0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #20 -: Май 31, 2016, 10:14:15 am »
Благодаря ти, Вили!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #21 -: Май 31, 2016, 10:28:14 am »
Утре е един хубав ден за нашата темичка. Успех и кураж момичета, ние сме с вас
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #22 -: Май 31, 2016, 10:43:34 am »
Гале,

Естествено е да се вълнуваш, както и малко да се страхуваш от неизвестното. Не се тревожи, всичко ще бъде наред! Казват, че веднъж като гушнеш рожбата си, всичко друго се забравя. Прегръдки и нека Бог да ви закриля!

Vilia,

Как сте днес? Успех утре и горе главата! С Божията помощ всичко ще бъде наред! Предстои ти най-вълнуващата среща!
Прегръдки!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #23 -: Май 31, 2016, 10:51:44 am »
Здравейте, мами! Мечтая си скоро да се присъединя към вашата тема. Искам да ви попитам нещо, тъй като може да ви се е случвало. Миналата седмица направихме инсеминация и се надявам да доведе до желания резултат, но още е прекалено рано да се каже. Проблемът е, че от вчера много ме боли гърло. Опитах със сода за хляб, спрей с прополис, малко Трахизан (но май е опасен този медикамент). Днес се обадих и на лекаря, направил инсето, но той каза да отида на лекар  :(. Случвало ли ви се е да ви боли гърло в начална бременност и какво сте пили? Страх ме е да не навредя на евентуална имплантация. Дали Трахизанът е противопоказен?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #24 -: Май 31, 2016, 10:52:59 am »
Ей, момичета супер сте, винаги сте подкрепа, а това е важно! Благодаря на всички.
Само Вилиа се губи днес, да каже как се чувства или съвсем я е треснала параноята :))))  :bighug:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #25 -: Май 31, 2016, 10:54:55 am »
Алекса, аз бях постоянно болна в началото до средата на бременността. Не се шашкай, може да смучеш Трахизан, аз го ползвах като бях бременна, пиех и Тайлол хот.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #26 -: Май 31, 2016, 10:58:10 am »


F-31, много ще се радвам, ако се запишеш бременна в тази мечтана тема.


Фанте, знам те откакто беше Фанта 21. Сега си 31. За тези 10 год. не срещна ли 1 мъж, който поне малко да се доближава до представата ти за партньор в живота?
 Удоволствие ли ти доставят новините за нови бременни, първите им трепети, ритане на крачета и т.н.? Твойто си е чист мазохизъм според мен.

Ако чакаш работата да ти я поднесат на тепсия, мъжът да те намери у вас, бебето да се появи от някъде, нямаааа как да стане.

Надявам се да греша, ама бъди реалист.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #27 -: Май 31, 2016, 11:30:57 am »
Здравейте момичета, аз се записвам чак сега при вас, тъй като до преди 10 дена ми беше зле- повръщане, гадене, миризми,сънливост. 45 дена бях в болничен и кажи-речи си бях на легло.Направо ме беше налегнала депресията,че няма свършване това повръщане,явно гаденето при всеки минава в различен период . Но от 3 дни съм вече на работа и съм в кондиция.
С бебето всичко е наред, но моя доктор не е от приказливите и явно ще чакам прегледа на 4D другаде ,за да разбера повече, дори и пола ,защото той не казва на никой какво ще е бебето. 
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #28 -: Май 31, 2016, 11:50:07 am »
dj_ina, добре дошла в темата, лека бременност до термин и дано скоро да разбереш пола на детенцето. Дано нямаш повече неразположения.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #29 -: Май 31, 2016, 12:12:29 pm »
dj_ina - Добре дошла! Тъкмо имаме нужда от освежаване ;)

Благодаря, момичета, страхотни сте!

Днес съм учудващо спокойна. Току що идвам от близкото до нас пазарче. Наложи се спешно да купувам "гащи с дълбока талия" - нали се  сещате ;) като ония  бабешките. Щото аз бях си сложила нормални бикини в багажа, ама вчера изрично ми казаха :ТЦ :) А снощи даже излизахме с приятели на биричка :)

Гале, най-вероятно довечера преди заспиване ще ме тресне параноята :) или утре сутринта, но сега съм спокойна... Забраниха яденето след 19.00 , което е ок, обаче с "водния режим" как ще се справя, не знам  :ask:   След 24.00 ч. никаква вода, и то в тези жеги!? При теб как е?

Крис, хич не го мисли, колкото и да спокойна работата, е РАБОТА, пускай си болничен с ЛКК и това е! Те ще се оправят  и без теб:) Аз съм в болнични точно от петия месец.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #30 -: Май 31, 2016, 12:28:15 pm »
dj_ina,  :welcome_1:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #31 -: Май 31, 2016, 13:32:06 pm »
Вилиа, аз също нямам проблем с яденето, то и без това в тая жега не съм и гладна, но се тревожа за водата. Аз също пия вода по много и незнам дали ще се справя без нея. А тя всъщност също ли като храната трябва да я спрем след 19,00?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #32 -: Май 31, 2016, 13:33:18 pm »
Здравейте бъдещи мами :) И аз се включвам. Преди няколко дни видях + Вчера си пуснах и кръвен- ЧХГ 775,8(втори ден закъснение) Личната лекарка ми каза да ходя при нея за направление и другата седмица на преглед.(интересно че я попитах да пия ли фолиева киселина и тя каза не-е не я послушах,започнах ведндага) В момента по мои изчисления мисля че съм 4 или 5 г.с. дали когато отида другата седмицата ще се види нещо? Главата ми е пълна каша,толкова съм щастлива...постоянно ми изкачат въпроси :D Може би е рано но единствено пишкам много,и се изморявам лесно...никакво гадене и т.н. Вие какво ще кажете,рано ли е още да ми става лошо ?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #33 -: Май 31, 2016, 13:52:04 pm »
Здравейте бъдещи мами :) И аз се включвам. Преди няколко дни видях + Вчера си пуснах и кръвен- ЧХГ 775,8(втори ден закъснение) Личната лекарка ми каза да ходя при нея за направление и другата седмица на преглед.(интересно че я попитах да пия ли фолиева киселина и тя каза не-е не я послушах,започнах ведндага) В момента по мои изчисления мисля че съм 4 или 5 г.с. дали когато отида другата седмицата ще се види нещо? Главата ми е пълна каша,толкова съм щастлива...постоянно ми изкачат въпроси :D Може би е рано но единствено пишкам много,и се изморявам лесно...никакво гадене и т.н. Вие какво ще кажете,рано ли е още да ми става лошо ?

При мен в 6 и 7г.с се видя само плоден сак, в 9г.с -ембрион и от тогава гадене до 18г.с. Имай предвид ,че аз съм с късна овулация 20 ден,така че при теб може и да се види по-рано.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #34 -: Май 31, 2016, 13:53:17 pm »
Orhideq, честито и добре дошла. Аз немога да ти кажа дали е рано да ти става лошо, защото на мен никога не ми е било, никога не съм повръщала или да ми се гади. Само в много по-късен етап имах киселини, но нищо кой знае какво. Иначе за предстоящия ти преглед може да се види плоден сак, но не е сигурно за сърчице. Ние видяхме сърдечни пулсации на 2 седмици закъснение на цикъла. Относно фолиевата киселина тя е много важна и трябва да се приема, но може да ти е казала да не пиеш, защото моя АГ например ми изписа комбинирани витамини, които съдържат нужното количество фолиева и не съм я приемала като отделно лекарство. Пий си я сега, а после като идеш на преглед ще ти кажат кое е най-доброто за теб! Желая ти лека и безпроблемна бременност!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #35 -: Май 31, 2016, 13:55:57 pm »
Dj_ina, Орхидея,

Добре дошли, момичета и лека бременност!

Орхидея,

Чудесна стойност! Плодно сакче или поне точица евентуално може да се види при стойности на ЧХГ над 1000, а после след 45 или 50 ден (7-8 седмица) евентуално сърдечни пулсации.  Това също много зависи и от чувствителността на ехографа, с който ще те прегледат. Обичайно гледат в ранните седмици с вагинален ехограф.

Колкото до симптомите гаденето и останалите екстри още от края на 5 седмица започнаха при мен, но това е много индивидуално.  Хубаво си направила, че си почнала фолиевата. Леко бременеене!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #36 -: Май 31, 2016, 13:58:40 pm »
На 13-14 ден ми беше О  , мисля че е нормална или е бъркам.. :)  Притеснявам се че съм на работа , по цял ден съм права , не вдигам тежко,но съм на крак...за болнични още не може да се говори нали? Благодаря ви да топлото посрещане :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #37 -: Май 31, 2016, 14:03:03 pm »
Орхидея,

Ако се чувстваш добре и няма причина за болничен, не е нужно. Много жени си работят. Много по-важно е да се щадиш , да не се преуморяваш и да не вдигаш тежко.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #38 -: Май 31, 2016, 14:37:56 pm »
А когато най-рано мога да изляза в болничен при нормални обстоятелства. Засипах ви с въпроси,спирам за днес :D
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #39 -: Май 31, 2016, 14:49:12 pm »
Честито, Орхидея и добре дошла. Аз съм с ранна овулация. На 12-тия ден. В 5 г.с. видяхме плодното сакче, а в 7 г.с. чухме сърчицето :)))
Аз с баткото нямах никакво гадене и повръщане. Все едно не бях бременна :)) А сега си беше доста кофти, но е за хубаво. Казвам беше, защото неразположението свърши..поне засега. Накрая ще се засилят киселините...особено с моите килограми. Вече съм качила 7,8 кг :((