0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #80 -: Юни 03, 2016, 18:53:15 pm »
Цветето, Оспамокс е от групата на пеницилините, а такава група "парацетамолите" няма.
Нали си ходила на лекар и той ти е изписал АБ, тогава си го пий. Оспамоксът се дава на бременни.
Защо ходите на лекари и после не пиете, което ви се дава?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #81 -: Юни 03, 2016, 19:49:29 pm »
Някой знае ли какво се случва с makiyaki?


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #82 -: Юни 03, 2016, 21:03:35 pm »
Здравейте! Няколко дни нямах възможност да влизам в сайта, а сме имали нова тема!  :D
Цветето, на мен ми се наложи в началото на бременността да пия Оспамокс. От болно гърло вдигнах температура. :( За 3-4 дни се пооправих. Както са казали и други, в такива случаи се преценява риска полза-вреда.
Хубава вечер! :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #83 -: Юни 03, 2016, 22:51:02 pm »
Цвете, съставката е амоксициклин на твоя аб. Изписват го и на деца. Пише си в листовката как да се дозира за деца под 40 кг. Така че, не мисля, че има причина да се притесняваш. Към края на първия триместър пих първия си аб, а в 8 и 9 месец - още два.
В листовката на Виброцил има дозировка за деца над годинка. Иначе пише да не се приема по време на кърмене и бременност. Предполагам, че лекарят е преценил. Аз си слагах някакво друго нещо, евкалиптово, отврат и половина, но беше само растително. В немската листовка пише, че може да се ползва от деца над 2 г. Бременните първо да се консултират с лекаря или аптекаря. Няма достатъчно изследвания върху бременни.
Ако искаш, питай АГ-то, но след като е изписано от лекар, запознат със състоянието ти, би трябвало всичко да е наред.
« Последна редакция: Юни 03, 2016, 22:57:36 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #84 -: Юни 04, 2016, 07:33:43 am »
Някой знае ли какво се случва с makiyaki?

Добре е, бременее си и се разхубавява :)

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #85 -: Юни 04, 2016, 11:45:24 am »
Чудесно :-)


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #86 -: Юни 04, 2016, 22:02:55 pm »
Здравейте, бременелки :)
Надявам се да бременеете спокойно и безгрижно! :)
А на настиналите: бързо оздравяване!

Вчера бях на ФМ в 22гс. Живот и здраве ще си имаме момиченце :)
Има перфектни за възрастта си мерки :) и като цяло всичко е наред и в норми :)
Както се досещате съм мнооого щастлива, че с бебка всичко е наред :) Толкова леко и хубаво ми беше след прегледа...разбира се, заслужено се почерпихме с тортичка :)

Пожелавам ви хубава вечер!


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #87 -: Юни 04, 2016, 22:14:13 pm »
Някой знае ли какво се случва с makiyaki?

Добре е, бременее си и се разхубавява :)

Дано така да е с всички ни :)

Аз пък скоро сънувах, че влизам в темичката ни и гледам някакъв дълъг пост от Маки ... сега даже си мислех, че действително ще видя неин пост ... явно не е пророчески съня ми  :lol: Не ставам за врачка  :lol:


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #88 -: Юни 04, 2016, 23:28:08 pm »
Ross,

Чудесни новини! Честити ви розови гащички! Леко и безпроблемно и занапред да ти върви!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #89 -: Юни 05, 2016, 11:29:08 am »
Rosss, честити розови гащички! :) Здрави бебчета на финал за всички ни! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #90 -: Юни 05, 2016, 13:17:42 pm »
Честито и от мен! :) Дами аз отново имам питанка.Вие преди първият преглед освен фолиева киселина,приемахте ли допълнителни витамини? И малко се пообърках вече... От както видях + имам болки в корема като при цикъл,та до сега. На много места пише че е нормално, а сега видях че не било....незнам как ще издържа до края на седмицата за този преглед. Лек ден и много усмивки ! :*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #91 -: Юни 05, 2016, 14:53:28 pm »
Орхидея,

Аз също имах сто въпроса, след като видях + тест, не се притеснявай. Относно витамините, аз пиех от преди това по препоръка на АГ Фемибион 1, в тях има фолиева и метафолиева к-на. Щом вече пиеш ф.к. можеш да изчакаш до прегледа, за да прецени какви други витамини да ти изпише.
Относно болките, аз също имах постоянни болки в началото, почти като при цикъл, но моя док ме успокои, че това е от разтягането на матката, което е обичайно за този период. Предписа ми но шпа. След около 2-3 седмици болките преминаха.  Разбира се, ти сподели с лекаря си, когато отидеши той ще прецени. Ако болката е прекалено силна, посъветвай се с лекар възможно най-скоро.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #92 -: Юни 05, 2016, 15:02:13 pm »
Не е силна,просто си я има. Първа бременност ми е ... Въпросите са хиляди :D Мисля дори да направя един предварителен преглед,за мое спокойствие.Благодаря ти Mirracles :*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #93 -: Юни 05, 2016, 16:25:24 pm »
Орхидея, и аз имах болки като преди цикъл и продължиха поне месец. Моята лекарка каза, че е нормално при някои бременни и ми изписа но-шпа, но не ми помагаше особено и го смени на папаверин. Така известно време приемах 3x2, докато не се успокоиха нещата. Не се притеснявай, но задължително се консултирай с лекар и вероятно ще ти изпишат и на теб нещо за болките.

Рос, честити розови гащи  :bori_015:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #94 -: Юни 05, 2016, 16:58:43 pm »
Рос, честити розови гащи!! :sbabygirl:


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #95 -: Юни 06, 2016, 00:16:14 am »
Orhideq_23, и аз бях с такива болки и чак към петия месец намаляха. После около деня на цикъла ми пак се появяваха за 1-2 дни. Но ти си питай пак док
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #96 -: Юни 06, 2016, 11:12:29 am »
Нямам търпение да видя точката.Добре че ви има,за да се успокоя!  :) Извинявайте ако ви досаждам,просто ми е приятно да си говоря с вас,не съм споделила още на почти никой и само тук мога да говоря спокойно! Благодаря ви момичета! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #97 -: Юни 06, 2016, 12:04:41 pm »
Orhideq_23, не досаждаш на никого :-) и аз, като теб в началото си намирах тук какво да чета или да пиша :-)
Имам малък проблем и днес съм на лекар, но, ако,някой се е сблъсквал с това ще се радвам да се включи.
От около 2 месеца вече си имам коластра, но през почивните дни видях, че има кръв от едната гърда, само от 1 каналче, иначе коластрата изтича от няколко. Следящия ме АГ се притесни и ме насочи веднага към гръден хирург, който също не остана очарован от разказаното и днес ще ме види. Някой с подобен проблем?


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #98 -: Юни 06, 2016, 15:19:56 pm »
Sun_smile,то си е за притеснение трябва ти читав мамолог,добре е,че АГ те е изпратил...пиши после какво са ти казали..стискам палци
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #99 -: Юни 06, 2016, 16:01:56 pm »
Според доктора няма нищо притеснително, вероятно е от стеснено каналче или спукан капиляр. Няма бучки или образувания, но все пак взе секрет от зърното, за да се изследва и да се знае точно дали има нещо притеснително.