0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #340 -: Юли 08, 2016, 19:15:44 pm »
Ще ходя през ден, Рос. Надявам се да не трябва лежа отново, но ако се наложи... Важното е бебка да е добре. За сега ще си ходя с абокатите :-) Нека само тя да си ритка, защото докато бях с контракции и болки почти не се мърдаше :-(


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #341 -: Юли 08, 2016, 19:23:23 pm »
Момичета,

Мина и нашата първа фетална морфология.
Док каза, че всичко изглежда наред :)
Остава да се изчака резултата от БХС.
Посъветва ме за вс случай да си направя изследване за гестационен диабет профилактично.

Рос,

Питах док къде другаде могат да се бият и ми показаха, че в по-напредналите месеци може да се хване кожна гънка непосредствено над талията, отстрани към гърба. Като се обърнеш леко настрани към гърба, точно под нивото на ребрата, но откъм гърба. Не знам дали ме разбра с това сложно обяснение :)

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #342 -: Юли 08, 2016, 19:32:22 pm »
Ще ходя през ден, Рос. Надявам се да не трябва лежа отново, но ако се наложи... Важното е бебка да е добре. За сега ще си ходя с абокатите :-) Нека само тя да си ритка, защото докато бях с контракции и болки почти не се мърдаше :-(
Пожелавам ти до термина да не ти се налага повече да лежиш в болницата!
Но си права, да са живи и здрави бебчовците, а ние каквото трябва, ще го изтърпим :)

Мира, радвам се че сте добре! Хайде, чакаме и хубави резултати от БХС-то :)

Благодаря за инфото, но за мое съжаление по торса нищо вече не мога да хвана :( 


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #343 -: Юли 08, 2016, 19:36:32 pm »
Роси, за риванола не се притеснявай, лекар ми го каза. Аз имах големи бучки и синини. Мажех и с крем здраве много облекчава.
Сън смайл, пак добре, че са се съгласили да ти ги правят. Питай колко ти е точно шийката, ако се налага да си на утрогестан, помага за запазване на шийката.
Миракъл, стискам палци за хубав резултат. Не видях коя седмица си обаче изследването на гест.  диабет не се прави ей така. Много е натоварващо за организма. Има ли някакви индикации, за да иска това изследване. По- добре е или да си пуснеш инслун и кр. захар на гладно и да се види Хома индекса или гликиран .Той пък дава инфо за последните 3,месеца как се усвоява глюкозата.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #344 -: Юли 08, 2016, 20:11:38 pm »
Сладка,

Според док това изследване за гестационен диабет дори би било добре да се прави профилактично на всички бременни, защото често гестационния доабет оставал недиагностициран докато не почне да създава проблеми. Тя е доцент с дългогодишен опит, така че й имам доверие.

Стискам палци за скорошни добри новини при теб, раждането да мине леко и безпроблемно и да имаш прекрасна първа среща с твоето детенце!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #345 -: Юли 08, 2016, 20:18:53 pm »
Мира, радвам се за вас, дано всичко си върви, както трябва. Аз след 2 седмици съм на трета ФМ и нямам търпение пак да видим личицето на бебка.
Сладка, наистина добре, че се съгласиха, че ае чудехме кой да идва вкъщи. Ще питам за утрогестана и скъсяването.
Понеже виждам, че някои от вас слагат инжекции. Сега от но шпа-то едната ми страна беше по надупчена и съответно сега тя ме боли при най-лекия допир. Нормално ли е и с какво мога да го мажа? Извинявам се за глупавия въпрос, но до сега никога не бях лежала в болница, не съм имала системи, а имжекции никога не са ми слагали.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #346 -: Юли 08, 2016, 20:31:08 pm »
Сънсмайл,

Аз като лежах в болницата имах същите неприятности - болеше ме и от двете страни и ми беше синьо, където ми боцкаха но-шпа. Трудно ми беше да си намеря място, защото на която и кълка да се опра болеше, по гръб също. Питахме сестрите там и ни отговориха, че нищо не можем да направим,  но до няколко дни след спиране на инжекциите ще отшуми.

Сигурна съм, че с напредване на седмиците ФМ е още по-вълнуваща, защото се виждат много повече детайли.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #347 -: Юли 08, 2016, 22:42:59 pm »
Сладка,

Според док това изследване за гестационен диабет дори би било добре да се прави профилактично на всички бременни, защото често гестационния доабет оставал недиагностициран докато не почне да създава проблеми. Тя е доцент с дългогодишен опит, така че й имам доверие.


В Западна Европа се прави на всички бременни. И аз съм правила два пъти без да имам показания. Всичко беше наред.

Лека бременност и леко раждане на сладка86 и криси!

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #348 -: Юли 08, 2016, 23:56:41 pm »


Сладка, благодря за съвета! Някъде бях попднала, че не е много хубаво риванол да се слага, но аз се престраших да се мажа с Хепароид зентива (док от ЖК ми го беше казал),за който също не съм много спокойна....хм, моята работа май е: моля ви, дайте ми вълшебна пръчица :(  Ясна е ситуацията, ще се жертват скоро и ръцете
За Хепароида пише да не се използва последното тримесечие. Аз също го използвах, но до 7 месец. Мели беше писала, че може да се слага лед. По-добре мини на ръцете.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #349 -: Юли 09, 2016, 07:34:39 am »
И аз правих и двата пъти изследване за гестационен диабет, не е нещо страшно, само дето се разкарваш по 3 пъти до лабораторията да даваш кръв...
блу мерси много! Дано скоро се похваля, че всичко е ОК!

Благодаря на всички за подкрепата, стискайте палци!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #350 -: Юли 09, 2016, 08:48:25 am »
Криси,

Настройвай се положително! Всичко ще бъде наред, не се тревожи! Желая ти леко раждане!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #351 -: Юли 09, 2016, 14:10:14 pm »
И аз правих и двата пъти изследване за гестационен диабет, не е нещо страшно, само дето се разкарваш по 3 пъти до лабораторията да даваш кръв...

Това обаче не е правилният начин за провеждане на ОГТТ. Физическата активност може да промени резултатите, затова пациентът трябва да седи в лабораторията през цялото време, докато трае теста.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #352 -: Юли 09, 2016, 15:24:07 pm »
Здравейте,
аз правих обременяване с глюкоза в 13-та седмица, и наистина 3 часа стоиш неподвижно в лабораторията. За щастие резултатите бяха добри.Сега обаче отново ще правя това изследване за диабет, понеже най-често възниквало в петия месец. Аз имах гестационен диабет с първата бременност. Неприятно е наистина. Пожелавам ти успех, Мира! Дано всичко е наред с всички.
И да споделя и моята болка... Вчера ме изписаха от болницата...За втори път прокървих.Лекарите не дават обяснения от какво съм прокървила, но вече със страх ходя всеки път в тоалетната. Спирам работа и започвам активно лежане и от време на време разходки. Нито на море ми се ходи, нито никъде... И първото, и второто прокървяване като гръм от ясно небе...

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #353 -: Юли 09, 2016, 22:04:44 pm »
И аз съвсем скоро правих обременяване с глюкоза. Стоях в лабораторията и почивах през цялото време. Резултатите излезнаха чудесни. Наистина напоследък на все повече бременни се назначава. Явно лекарите имат своите съображения.

Chris08, почивай повече и се пази от жегите.

Sun_smile, стискам палци всичко да е наред. Най-добре да вземеш всички необходими мерки.

Poli_s, браво, много сте порастнали. Ние за месец сме наддали с почти 500гр. Сега сигурно ще започнем още по-бързо качване.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #354 -: Юли 10, 2016, 14:21:19 pm »

За Хепароида пише да не се използва последното тримесечие. Аз също го използвах, но до 7 месец. Мели беше писала, че може да се слага лед. По-добре мини на ръцете.
Да, така е, затова не го ползвах и дълго време си седя прибран при лекарствата, въпреки, че си го бях купила. Иначе съм се мазала 3 пъти в рамките на около 3 седмици - пак от страх. Реално, доколкото си спомням от листовката, има опастност от прокървяване и не трябва да се използва повече от седмица....и аз така си се мажа: по 1 път на седмица ;)
Реших да си потормозя още малко бедрата (поне 1-2седмици) и после ще ходим в някоя болница да научат ММ да ми бие фраксито в ръцете.

Chris08, стискам палци да нямаш повече такива премеждия!

На мен не са ми назначавали обременяване с глюкоза.
Може би, смятат, че нямам индикации за това!? Нито единия, нито другия док :ask:
Иначе, утре ще правя изследване на кръв и урина. Имам пуснати глюкоза и белтък - нали по тези грубо може да се ориентират, дали се налага изследване за гестационен диабет?
Както и бързо наддаване, и лоша фамилна история, и прекаран такъв в предишна бременност...и друго в момента не се сещам (от това което съм чела).

Аз, всеки ден имам по едно оплакване, ама нали съм си мрънкач по природа ;) , та не мога да не споделя. Тази сутрин към 5 часа, станах до wc-то и обратно в леглото да си доспя. Да, ама не. Стегнаха ме много силни болки в гръдния кош: нито да си поемеш въздух, нито да лежиш, нищо...и така 2 часа, ту стягат, ту отпускат. Помислих си, че може болките да са от стомаха, понеже, при оригване (извинявай те!) болката ме поотпускаше. Но, защо ще ме боли стомах в 5ч. сутринта!? После си доспах и сега съм 6 точки.
Какво беше това чудо? Някой да е изпитвал такова нещо?

Хубава и спокойна неделя, момичета  :bighug:


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #355 -: Юли 10, 2016, 14:28:25 pm »
Рос,

Наистина може да е от стомаха. Ако заради киселините си получила рефлукс, усещането е точно все едно не можеш да си поемеш въздух. На английски дори наричат усещането heartburn. Дано да ти премине!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #356 -: Юли 10, 2016, 15:08:00 pm »
Благодаря, Мира!
Дано, наистина, не се повтаря, много е неприятно!
И аз затова се насочих към стомаха, защото навремето ми се е случвало, заради висока киселинност в стомаха + кафе и цигари на гладно, да изпитвам такива болки.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #357 -: Юли 10, 2016, 15:12:10 pm »
На мен не са ми назначавали обременяване с глюкоза.
Може би, смятат, че нямам индикации за това!? Нито единия, нито другия док :ask:
Иначе, утре ще правя изследване на кръв и урина. Имам пуснати глюкоза и белтък - нали по тези грубо може да се ориентират, дали се налага изследване за гестационен диабет?
Както и бързо наддаване, и лоша фамилна история, и прекаран такъв в предишна бременност...и друго в момента не се сещам (от това което съм чела).

Желателно е изследването за гестационен диабет да се предлага на всички бременни жени, като изключим тези, за които вече е ясно, че имат диабет. За съжаление, нашата здравна каса си спестява малко пари, като го препоръчва само на бременни с риск от развитие на диабет:
  • предишно раждане на едър плод
  • предишно мъртво раждане
  • семейна обремененост с диабет
  • предходящо нарушение на въглехидратния толеранс
  • раждане на дете с аномалии
  • наличие на глюкозурия
  • възраст над 25 години
  • повишена кр. захар над 6,5 ммол/л
А изследването е евтино, лесно за провеждане и с висока информативна стойност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #358 -: Юли 10, 2016, 16:53:30 pm »
Благодаря, Мели!
В рисковите фактори се включвам само с възрастта. Утре, ще видя нивото на глюкозата в кръвта.
Ще имам предвид да попитам моите док!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #359 -: Юли 10, 2016, 17:35:46 pm »
Мели, полезна информация. Аз нямах индикации за гестационен диабет. Изследването ми беше назначено още в 8 г.с. от ендокриноложката ми, като ми каза да го направя между 24 и 28 г.с. Като че ли в частните клиники се държи повече на подобен вид изследвания, но все още сме изостанали в много неща.