кои седмици се праеи че някаде четох за 12 не по-късно за първа фм и ми препоръчаха доц. Балев но ще поразпитам и за Стоилов дано да мога да пътувам една разходка не е излишна 😃 а доплера заедно с фм ли се праеи или отделно... и дано да стигна до този момент де 😊
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #192 -: Юни 16, 2016, 13:15:53 pm »
Здравей, СтелиНики,
мисля, че ако няма никакъв проблем с плода ФМ се прави в 22 седмица. Аз ще я правя в началото на 22-ра. Вече имам час. Мисля, че и в седмия месец се прави още една. Със синът ми беше така преди 8 години. Колкото до зацапването, аз бях в болница миналия месец в 13-та седмица. Стряскящо е, но щом бебето е добре и се развива, сакчето ще се залепи. Пий си хапчетата и почивка.
Аз да споделя, че вчера бях на ЖК и както лекарят виждаше момче, сега каза момиче :))) Ще видим...На ФМ ще се види и ще е по-правилно мисля :)

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #193 -: Юни 16, 2016, 13:20:43 pm »
При мен първата ФМ беше 12 г.с. По принцип се прави между 11-14 г.с.. Тогава направихме и скрининга. Втората ми беше в 15 г.с., по-раничко, тъй като риска за Даун при първия скрининг беше 1:510
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #194 -: Юни 16, 2016, 19:19:08 pm »
Благодаря момичета! Ще се консултирам с док другата седмица (тогава имам час) и да видим какво ще го правим този хемоглобин....ауууууу, ей сега се ядосах.....ММ каза, че ще ми направи фреш от червено цвекло да помагаме за хемоглобина, а ми замаза очите с портокалов...и аз чак сега се усетих :(  хмммм

СтелиНики, добре дошла! Лека и безпроблемна бременност!
Първата ФМ, както казва Поли, се прави между 11-14 гс, когато се прави ранния биохимичен скрининг. Моят БХС беше в 12+3гс.
За гърдите и аз се бях шашнала в началото и питах тук момичетата, но явно няма никаква връзка, болят ли или не, със развитието на бебешорчето, така че не се притеснявай за това....пък и е по-удобно като не болят :) За зацапването си писахме в друга тема- почивай си!

Аерин, и моята бебка не е толкова активна. Със сигурност има значение разположението на плацентата, но и бебчетата са различни. Ето днес, като започна да подритва от оперативката на работа, та не се спря сигурно около час и после пълно затишие. Сега й поговорих малко, обаче явно спи дълбоко ( като майка си  :lol: )

Надявам се, че всички се чувствате все по-добре!
 :bighug:


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #195 -: Юни 16, 2016, 20:16:49 pm »

Здравейте и от мен! При нас първата ФМ я правят в 12-та седмица. Точно утре ми предстои на мен. След това ще споделя с вас.  :P
Днес проверих записките за предишната ми бременност и съм усетила бебка за първи път чак в 16-та седмица.
rosss, колкото до хемоглобина, мога да те посъветвам да похапваш повече дроб.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #196 -: Юни 16, 2016, 21:16:41 pm »
Моя близка, професор по токсикология на храненето ми каза,  че не е добре бременни да консумират дроб за да наваксат (евентуално)  с хемоглобина. Елдата съдържа желязо в  много добре усвоима форма,  но за целта трябва да се консумира в почти непосилно количество. Червеното цвекло също. В крайна сметка каза, че е най - добре  да си пия /  дъвча хапчетата желязо .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #197 -: Юни 16, 2016, 21:18:58 pm »
И аз мисля, че черен дроб не е за бременни. Аз го обожавам, особено суров, но сега няма как.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #198 -: Юни 16, 2016, 21:58:55 pm »
Добър вечер :)
СтелиНики, моята първа ФМ беше в 13та седмица, после ходих в 18та и 22ра, не защото бяха видели нещо притеснително, а заради лекарите при които ходих (в миналата тема обяснявах, че ходих и в АГ). За Балев-знам, че е много хвален за Варна, и всъщност като единствена опция, дори и моята АГ ми го препоръча, но аз тъкмо бях ходила при Стоилов няколко дена преди това, и реакцията ѝ беше-оо, даже много по-добре. Аз получих много лоши мнения за него от няколко мои приятелки преди да реша въобще при кого  ще ходя и така :)
Рос, хем ми е мъчно за фреша ти, че са ти замазали очите, хем някак си ми стана много забавно :)
А за елдата бях чела, че не е добре да се консумира от бременни, иначе на мен ми е приятна с масло и малко сирене.

Приятна вечер, тумбачета :)


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #199 -: Юни 16, 2016, 22:41:41 pm »
Авалон, лошото е, че въпреки хапчетата желязо, хемоглобина ми пада.
Не ми се яде месо от няколко месеца, а знам, че е хубаво за хемоглобина, ама хич не ми е вкусно :(
Дроб, пък, никога не ми е било любимо ястие.
Виж, за цвеклото, с удоволствие си похапвам, особено във формата на фреш с моркови :)
Сън_смайл, имам обещание за утре  :lol:

В интерес на истината, винаги съм била на долната граница и сега при бременност, явно е трудно да го задържа в норми. Ще дам отчет след прегледа.
Отивам да чета за елдата!

Лека вечер, бременелки :)