0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #60 -: Ноември 05, 2015, 08:26:03 am »
Похвал  :P ... От вчера е в добър период  :P Тръшка се в пъти по-малко. Даже само два пъти по време на разходката - като разбра, че не съм му взела колата и като трябваше да се прибираме. Изби му единият кътник и сигурно това е бил проблемът за голямото мрън преди това ... Снощи се усмихваше и закачаше, тази сутрин също.

Ходи с огромно желание на ясла. Направо не съм се надявала на толкова бърза адаптация. Сравнявам и с другите деца от блока (всички тръгнаха едновременно плюс, минус една седмица).
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2015, 08:45:03 am »
Здравейте, аз пък не мога да му събера урина,  трети ден , 12 различни вида от пликчетата за урина и не става. Стиска се 8O явно усеща, че има нещо лепнато и стиска по 2 часа.  После го махам и след 10 мин. памперсът е увиснал до земята.... Друг начин? Приемам идеи  :?
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2015, 08:51:30 am »
Bonbolini, а ако го пробваш на гърне?
Или ако го оставиш по голо дупе и като тръгне да пишка, веднага да подложиш някакъв съд.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2015, 10:57:32 am »
Още сутринта преди да се е изпишкал за първи път :) вземаш с контейнерче, и 2 капки да има пак е достатъчно. Иначе аз така веднъж чаках до обяд, че накрая го метнах в колата и пред лабораторията си почаках още  :lol:

Смайл, честито!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2015, 11:18:44 am »
bonbolini, аз му слагах пликчето (можеш да сложеш и памперса отгоре, без да е много стегнат) и след това му потапях крачетата в леген с топла водичка. След няколко секунди се изпишкваше.
Ние пък сме с конюктивит. Много е гадно :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2015, 12:04:18 pm »
Смайли, браво на малкия!
Лари, да се излекува бързо, детенцето!
Да попитам, с какви лепила лепите счупените играчки? Имам предвид има ли някакви по-безопасни, че нали всичко слагат в устата и ме е страх да лепя играчката с канаколит например.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #66 -: Ноември 05, 2015, 13:06:00 pm »
Лари, като тръгна на градина Божидар два пъти беше с конюктивит. Слагахме ми АБ капки и много бър3о го оправиха, но си е гадно.
Кати, ние играчки не сме лепили и все се каня да сортирам - счупените да идат на боклука.
Гледах клипчета във вбокс 3а колелета бе3 педали, че някак не си представям как се карат. Още не съм убедена, че са по-добрия вариант пред класическото колело.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #67 -: Ноември 05, 2015, 14:09:35 pm »
... 3а колелета бе3 педали, че някак не си представям как се карат. Още не съм убедена, че са по-добрия вариант пред класическото колело.
Карат си ги , и  още как!Синът ми от балансьор директно започна да кара колело  с две гуми без помощни колелца!


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #68 -: Ноември 05, 2015, 14:17:18 pm »
Кати, не ги лепя, хвърлям ги.Малките са много добри в отчупването на парченца и за да си спестя размислите и ужаса дали е глътнала нещо, просто хвърлям играчката.

Бебе, карат ги идеално балансиращите.Покрай нас има много деца с балансиращи и е голямо каране и размяна на колела.Голяма забава е.

Mousyt, радвам се че писа.Предполагам какъв ужас ти е.Точно такова моторче, Моника подкара без проблем и ме учуди чак че пазеше равновесие и то ме насочи към балансиращо за догодина.

Усмивки, радвам се че Дани излезе от фазата :) и браво за лесната адаптация.

Лари, много гадно с тоя конюктивит.

А Моника гони гълъби от няколко дни.Тя и преди ги гонеше, но сега е много целенасочено, из целия площад на Плевен ги гони, който е доста голям, и аз тичам след нея съответно.Като се приберем краката ме болят.Днес един гълъб забрави да излети на време и беше леко ритнат от Моника при което тя остана особено учудена, че въобще го е докоснала.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #69 -: Ноември 05, 2015, 14:18:18 pm »
... 3а колелета бе3 педали, че някак не си представям как се карат. Още не съм убедена, че са по-добрия вариант пред класическото колело.
Карат си ги , и  още как!Синът ми от балансьор директно започна да кара колело  с две гуми без помощни колелца!


Колелото без педали ги учи да пазят равновесие. Точно затова могат след известно време без проблеми да подкарат колело без помощни.
Можете да вземете назаем от някого за една седмица. Жалко, че сте далече, иначе бих ви дала нашето. :-)
« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 22:09:51 pm от blue_sky »

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #70 -: Ноември 05, 2015, 15:51:24 pm »
Кати, аз съм лепила само една дървена играчка, която се отлепи от сглобката. Съответно с нещо като С200 (не знам точно декупажно ли беше или дървено, каквото имах в момента). Ние счупени играчки почти нямаме, но разглобени до съставни части бол и които не намеря ги изхвърлям.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #71 -: Ноември 05, 2015, 17:23:24 pm »
Хе,пълно е с балансьори на колела  :D! Малки велосипедисти! :lol: много им се радвам,а и те добре се справят. Мисля ,че е много полезно за физиката на децата.А казвате ,че и за баланса е добре :wink:. какви са симптомите на конюктивита/една много досадна болест ,за големите  :wink:/.нашия вчера доста търка зачервени очички,но дано е било за сън... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #72 -: Ноември 05, 2015, 17:53:07 pm »
Рачо, при моето момче конюктивитът беше с обилно съл3ене на едното око и ако не се и3чисти съл3ичката гурелясва. Но ние бър3о реагирахме с капките и още на другия ден беше спряло. Само дето явно не се съ3дава траен имунитет - след месец ни повтори. Дано не е това при вас.
Блу, мерси 3а офертата, ама вярно сме далече :) При нас в olx има по 40-50лв такива колела. Не ми свидят парите, ама гледам да купуваме неща, които гаранция ще вля3ат в употреба, че аман от джунджурии-натурии у дома. Имаме 3 колички - 2 летни, които сега не мога да пол3вам с малката и една 3имна-подарък, дето тежи сигурно 25кг. Та си купихме четвърта количка миналта седмица - комбинирана, ама по-лека  :lol: Триколки - 2; камиончета 3а каране -2, кончета - 2. Няма де да стъпя. 3а играчки да не говорим - ако тръгна да ра3чиствам... Пък а3 не съм виждала дете с такова колело и 3а това съм скептична, ама щом пък всички пишете, че децата много ги карат ;)
3амислих се - като студенти живеехме в нещо като боксониера и всичко ни беше подредено. Сега в голяма къща сме се 3адръстили с вещи и нищо не мога да намеря  :P Май трябва и а3 да 3апочна да продавам в olx-a.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #73 -: Ноември 05, 2015, 17:58:19 pm »
А,ама ти си закъсняла,даже  :lol:. И ние стъпваме на "стъкла" вече :wink:Няма място"игла да хвърлиш". Сайтовтете за продажби,обаче,имат една специфика /много важна в случая/- скоростта на продажбите е обратно пропорционална на скоростта на покупките!!!! :lol: :lol: за това е необходимо постоянство,а то вече си закъсняла! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2015, 18:19:41 pm »
Благодаря за мненията! Играчката вече е изхвърлена!  :wink:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #75 -: Ноември 05, 2015, 22:11:33 pm »
Бебе, и аз това щях да кажа. Започвай да продаваш ненужните вещи! Защо ги държиш?

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #76 -: Ноември 06, 2015, 11:04:20 am »
Ние сме две етърви с по две деца - от 3г. до 1м. и по принцип всичко въртим между децата, та 3а това нищо не сме махнали :) Ама след малката уж следващо бебе не се планира, та може да 3апочнем да продаваме и подаряваме.
А 3а покупките - с това онлайн па3аруване е голяяяяма 3арибявка и а3 все пак още не съм пробвала ама3он, mothercare и т.н. Само българските сайтове, ибей, спортсдирект и Али ;) Обаче в последно време се самоограничавам, че аман от боклуци. Сега само едно колело му трябва на момчето, ама ще има дядо Коледа - удома, в градината, роднините...


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #77 -: Ноември 06, 2015, 15:30:43 pm »
Божидар е тъкмо в подходяща възраст.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #78 -: Ноември 07, 2015, 12:41:24 pm »
Момичета, аз да ви кажа установих, че съм стисната за някои неща по повод на подаряването и продаването.
Установих, че като дам нещо и после често забравят да ми го върнат като спрат да го ползват, а аз уж си пазя нещата за второ детенце. Или ако не става за второ детенце, искам поне да мога да го продам и да си върна част от похарчените парички.
За една бременна рокля например, бях дала доста парички. След като аз я носих, я дадох на приятелка. Тя каза, че е станала цялата на лекета и няма смисъл да ми я връща и много тъпо ми стана.
Та, взе да ми се свиди много :oops:

Моят мъж замина за десетина дни в Китай и ще сме сами с детенце няколко дни. След което заминавам и аз при него за 6 дни и ще оставим Дани за пръв път сам на баба му (моята майка). Доста ми е притеснено по случая.  :(

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #79 -: Ноември 07, 2015, 14:15:22 pm »
Момичета, аз да ви кажа установих, че съм стисната за някои неща по повод на подаряването и продаването.
Установих, че като дам нещо и после често забравят да ми го върнат като спрат да го ползват, а аз уж си пазя нещата за второ детенце. Или ако не става за второ детенце, искам поне да мога да го продам и да си върна част от похарчените парички.
За една бременна рокля например, бях дала доста парички. След като аз я носих, я дадох на приятелка. Тя каза, че е станала цялата на лекета и няма смисъл да ми я връща и много тъпо ми стана.
Та, взе да ми се свиди много :oops:

Моят мъж замина за десетина дни в Китай и ще сме сами с детенце няколко дни. След което заминавам и аз при него за 6 дни и ще оставим Дани за пръв път сам на баба му (моята майка). Доста ми е притеснено по случая.  :(
Смайли, аз и бременните ми дрехи, и нещата на бебето ще ги пазя за втора бременност. Ако не мога да забременея ще продавам и подарявам. Ах, много хубаво с това пътешествие до Китай! Благородно ти завиждам! Какви са полетите до там и колко траят?