0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2015, 15:14:19 pm »
Вчера на детската площадка Дани "открадна" точно тази кола дето се бута с крачета на едно момиченце и потегли с нея извън площадката надалеч и не иска да се връща.
Едно тръшкане беше като го връщах два пъти насила. Та днес ще вземем нашата кола на разходката след яслата.
И по-лошото е, че не мога да го прибера след разходка. Не иска да се прибира вкъщи и така се тръшка и ме удря... Ужас 
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2015, 15:16:47 pm »
Чакам известно време и после нарамвам дете, чанта и каквото друго има. Пищи, удря, това е положението. Не казвам, че съм права, но не мога да седя и да чакам часове наред. Това май е класически пример за тръшкане.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #42 -: Ноември 03, 2015, 15:25:59 pm »
Моника е по-същия начин.Мъкна и аз колело, бебешка количка и какво ли не, но тя не иска нейните, иска чуждите.По принцип аз нямам проблем друго дете да и вземе играчките, но не всички родители са така.
Аз правя като Блу, изчаквам и ако няма успокояване или затихване я нарамвам и тръгвам.Така и така ще реве, поне да се движим в правилната посока.Като правя уточнение, че не съм най-търпеливия човек на земята, обяснявам, казвам, показвам, до един момент.И друго при Моника е на етапи, както аз казвам фази.Може цяла седмица да е прекрасно дете, да не се тръшне и веднъж и после за два дни да ми скъси живота с тръшкане за всичко, буквално за всичко.Един ден в рамките на 10 минути 3 пъти се хвърли на земята да се тръшка за нещо си.И така беше цял ден!Както казах и по-рано оммммм.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #43 -: Ноември 03, 2015, 15:33:52 pm »
И аз вчера бях писала по темата за триколките и другите превозни средства за деца, но постът ми се е затрил. Накратко, при нас триколката е неприложима. Бях решила да им купя камион, като този от снимката. Доста чужди изпробвахме сега и им хареса, но сезонът да го карат е кратък. Вкъщи бутат едно конче с колела. Напролет ще обмисля дали велосипед без педали или тротинетка ще е по-подходящо за нас. Тротинетката все пак е по-компактна :).

За тръшкането и аз прилагам подхода на Блу. Като крайна мярка. Преди това опитвам да обяснявам и подлъгвам. Чудно, но понякога работи  :lol:. Добре, че само тя ми се тръшка. Вече съм по-внимателна с нея, че онзи ден си изкълчи лакътя от дърпане по стълбите. Не че и уйдисвам, а просто я прихващам по друг, по-стабилен начин. Иначе съм доста търпелив човек :).

Обсъждали сте АД. Ние нямаме, но все ми повтарят, че синът ми бил предразположен към астма, а атопичната кожа била един от признаците. Не знам как я определиха като атопична, след като той не е имал кожни проблеми досега. Просто е изпръхнала сезонно. Препоръчаха ми да мажа с Excipial Kids. Някой има ли опит с това?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #44 -: Ноември 03, 2015, 16:14:33 pm »
Браво Руми и за смелостта и за резултата.  :)А как се е справил малкия без кърменето или вече не се кърмите?

Кърмя го още. Даваха му шише с АМ. На втория ден почнал да яде - преди това се дърпал. Пък аз с помпата на няколко часа - като мини млекоцентрала бях. Но резултатът си заслужаваше :)



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #45 -: Ноември 03, 2015, 16:57:17 pm »
Браво Руми и за смелостта и за резултата.  :)А как се е справил малкия без кърменето или вече не се кърмите?
...Но резултатът си заслужаваше :)
И мама е човек :) Мойта релакс 3аявка е 3а 1-2 часа спа - вана, масаж. Чакам да минат 40тина дена от раждането, че да се уредя и а3.
Ние снощи пак не спахме. 3аспа си девойката в 9 часа, обаче в 12 като се събуди и няма 3аспиване - гушкане, носене, во3ене в количката - ай съм спряла и веднага рев. Намирисва ми вече на характерче, щото не беше страховитият рев при колики ;) Опитвам се да си припомням, че всичко е етап и ще минем и пре3 това. Ама ми се спиии - хич не съм нощна птица. Абе само живи и 3драви да сме. И3винявам се, че пак се жалвам с нашето неспане.
Оглеждам в Olx 3а колело 3а баткото. 3амислих се, че може сега да се учи да го кара - с 3имните дрехи е "тапициран" срещу падане  :P Иначе и той и3пада в някакви моменти на тръшкане - както е спокойния, добрия бли3нак, и3веднъж и3терясва 3а няма нищо и идва дивият бли3нак. Оправдавам го със 3одията :) лошото е, че като не си доспивам не съм особено търпелива. Толкова хубаво 3вучат всички съвети как не трябва да се налагаме на детето, как с търпение трябва да се обяснява, отклонява вниманието. Ама сигурно трябва да сме родителите на валидолчета, 3а да прилагаме горните съвети... само с омммм не става :)


Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #46 -: Ноември 03, 2015, 19:48:01 pm »
Ох, ох, ох ..... Оооооммм, оооооммм, оооооммм
 :lol:
За 1 час днес навън рева поне 10 пъти за най-малки щуротии. Казвам си, ще му изпълнявам всички желания, за да не се сърди, но няма как да стане това.
Иска да си кара количката в най-дълбоката локва например. Ама не локва на асвалтов път, а на черен, кално, кално..
Или когато на люлката няма никого не иска да сяда на нея и в момента, в който някой седне, се разревава, че са седнали на люлката "му".....
Обаждат ми се за интервю за работа, а той се тръшка и пищи отстрани....
Ето в момента, баща му му дава мляко и то свършва, а на него явно му се иска още и започва да удря баща си, че млякото е свършило.
Силно се надявам да е временно...

Иначе при нас май всички родители дават играчките на техните деца на площадките, но проблемът е, че Дани ги взема и си тръгва от площадката, т.е. няма как да им ги върнем.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #47 -: Ноември 03, 2015, 20:10:39 pm »
Усмивки, това с биенето намалява с времето.Аз бях в шок и ужас, когато малката започна да ни налага.Вие сте два месеца след нас и направо Копи пейст е при Дани.Ще мине, ама на теб ще ти умрат бая нервни клетки.Аз не и давам всичко, щом съм решила, че така е правилно, може да ореве света, но така ще е.Дори за тъпите солети дето постоянно мрънка или за висене на пързалката докато посинее.Щом кажа че тръгваме, няма и т.н. значи така трябва.

Руми, браво на теб!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #48 -: Ноември 03, 2015, 21:22:19 pm »
Аз също не разрешавам всичко. Няма как, а и не е педагогично според мен. Нито в градината е разрешено всичко, нито в живота. И да ви кажа, много добре си се ориентират малките хитреци къде доколко ще им се разреши да се простират.

Смайлс, това е фаза и с удрянето, и с тръшкането. Всички прояви са типични за възрастта.

Аз лично съм била свидетел как на тръшкащо се дете родителите повече от половин час се опитваха да му угодят, а то изпадаше само в по-голяма истерия.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #49 -: Ноември 04, 2015, 08:53:58 am »
Аз отдевна съм ви изпуснала, направо не мога да ви прочета  :lol:
Смайл, за прибирането го "лъжех" като казвах "Искаш ли да ядем ябълка?" и той човека пред мен търчеше  :lol: Та измисли нещо такова и една драма по-малко.
Кати, ако много настояваш да купиш триколка разглеждай ги на място и ги пробвай с детенце. Нашите не бяха от най-евтините, а се движат много трудно, преди години съм бутала някаква от 40-50лв и не помня да е било толкова тежко, но пак си нямаше място за багаж, сенникът нищо не пази и детето няма как да заспи вътре.
За между 1-2г. освен тия коли, мисля, че и моторите с широки губи са много хубави. Балансбайк имах огромно желание да купя, но ни подариха 3 колелета с помощни 8O и просто ми се видя излишно.
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #50 -: Ноември 04, 2015, 09:48:32 am »
За тръшкането имам голям тренинг с Мия, че чак бих казала за Явор, че е цветенце в това отношение. Тя правеше невероятни истерии, но и аз процедирах силово. Качвам я в количката, слагам колана и тръгвам. Реве, пищи, мята се, веднъж загубихме обувките, но така се прибирахме почти всеки път от разходка. Нямаше начин. Яворчо може да протестира, да се поразреве, но всичко е в съвсем друга тоналност, както се казва. А и него винаги мога да го спечеля с едно шоколадче на хоризонта :).
<br />[link=http:
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #51 -: Ноември 04, 2015, 09:56:29 am »
Аз в количката насила изобщо не мога да го сложа. Той се извива на дъга като не иска и се свлича на земята. Въобще не мога да сложа колана в тези ситуации.
Пробвам всичко да му казвам - че ще пие мляко като се приберем вкъщи (любимото му), че тате го чака там и др.п., че ще му дам солетка, ако седне в количката, но на нищо не се връзва. Навива се и още повече се влошава положението.
А той вече е и силен и като се дърпа така има опастност да го изпусна.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #52 -: Ноември 04, 2015, 10:14:25 am »
3начи при нас фа3ата с удрянето е 3акъсняла. Мисля, че и градината му ока3ва влияние - от една седмица ка3ва "майка ти да ..."  8O Това от нас не го е чул. В началото не реагирахме - дано го 3абрави, ама вече 3апочнах да обяснявам, че така не се говори. Колко още простотии ще научи...
Колкото до 3алъгването като се 3атръшка - понякога истерясва и ни приема, ни предава. С нищо не мога да го ра3сея и чакам сам да се успокои. Иначе 3нае кога е "сга3ил лука" и като се натръшка иска да го гушкаме, ка3ва "и3винявай" ;) И все едно нищо не е станало, а мен 1 час след това не мож ми спадна адреналина.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #53 -: Ноември 04, 2015, 11:55:54 am »
Бебе, така, така за адреналина. Познато ми е. Но няма как. Мъжът ми каза, че когато се карам, трябва да го правя с авторитет и увереност без да изпадам в истерия. И така и детето реагира по-спокойно. Да, де, ама невинаги се получава.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #54 -: Ноември 04, 2015, 13:27:00 pm »
Бебе, така, така за адреналина. Познато ми е. Но няма как. Мъжът ми каза, че когато се карам, трябва да го правя с авторитет и увереност без да изпадам в истерия. И така и детето реагира по-спокойно. Да, де, ама невинаги се получава.
И моят мъж казва точно същото, но и аз не успявам. Особено Мия може да ме вбеси с невероятна сила.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #55 -: Ноември 04, 2015, 13:58:19 pm »
Абе то лесно говорят така мъжете - като виждат децата 3а 2 часа вечер. Докато им се нарадват и дошло време 3а сън ;) А при 24 часово 3абавление с деца е маааалко по-ра3лично. Май ще трябва да тръгна пак на йога  :lol:
Някой пол3вал ли е от люлеещите се люлки-ше3лонг? Вечер основно се приспиваме в количката с люшкане, или на ръце. Не 3нам ще стане ли работата с те3и люлки.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #56 -: Ноември 04, 2015, 13:59:17 pm »
Смайлс, всички прояви на сина ти са нормални и общоизвестни. Като имаш второ, ще се учудиш колко различни могат да бъдат децата за някои неща и колко еднакви за други.
Като искам да сложа София на столчето, а тя почне да се извива. Насила я слагам и закопчавам. Зависи какъв й е проблемът, де. Ако иска да се качи сама, я оставям. Напоследък се ослушва и хили под мустак. "Хайде, София, брат ти е готов и чака. Хайде да тръгваме!" Все едно на стената говоря. Чакам я малко, опитвам се да я залъжа. В повечето случаи вече минава номерът, но когато не мине, вж. по-горе. 

Бебе, при нас не е само на приказки. Мъжът ми като цяло е много по-спокоен с децата, а за други неща пък по-лесно се пали.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #57 -: Ноември 04, 2015, 14:22:48 pm »
Бебе, пробвай в столчето за кола, то леко се полюшва ако го клатиш, заради формата на дъното му.А и позата е много сгъната и дори при колики помага.

И аз не съм най-спокойния човек, много ми влияят и външни фактори и просто на моменти предпочитам да мълча че иначе ще стане лошо.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #58 -: Ноември 04, 2015, 17:28:46 pm »
Маги, имах предвид те3и електрическите люлки, които сами се люлеят. Нещо такова:
http://www.hippoland.net/cangaroo-shezlong-ljulka-sweet-star
Иначе и в столчето 3а кола става 3а "ръчно" люшкане :) Баткото доста време така го приспивахме.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #59 -: Ноември 04, 2015, 21:33:31 pm »
Здравейте момичета, не мога да смогна да ви изчета 8O
Аз съм си на работа и там в момента за жалост е такова положението, че не мога да чета и пиша... Малкия е на ясла, свикна вече и дори си я харесва според мен, само дето е постоянно болен и по-конкретно разстройство и сополи. Минават и два дена и пак...тази седмица дори си беше вкъщи понеделник и вторник, че татко му си беше тук и го гледа и той се разболя вкъщи - явно си носи бацила ли знам ли... та не знам вече. Иначе е пушка, не спира на едно място, нищо му няма. Ама ей така по нещо да си влачи... вечер е много изморен и му се спи и му пречи целия свят и адски се изтощавам докато го оправя да легне и после се трупясвам и аз :?
По темата с триколките и колелата :lol: Аз съм привърженик на бебешката количка, защото както и Маги е писала мъкна много багаж и няма как. Лятото купихме на дребния ей такова:
http://www.decathlon.bg/detska-trikolka-bemove-boy-smoby-id_8333558.html
но не с идеята да е превозно средство, а защото на него краката са му хиперактивни и да може да го кара. За жалост ние имаме обратния на Маги проблем - върви дребен на ръст, а иска да се занимава с неща за по-големи деца. Та краката му подритват педалите, но все още не може да ги кара сам. Затова пък в един период дето той започна да "ходи" ама не баш, но отказваше да седи в количката (често както и Смайли е писала изобщо не можех да го вкарам вътре), въпросното нещо ми вършеше чудесна работа. Малкия много му се радва да се вози в него, а на мен ми беше значително по-леко за кратки излизания да го хвърля в колата от да сгъвам количката... Не се бута лесно и е доста нестабилно, не бих го ползвала за превозно средство - за мен то си е колело за детето с опция за родителски контрол :)
Иначе имаме и нещо подобно: http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://technika.bg/userfiles/productlargeimages/product_25981.jpg&imgrefurl=http://technika.bg/product/16092/detsko-balansirashto-kolelo-196.html&h=953&w=711&tbnid=moY_2pwYcRZJUM:&docid=ne01xSbm_-twJM&ei=Cls6Vun_C8WqywOu7qH4BA&tbm=isch&ved=0CEYQMygeMB5qFQoTCOmsof2-98gCFUXVcgodLncITw , което е от племенниците и него много си го харесва. Вече почти успява да стигне достатъчно пода, че да се отблъсне (отново той знае какво да прави, но крачетата му не достигат), но обикаляме вкъщи с моя помощ и се радва. Предимството е дебелата гума, че е по-стабилно ;)
Тъкмо днес си мечтая за СПА, а вие сте ме изпреварили :lol: По принцип винаги съм била по по-активните форми на почивка, но сега определено ми се иска СПА, лежане, спане и разлагане....усещам как вече тялото ми отказва, но май скоро няма да ми се случи, та да не го мислим.
Нека всички са здрави и дано скоро започна пак да пиша редовно :)