0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #80 -: Ноември 07, 2015, 15:05:46 pm »
Смайли,не се тревожи за Дани то само първият път е страшно после започва да ти харесва :lol:...бабата ще го гледа идеално,а вие ще си починете и ще се разнообразите Китай е страхотна дестинация и аз благородно ти завиждам :) не се ядосвай за роклята хора всякакви :) ти само забременей пък дрехи ще ти дадем аз повече не мисля да раждам :lol: имам един клин и дънки ще ти ги подаря с удоволствие  :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #81 -: Ноември 07, 2015, 16:41:19 pm »
Ако давате някаква вещ/дреха логично е да очаквате ,че нещо може да й се случи ,износи или захаби и дори повреди.Така че давате или с уговорката ,че очаквате да ви се върне в същия вид и уотсрещната страна да прецени ще иска или не вещите или хич не давайте.Моя приятелка ми е давала много неща,но следващо дете категорично няма намерение да има ,а и ми е адски близка като сестра ,така че аз не съм имала никакви притеснения.А когато аз давам нещо за ползване ,го давам с ясното съзнание ,че може да се счупи или да не ми бъде върнато.Доскоро пазех всички бременно бебешки неща с надежда за второ щурче,но вече  не очаквам чудо  ...

И аз завиждам за Китай :)
Давай Дани насам -ще го гледаме с радост !!!
« Последна редакция: Ноември 07, 2015, 16:42:56 pm от nimika »


Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #82 -: Ноември 08, 2015, 06:49:34 am »
Всичко раздавам и подарявам, изчиствам се от всичко ненужно за момента. Пазя няколко дрешки, които са ми много скъпи като спомен и толкова. Всичко заминава за други бебета, познати или непознати. Заетите назаем шезлонги и играчки ги връщам, ако никой не ги иска, на тези, които са ми ги заели.

Но живи и здрави, ако има трето, пак ще си потърся от друго бебе или ще заема. Много, много бързо надрестват всичко.

Катерина много я мъчат зъби, не спим всички по цели нощи, двамата с баща й имаме изпити и съвсем я втасахме.

Смайли, Китай е страхотно изживяване, за 6 дни тамън да си и ти човек :)
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #83 -: Ноември 08, 2015, 12:52:45 pm »
 Оф, най-накрая мога да си отдъхна тази седмица. Вече не плаче при вида на шишето и млякото. Успокои се и ние покрай нея.
  Какво се случи: след прегледа при педиатъра сменихме козметиката с медицинска, а млякото с ХА формула. С първото добре, но с АМ уцелихме на камък. С първото адски колики и зелено зловонно ако, с второто гадене и повръщане, третото дори и не пожела да опита, четвъртото пиеше с рев и започна да плаче още при вида на шишето. Яденето ставаше с молене и гушкане, а тя започна да яде по 30-40, което за нейната възраст е много малко. Кърмата ми вече никаква я няма и изобщо за нищо не ѝ стига. Посъветваха ни да сложим ванилова захар към ХА млякото. Ядеше, но ревеше при вида на шишето и започна отново да повръща на фонтан и доки, видяла се вече в чудо с Александра , ни каза да се връщаме към АР млякото и да спрем да мъчим детето.
Междувременно обривът, завяхня(явно от козметиката) , но при връщането на старото-ново мляко детето продължаваше да пищи при вида на шишето. Наложи се да купим ново и хеля се поуспокои. Днес я пробвах с едно от старите шишета нацупи се при вида му, но като усети, че млякото си е нейното и почна да си хапва лакомо. Да си мъча аз детето с разни гадории! Не мога едно да разбера, защо не ги правят вкусни тия ХА АМ?! Опитах ги всичките, еми..миришат на храна за рибки, а имат вкус на стрити на прах хапчета  :?

Ето я малката Слънчогледка щастлива, че е навън


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #84 -: Ноември 08, 2015, 13:59:55 pm »
Оф, най-накрая мога да си отдъхна тази седмица. Вече не плаче при вида на шишето и млякото. Успокои се и ние покрай нея.
  Какво се случи: след прегледа при педиатъра сменихме козметиката с медицинска, а млякото с ХА формула. С първото добре, но с АМ уцелихме на камък. С първото адски колики и зелено зловонно ако, с второто гадене и повръщане, третото дори и не пожела да опита, четвъртото пиеше с рев и започна да плаче още при вида на шишето. Яденето ставаше с молене и гушкане, а тя започна да яде по 30-40, което за нейната възраст е много малко. Кърмата ми вече никаква я няма и изобщо за нищо не ѝ стига. Посъветваха ни да сложим ванилова захар към ХА млякото. Ядеше, но ревеше при вида на шишето и започна отново да повръща на фонтан и доки, видяла се вече в чудо с Александра , ни каза да се връщаме към АР млякото и да спрем да мъчим детето.
Междувременно обривът, завяхня(явно от козметиката) , но при връщането на старото-ново мляко детето продължаваше да пищи при вида на шишето. Наложи се да купим ново и хеля се поуспокои. Днес я пробвах с едно от старите шишета нацупи се при вида му, но като усети, че млякото си е нейното и почна да си хапва лакомо. Да си мъча аз детето с разни гадории! Не мога едно да разбера, защо не ги правят вкусни тия ХА АМ?! Опитах ги всичките, еми..миришат на храна за рибки, а имат вкус на стрити на прах хапчета  :?

Ето я малката Слънчогледка щастлива, че е навън
Много е сладка малката. Дано да няма повече обривчета!
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #85 -: Ноември 09, 2015, 09:05:13 am »
Синеочка, големи премеждия с тези млека - стрес за малката и за вас  :(

Nimika, точно така, като дадем нещо е нормално да се износи и счупи, аз затова казвам, че ми се свиди и съм скръндза  :oops:

Алекс, много мило предложение  :P

Аз да ви кажа в Китай отиваме за нещо конкретно и няма да разглеждаме забележителости  :( Но пак си е вид почивка и разнообразие.
На Дани отсега му говоря, че и мама ще отиде в Китай при тате, че баба ще го гледа и после мама и тате ще си дойдат. Дано да ме разбира.
Той е свикнал баща му сутрин да му прави млякото и да го взема от леглото и сега само сутрин се сеща за баща си. Като се събуди и започва: тате, тате, тате.

Я кажете каква паста за зъби купувате за децата? На Дани му смених две, но все не му харесват. Всяко миене на зъбки е насила.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #86 -: Ноември 09, 2015, 09:12:45 am »
Смайл в началото вземах Ненедент. Не знам дали е до нехаресване. В началото и при нас миенето беше насилствено.
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #87 -: Ноември 09, 2015, 09:22:48 am »
Смайл в началото вземах Ненедент. Не знам дали е до нехаресване. В началото и при нас миенето беше насилствено.
М-и, и ние сега сме с Ненедент.
Лошото е, че на Дани зъбите много му почерняват и трябва да ги мием освен редовно и доста продължително, а то е едно бутане с език на четката, плачене и захласване.
Почти съм сигурна, че от млякото му се образува тази плака дето почернява за отрицателно време. Много е неприятно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #88 -: Ноември 09, 2015, 09:27:16 am »
Опитвай като игра да става, давай той да четка, после проверявай и четкай ти. Не се ядосвай, усмихвай се :)  Не знам от какво са тия плаки, виждала съм такива, но не ми се е налагало да се справям с тях. Гризане на ябълки и моркови не помага ли в тая насока?
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #89 -: Ноември 09, 2015, 09:32:59 am »
Като игра не ни се получава нещо. Освен това той започва да маже с четката навсякъде - по пода, по мебелите. В началото повече даваше, но сега е по-трудно.
Показваме му всеки път и ние като си ги мием.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #90 -: Ноември 09, 2015, 22:28:30 pm »
Не сте писали много докато се включа. По3найте какво правя сега - люшкам напред-на3ад количката и се надявам скоро да легна и а3 да спя  :wink: До кога беше така - до годинката ли?
Баткото ни е с температура и кашлица - свива ми се сърцето какъв е миличък и жалничък. Гледаме се тримата с бебка удома и като ревнат и двамата не сварвам кого да успокоявам по-напред :( На обяд 2 часа се приспивахме. Сега поне таткото го гушка него. Дано другите останем 3драви и той бър3о да се оправи.
В събота му купихме колело - накрая, след многото консултации, в3ехме класическо с помощни колелца, ама не може да схване как да върти педалите :) То и като се ра3боля не можахме и да го учим много - ще видим кога ще "3ахапе". Иначе се кефи на голямото колело.
3а дадените неща - давам, ако няма да го искам, или с мисълта, че може и да не се върне. По3ната ми беше дала дрешки - с уговорката, че повече деца не иска. А и а3 ка3ах, че имам достатъчно. После и3веднъж - ама върни ми ги 3а братовчедка, сестра ми и т.н. Ама мен ми надаваха тооолкова хора дрехи - помня ли кое от кого е? Не че ми трябват, ама се притесних - кое е нейно, пък кое е 3ахабено...
Смайли, а3 мия 3ъбки като бръмчим като пчелички "бъ333". Така му е смешно, а и се о3ъбва добре 3а миенето. После го оставям сам да "четка" уж. Може да пробвате. от няколко месеца се научи и да плюе пастата и да се плакне с вода. Другото - сменихме му единия път четката и новата и3ле3е по-твърда и отка3ваше да се мие. Та може и това да е проблем.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #91 -: Ноември 09, 2015, 23:10:58 pm »
Мария пак в с обриви по бузките.  Кати шкурка са,  червени.  Педиатърът вдига ръце,  било суха и чувствителна кожа. Аз я мажех с мустела или уриаж. Сега ми даде мостри на topicrem,  пише за атопична,  суха кожа. Единствено червинината намалява, но кожата е грапава.  Приемам съвети.
Да кажа, че яде доста сирене и кисело мляко според мен. Не знам далу има връзка.
И още едно питане,  отложиха слагането на бустер Синфлорикс,  защото преди 15 дни падна,  насини ухото!,  подутина зад ухото имаше и на челото.
Та днес я прегледаха,  няма синини,  но ваксината се отлага за декември. Има ли проблем да се сложи толкова късно?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #92 -: Ноември 09, 2015, 23:31:48 pm »
Стоека, да не е от времето навън това с бузките? Ти колд крем ли мажеш или? Аз мисля, че не е проблем отлагането на ваксината, само да не хване някой вирус с поставянето, че да се притесняваш. Аз бях я избутала доста напред във времето, той първо в грипният сезон педиатърът препоръча да не я слагаме, после аз изчаках да е абсолютно здрав.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #93 -: Ноември 09, 2015, 23:40:38 pm »
Може и от времето да е, бяхме в Добрич миналата седмица. Навън беше много студено и духаше вятър. Не я мажа с колдкрем. С хидратиращ крем.
Трябва да сменя козметиката, но не знам с какво. Червена и грапава,  но без сърбеж
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #94 -: Ноември 09, 2015, 23:45:34 pm »
Стоека, а защо не пробваш с чиста преварена мас с невен. Една от мамите, с които излизам така оправи зачервяването от студа на детето. Имаше нещо подобно , като при вас сухи лишеи.


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #95 -: Ноември 09, 2015, 23:52:20 pm »
Стоека, Божидар така беше миналата 3има явно от студа. в3ех му Микса колд крем - подобри се, ама чак лятото се оправи напълно. Сега е добре, ама то още баш 3има не сме видели още ;)


Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #96 -: Ноември 10, 2015, 07:02:38 am »
Стоека, и на мен ми изглежда като да е от студа. При вас е по-ветровито все пак.
И Дани му е ставала доста пъти така кожата от студа и с колд крем му минаваше.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #97 -: Ноември 10, 2015, 07:18:22 am »
Аз ползвам на Мустела колд крем(около 10ллв бяха повечето, сещам се, че тук ми бяха препоръчали друг, на Клоран, но в аптеката точно него го нямаше), още на първо намазване има разлика, зависи колко е зле, но за няколко дни ще се изчисти. Не мисля, че има нужда да се сменя цялата козметика, то после ще направи някоя друга реакция, та да се чудиш от кое точно.
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #98 -: Ноември 10, 2015, 09:21:06 am »
Stoeka, вземи си колд крем. При студ и вятър действа страхотно. Ползвала съм и на Мустела и на Клоран, и двата са чудесни. А последният на Явор е на Микса и той е много хубав. Смятам, че с такъв крем ще се реши проблемът ви.
За миенетео на зъбките -Явор си ги мие с удоволствие и иска винаги сам да го прави, виж каката и до ден днешен ги мие с голям зор. При нея е страшна мъка.
Смайли, ако наистина искаш да си запазиш нещата, по-добре не ги давай. Аз когато давам нещо го давам с идеята, че няма да ми се връща повече. Да се ползва колкото може, ако е добре, да се предава нататък и така. И преди съм ви разказвала как пазих бебешките дрешки на Мия 6 години и една колежка роди дълго чакани близначки и реших, че ще й ги дам на нея, не планирах друго дете. Няма за какво да ги пазя повече, мислех си тогава. Е да де, ама животът е интересно нещо и 3 седмици след това разбрах, че съм бременна :). Дрешките бяха страхотни, изключително добре запазени, ама как да си ги поискам обратно?! Нямаше как. А бяхме продали или подарили абсолютно всички бебешки неща, с изключение на леглото и лятната количка. Бебето се оказа момченце, та купихме чисто нови неща, а  и близка приятелка с момченце ми даде много работи, а и сестра ми беше запазила много унисекс дрешки. Сега каквото беше в добро състояние отиде при другата ми сестра за племеничката ми, която се роди миналата година.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #99 -: Ноември 10, 2015, 16:07:02 pm »
Как ви се получава миенето на зъбки насила? Ако реве детето, отваря уста и си представям, че е възможно, но ако стиска устни и върти глава, си е като хранене насила. При нас в началото беше добре, докато им беше ново и интересно. Сега показвам, говоря, заигравам, междувременно четкам колкото ми позволят. Повече го броя за създаване на навик, отколкото за качествено миене. Надявам се да стане като с гърнето - в един момент се получава  :).

Даването на дрешки мен много ме улесни. Винаги съм имала едно наум, че ще ги връщам, без да са ми поставяли такова условие. Доста пазех и затова ми стана неудобно, когато сега се оказа, че някои дрешки имали лекета. След прането не се виждаше, но с престояването лекетата от кърма пожълтяват. Все някак ще се изперат, а и всички бебета връщат, така че тепърва ще има да се цапат. Голямо удоволствие ми е да дам и от моите дрешки за друго бебе. С такава любов съм ги купувала. Запазих си някои, разбира се. Спомени  :D. Ако по чудо ми дотрябват за мои нужди, пак ще набавя  :wink:.

И аз съм "за" крема против студ и вятър. Време му е.