0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #100 -: Ноември 10, 2015, 16:46:35 pm »
Миене на сила не препоръчвам, че после и доброволно не можеш да го накараш. Варианта, в който го виждам е, да стоиш зад детето и с ръка на челото, му накланяш главата към теб и то отваря  :lol: въображение бе хора, не знам дали е точно така  :D друг вариант: разреваваш го нарочно и те нали реват с отворена уста  :lol: може и да гъделичкате, пак се надявам на същият резултат  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #101 -: Ноември 10, 2015, 16:57:34 pm »
Как ви се получава миенето на зъбки насила? Ако реве детето, отваря уста и си представям, че е възможно, но ако стиска устни и върти глава, си е като хранене насила. При нас в началото беше добре, докато им беше ново и интересно. Сега показвам, говоря, заигравам, междувременно четкам колкото ми позволят. Повече го броя за създаване на навик, отколкото за качествено миене. Надявам се да стане като с гърнето - в един момент се получава  :).

Никак не ни се получава. Аз съм против, въпреки че една зъболекарка ми препоръча да я стисна под мишница и да й отворя насила устата. Мерси съм аз. Понякога успявам да я залъжа. Карам я да отваря уста като крокодил или тигър. Друг път не става.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #102 -: Ноември 10, 2015, 17:08:27 pm »
За миенето на зъби се почва отрано и се опитва всеки ден, пък когато стане. Не помня точно на каква възраст моето момче спря да се противи, но не пропусках вечер.

В началото миех колкото време ми позволи, дори да е само няколко движения на четката. Купувах шарени четки за зъби с фигурки - по 2-3, за да има за миене и за игра. Даже го оставях да си избира според интереса към разни книжки и филмчета от конкретния период. Оставях го сам да ползва четката - да опита поне. И винаги миех и моите зъби, за да възприеме, че е хубав навик и да ме имитира.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #103 -: Ноември 10, 2015, 17:29:40 pm »
За зъбите...най-добре се заиграват с електрическа четка. ;) Има с всякакви любими герои и от тях разбира се.  А и така и така като не мием качествено, когато са много малки - пак повече мие такава четка от нормална. Съвсем в началото - и аз боравех с 2-3 обикновени четки, една държи, с друга му мия зъбите, с трета мие мивката  :lol:, аз си мия зъбите и той ги "мие"... Номерът е да започне като игра, а не насила според мен.
НЕ съм мила от първия зъб, с разни накрайници за пръст и пр. Малко след годинката купих първата четка за зъби, но Дани дотогава беше изкарал половината поне та имаше какво да се мие де... Поддръжката е важна, спомага за намаляване на проблеми със зъбите, или поне забавянето им в бъдеще, но все пак главното е какъв е генът за зъби. Ако е калпав - мийте като ненормални от първия половин зъб - все тая. Казвам го САМО, за да наблегна, че първата задача е да се изгради навик у детето, без стрес и натиск да почиства зъбите. Не само с четка, ако и с конец се научи - най-добре. Тези навици, дори при кофи ген за зъби - ще забавят най-малкото бъдещите проблеми. Ако сериозно си мислите, че не миете ли от първия зъб заставайки на челна стойка, с викове, сълзи и сополи да става всичко иначе - прАблем...ми няма такова нещо. И да го правите, ако са калпави - ще сте по детските стоматолози и толкова.
Та не се чалдисвайте и со кротце, со благо, на игра и с търпение създавайте зъбната хигиена на дребните човеци.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #104 -: Ноември 10, 2015, 19:43:03 pm »
Миенето на зъбки в началото му беше интересно и идваше доброволно. В момента изобщо не иска. Всеки от нас като си мие зъбите му показва. Има електрическа и обикновена четка.
Стиска устата и бута с език. Винаги миенето завършва с рев. Същото е като с даването на лекарства. Какви ли игри не сме пробвали. Особено като му се появи черно на зъбите (имаше само 8 зъба тогава). И сега продължава да му се появява на почти всеки зъб. Трябва яко четкане.
Обича да си играе с четката, но не за да я пъха в устата си. Ходи и търка всичко с нея - пода, дивана и т.н. Разчекна и космите. Добре, че я купихме с четири накрайника  :lol:
 
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #105 -: Ноември 10, 2015, 21:11:05 pm »
Смайли, да не би да му причинява някакъв дискомфорт, да го боли и затова да отказва? :?
 Аз имам някакви бегли спомени за миенето на зъби. Много обичах да ям пастата и именно заради нея обичах да си  мия зъбките.

Ние днес бяхме на ДК, този месец сме надали 900 г и 2 см. Малка толумбичка и тя като мама к'вото хапне всичко ѝ се лепи :D  Да ми е жива и здрава.
Дадохме и Ротарикса и не знам дали от него или не, но цял следобед е със зверски колики. Едва сега след банята се успокои и заспа.
 
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 21:59:36 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #106 -: Ноември 10, 2015, 21:28:24 pm »
А, няма да са от Ротарикс-а коликите, моичкият без Ротарикс ги влачи 5 месеца  ;)
Паста за зъби "Мечо" си бях намазала на филия - старателно, чистичко и дебело и изядох половината с кеф преди баба да ме "хване".  :lol: Поради което, никога не съм се тревожила колко паста за зъби гълташе Дани, преди да се научи да я плюе качествено.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #107 -: Ноември 10, 2015, 21:58:00 pm »
Смайлс, как така маже паста за зъби по мебелите? Не си ли мие зъбите в банята?
Моята я маже по мивката и си слага по триста пъти, но "само малко".

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #108 -: Ноември 10, 2015, 22:15:29 pm »
Моят маже паста и сапун навсякъде, всичко е измито все още от него  :lol: но само в банята и основно мивката.
Смайл, пробвай да му дадеш да мие твоите зъби, а ти неговите  :D не може да не сме по-изобретателни от тях все още ;)
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #109 -: Ноември 10, 2015, 22:41:02 pm »
В момента, тъй като отказва доброволно, му ги мием като единият го държи, а другият търка. Банята (то всъщност е тоалетна) ни е тясна и не можем в нея и тримата.
Сега като съм сама, го гушвам да седне в мен и на дивана вършим работата.
А мазането се случва, ако му дадем сам уж да търка, но той се разхожда из целия апартамент.

М-и, поякога на теория са по-лесни нещата за съжаление  :( На големи клоуни се правим, но не винаги се получава.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #110 -: Ноември 11, 2015, 09:10:55 am »
За миенето на зъбките - ето това видео много го вдъхновява Мони https://youtu.be/wxMrtK-kYnE



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #111 -: Ноември 11, 2015, 12:11:52 pm »
За миенето на зъбките - ето това видео много го вдъхновява Мони https://youtu.be/wxMrtK-kYnE

Руми, Теди има ли зъбче вече? Ние още нямаме.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #112 -: Ноември 11, 2015, 13:21:08 pm »
Не, няма зъбче. Като гледам колко прилича на батко си, очаквам и зъбките да поникнат като при него на 11 месеца...



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #113 -: Ноември 11, 2015, 14:15:41 pm »
Не, няма зъбче. Като гледам колко прилича на батко си, очаквам и зъбките да поникнат като при него на 11 месеца...
Ох, значи не сме само ние. На мъжа ми зъбките късно са изникнали - към годинката, а моите като съм била на шест месеца, но сигурно прилича на мъжа ми по това.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #114 -: Ноември 11, 2015, 14:21:09 pm »
Не, няма зъбче. Като гледам колко прилича на батко си, очаквам и зъбките да поникнат като при него на 11 месеца...
Ох, значи не сме само ние. На мъжа ми зъбките късно са изникнали - към годинката, а моите като съм била на шест месеца, но сигурно прилича на мъжа ми по това.

Прелитам само да те успокоя, че нв сте само вие  :D
На годинка и три месеца без зъб и без изгледи за такъв  :x
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #115 -: Ноември 11, 2015, 14:40:10 pm »
Мия им зъбите на столчетата за хранене на чешмара в кухнята.Зора е,че искат сами да държат четките.Но успявам датръкна.После не щат да дават четките и е голям рев като им ги вземем.
Кажете застройвате ли супичките на мъниците?Моите са н а 1  и 3 м. и от доста време ядат белтък,но в тозу вид-още не.
Могат ли да ядат смлени орехи/ в кекс например/ и кой кога мисли са въвежда или е въвел меда.
Давали ли сте райски ябълки?
,Все хранителни въпроси имам На такава вълна съм нещо.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #116 -: Ноември 11, 2015, 14:55:38 pm »
Мед и ядки аз въведох след 2г. Яйце в супа просто варя 5 мин. и това е.
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #117 -: Ноември 11, 2015, 15:40:59 pm »
Мерси,м-и :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #118 -: Ноември 11, 2015, 15:49:40 pm »
Мед, доста след годинката дадох на филия с масло. Т.е майка ми го направи - аз нито закусвам, нито "филия с нещо" я броя за ядене и някак не ми е хрумвало, не че заради някакви опасения от алергии. Но помня, че четох за меда - след годинката поне. Сега...че на нас масово са ни топили залъгалките в мед и не сме пукнали - друга тема  :lol: Но все пак е известно, че е риск меда при бебета и така.

Ядки - пак след годинката по същите причини и ядки не ям и не се сещам за тях. Малкото обича обаче и то сурови. Имам лешник в двора на къщата - цялата реколта годишна, което са няколко кила поне - си я изяжда той. Само фъстъци не давам, защото май към тях е алергичен, ама те не са и полезни, пък били токсични, пък н'ам какво си. Абе - без фъстъци се живее добре. Всякакви други ядки яде на корем. Обича слънчоглед също така, купувам белен и него яде суров.

Супи без застройка не обичам и не готвя такива. Когато съм дала жълтък (яйце) - дала съм и застроена супа значи. При всички случаи е било преди 10-я му месец, или най-късно тогава. Жив е.  :D Така, или иначе застройката на супата е реално сварен жълтък, дори да я застроиш при вече изключен котлон. Като малка - баба ми правеше десерт от няколко много разбити жълтъка (до пяна почти) с пудра захар и какао. Изяла съм хиляди такива, съвсем сурови всъщност. Полза дали има - не знам, но е вкусно и не е имало вреда.

Райски ябълки не съм давала, щото не са ми попадали и даже не знам как се консумират. Всякакви други ябълки - яде от много ранна възраст, сурови - не на сок и пр. Първо пасирани, после стъргани, сега - цели и необелени.

Да имам второ дете...няма да погледна "схема за захранване", дори собствената си такава, честно. По-голяма глупост от това чалдисване със захранването до 1-и клас и алергиите - за мен няма в днешно време. С миенето на зъбите (на буквално малки бебета с половин - един зъб) е общо взето подобна история и има сериозен пазар там на джаджи и пасти, да не го забравяме. И за други "полезности" е пазарен ПР, а не необходимост реална, ама по-лесни жертви от нас родителите - едва ли има ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #119 -: Ноември 11, 2015, 16:57:57 pm »
вижте тази информация:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5105689

от тази година има ново данъчно облекчение за родители.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!