0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #40 -: Май 31, 2016, 14:53:01 pm »
Относно ранните болнични, не съм много сигурна. Но моят лекар каза, че няма проблем да ми даде вече...Стига да се разбера с шефа, че нещо на големи компромиси е готов стига да поработя още два месеца.... Ще видим, ако се чувствам добре ще ги изкарам, ако ли не започвам с болничните.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #41 -: Май 31, 2016, 15:05:41 pm »
При мен това разбиране едва ли ще го има,най-добре при първа възможност да им съобщя и то с документ,който незнам кога се издава,но другата седмица хубаво ще разпитам доктора .
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #42 -: Май 31, 2016, 15:18:43 pm »
Незнам да има някакъв определен документ за работодателя освен болничен. Аз съобщих на моя шеф към края на третия месец устно. Щом не се чувстваш спокойна и най-вече си постоянно права, говори с лекаря.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #43 -: Май 31, 2016, 15:28:48 pm »
Абе да сме живи и здрави пък другото ще си нареди! Ще говоря с лекаря,пък ще видим :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #44 -: Май 31, 2016, 16:53:52 pm »
Добре дошли на новите момичета!!!

Вилиа, Галина, стискаме палци за утре. Представям си каква емоция изпитвате преди срещата с бебетата.

Орхидея_23, на мен започна да ми се гади към 7-8 г.с. и продължи до към 11-12г.с. Бях си помислила, че ще ми се размине, но една сутрин просто се събудих с ужасно гадене :D

Dj_ina, странно, че не са ви казали още пола. Може би наистина трябва при друг да отидеш. Аз преди да разбера се бях побъркала от любопитство. На нас ни го казаха в 16 г.с., а после на ФМ го потвърдиха.
« Последна редакция: Май 31, 2016, 17:04:05 pm от Нани »
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #45 -: Май 31, 2016, 20:51:25 pm »
Вилиа, Гале, стискам палци всичко да мине възможно най-леко и за двете ви утре!  :D :) :D Да се възстановите бързо и всичко след това да става дамо с усмивка!

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #46 -: Май 31, 2016, 22:15:11 pm »
Вилиа Галина Успех утре! Много стиснати палци от мен, представям си какво ви е...и мен това ме чака скоро, сигурно няма да мигна цяла нощ от притеснение. Добре, че не сте в болницата от днес, а направо утре, мен май ме искат от предишния ден, ама мисля да се договоря да отида рано сутринта...

Jbrul ти си ми писала преди 5 страници сигурно, обаче точно към края имам много работа и не мога въобще да ти отг от 5 дни сигурно...Незнам защо толкова присърце го приех това с дрешките, мисля че целия проблем идва от това, че първия път раждах във Франция и някакси очаквам всичко да е като първия път, а то се оказва, че всичко е различно и това ме плаши...Там аз сама си обличах бебето (с мъжа ми де), но изцяло се грижихме двамата, избирахме какво да и облечем, на 3тия ден и сами си я къпахме в болницата, мъжа ми спа при мен и ми помага, бях си сама в стая, след секциото ме качиха в стаята след 4ч и ми донесоха бебето...Идваха ми постоянно гости, без никакви ограничения в часовете за визитация и т.н...Някакси ми бяха подобни очакванията, а сега всеки ден разбирам някакви нови неща, които тотално се различават..примерно след секциото 24ч в реанимация, аз ще се побъркам, от сега си знам...мъжа ми не може да спи при мен, има часове за визитация, неможело да нося дрешки на бебто и т.н....дето се вика, то може втория път повече да ми хареса, ама някакси се стресирам, че всичко е мн различно.... :x
« Последна редакция: Май 31, 2016, 22:17:03 pm от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #47 -: Май 31, 2016, 23:54:37 pm »
Силвия, Ина, Орхидея, добре дошли! Лека бременност до термин! :)

Галя, Вилия, стискам ви силно палци всичко да мине гладко и без проблеми! :)
Пожелавам ви една щастлива, вълнуваща среща утре с малките бебешори :) Да ги нагушкате и нацелувате за първи път  :bighug:
колко вълнуващо

Алекса, можеш да правиш гаргара със Сандрин, да пиеш витамин С и чай (мента или липа) с лимон и мед. Но най-добре да се консултираш с лекар.

За гаденето, май не съм пример...на мен постоянно ми се гадеше от храна, от миризми, от едно време нататък и само като погледнех шепата с хапчета, които трябваше да пия :(  Няколко дни след като ги спрях (в края на 12гс) се почуствах по-добре, с повече енергия :)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #48 -: Юни 01, 2016, 08:33:20 am »
Галя, Вилия, успех мамчета! Стискам палци!!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #49 -: Юни 01, 2016, 11:13:38 am »
Galina_89, ross, благодаря за отговорите. Изписаха ми капки за нос и два вида таблетки. Обясних в какво положение съм и уж ми изписаха безобиден вариант, но после като прочетох листовките навсякъде пишеше да не се приема от бременни и кърмещи  :?. Идеята е да овладеем положението, за да не се стига да АБ, но аз се притеснявам, ако някоя от яйцеклетките се е оплодила след инсето дали ще се имплантира на фона на тези лекарства и предвид цялостното ми състояние  :(. Много ме е страх да не прецакам всичко.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #50 -: Юни 01, 2016, 11:41:35 am »
Алекса, важното е да не вдигаш температура.
Синът ми ме зарази след трансфер, стигах дори до 38,5, гърло не помня дали ме болеше. Лекарят май хомеожен ми беше изписал, но не видях никакъв ефект от него. Пиех си парацетамола. Дори почти изключих, че съм след трансфер. Грижех се за детето сама (мъжът ми работеше в друг град), вдигах го, понякога го носех, ходех и на работа, когато оздравях. И тестът излезе положителен.  :D По време на същата бременност ми се наложи цели три пъти да пия аб, наистина беше наложително, чак се вбесявах, че като ме виждаха бременна, отказваха да ми изпишат аб и заради това още повече се влошавах. Преценяват се ползите срещу вредите в такива случаи.
Гърлото и на мен ми е слабо място още от дете. Мазането със сода винаги ми е помагало. Майка ми ми правеше и компреси с белтък, черен пипер, не помня дали имаше ракия или не. Пий много чай, мед, лимони! След два дена ще се почувстваш по-добре.
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 11:43:49 am от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #51 -: Юни 01, 2016, 13:41:40 pm »
blue_sky, благодаря ти, че сподели. Сега се чувствам една идея по-спокойна. То ако е писано, ще се задържи, но се чувствам зле от факта, че не се пазех повече. Аз също първо опитах със сода за хляб и спрей за гърло с прополис, но се влоших и побързах да взема мерки, защото предния път пак от гърлото стигнах до температура 39,6. Снощи имах 37, но би трябвало да не е опасна. Направих си и компрес като този с ракията, но със спирт и малко вода. А парацетамола го пия под формата на таблетки Колдрекс, в листовката на които пише, че водят до аборт, поради съдържанието на кофеин в тях, но УНГ-то каза, че се изписват на бременни.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #52 -: Юни 01, 2016, 14:18:03 pm »
Аз пиех само Парацетамол.
37 е нормална температура. Явно си настинала малко. Стискам палци за положителен тест.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #53 -: Юни 01, 2016, 14:29:19 pm »
Алекса, само да вметна, че и при двете ми бременности ТТ беше 37 и малко. Дано и при теб това да е симптом и скоро да се запишеш официално в бременната тема. Стискам палци!

На Вили и адашката силно стиснати палчета и с нетърпение ги очаквам в бебешката тема.🌞🌞🌞🌞

На всички останали момичета, лека и безпроблемна бремеменност и накрая един невероятен пухкав финал.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #54 -: Юни 01, 2016, 15:20:42 pm »
Ето ме и мен. Днес в 11.25 се роди моя син Радослав с мерки 51 см и 3,630 кг. И двамата сме фобре, мен почва да ме боли след операцията, но всичко си заслужава. Много съм щастлива, очакваме Вилия да се похвали.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #55 -: Юни 01, 2016, 15:23:12 pm »
 :welcome_1:, бебче
 :ballons: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons:
:party: :party: :party: :party: :party:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #56 -: Юни 01, 2016, 15:30:21 pm »
Галеее,

Да е жив и здрав малкият Радослав! Да бъде благословен с много здраве, късмет и любов! Бързо и леко възстановяване на теб!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #57 -: Юни 01, 2016, 16:53:43 pm »
Гале, честито! Да е жив и здрав и много да ви радва!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #58 -: Юни 01, 2016, 16:57:42 pm »
Честит син, след малко аз ще пусна тема в другия подфорум, малко търпение  8)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51625.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51626.0
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 17:17:41 pm от f_31 »
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #59 -: Юни 01, 2016, 17:00:40 pm »
Ето ме и мен, момичета! Ние сме с по-скромни размери 49 см и 3 кг. Никола се появи на белия свят в 11.15. Успех и късмет и на останалите!