0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #100 -: Юни 06, 2016, 16:06:36 pm »
Браво на доктора :) така се прави...радвам се,че всичко е наред....това е един от симптомите за карцином на гърдата,но щом той не е видял нещо притеснително бъди спокойна  :)
« Последна редакция: Юни 06, 2016, 16:08:36 pm от Алекс 77 »
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #101 -: Юни 06, 2016, 16:33:58 pm »
Благодаря, Алекс 77! Аз точно, заради това се бях наплашила, но сега ми е доста по-спокойно. Дано все пак секретите не покажат нещо лошо.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #102 -: Юни 06, 2016, 21:17:30 pm »
Sun_smile, добре че няма нищо притеснително. Добре си направила, че бързо си се консултирала с лекар. Кога е нормално да се появи коластра? Аз засега нямам.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #103 -: Юни 06, 2016, 21:25:42 pm »
И аз нямам. Не знам какво е "нормално", но коластрата ти трябва след раждането и най-често се появява именно тогава.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #104 -: Юни 06, 2016, 21:33:40 pm »
И аз все още нямам. Не знам дали задължително се появява преди раждането.
Ние днес бяхме на преглед. Мъжлето е вече 2 кг. Насрочихме и дата за секциото и дано всичко да върви добре до тогава.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #105 -: Юни 06, 2016, 21:56:27 pm »
Благодаря ви, момичета :)

Сън_смайл, стискам палци изследването да покаже, че всичко е наред!

Орхидея, защо да досаждаш!? Няма такова нещо! За витамините - аз пиех само фолиева киселина (мета) до 9 г.с., когато ми беше втория преглед и док ми изписа фемибион. Така че, не се притеснявай, ще ти изпишат. За болките, мен също ме преболяваше, но не бих казала, че е като при цикъл, защото моя е много болезнен. Имам предвид, че от болка до болка има разлика и най-добре е да се консултираш с док, а дотогава, можеш да пиеш но-шпа.

Поли, браво на малкия мъж :) Вярвам, че всичко ще е наред!

 :bighug: на всички!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #106 -: Юни 06, 2016, 22:01:49 pm »
Здравейте, момичета!
Да попитам тези от вас, които са на фраксипарин намират ли го в аптеките?

Съни, стискам палци за добър резултат.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #107 -: Юни 06, 2016, 22:27:58 pm »
sladka86, преди 1 седмица намерих в една аптека и направо си взех 2 кутии. Определено има проблем с намирането. Ако не можеш да го намериш алтернатива е Клексан, само преди това трябва да се консултираш с док.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #108 -: Юни 06, 2016, 22:46:00 pm »
Да, знам за клексана, но и него мн. трудно, почти невъзможно, се намира. Ти от коя аптека си го намери?
Засега имам, но все пак искам да знам откъде мога да намеря.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #109 -: Юни 06, 2016, 22:54:08 pm »
В Пловдив в една аптека, която уж ги пазела за мен като редовен клиент.И ми дадоха последните. Но от тогава не съм питала има ли или няма
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #110 -: Юни 06, 2016, 23:57:20 pm »
Момичета имайте предвид,че фраксипарина го има от 0,3;0,4 и 0,6 мг. докато клексана е само от 40 т.е.  отговаря на 0,4  :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #111 -: Юни 07, 2016, 07:48:12 am »
Момичета, мога да ви дам телефон за поръчки на клексан от Турция (фраксипарин не знам имат ли). На моя близка провеждахме химиотерпия в Турция и около 5-6 месеца трябваше да й слагам клексан, а след това го смениха с хапчета прадакса, които са на същия принцип, но поне не се слагат инжекции. Аз не знам вие защо ги използвате, но ако все пак мога да помогна на някой, пишете.
За коластрата-не знам от кога е нормално да я има, но при мен е от около 2 месеца, при моя приятелка, която е 4 седмици пред мен вече я има трети месец.
Благодаря за подкрепата! Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Юни 07, 2016, 07:50:51 am от sun_smile »


*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #112 -: Юни 07, 2016, 12:34:15 pm »
Цветето, Оспамокс е от групата на пеницилините, а такава група "парацетамолите" няма.
Нали си ходила на лекар и той ти е изписал АБ, тогава си го пий. Оспамоксът се дава на бременни.
Защо ходите на лекари и после не пиете, което ви се дава?

Здравей!
Всяко от лекарствата, което пия е след консултация с лекар+следящия бременността, просто човек се паникьосва, когато му кажат подобни неща...
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #113 -: Юни 07, 2016, 12:46:05 pm »
Здравейте, момичета.
Когато ходите на консултация лекарят измерва ли ви кръвното налягане?
На мен досега нито веднъж не са ми го мерили. Нито този, при когото ходя по ЗК, нито на частно...
Снощи бяхме на гости на дядото на мъжа ми и той ми измери и моето кръвно. 90/50 Малко се уплашихме. Не е ли много ниско?  Утре съм на лекар и ще говоря дали трябва да взимам нещо. Аз се чудя защо все ми е замъглено и ми е уморено. Засега пийвам айрянче със сол. Не обичам сладки неща, но пийвам кока кола. Незнам доколко е полезна, но иначе се чувствам много отпаднала направо ще припадна....
Някой има ли с ниско кръвно като мен?

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #114 -: Юни 07, 2016, 14:24:26 pm »
chris08, моето кръвно най-често е 95/60. Рядко ми се замайва. По-доброто според мен е да е леко ниско. Лошо е да е високо. Но се консултирай с док, след като си замаяна. На мен всеки път ми го мерят и един път беше 125/70 и ми каза задължително да го следя.
При мен пулса ми е кофти- 100-115 по-често. Май ще правя консултация с кардиолог. То май се изисква и документ от кардиолог преди раждане
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #115 -: Юни 07, 2016, 16:50:43 pm »
chris08, моето кръвно го мерят всеки път, както и килограмите, обиколката на корема и височината на матката. Самото ми кръвно варира в граници, но най често е около 100/70 или 100/60, за мен е нормално, защото винаги съм била с ниско кръвно.


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #116 -: Юни 07, 2016, 23:22:15 pm »
Здравейте, момичета!
Да попитам тези от вас, които са на фраксипарин намират ли го в аптеките?

Съни, стискам палци за добър резултат.
Преди няколко седмици бях писала, че има проблем с фраксипарин 0,4 ( с другите дозировки не би трябвало да има проблем). Аз се запасих, но няма да ми стигне до средата на юли, когато ще го има отново. На прегледа миналия месец, след като ме пита колко килограма съм, моят док ми изписа фракси 0.6.  Като приключа със запасите ( след около 10тина дни) започвам по-голямата доза.
Сега като бяхме на ФМ в София, пак питах в аптеката и информацията е същата - чакат го към средата на юли.
Консултирай се с док какво ще ти препоръча за заместител.

Здравейте, момичета.
Когато ходите на консултация лекарят измерва ли ви кръвното налягане?
На мен досега нито веднъж не са ми го мерили. Нито този, при когото ходя по ЗК, нито на частно...
Снощи бяхме на гости на дядото на мъжа ми и той ми измери и моето кръвно. 90/50 Малко се уплашихме. Не е ли много ниско?  Утре съм на лекар и ще говоря дали трябва да взимам нещо. Аз се чудя защо все ми е замъглено и ми е уморено. Засега пийвам айрянче със сол. Не обичам сладки неща, но пийвам кока кола. Незнам доколко е полезна, но иначе се чувствам много отпаднала направо ще припадна....
Някой има ли с ниско кръвно като мен?
И аз съм с ниско кръвно 90/60.Вдигала съм до 110/70.
Мерят ми кръвното на консултациите и не са коментирали, че е проблем. Може би, защото това си ми е нормалното кръвно и съм си свикнала с него!? Ако се чувстваш зле, наистина е по-добре да се консултираш с док.
Аз от скоро започнах да пийвам сутрин малко кафенце с много мляко. :) като се сетя, че първите 3 месеца ми се гадеше само от миризмата му...сега ми е смешно :)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #117 -: Юни 08, 2016, 06:56:26 am »
И аз съм с ниско кръвно по принцип. Мерят ми го на всяка ЖК, може би защото док има акушерка. В интерес на истината всеки път е различно, но си е ниско. А сега в жегите, нормално пада още повече. Заради него по съвет на док така и не спрях да пия кафе и си пия по едно сутринта. Аз обаче се чувствам ок, защото цял живот съм си така.

Момичета, следете си кръвното, дори и на ЖК да не ви го мерят. Ниското не е опасно и не мисля, че трябва да се пие нещо заради него, но ако започне да се вдига, не е на добре и предвещава прееклампсия. Включително е възможно кръвното ви по принцип да е ниско, а да започнете да вдигате високо кръвно. Имам приятелка, която цяла бременност беше с ниско кръвно и накрая започна да го вдига, направи прееклампсия и извадиха бебка по-рано по спешност, при това без видими причини, като много качени килограми например. Направо не мога да повярвам, че има доктори, които не го мерят и не са си казали на мамите да го следят.
« Последна редакция: Юни 08, 2016, 07:01:21 am от AdeliaMiss »

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #118 -: Юни 08, 2016, 09:28:09 am »
Добро утро. Какво да ви кажа...този, който ми води ЖК нищичко не приказва, нито колко см е бебо, абсолютно нищо. Една снимка не ми е дал от ехографиите. Вече съм в петия месец, нито кръвно, нито килограми. Само един аспирин протект ми изписа, тотално да ме довърши. Естествено аз не го пия. Така и не ми даде обяснение защо ми го изписа. Попитах го последния път, каза че било сложно за обяснение. Да си го пия. Нека само да припомня, че преди около месец прокървих и лежах в болница. Другия лекар ми каза, че ми е противопоказно да пия аспирин протект :(( Слава богу, че открих моя лекар, при когото съм на частно и съм доволна. Този със ЖК ще го ползвам само за болнични. Живея в провинциален град, много малък и този т.нар лекар по здравната каса се води един от най-добрите...Да пази Бог....Извинявам се, ако разводнявам темата и досаждам. Просто ми става гадно, за майчиците, които си ходят при него на сляпо и нямат възможност да ходят на частно. Няма оправия тази държава!!!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #119 -: Юни 08, 2016, 10:11:44 am »
Chris08, и моето кръвно е като твоето. Аз винаги съм била с ниско кръвно и сега не е по-различно. От време на време ми го мерят на прегледите и аз вкъщи си го меря като се сетя. Сутрин пия кафе с мляко -това ми е любим ритуал  :D

Момичета, аз бях на очен преглед и оглед с Голдман (бяхме го разисквали в предната тема). Всичко ми е наред с ретината и очното налягане, но лекарката каза, че заради късогледството (-3,5) препоръчва щадящо родоразрешение (каквото и да означава това). Явно лекарите се презастраховат. За мен важното е ,че нямам изменения в ретината и някакви други проблеми, които са опасни при едно нормално раждане. Ще се консултирам с моя АГ.