0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #200 -: Ноември 22, 2015, 16:25:24 pm »
И аз трябва вече съвсем сериозно да се заема с въпроса за почасова детегледачка - за двама. Засега използвам болнични и отпуска, но в един момент ще трябва реално да се върна на работа. А и искам. Просто не предполагах, че толкова ще боледуват. Когато са здрави обаче, е добре някой да ме отменя за час-два. И аз имам нужда от социален живот. Често хора отстрани най-добронамерено ми казват, че съм майка героиня, защото сама си гледам децата. Благодаря им, разбира се, но НЕ искам да съм героиня. Просто искам децата ми да бъдат здрави и шастливи и да не са вечно залепени за полата ми. Друг е въпросът, че ще ми е трудно да се доверя на непознат, но все някак ще го преодолея. Все пак и в яслата се доверявам на непознати, макар и квалифицирани, хора. Щеше да е супер да си ходят на ясла и от време на време, когато боледуват, да си ги гледам вкъщи, но при сина ми май няма да е възможно. Вече трети път влизаме в болница с него. Последният път - и с нея :), макар да не беше сериозно болна. Голям купон беше  :lol:! По-неприятно от болно дете са две болни деца :). Хем болни, хем с достатъчно енергия да обърнат отделението с краката нагоре.

В нашата ясла също не ги извеждат. Донякъде ги разбирам - 15-ина деца на различна възраст между 10 месеца и 3 години, обличай, обувай, надолу по стълбите и след 15 минути станало време за обяд. И хайде обратно. Жалко, защото аз моите ги извеждам при всякакви климатични условия без дъжд, сняг и силен вятър. В градинката често сме сами при малко по-студено и облачно време. Ако нямат температура, дори да са болни, пак ги извеждам. Просто се съобразявам с тяхното състояние и гледам да не се навъртаме сред много хора.

Това с книжките е интересно. Моите малчовци ги "четат" доста грубо  :), но вече проявяват и познавателен интерес.

Благодаря ви за мненията за зъбките. И аз практикувам постоянство и търпение. Вече се убедих, че това се отплаща. Не че съм имала съмнение, де  :). Просто е приятно да видиш, че не си сама.
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #201 -: Ноември 23, 2015, 09:10:15 am »
Beata, много правилно е всичко, което си казала!

Дани пак е в кривата фаза (вероятно са зъбки). Нощем се върти много и плаче по няколко пъти. През деня от най-малкото мрънка и се тръшка.
Отказва да се храни с друго освен с АМ (пие по 4 пъти през деня  8O, сам си иска). Дори и солети не иска.
Днес го пуснахме на ясла. Нямаше драма с качването в бусчето. Дано там да похапме като гледа другите деца.

И аз се чудя какви са тези вируси в яслата.... Някакви мутанти явно   :lol: Аз нали уж имам изграден имунитет, а вече 3 пъти ме боли гърлото от началото на есента. При всяко разболяване на Дани и нас ни хваща по някакъв начин.

Хубава и здрава седмица на всички  :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #202 -: Ноември 23, 2015, 11:16:27 am »
Ехеееее, не мога да повярвам...., че пиша:))))))
Много ми липсвате бе хора:)
Все искам да ви прочета и тогава, но вече на третия път реших да пиша,а ще си продължа с четенето когато сколасам:)

Много ви мисля и така през деня като стане нещо или не стане хихи , ми се приисква да ви напиша и разкажа, ноооо нямам време направо да изперкаш....
Но няма се оплаквам много хихи :)
Ивона и Борис са добре:)
Септември станаха на годинка и се отпразнува в една пицария с мои приятелки с дечицата им и определено беше весела лудница хаха
После се разболяха с много сополи и бАя време , после ваксините подпукахме и Ивона два дена с темп и аз бях притеснена.
И тъкмо се оправиха и айде вирус с темп и кашлица лоша
Кошмар беше знаете как е да не влизам в подробности но по някое време мислех , че ще изперкам от треога и недоспиване

Иначе времрто нали супер беше и сме все навън с други майки и ни е добре:)
Сега умувам ко ще правим в това лошаво време но ще измисля нещо:)

Инак Момата като я държи върви и си обикаля навън:)
Боби още не, той стои прав и току виж отлепи плахо крак:)

Новите майчета тук ми напомнят през какво смме минали вече:) и ми домъчнява даже :)

Mousyt, Мати разбрах на ясла :)
Чета, че ти е много нАтоварено да о отмине скоро тоя период да си отдъхнеш и ти:)

Смайли и Дани е на ясла:) сладуркото:)
 
Спирам за сега , че трябва да чистя докат спят, че по 1 час спят само вече денем

И да почета назад какво става с всички вас и дечицата ви:)
Съжалявам че не всички споменавам , но съм запозната горе долу какво се случва и ви мисля:)


Хубав ден :)



Ко
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #203 -: Ноември 23, 2015, 12:08:23 pm »
Божидарчето от днес е пак на градина - дано да е 3драв и да си ходи вече редовно. То и на него там му е по-3абавно, щом сам вече питаше да ходи. Момата спи на двора под про3ореца, а а3 успях да посвърша нещо от домашните 3адачи. Нещо е нервна от 2-3 дни и само я дебна - температура, хрема дали има. Уж бяха по3атихнало коликите - от 10тина дни вечер само примрънка, малко пореве, ама до 10 часа е 3аспала. Он3и ден вечерта беше голям рев - реве, търси да суче, суче, повърне яко, пак рев... Давам илачи против колики и още повече повръща и няма успокояване. Като почна от 7 до 1 пре3 нощта. Пре3 деня е едно пъшкане, напъване. Иж внимавам какво ям.
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 12:14:19 pm от bebe_13+15 »


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #204 -: Ноември 23, 2015, 12:36:48 pm »
Бебе, не знам дали има някаква връзка, но забелязвам, че бебките, които са на изключително кърмене, от отбора на Лудите мамчета, с които излизам, са със същите симптоми, като Сиянка. Хем и момичетата внимават, с какво се хранят, но.. пак ревове подобни на вашите. Чудя се дали освен да внимаваш какво ядеш, дали да не пробваш с прием на пробиотици за теб и нея. Знам ли може да помогне.

Ние утре сме на ваксини, запасила съм се с Куул пач, Панадол и пакет кърпи (за мен). Надявам се този път да приема по мъжки боденето на малкото ѝ сладко краче. Предният път се почувствах като героиня от филм на Хичкок, само онази влудяваща музика липсваше.

И докато не съм забравила да ви почерпя и тук. Моето слънчогледово щастие днес има имен ден!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #205 -: Ноември 23, 2015, 12:46:07 pm »
Бебе, не знам дали има някаква връзка, но забелязвам, че бебките, които са на изключително кърмене, от отбора на Лудите мамчета, с които излизам, са със същите симптоми, като Сиянка. Хем и момичетата внимават, с какво се хранят, но.. пак ревове подобни на вашите. Чудя се дали освен да внимаваш какво ядеш, дали да не пробваш с прием на пробиотици за теб и нея. Знам ли може да помогне.

Ние утре сме на ваксини, запасила съм се с Куул пач, Панадол и пакет кърпи (за мен). Надявам се този път да приема по мъжки боденето на малкото ѝ сладко краче. Предният път се почувствах като героиня от филм на Хичкок, само онази влудяваща музика липсваше.

И докато не съм забравила да ви почерпя и тук. Моето слънчогледово щастие днес има имен ден!


Честит Имен Ден на Александра! Да е жива и здрава малката и много да ви радва!
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #206 -: Ноември 23, 2015, 13:37:48 pm »
Михчеее,много се радвам,че се включи и че сте добре,липсваш ни,но е ясно,че нямаш време...
Да е жива и здрава Александра! В тази връзка и ние с Алек имаме имен ден,но аз на 30.08. съм свикнала да го празнуваме...
 Хубава седмица и здрави мами и дечица!
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #207 -: Ноември 23, 2015, 14:11:33 pm »
Честит имен ден на всички с прекрасните имена Александър и Александра!
Михче,радвам се,че пишеш.И звучиш бодра.Достоен представител на близнашките майки.
Децата растат.Колко мъничета вече на ясла са тръгнали от нашите набори.А ние все ги бебосваме в къщи.А то големи момченца станаха,к'ви бебета...
Да са здрави всички,че Коледа идва,с и на снега ще трябва да се играе,като завали.Като Шаро и първия сняг ще са нашите.
Да ви се похваля,че махнахме бибите първо за следобедния сън,после взеха и вечер без тях да заспиват.Само по изкл. На Кире сутрин към 5 часа,ако вземе да врещи му я даваме да се кротне,но мисля да спрем вече.А си мислех,ше ще ги влачим до 2 г. и чак тогава на " висок стил" ще се убеждаваме,че не бива с биберони и пр.А то се оказа по-лесно,от колкото очаквах.Ще взема да ги пробвсм и с чаша дъс сламка,че да престанат да гвачат тез "гуми" вече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #208 -: Ноември 23, 2015, 14:36:55 pm »
Ех, Банда:)
Ама много ми е готино с вас:)

Честит Имен Ден на именниците:)

Да сте много здрави и късметлии:)

Хоупче, верно вече всички са големи:)
Само колко вече станаха на годинка:)
Браво за бибите:)
Браво браво:)
Че и аз си мисля бая време да не откараме с тях хихи
Абе здраве да е:)
Казала съм си да не се втелясвам хихихи

Гледам обсъждате почасовата помощ и аз още търся варианти....
Една приятелка щеше да идва да почиства, но нещо така си остана недоизяснено:)
Но като ви чета никак не е лесно да се намери помощ та мисля е добър вариант и това:)

На болните бързо оздравяване:)
И аз много ми се иска всички по Коледа да сме здрави:)
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 14:40:38 pm от mih »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #209 -: Ноември 23, 2015, 15:25:25 pm »
Честит празник на всички празнуващи деца и родители днес! Бъдете здрави!  :D

Мих, относно помощ у дома, платена имам предвид - не те съветвам (а и другите) да наемате приятели, близки познати, освен ако нямате никакъв друг вариант наистина. Просто става много тегаво като се смесят лични и служебни отношения и немалко приятелства съм виждала да се скапват по този начин.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #210 -: Ноември 23, 2015, 16:30:54 pm »
Здравейтеее, добре си се завърнала Мих-че /Смайли, и ти добре дошла от далечен Китай/   :D Болните дечица бързо да оздравяват. Ние в петък бяхме на рожден ден, взе малкият взе 3 вързани балона, мята, мята и заспа, а мама и тате си се наприказваха доволно. Мислех, че като заспи в 19.30 ще се събуди много рано, но той си спа до 7.30 както обикновено, смили се над нас  :wink:
Във връзка с бибероните, моята етърва /ммм, жената на брат ми? така ли ми се пада  :wink:/ ми каза как е отказала племенницата от бибата - отрязала гумената/силиконовата част и оставила около 2 см, колкото да я захапва. Каза, че посмуква малко, но понеже частта е малка, я изплюва. Так й я давала няколко пъти и тя сама я е отказала като не я е искала - без ревове.
Съгласна съм с Jbrul за смесване на служебни и лични отношения, но аз в случая съм точно така - една моя колежка /и приятелка/ гледа малкия , когато излизаме /поне 2-3 пъти в месеца/, но аз без да я питам започнах да й давам определена сума пари и като се върнем мъжът ми я кара в тях или й викаме такси /тя иначе живее близо до нас/. Винаги й е някак неудобно, но аз си имам мото "Чисти сметки - добри приятели", затова винаги й плащам. Тя е доволна /поне засега/, а и ние също.
И друго, което ми казаха на рождения ден - една майка много похвали Коластрата, дава всеки на дъщеря си и каза, че само 2 пъти се е разболявала и то не много сериозно за 1 година, откакто е на ясла... То си е до дете и организъм, ама все пак да споделя..  :D
Прегръдки на всички мами, бебета и Рачо
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #211 -: Ноември 23, 2015, 22:11:53 pm »
Честито на именниците :)
Мойте човечета биби не искат - каква порода са не 3нам. А ако можеше да тикна биба вместо да люшкам тая количка всяка вечер :? Ма3оли ми станаха на ръцете. Е, пак е по-добре, че баткото пък на ръце 3аспиваше по едно време. В последно време и от шишето дето и3цеждам малко кърма 3а колийфа в3е да се дърпа да пие. И3хитри се момата, а а3 се надявах да я оставя някой ден с и3цедена кърма на баща и ;) Дано не се откаже напълно поне докато минат коликите.
Синеочка, не 3нам какво да пробвам вече. Днес пак 3апочнах да пия чай от копър и уж е по-спокойна. Но не мисля, че кърмените бебета са с по-силни колики от те3и на АМ. Няма логика, поне според мен, от естествената храна да им е по-3ле, отколкото от АМ. На нея като и дам копър, или едно лекарство против колики с копър и повръща - явно и е гадно.
Баткото пък има да учи стихче 3а дядо Коледа, ама ми се струва дългичко 3а дребос като него. Песнички 3нае много дълги, но стихчетата не го влекат сякаш и може и да не успеем да го научим.
Отивам да спя, докато малкото 3верче е 3аспало :) Кротки и спящи бебета пре3 нощта пожелавам на всички ;)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #212 -: Ноември 23, 2015, 22:20:31 pm »
Здравейте и от нас!

Добре дошли на поизгубилите се мами!  :lol:

Честит имен ден на празнуващите! Аз тези нови именни дни нещо не ги оправям, знам си само най-празнуваните и нещо се обърквам като някой вметне че има случайно имен ден.  :oops:

И ние миналата седмица бяхме болни, Габи вдигна в понеделник вечерта температура и си я оставих цяла седмица в къщи. Откакто се е родил Марти не е минала настинка, след която и ние с баща им не сме се разболели. Така че вече свикнах, не знам какви са тези детските бацили, но са много упорити. В почивните дни доста се поизнервих с двете деца в къщи и при дъждовно време. Габи се очертава голяма пакостница, неотстъпваща по нищо на батко си. Но да са здрави, ще отцелеем. При нас децата до 24 мес. се водят бебета така че не са големи все още. :lol:

Приятна вечер на всички и здрави родители и дечица!


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #213 -: Ноември 24, 2015, 14:21:57 pm »
Мойте човечета биби не искат - каква порода са не 3нам.
Не си единствена с деца от тази порода ,моето също не засмука биберон .
А един педиатър  при когото ходехме на частно - малко стара школа , ми се тросна веднъж -"Къде му е  биберона  ?" "Как така не иска биберон , няма дете да не иска !" -понеже плачеше  и да му тикне нещо  в устата
Има  все пак  снимка с биберон в устата  , задържал се за няколко секунди . Купувах най-различни  видове и марки , модели  -накрая продавачката ми каза-абе , жена няма смисъл  , стига  :)  .

 bebe_13+15 , не се притеснявай  -баткото   дали  ще научи или не стихчето , малък е разбира се, на Кало  даже  сега са му  трудни  дългите  , важното е да се забавляват децата  .
За коликите - успокоявай се , че и това ще отмине.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #214 -: Ноември 24, 2015, 16:09:24 pm »
И ние сме от тази порода,  биберон не поиска въобще.  Насила бутах и държах и се отказах накрая. Не,  и не бибата не се прие:)

Защо според вас педиатърът ми отказва да сложи последната 4 ваксина Синфлорикс?  По точно,  понеже Мария няколко пъти пада и си удря лошо главата,  каза че ще изчака поне месец.  Е да де ама тя пак падна и сегае с цицина на челото и пак ни отложи.  Има ли срок в които се слага бустер ваксината или няма значение
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #215 -: Ноември 24, 2015, 17:58:46 pm »
Снощи нали се похвалих, че госпожицата спи в 10 часа :) Е, не - сякаш ме усети, че се каня и а3 да се търкулна в леглото и се почна мрънкане и рев ... до 12 и половина. Много ме и3морява, като плаче и не мога да я успокоя. Та си доспивах следобяд, когато тя ми по3воли. Успокоявам се, че ще мине, както ка3ва Нимика ;)
Ra4ko, а3 бях така 2 седмици с двамата удома -ра3бирам те какво ти е било. Дано е последното ра3боляване 3а та3и 3има - 3а всички ни!
Биби с баткото и ние пробвахме 5-6 вида. Моя по3ната ме убеждаваше, че не може то да не иска детето. Да му я "бутам", докато я приеме. Не я прие никоя. Сега и малката - ако я натисна и ще повърне. тя като се наяде и цица да и тикна, 3асмуква и почва да се дави и да прави едни фи3иономии, че ще повръща. Голяма актриса е  :lol:
Стоека, педиатърът ти си 3нае работата - по-добре да е напълно спокоен, че детето е добре. Предполагам, той има предвид, колко може да се отлага.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #216 -: Ноември 24, 2015, 18:37:33 pm »
Доста кърмени бебета не желаят залъгалка, не е прецедент някакъв. Знам за 2-3 които са хранени само от шише, но залъгалка не пощяха и те. Много ме дразнят такива "уравниловки" за децата мен. Не можело да не иска това, да не прави онова, да не пиело вода, или да пиело чак толкова вода... Както за моето се наслушах как "не можело то да не спи". Не може то, амааа - елате у нас да видите как не можеше.  :lol: Ся си спи де, ама почти 4 годинки - играта ми разказа по темата, ей така както "не можело то".
За коликите и към днешна дата не се знае точно какво са те и какво ги причинява, има някакви там известни ни фактори, но са малко и 100% не са всичките и главните. Та в тази връзка, дали кърма, или АМ и според това - дали, докога и колко силни колики ще има бебето - също не може да се заключи. В общи линии обаче към 3-4 месеца, максимум 5-я - този филм приключва и при бебетата с най-зловещи колики. Та, ако нищо не помага - чакане му е майката, като с много други неща с децата.

Стоека, вероятно си има противопоказания за поставянето и детето ти в момента има такива. Затова ти отказва. Не бери грижа - не са толкова стриктни сроковете за поставяне на ваксини. Схемите за тях се правят "ориентировъчно" и при постановка - идеални условия. Т.е. ако детето изобщо не боледува и всичко може да се сложи по зададената схема. Но реално - май няма някой родител, на чието дете поне една ваксина да не е отлагана. При Дани мисля всичките ги забавихме, защото още втората доза хеп. Б забавихме, оттам и цялата друга схема, след годинката за натикам хеп. А - пак забавихме други по календар. Има си ги сложени всички предвидени за момента, а следващата по календар се пада да е към 1-и клас чак. Та и още да не бяхме сколасали - пак има време. При вас пък съвсем :)

За детските болести, които се лепват и на нас редовно - пишете ме в отбора. Твърдо. С двата крака!   :lol: Ей Богу колкото боледувах и боледувам след раждането му и що хапове изпих...през целия си живот преди това не съм боледувала толкова. Разбира се - при него и да има тежък период е макс 48 часа, после се отръсква и е пушка след ден-два. Аз се влача със седмици, правя всички възможни усложнения и тоооочно да се закрепя уж - довлече ми нещо друго. И така си боледувам хронично, с месеци. Имунитетът ми къде е заврян при това положение - сещате се всички, та почва да ме събаря буквално всичко след ей такъв болестен маратон... На хората край мен им е вече коледно, правят си планове за празниците... Аз си мисля колко точно ще сме болни тогава и от какво. Обикновено навръх Коледа - се налага да правим снимки на бял дроб. За да ни е празнично де.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #217 -: Ноември 24, 2015, 21:06:03 pm »
Стоека, аз не виждам нищо лошо в отлагането на ваксината.Народа се оплаква масово, че слагат ваксини на сополиви бебета, ти се притесняваш, че е прекалено внимателен.СПокойно!Аз последните ваксини на Моника така ги разсрочих във времето че този месец и бихме тази за 16 месеца.Просто все имаше някой болен покрай нас или тя се размърцваше.Предпочитах всички да са ми здрави и тя да е ОК.

Моята девойка много порасна момичета.Почна да повтаря думи, изпълнява като и кажа нещо.Сама изявява желание да я слагам на тоалетната за пиш и ако, рядко имаме попадение, но не и чупя хатъра.Реди пъзели всякакви, реди дървени фигурки на една играчка, въобще вече е имам чувството, че влага мисъл и съобразителност.Тръшка се много ясно, но това вече го преживявам.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #218 -: Ноември 24, 2015, 21:43:21 pm »
Пускам отделен пост, но това е много важно за нас.Както всяка година и тази ние от Зачатие организираме Коледно парти.Всеки един от вас е добре дошъл.Ето темата за партито.Ще се радвам да се запозная на живо с вас и малките ви сладури http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51365.msg1117977;boardseen#new

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #219 -: Ноември 24, 2015, 23:28:08 pm »
Jbrul, дано та3и Коледа сте 3драви с Дани! Може да е надраснал вече градинските бацили. И ние не си правим никакви пра3нични планове, че с и с две дребосъчета, едното от тях - градинче, съвсем. Дано да сме 3драви всички.
И а3 съм против сравняването на бебета. Има си понякога неща, които може да преди3викат тревога, че не всичко е напълно нормално, но отка3ът от биберон, примерно, далеч не е между тях. Другото ми любимо е непиенето на вода - не можело то да не пие! Ми тя повръща от преяждане след хранене - кога точно да я тъпча и с вода? Как пък няма да я събудя между храненията, особено като 3орлем я приспя ;) Малко ме е страх да не правим неволно сравнение между двете деца. То няма как да не виждаме, че са ра3лични, но някак да не се натрапва. С братчето ми от деца много ни сравняваха - как а3 съм била кротка, а той - палав; как а3 съм имала все 6-ци, а той - 3-ки. Слава Богу, това не е преди3викало някаква антипатия между нас, а можеше. Но пък явно го е комплексирало до някъде. Примерно се е чувствал недостоен 3а великото вишу обучение и чак след години се престраши да учи. Справи се отлично на кака гордостта :) Надявам се да и3бегнем подобни грешки с децата.
Маги, като наближи 2г и и3веднъж става по-самостоятелно човече и някак е малко по-лесно. Опитва се само да се справя с хранене, обличане, 3аиграва се само детето. На мен ми е голямо облекчение вече, че Божидар може да си каже - топло ми е, студено, гладен съм, яде ми се това, спи ми се, боли ме нещо. А не като с бебка сега да гадая понякога какъв и е проблемът, че реве.
« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 23:49:13 pm от bebe_13+15 »