0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #140 -: Ноември 14, 2015, 14:54:47 pm »
Бонболини,жив и здрав да расте малкия и да има щастливо детство :) на Алек преди седмица му направиха тази ваксина за морбили,рубеола и паротит нищо не е пил предварително,но нашата педиатърка след всяка ваксина го кара да пие Туя 3х3 гранули проблем за сега няма само вечерта ми се стори по-топъл и хич не му и мерих температура,а направо му дадох Нурофен и това беше... :lol: сестра му навремето след тази ваксина на втората седмица беше с рубеола :lol:
Кати,откак го захраних спрях да стерилизирам,мия съдовете с общото веро,щото рядко го използвам,имам си миялна,а вода от 10 м.му наливам от каната Брита :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #141 -: Ноември 14, 2015, 15:37:25 pm »
Mousyt, въпросният препарат го видях още като бременна на бебе-шопинга и го бях купила предварително, че затова знаех, че го има изобщо де. После го видях и по нашите магазини. Аз вЕрно, че ползвах по 20 шишета едновременно (от мързел), но не съм ги мила винаги отделно. Пускала съм и моите съдове и шишета с бебешкия препарат - всичко си беше перфектно измито.  То няма логика препарат за бебешки съдове да мие по-кофти от препарат за нормални все пак ;)

Като се замисля, за вече нормалното хранене - той не е имал някакви собствени съдове, само за него си. Извън разни купички с капак, в които нещо да взема като излизаме навън. Докато захранвах - не са ми и трябвали, щото хранех от бурканчета, после - каквото ям аз, това и той. У дома си е ял винаги от нашите чинии, само вилички и пр. му бяха от детските, за да му е по-удобно. Аз към годината и по заведения съм го хранила чат-пат - има си хас в къщи пък да му мия отделно и да му стерилизирам купички и чинийки при това положение.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #142 -: Ноември 14, 2015, 17:04:50 pm »
Благодаря ви... Ще мисля за сиропчето, но съм склонна да му го дам. И макар че все още ни е твърде нова педиатърката няма просто ей така да си изписва разни препарати, все пак обясни, че се дава заради страничните ефекти от тази ваксина за шарките...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #143 -: Ноември 14, 2015, 23:32:16 pm »
Ако е ваксината за шарките, MMR, както са споделили по-нагоре, не виждам смисъл от антиалергичен сироп, освен ако детето не е предразположено към алергии.
Синът ми една седмица след ваксината имаше лек обрив на лицето, при малката нямаше нищо.

За БЦЖ не знам. На моите не са им слагани.
« Последна редакция: Ноември 15, 2015, 22:35:14 pm от blue_sky »

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #144 -: Ноември 16, 2015, 15:07:45 pm »
Днес моята малка шушулка става на три.  :D


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #145 -: Ноември 16, 2015, 15:47:07 pm »
Да ти е жива и здрава Блу!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #146 -: Ноември 16, 2015, 17:19:22 pm »
Блу, да е жива и здрава сладката София и много да ви радва!  :balk_12: :balk_19:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #147 -: Ноември 16, 2015, 17:26:51 pm »
Благодаря на всички, за мненията, относно стерилизирането на бебешките прибори!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #148 -: Ноември 16, 2015, 18:12:47 pm »
Охоооо.много празници днес,много нещо!!! Все хубави рожденички!! Да е здрава,щастлива и много да ви радва,Блу!!! :party:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #149 -: Ноември 16, 2015, 18:22:48 pm »
Жива и 3драва да ти е, Блу! И баткото също :)
Ние сме всичките с някакъв вирус всички бе3 бебка. Баткото уж го беше и3карал и щеше да е днес на градина, обаче вчера пак се ра3киха и 3акашля, все едно сега 3апочва вирусът. И ние с таткото сме с болка в носоглътката. Оф, ама да падне един сняг вече да убие вирусите искам.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #150 -: Ноември 16, 2015, 21:25:55 pm »
Честито голямо момиче, Блу :) Много здраве и усмивки :) Три годинки ми изглежда като ключова възраст - остават трайни спомени вече, доста самостоятелни са децата... Много вълнуващо звучи и за мама и за детенце :)

« Последна редакция: Ноември 16, 2015, 21:53:40 pm от rumyanau »



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #151 -: Ноември 16, 2015, 21:47:05 pm »
Блу,да ви е жива и здрава,много да ви радва,да расте щастлива,умна,будна и красива София-фурия :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #152 -: Ноември 16, 2015, 21:55:11 pm »
А ето и една забавна статия за умората у майките: http://www.detetoigrae.com/майките-знаят-че-са-изморени-когато/
Голям смях с изцепките на края :) Аз мога да се похваля как веднъж съм взела бебето в едната ръка, че в количката плачеше, но пак си клатушках количката с другата ръка :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #153 -: Ноември 16, 2015, 22:53:20 pm »
Руми, аз така с пазарската количка в супера.  :lol: Бебето беше вкъщи с баба си.
Иначе, да, ключова възраст е. Помня, че след това става по-лесно за много неща. :-)))))
Вече осъзнава, че има рд и се радва на подаръците. Днес беше в много приповдигнато настроение малката хитруша.

Благодаря ви за пожеланията, момичета и рачо! :-)
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 02:05:06 am от blue_sky »

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #154 -: Ноември 16, 2015, 23:06:51 pm »
blue_sky, да вие жива и здрава рожденничка! Безгрижно детство и радостни игри.


Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #155 -: Ноември 17, 2015, 10:17:41 am »
Привет. Яворчо пак повръща. Според вас възможно ли е в рамките на 2 месеца да изкара един и същи стомашен вирус? За пръв път ми се случва подобно нещо, но симптомите са абсолютно същите като миналия път.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #156 -: Ноември 17, 2015, 11:10:22 am »
Рачко, благодаря ти! :-)

Мешко, защо да не е възможно? Щом са го изкарали веднъж, не значи, че няма да ги повтори (особено ако им е отслабнал имунитетът).

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #157 -: Ноември 17, 2015, 13:23:16 pm »
Здравейте, ние  днес направихме първите профилактични изследвания. Слава богу, успях да събера някаква урина, не беше никак лесно  :(.  До колкото можах да се ориентирам, показателите на бебка са добри, ще видим какво ще каже и педиатърката.

Прилагам информация от едни сайт за референтни стойности за бебета и малки деца, който се интересува: http://maimunka.org/2012/10/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8/
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #158 -: Ноември 17, 2015, 14:07:44 pm »
Привет. Яворчо пак повръща. Според вас възможно ли е в рамките на 2 месеца да изкара един и същи стомашен вирус? За пръв път ми се случва подобно нещо, но симптомите са абсолютно същите като миналия път.

Тазгодишния вирус е възможно да. Лично ние го повторихме и потретихме....
Аз вече съм в черна дупка, едвам оцелявам, толкова съм изморена и изтощена - работа, дете, търчане, проблеми и за капак и един месец болна. Днес сутринта ми преля (не и без любезната съпружеска подкрепа от оня край на континента :x), та не стигнах до офиса - оставих детето в яслата и се прибрах под завивката. Лошото е, че покрай излизането по-рано за детето и т.н. съм натрупала вече бонус черни точки в офиса и е трудно да взема отпуск/болничен или да търся разбиране, работата си ме чака всичката несвършена от една година назад :x, а аз съм меко казано неадекватна и не мога да мисля и работя :( Броя дните до Коледа и дано успея да разтоваря тогава като отидем на гости на тати...
Дребния вече си влиза на собствен ход в яслата и то с удоволствие. Онзи ден се разрева като ме видя, че го взимам - явно нещо се беше заиграл 8O. Лелите са много учтиви и разбрани. Днес им занесох термометър да си го мерят през стаята ако искат днес 5 пъти и ми върнаха стария та се надявам да приключихме и с този въпрос  :wink:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #159 -: Ноември 17, 2015, 14:50:10 pm »
Маузи, съвсем сериозно те питам. Преди съвсем да се скапеш, защото на всички ни е ясно за какво става въпрос, не оставам с впечатление, че някой ти помага. Имаш ли някоя баба на разположение или човек да ти помага? Ако не, обмисли сериозно поне някой за домакинството - да изчисти, да сготви, да подреди, както и да прибира детето по-рано от градина и да играе с него. Така няма и да се изморява толкова и вечер да ти опъва нервите. Знам, че отстрани изглежда лесно. Всички виждаме доволните майки с по няколко деца, които работят, въртят къщата и са прекрасни любовници. Да, де, ама това го има само във филмите.
Първата година от яслата е трудна. Работодателят едва ли не очаква да бачкаш както преди, но няма как да стане. От друга страна детето боледува, покрай него сигурно често и ти (аз поне с първото дете изкарах почти всичко), вероятно се тръшка. А за капак и мъжът ти го няма.
Моят синковец почна на 1,6 г. и го водех към 9, баща му го взимаше към 17.15 ч. Аз се прибирах към 18-18.30 ч. Е, той беше вече само във фаза рев, нервничене и т.н. И към 19-19.30 ч. го слагахме да спи и спеше по 12 ч. (и сега ще спи по толкова, ако не трябваше да става в 6 ч. за училище).

Преди да имам деца си мислех, че "какво толкова, заведеш го на ясла, вземеш го, дадеш му да яде, поиграеш си малко с него и го сложиш да спи". Сега по друг начин виждам нещата и много повече оценявам това, което майка ми е направила за нас. Сигурна съм, че ме разбираш.

На шефа му обясни, че когато си болна, си болна и не си работоспособна. Няма смисъл да се влачиш болна и с температура на работа, защото освен че нищо няма да свършиш, ще заразиш и колегите. Потърсете вариант да работиш един-два дена от седмицата от вкъщи (останала съм с впечатление, че при теб е възможно) и така поне ще си спестиш пътя до работа. В тези дни, ако е възможно, някой друг да води или да взима детето (освен ако яслата не ти е много близо). Така ще имаш повече време, за да работиш реално, а не да висиш в задръстване.

За колко време ще отсъства мъжът ти?

И не забравяй, че мъжете не са като хората. Функционират различно, мозъкът им по друг начин работи. Гледам при свършен факт да не правя скандали, защото нищо не променят.
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 14:54:57 pm от blue_sky »