0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #240 -: Февруари 08, 2016, 15:59:52 pm »
Да се отчета и аз днес бях на видеозон на десети ден от цикъла лигавица 6,3 яйцеклетка все още нямам което ми е странно обикновено овулацията ми е около16-17 ден щом нямам яйцеклетка все още най вероятно и овулацията ще закъснее не знам дали е нормално все още не съм се свързала и с доктора да видя какво ще каже :balk_91:

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #241 -: Февруари 08, 2016, 17:01:54 pm »
Северно сияние предполагам имаш в предвид че няма още доминантен. Имаш няколко малки фоликула ли?
Ако овулацията ти е на 16-17 ден то след 1-2 дни ще ти се образува доминантния. Не се притеснявай. При мен овулацията е на 13-14 ден и доминантния се откроява около 8-9 ден.
Хормоните ти наред ли са?
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #242 -: Февруари 08, 2016, 17:19:39 pm »
 Само Е2 ми искаше доктора нямам тръгнал доминантен фоликул но най после говорих с доктора така че ще чакаме каза ми да не се притеснявам най вероятно ще закъснее овулацията просто се притесних да не ми отложат трансфера
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 17:31:49 pm от Северно сияние »
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #243 -: Февруари 08, 2016, 17:46:10 pm »
Zdraveite momicheta.Iskam da vi popitam kade moga da gledam kogato mi se obadqt za nomercheto ot odobrenieto za invitro kade da proverqvam koga shte doide i moq red.No ne se predstavih-kazvam se Lora na 25g sum i s moq muj se opitvame da si imame dete ot 2g.no vse s neospeh.Ot 1g zapochah aktivno da poseshtavam dr.Topalova i sum mnogo dovolna i dnes si pusnah dokumentite za invitro..Dano imame i nie uspeh... :)
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #244 -: Февруари 08, 2016, 18:01:35 pm »
Добре дошла, Лора и успех!
Ето в тази тема момичетата, които са по фонда си пишат и следят движението на номерата, които са одобрени.http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43999.msg1010672#msg1010672
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #245 -: Февруари 09, 2016, 20:50:07 pm »
Lor4eto добре дошла!  :bighug: Успех и от мен  :crossfingers:

Момичета моля за съвет. На 3ти ден от цикъла хормоните ми са ФСХ 9,68; ЛХ 5,99; Е2 103,46. Аз в Събота съм на преглед и чак тогава ще ги коментираме ако отида. Има ли смисъл да ходя с тоя висок естрадиол? И дали може причината да е от естрогена дето приемах допреди седмица? При тоя трансфер имах и естроген, освен утрогестан :? А и ЛХ ми се вижда високо. Май с тези стойности няма да можем да направим естествен.
« Последна редакция: Февруари 09, 2016, 20:53:20 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #246 -: Февруари 10, 2016, 10:50:40 am »
Giaany аз като съм питала лекарите дали промяната в хормоните ми се дължи на лекарствата, които съм пила, отговора винаги е отрицателен - според тях лекарствата се изчиствали от тялото за 24 часа. Това е и причината всеки ден да се пие противозачатъчно хапче - защото хормоналните препарати нямали повече от 24-часово покритие. Аз лично никога не съм вярвала в това защото дори самите лекарства да се изчистват, те имат дългосрочно действие заради влиянието, което оказват докато съм ги пила. Не знам дали правилно го обясних, но е факт, че след противозачатъчни яйчниците ми са по-моткави, правят повече задържани фоликули, фоликулите не се развиват равномерно и т.н. Колкото повече време минава, толкова по-добри ми стават стойностите на хормоните. След стимулацията ФСХ ми скочи до небето - убедена съм, че е резултат от стимулацията, а не просто съвпадение.
А колкото до високия Е2, не е ли възможно да са ти тръгнали повече фоликули този месец заради стимулацията и затова началния Е2 да е по-висок? Но това няма как да го разбереш без УЗ, така че според мен отиди и вижте какво се случва


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #247 -: Февруари 10, 2016, 23:48:14 pm »
Lilibell и аз съм на твоето мнение, че хормоните влияят за по-дълго от 24 часа. Днес цял ден си блъскам главата какво да правя  osi_10 и накрая мъжа ми взе решението вместо мен, че ще изчакам.
Изчете разни статии за висок естрадиол на 3 ден и пишеше че от 200 жени с естрадиол над 70pg/ml е нямало нито една бременност 8O. Статиите не бяха за естествен, но решихме да починем.

А за кистите, аз си мислех че след прием на утрогестан, няма да има киста.   :o Аз по принцип нямам ЛУФС. При мен кисти се получават след пункция ако не взема прогестерон. Понеже няма жълто тяло да го произвежда и без него някакви заблудени фоликули продължават да растат.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #248 -: Февруари 11, 2016, 09:44:44 am »
Мили момичета,

Моята инвитро процедура приключи безславно преди пункцията... Разобях се неочаквано -38.8 температура и кашлица. Няма как да се прави пункция при това положение... :( А процедурата вървеше отлично до преди това... :(
Чакам сега док да ми каже как се процедира в такъв случай. Дано има някакъв вариант да се избегнат задържаните фуликули, защото имам цели 15.
От вчера не съм на себе си... Какъв малшанс...
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #249 -: Февруари 11, 2016, 09:54:53 am »
Mirracles много неприятно. Няма страшно д-р ще ти кажат какво да правиш. Имаш ли изписана инжекция за таймиране?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #250 -: Февруари 11, 2016, 10:17:44 am »
Eeeeee Mirracles, наистина е ужасно неприятно  :( Кога трябваше да ти е пункцията? Ако имаш 2-3 дни може да опиташ да се оправиш до пункцията. Аз нали също се разболях преди пункция, за 24 часа с имуностимуланти, вит. С и много чай успях да сваля температурата и не стигнах до разболяване. Ама ти щом и кашлица имаш, може би нещата са се задълбочили  :( Наблягайте на кекса тези дни, може пък да хванете някое яйчице по естествен път.
Аз от днес съм с цикъл, сутринта като станах БТ ми беше паднала. А го чаках след поне 2 дни... Утре съм на преглед и ако няма задържан фоликул, пускам хормони и ако ФСХ ми е в по-нормални стойности ще опитам едно ЕЦ. Нямам търпение вече ... от последната ми пункция минаха 3 месеца и половина, а как ми се иска да имах възможност всеки месец да вадя Я  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #251 -: Февруари 11, 2016, 10:21:14 am »
Mirracles, много неприятно! За кога ти се очертаваше пункцията? До тогава можеше да се оправиш, докторът всичко ли анулира вече? Аз на моята пункция бях с температура, но по-ниска 37,5 някъде, но бях с местна упойка и нямах кашлица, само болки в гърлото...
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #252 -: Февруари 11, 2016, 10:58:08 am »
В никакъв случай не препоръчвам да правите естествени опити при 15 фоликула. Поговори с лекаря си за това! Напълно сериозна съм.
И аз мисля, че ако имаш 2-3 дена, ще можеш да свалиш поне температурата и пак ще се направи пункция. Какво казва лекарят ти? Той ли смята да прекрати процедурата или ти така си мислиш?

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #253 -: Февруари 11, 2016, 11:01:16 am »
А защо не се препоръчват опити при повече фоликули? Не е ли същото като при естествен цикъл - ако канселира процедурата и не приема допълнително хормони, тялото няма ли само да си регулира нещата, един фоликул да дръпне повече и като се спука останалите ще спрат развитие? Тя все пак е в доста начален етап - доколкото се ориентирам днес й е 7-8 ден от цикъла, фоликулите не би трябвало да са кой знае колко големи.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #254 -: Февруари 11, 2016, 11:31:19 am »
Аз си мислех, че е малко преди пункция и се уплаших, че ще вземат да се оплодят много бройки. Не знам дали един ще дръпне, честно казано.
Значи има време да се излекуваш, Мира.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #255 -: Февруари 11, 2016, 11:45:04 am »
Пункцията беше планирана първоначално за петък, после за събота, но днес говорих с док и тя каза, че при тази темп и кашлица няма шанс до събота да се оправя достатъчно за пункцията. Оставаше ми само таймиращата инжекция, но сега вместо нея - декапептил, за да се предизвика спонтанна овулация на колкото може повече от фуликулите. Док ме предупреди, че има вероятност и да остане някой задържан. При 15 еднакви по размер фуликула е много опасно да пробваме сами. А и съм се сринала физически и психически и изобщо не ми е до това. Направо още не мога да повярвам какво ми се случва...Щом доста момичета се разболяват преди пункцията., явно си има срив в имунитета. Аз много се пазех, но уви...
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #256 -: Февруари 11, 2016, 11:56:11 am »
Мира, много съжалявам :(
Пожелавам ти бързо възстановяване!
Поне има едно хубаво нещо: вече знаеш, че отговаряш добре на стимулацията.
Прегръщам те силно!
 :bighug:


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #257 -: Февруари 11, 2016, 11:56:25 am »
Мерси за подкрепата, мили момичета!
Сега ще си поплача хубавичко и ще се опитам да продължа. Следващ опит едва след 3 м най-рано и то при условие, че са се изчистили фуликулите до тогава...
« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 12:03:17 pm от Mirracles »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #258 -: Февруари 11, 2016, 12:03:30 pm »
Мира, съжалявам, но го погледни от хубавата страна: правиш толкова много фоликули. Това е чудесно. Следващият път ще е успешно.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #259 -: Февруари 11, 2016, 13:25:29 pm »
Mirracles, съжалявам  :( Дано бързо се излекуваш и нямаш задържани фоликули! Наистина бройката изглежда перфектна. Успех следващият път!