0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #60 -: Юни 01, 2016, 17:05:37 pm »
Браво, момичета! Здрави да са  момченцата! И родени само с 10 минути разлика!
 
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #61 -: Юни 01, 2016, 17:10:51 pm »
Честито на Вилия и Галя! Да са ви живи и здрави дечицата, и много да ви радват. На вас бързо възстановяване.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #62 -: Юни 01, 2016, 17:21:30 pm »
Честит син, след малко аз ще пусна тема в другия подфорум, малко търпение  8)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51625.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51626.0
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #63 -: Юни 01, 2016, 18:14:27 pm »
Честито, Галя!
Честито, Вилия!
писах в поздравителните, но не мога тук да пропусна :)
Бързо възстановяване, мамчета!
Да са Ви живи и здрави синовете и много да се гордеете с тях!
 :ballons: :balk_7:


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #64 -: Юни 01, 2016, 18:29:39 pm »
Най добре пишете в темичките, те са за това, не си спамете хубавата темичка, аз за какво съм пуснала и двете  :wink:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #65 -: Юни 02, 2016, 10:40:17 am »
Alexa_C, напълно съгласна съм със Синеочка за температурата. През месеците опити моята телесна температура след овулация винаги се вдигаше на 37-37,2 и спадаше 1-2 дни преди цикъл. В месеца, когато съм забременяла температурата ми се задържа до датата на цикъла и след това. Дано да има положителен тест при теб :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #66 -: Юни 02, 2016, 13:46:58 pm »
Jbrul ти си ми писала преди 5 страници сигурно, обаче точно към края имам много работа и не мога въобще да ти отг от 5 дни сигурно...

Аз съм в сесия вече, та...и аз кой знае кога ти отговарям  :lol: , НО... По споделеното за раждането ти във Франция, с уговорката че говоря за болницата, в която аз раждах - не виждам особени разлики, да не кажа никакви. Бях си сама в стая, с придружител, просто моят избор беше мама, а не бившият ми съпруг. Той припада като види игла...егати "подкрепата" е.  :lol: В реанимация изкарах около 2 часа (говорейки по телефона). Бебето не съм искала да го обличам в мои дрехи, че затова не съм. Забранено - не е. Просто не ми е било важно и ми беше по-удобно да е в техни, честно. Също така ми беше по-удобно да го къпят те докато сме там и да спи в "аквариума" нощем, а не че не е можело и аз да ги върша тези неща, или да си е при мен 24/7. Като му ударя чертата - разлики не виждам от описаното за първото ти раждане, освен, че самостоятелна стая и придружител (таткото при теб) - струва нещо допълнително в нашите частни клиники, да. Тук това не е "стандарт" (според мен следва да бъде, ама това е друга тема). За свижданията т.е. посещения при нас - също нямаше часове и ограничения.

Не се настройвай "анти" сега, само защото нещата не са 1:1 както са били предишния път. И това не означава непременно, че са по-зле, само защото се случват тук. Освен това, когато си плащаш - можеш и да изискваш все пак и да поставиш и своите условия за това и онова (в разумни граници). Под "разумни" - имам предвид такива, които не объркват медицинската дейност на съответната клиника и не пречат на други пациенти и пр. Като искаш свои дрехи за бебето си - значи така ще е и никой няма право да ти отказва с аргумента: "ама при нас по принцип...". В България - правата ти за всичко, са нещо, което трябва да си потърсиш и защитиш, не очаквай някой да ги мисли вместо теб самата. Това са разликите с Франция главно, иначе по същество - няма особени за самото раждане в частна клиника. За държавните....не се наемам да коментирам, понеже ще е преразказ все пак.

Леко и успешно да е, пък съм убедена, че сегашните ти тревоги  са наистина напразни ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #67 -: Юни 03, 2016, 09:12:46 am »
Здравейте бъдещи мами! Когато за първи път отидохте на преглед,кой ден закъснение ви беше? Преди малко отидох и лекаря ме върна че нищо нямало да се види. Закъснението ми е 6 дни... И на вторият ден закъснение ЧХГ 775.80 някъде бях чела че над 1000 ще се види,би трябвало да е минало тази стойност .
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #68 -: Юни 03, 2016, 09:31:50 am »
Orhideq_23, на мен лекар ми е казвал, че трябва да са поне 10 дни закъснение за първия преглед. Бъди търпелива и изчакай още малко. Аз лично отидох на малко над 20 дни закъснение, тъй като при моята лекарка нямаше по-ранен час. Успех !!!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #69 -: Юни 03, 2016, 09:58:10 am »
Орхидея_23, аз отидох на около седмица закъснение, установи се бременност, но АГ ме извика отново след седмица, за да види дали се развива.  Но нейния ехограф не е много добър, защото имах леко зацапване и тя видя, че е започнало да се образува жълтъчно мехурче, а на частния АГ видяхме сърчице. Но не се тревожи, слушай лекаря си.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #70 -: Юни 03, 2016, 10:10:01 am »
Мерси момичета,прекалено съм нетърпелива.
А как се справяте с работата? Нерви,напрежение има ли при вас.... Съжалявам днес не ми е явно ден и търся някой да ми окаже подкрепа.. Такива хубави неща ми се случват,а не мога да се успокоя(на 15 юни ще се омъжвам,имам най-прекрасният сватбен подарък) :D
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #71 -: Юни 03, 2016, 10:45:48 am »
Орхидея,

Нормално е да се вълнуваш на фона на всичко, което ти се случва. Понякога помага да си поставиш емоционални приоритети и останалите неща да не те вълнуват особено. Казваш си - за мен е важно бебето ми да е добре, а дребните напрежения от работата не ме вълнуват. С течение на времето се научаваш да се абстрахираш. Всичко ще е наред, бъди спокойна!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #72 -: Юни 03, 2016, 10:58:13 am »
Аз с работата се справям с удоволствие :-) Сватбен и детски фотограф съм и за сега ми е леко и приятно, когато бебка стане по-голяма, тогава сигурно ще се поспра :-)


*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #73 -: Юни 03, 2016, 11:08:33 am »
Здравейте бъдещи мами! Когато за първи път отидохте на преглед,кой ден закъснение ви беше? Преди малко отидох и лекаря ме върна че нищо нямало да се види. Закъснението ми е 6 дни... И на вторият ден закъснение ЧХГ 775.80 някъде бях чела че над 1000 ще се види,би трябвало да е минало тази стойност .

Здравей!
Аз отидох около 20 дни след закъснението, успяхме да чуем и сърчицето :)
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #74 -: Юни 03, 2016, 11:23:35 am »
Мили дами,
имам една питанка, ако някой се е сблъсквал с моя проблем, ще се радвам да отговори (и се надявам да не пиша в грешната тема):
В момента съм бременна в края на 7г.с. Преди 2 седмици се поразболях - болно гърло, което отшумя на 2-3 дни. Понеже още не знаех, че съм наистина бременна, смуках Трахизан и Хомеожен. Тази настинка обаче пак се повтори. Последните 5-6 дни обаче имам ужасна кашлица и гъсти сополи.  Посъветвах се с лекар УНГ и ми каза, че предвид ранната бременност, не може да ме третира с лекарства. Да пия Мупоклант за кашлицата и солен разтвор за носа. Като споделих, че заради запушения нос не мога да дишам и съм слагала капки Ксилометазолин и съм смукала Трахизан, ми каза, че капките увреждат сърцето, а лидокаинът в хапчетата уврежда хипофизата на детето и да си преценя дали не мога да потърпя без капките.
Вчера обаче отидох на белодробен лекар+алерголог, защото не мога да спра да кашлям. За щастие нямам хрипове, но от пуснатата ПКК и ц-реактивен протеин се видя, че имам инфекция на горните дихателни пътища.
Предписаха ми антибиотик Оспамокс 2х1000мг + капли за нос Виброцил.

Умът ми обаче е постоянно в това, дали детето ще е добре :(
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #75 -: Юни 03, 2016, 11:32:31 am »
Tsveteto, аз до сега 2 пъти боледувах, но без инфекции и карах само на чай и мед, пих и един чай за кашлица Бронхолин мисля, че се казваше. Не знам какъв съвет да ти дам, защото аз самата и по принцип не пия нищо.


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #76 -: Юни 03, 2016, 11:41:57 am »
Извинявам се, че се намесвам. Цветенце, много внинавай с чайовете. Конкретно Бронхиолинът съдържа билки, които предизвикват контракции. През бременността може да пиеш чай от шипка и липа (като липата да е брана от екологично чист район).

Иначе конкретни за твоя проблем най-добре се консултирай с ЛЛ или с АГ. Не мисля, че има от какво да се притесняваш, но все пак :)
Лека бременност на всички!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #77 -: Юни 03, 2016, 11:47:12 am »
Оспамокс може да се приема при бременност, но ми се струва, че е добре Tsveteto
да се консултира с Аг, относно изписаните лекарства и антибиотика. Знам че такъв като Оспамокса го
изписват на новородени, без да имам личен опит - не съм бременна, чета от току от там за да помагам.  :P
Лека на всички  :)




Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #78 -: Юни 03, 2016, 13:04:18 pm »
Tsveteto, аз съм след инсе и ми е неизвестно дали съм бременна (макар, че се надявам) и също с болно гърло и хрема. Бях на УНГ и предвид неясната ситуация ми изписа също като на теб - капки Виброцил,  но каза да избягвам Трахизана. Изписа ми Хексоралетен (май пак не съвсем безобиден вариант), но горе-долу овладях положението. Носът ми е като чешма де - тези капки изобщо не помагат, но поне гърлото намаля. АГ-то каза, че бременните могат да пият и Парацетамол, но за АБ не знам. Избира се по-малкото зло. При всички положения се обади и се консултирай. Успех!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #79 -: Юни 03, 2016, 15:27:55 pm »
Здравейте, момичета и благодаря за споделеното!

Аз се консултирах с нашия лекар, той препоръча да започна с антибиотика, защото вече много време съм в това положени и без подобрение. Ако не подейства оспамокса, който се води един от най-слабите антибиотици от групата на парацетамолите, може да се премине и на Зинат. Каза ми да не се обременявам от сега с мисли за увреждания и т.н.
Просто се уплаших и не мога да спра да го мисля това след като УНГ ми не накара за капките за нос и т.н, и как ли не ми обясни, че от безотговорност съм увредила детето