0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #20 -: Ноември 02, 2015, 08:46:49 am »
Ние имаме балансиращо колело от племенника на Kettler, но е метално и е тежко и не е от най-малките размери. На 2 години му идваше тежко и високо. Май по към 3 г. започна да го кара. И затова си мисля, че трябва да взема нещо за преди това.
Затова се чудех дали да е по-малък размер балансиращо на две гуми или да е Пуки-то, което показа Джей на три гуми.
Иначе в нашия квартал две годишните карат основно ето такива "коли" и между другото развиват страшна скорост с тях.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2015, 09:01:24 am »
Имаме такива 2 и наистина ра3виват голяма скорост, а мама остава бе3 кръст да го варди. Лятото два пъти се обръща по един баир, слава Богу, бе3 серио3ни конту3ии. Хем тичам след него и викам "бавно, по-бавно!". Ама кой те слуша - то май още 3а те3и колички си трябва каска.


Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2015, 09:40:21 am »
Още един глас "За" колелото за баланс. В интерес на истината Марто имаше - камион като този, който е показала Усмивки, едно конче /малко по-високо от камиончето, което и до днес ползва/ и колело за баланс. Това лято точно за 15 минути подкара велосипед без помощни. Та ми спести тичането след него да го уча. Да развива скорост, но сериозни падания не е имало.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2015, 09:49:26 am »
Хайде да се запиша и аз в новата тема и да се надяваме, че ще остане време за писане този месец. Гледам колелета обсъждате, на каква възраст горе-долу подкарват колелета за баланс? Близнаците скоро ще имат рожден ден (кога мина една година от раждането им така и не усетих) и всички ме питат какво да им купят. Рано ли е за балансиращи колелета?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2015, 10:11:13 am »
Чета на малката епикри3ата от неонатологията и има някои неща, които ме о3адачават.
* Направен е рентген на гръбначен стълб и не се ви3уали3ира костен дефект. Това в епикри3ата на баткото го няма - да не е някаква нова мода?
* Направена профилактика с 2 капки Ка-вит пре3 1ви и 3ти ден. На 1вия ден, преди да ми я донесат, може да са и давали нещо, ама на 3ти ден си беше при мен и не са и давали никакви капки. Освен това, пише, че се препоръчва да се довърши профилактиката с Ка-вит от ЛЛ (след малко ще му 3въня и на него да го питам). При баткото това го нямаше.
Да не би да има ра3лика, 3ащото се е родила малко преди 9тия месец? На епикри3ата си пише, че си е доносено бебе и е от отделение "Доносени деца". Друг е въпросът, че ми дадоха епикри3а 15 мин преди и3писването, а и не 3нам дали не ги пишат малко наи3уст. Сега се чувствам бе3отговорна, че не се 3ачетох по-рано. Другата седмица сме на първа консултация при педиатър и ще питам и него има ли 3а какво да се тревожа.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2015, 10:54:49 am »
Бебе, от това което си написала - не виждам нищо за притеснение. Все пак пише, че не се визуализира костен дефект. Може да са въвели стандартно някакви прегледи за новородените между двете ти раждания, или за малката да са направили по преценка на неонатолога някакви допълнителни тестове, за да са сигурни, че всичко е наред и то явно е. Та не се тревожи. А и наистина малко наизуст ги пишат тези епикризи и според мен, че и често ги объркват. Тази на Дани им я върнах и ги карах наново да я пишат, защото часът на раждане беше сгрешен, а още по-якото беше, че пишеше как това е второ раждане за мен.  8O Та се смях с акушерката и й викам: "Внимавайте бе хора, че като нищо ще докарате на някой развод, или поне семеен скандал, като попита този мъж къде е е това първото дете, дето уж съм го родила и от кого е"  :lol: Всъщност, тези епикризи защо изобщо се пишеха и за какво служеха - нямам никакъв спомен аз лично.

maury, аз си мисля, ама може и съвсем грешно да си мисля, че е рано за балансиращо колело към годинката. Децата са точно проходили, все още нямат перфектна координация на крайниците, ходейки често залитат и не съумяват да си балансират тежестта на тялото, ако крепят и колело на две гуми...май ще има доста падания. Но все пак - това е за "общия случай". Ти си знаеш децата, ако считаш, че могат да се справят - вземете им такива колела. Ако не могат да ги ползват сега  - нататък ще е. Но те са различни размери все пак и ако купите сега от най-малките и не ги ползват веднага, като му дойде време пък - рискуваш да не са подходящия за тях размер вече. В предната тема дадох линк на едно ПУКИ, което е на 4 гуми и с кормило. Според мен поне - доста по-подходящо е за деца на тази възраст такова. Поне у нас - Дани го "изкърти" от употреба и спря съвсем скоро да се тътри с него, единствено защото му е твъъърде мъничко вече.  :lol:То е за деца с ръст 70-80 см., а моят звяр е вече към 108.
Тези коли като от снимката на Смайли ги има най-масово и не са особено скъпи, обаче аз не съм им фен, понеже също толкова масово са с пластмасови колела. Навън с това - шумът е покъртителен, ако ги бутат из къщи - скапват ти подовата настилка, освен ако не ти е навсякъде гранитогрес де. Докато с другите 4-риколки на ПУКИ - нямаш подобен проблем с гумите, там са си читави, а функцията е същата. Аз понеже и много се нервя от разни шумове, особено тия пищящи и свиркащи от разни играчки, внимавах да не купувам играчки с такива функции. Естествено, в един момент някой купи и на Дани такава кола - то свирки, мигачи, песнички, пищялки - ест. всичко на високи децибели и мноого бързичко това нещо отиде на село.  :lol: После го "забравих" на дъжда, че да му се наводни гнездото за батериите и повече не църкаше тази гадория. Въпреки, че са бебета - сякаш имат вродена програма за откриване на място за батерии в коя да е играчка, не се шегувам и, ако не я "повредиш" - няма спирка и мира, вади ти душата да сложиш батерии и да трещи с въпросната.

Още нещо относно пластмасовите коли. Има такива със стопер в предната част, ако купувате такава играчка - непременно вземете със стопер. Наистина децата се засилват много с тях и често има преобръщания през глава, ако колата няма подобна джаджа. Не, че стоперът 100% гарантира, че няма да се случи това, но доста сваля риска.

cofee lungo, направо ми реши от раз и двата казуса.  :lol: Какво ще носи Дядо Коледа и как ще науча Дани да кара без помощни колела. Това лято опитах, ама дето викаш - как да стоя наведена и да го подпирам толкова време, особено аз с дисковата херния. 10-ина минути издържах и после 10 дни  пих хапове. И си помислих тогава още, че балансиращо колело е решението, ама на - още не съм купила. И от вчера насам се чудя, как пък точно балансиращо не му взех, пък какви ли не други накупих - тротинетки, ел. джип, таман две колела идентични, коли, камиони... МноУ съм загубена женица аз.  :lol: Хем не е да не знам за балансиращите колела, че ги има и колко са важни и защо... Та мерси, че се заговорихте на тази тема, та да ми светнат някои крушки.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #26 -: Ноември 02, 2015, 11:32:06 am »
Здравейте, да разбирам ли, че за дете около година и половина е по-подходящо да купя нещо такова, което се води балансиращо колело: http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/detski-velosipedi/detski-velosiped-puky-wutsch-w1-0.html, а не триколка? Много мнения станаха и малко се обърках. А извинявайте за глупавия въпрос, детето как го кара това нещо?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #27 -: Ноември 02, 2015, 11:40:13 am »
Кати, ами бута го с крачета това нещо, точно както се бута и балансиращо колело на две гуми. Просто за малки деца - на 4 гуми е доста по-стабилно и лесно за употреба. Точно такова (ама синьо) беше първото, което взех за Дани. Моя грешка, че след него не купих балансиращо на 2 гуми, ами колело направо, ама с помощни.
Иначе колелото си е колело, тези за бутане са си друго нещо. Можеш да купиш колело - триколка, можеш и направо като мен, като му дойде времето - нормално колело на две гуми + помощни колела. Както си прецениш. Аз триколка не съм купувала, беше излишна просто у нас.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2015, 11:42:36 am »
Чета на малката епикри3ата от неонатологията и има някои неща, които ме о3адачават.
* Направен е рентген на гръбначен стълб и не се ви3уали3ира костен дефект. Това в епикри3ата на баткото го няма - да не е някаква нова мода?
* Направена профилактика с 2 капки Ка-вит пре3 1ви и 3ти ден. На 1вия ден, преди да ми я донесат, може да са и давали нещо, ама на 3ти ден си беше при мен и не са и давали никакви капки. Освен това, пише, че се препоръчва да се довърши профилактиката с Ка-вит от ЛЛ (след малко ще му 3въня и на него да го питам). При баткото това го нямаше.
Да не би да има ра3лика, 3ащото се е родила малко преди 9тия месец? На епикри3ата си пише, че си е доносено бебе и е от отделение "Доносени деца". Друг е въпросът, че ми дадоха епикри3а 15 мин преди и3писването, а и не 3нам дали не ги пишат малко наи3уст. Сега се чувствам бе3отговорна, че не се 3ачетох по-рано. Другата седмица сме на първа консултация при педиатър и ще питам и него има ли 3а какво да се тревожа.
Бебе, сега гледам епикризата на малката от 01.05.2015, която е родена в 38 г.с. и 4 дни, не й е правен рентген на гръбначния стълб, посочено е че има двукратен прием на капки Ка-вит, не пише точно в кои дни. Пред мен не са й давали, но те ми я дадоха на третия ден преди обед.  Копие от епикризата не бебето, ми беше поискана от педиатърката му.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2015, 11:44:57 am »
Кати, ами бута го с крачета това нещо, точно както се бута и балансиращо колело на две гуми. Просто за малки деца - на 4 гуми е доста по-стабилно и лесно за употреба. Точно такова (ама синьо) беше първото, което взех за Дани. Моя грешка, че след него не купих балансиращо на 2 гуми, ами колело направо, ама с помощни.
Иначе колелото си е колело, тези за бутане са си друго нещо. Можеш да купиш колело - триколка, можеш и направо като мен, като му дойде времето - нормално колело на две гуми + помощни колела. Както си прецениш. Аз триколка не съм купувала, беше излишна просто у нас.
Благодаря! Като гледам колко мнения има против триколките, може и такова нещо да купим, вместо триколка, но догодина на лято живот и здраве, ще го мислим пак.  :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #30 -: Ноември 02, 2015, 13:11:35 pm »
Балансиращото е за над 2 години.

За по-малки деца - нещо без педали на 3 или 4 гуми, където сами да се избутват с крака напред.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #31 -: Ноември 02, 2015, 13:24:46 pm »
От опит, между годинка и две години избутващи колела, камиончета, кончета всичко което е с повече от 2 колела.Моника има колело с три колела, но и идва ниско, както казах тя расте висока за възрастта си.
Чак сега за нова година и Втория и рожден ден мисля да се възползвам от балансиращото, защото мисля, че ще е стабилна вече, а и проявява жив интерес към тях.Ще разглеждам, ще питам и ще чета, защото искам нещо леко и лесно за разнасяне.

За триколките аз не купих.Аз лично виждам няколко минуса:
1. Не е много стабилна, особено ако градът е разкопан или има високи бордюри.
2. Няма място за никакъв багаж и майката се превръща в  носач.В момента в количката ни има буталка, детска бебешка количка, топка и сгъваемо колело, отделно мъкна чанта с памперси, резервни дрехи и т.н. Всичко това в колелото не мога да го завра.
3. Ако окъснеете и детето заспи в колелото става много сложно.Увисва буквално, виждала съм заспали в колелата деца, ми не са приятна гледка.

Пак казвам това са моите лични минуси за това приспособление.Тъй като много излизам, а Плевен е с баири за мен е много важно да ми е удобно бутането на детето.

Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2015, 14:06:26 pm »
Ей,едвам ви изчетох :lol: записвам се и аз..
Лари да ти е жив и здрав,много умен,буден и палав да расте и дай боже сестричка да има скоро :lol:
Алек има същата кола която Смайл е показала,ама още не е почнал да развива скорост с нея..
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #34 -: Ноември 02, 2015, 15:14:03 pm »
Кати, лично аз не съм "против" триколките, или против каквото и да било детско изделие. Както аз, така и другите майки с по-големички вече деца - споделяме личен опит с въпросните изделия. Но все пак - какво и дали ще ти е удобно, зависи и от начина на живот, мястото, настилките, графика на излизане, самото дете и пр.
Не взех триколка в крайна сметка, поради причините посочени от Маги. Бутах количка, докато Дани още дремваше следобед в нея, като отказа - вече не ползвах. Не ми се видя разумно да сменя количката, дето може да спи в нея и да я тъпча с багаж, с колело което реално не кара, ама има дръжка отзад и несравнимо по-неудобно за бутане от количка. Ми губи ми се смисъла нещо. Айде да го кара сам, че да има дръжка с цел "родителски контрол" - ок, ама те в тези триколки возят най-често едва проходили бебета, на които не им хрумва дори да въртят педалите. И реално - возиш детето като в количката, ама ти е по-неудобно на теб, ако му се доспи - дреме седнало и толкова. Отделно, че ако може да кара такова колело изобщо, ами по 50-ина лева има съвсем прилични такива, а втора ръка има и на бая сериозни марки за същите пари.

Виждам смисъл от триколка, в някой от следните случаи. Ако майката има само комбинирана количка т.е. по-обемна, тежка, която изкарва от жилището с усилия - примерно мъкне по стълби и пр. и ще излиза някъде с детето замалко - тогава да, по-удобно е с триколка. По-удобно, ако нямаш една хубава, лека и компактна "лятна" количка де. Или, ако по принцип майката прави няколко разходки на ден с детето, за по-малко време и то навън не спи - пак става. Аз с Дани излизах сутрин в 10-11ч. и се прибирах към 23ч. вечерта  :lol: например. Сещаш се, че в триколка да изкара 12 часа - няма как да стане. Както и за такова време - що багаж нося и какви километри въртя...Та пак казвам - за триколки, или за каквото и да било - всеки може да си прецени, според собствените нужди и начин на живот, дали нещо му е ОК, дали му трябва изобщо, дали ще му е удобно и пр.

Не, че ме питате, ама аз да си кажа  :lol: :lol: :lol: Докато можете и детето иска се вози в количка - ползвайте си количките, не заменяйте с други неща. Винаги може да се замотаете някъде и на детето да му се доспи, може да купите нещо тежичко по път, количката поема багажец + целия който така, или иначе носите за детето. Като са по-големички - носите тротинетка, количка за кукли, топка, кофичка и лопатка, 10-ина колички (за момчетата) и други неща, дето сега не ви ги ражда въображението... :lol: Дани беше на около 2 години и 3-4 месеца, когато вече не искаше в количката и не спеше в нея...мноУ ме беше яд, честно. Зачудих се как багажа, който мъкна обичайно с него навън да бъде съкратен с едно 90% поне, щото без количка - това го влачиш с километри + щуращо се във всички посоки 2-годишно. Уви - нямаше как да редуцирам багажерките и от разходка с количка, доста време бяхме на схема "разходка с колата"  :lol: В смисъл - багажникът фраш с неговите глупости, чанти, памперси, парцалки и пр. закопчавам го в столчето и го карам на детски кът, парк, площадка, каквото..., ама колата да е наблизо. Щото като беснее, беснее и окапе - а върви с него пеша до вас 3-4 км. То не може да гледа, камо ли да върви и то толкова и иска да го носиииш. Като са толкова малки, ако не е количката, или колата - в общи линии разходката се ограничава до квартала, което мен поне не ме устройваше де. Щото съм хаймана.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #35 -: Ноември 02, 2015, 16:36:45 pm »
Отвсякъде съм съгласна с Джей 3а практичността на триколката и 3а голямото чудене - как да мъкна багажите + уморено бебе, като оставим количката :wink: Има деца, дето щом мааалко проходят и отка3ват количка. Моето обичаше да се во3и, докато му предлагах. Он3и ден купихме на малката комбинирана количка, че баткото с 2 летни го и3бутахме. По3най кой първи се курдиса в количката  :lol:


*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #36 -: Ноември 02, 2015, 17:08:13 pm »
Бебе, поради описаната от теб причина една майак която познавам, взе допълнително столче към нейната количка за каката.То каката е колкото Моника а малката е на 6 месеца, та за да бута и двете взе такава приставка.Виж дали към твоята количка може да се сложи степенка с колело или нещо подобно, за да ти е лесно прибирането с две деца.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #37 -: Ноември 03, 2015, 08:57:27 am »
И на мене тези "триколки" въобще не ми изглеждат стабилни,нито практични. :?Съгласен съм с Жбрул,че са по-скоро за къси разстояния,на "идеален" терен и за забавление на малките :lol:! Ние още сме далече от този момент,макар и подарък-триколка,вече да е паркирана . Ще го видим.Да проходи първо,че още даже и не лазим/поне не в правилната посока,де :wink:/.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #38 -: Ноември 03, 2015, 09:40:49 am »
Хаха, назад ли лази наследникът ти, Рачо? Точно по рачешки :)

Лари, с малко закъснение, честито :) Жив и здрав да е мъникът и вие покрай него :)

Аз напоследък съм в някаква вихрушка от събития и не остава време да се включа. Малкият беше малко болен - за моя изненада на големия му се размина. Но всичко отшумя бързо само с хрема и лека кашлица. Пък през уикенда, да ви се похваля, бях сама на спортен уикенд в Пещера с момичетата от спортния клуб, където играя народни танци. Така хубаво се разтоварих от ежедневните (и най-вече еженощни) занимания с децата.  Рестартирах се :) Сега с нови сили към предизвикателството тази седмица - мъжът ми отива командировка за три дни...



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през ноември 2015
« Отговор #39 -: Ноември 03, 2015, 13:23:37 pm »
Браво Руми и за смелостта и за резултата.  :)А как се е справил малкия без кърменето или вече не се кърмите?
С Мия имахме триколка, ама почти не я ползвахме. Не желаеше да се вози в нея, та я ползва сестра ми след това. С Явор не сме ползвали. Същата триколка е розово-лилава, и  не ми се искаше да го возя в нея, но за мен количката е в пъти по-удобна и функционална. Сега съм се замислила какво колело да му вземем - с педали или без. Иначе имаме кола от типа на показаната от Смайли и супер много й се кефи. Доста я караше лятото.
<br />[link=http: