0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #340 -: Февруари 20, 2016, 16:23:06 pm »
Лили, съжалявам! Дано следващия път имате хубава яйцеклетка.
Пращам два линка, които на мен ми бяха интересни:
http://www.gfmer.ch/Books/Reproductive_health/Monitoring_IVF.html
Тук има формула за нивото на естрадиола при стимулирано инвитро.
А това е калкулатор за мерните единици:
http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Estradiol.php


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #341 -: Февруари 20, 2016, 18:00:36 pm »
Lilibell  :( :bighug: много съжалявам. Този път бяха добре хормоните. И аз мисля че Е2 не е показателен. Единственно за да определят таймирането. Док ми каза, че не знаем каква яйцеклетка ще има, докато не я извадим.
И все пак като всички хормони са наред се надяваш. :(
Лили може ли да е тръгнала по тръбите, т.е. да е станала овулацията, точно преди пункцията :? Аз много пъти съм се замисляла за този "празен фоликул" :?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #342 -: Февруари 20, 2016, 18:08:09 pm »
Лилка, горе главата. Поредната загубена битка, но войната продължава. Стискам ти палчета, макар да не се включвам много.
Джани, няма как да е настъпила овулация и това да не се разбере (по повод чуденката ти за празен фоликул). Самият фоликул или обвивката, която остава от него при овулация вече има други форми и един кадърен лекар няма как да сбърка, а и дъгласовото пространство се изпълва с течност.

Успех на всички борещи се момичета. Малко по-трудно, но нещата ще се случат.
 :bighug:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #343 -: Февруари 20, 2016, 18:59:27 pm »
благодаря ви момичета за подкрепата  :bighug: Аз вече се посъвзех от депресията и си обмислих нещата.giaany и аз имах някакви подозрения дали не се е спукал и после пак да се е напълнил с течност - при предната пункция като ме изписваха след упойката ме гледаха контролно на УЗ и пунктирания фоликул се беше напълнил пак с течност.Реално пукнатия фоликул вече не е идеално кръгъл,а изглежда по друг начин - т.е. има разлика.Плюс това док каза,че го е изсмукала до дупка и течността била бистра.Когато се пукне течността с която се пълни пак не е бистра.Тоест не било възможно да е пукнат.Вътре е нямало никакви клетки,нито гранулозни нито нищо - просто празен.Аз почнах да се чудя ако е толкова празен от къде се е произвеждал този Е2? Нали той се произвежда от гранулозните клетки,ако ги няма какъв е този Е2? Дори не мога да обвиня ЛХто защото предния път в началото беше 6,а 2 дни преди пункция беше 11,а един ден преди пункция беше 29.И извадихме Я,която стана на бластоцист - толкова за преждевременната лутеинизация.
сини очи за динамиката имах предвид,че трябва да гледаме началните стойности и после движението на хормоните.Примерно ако за мен е характерно начално ЛХ 5 и добра Я при ЛХ 5*6 т.е. 30 преди ову то трябва да гоня тези стойности.Явно 250-300 pg Е2 е ниска стойност за мен,предния път при 2 фоликула единия с хубава Я и един без Я стойностите на Е2 са били 1800 pg.Т.е другия път с по-ниски стойности на Е2 от 1400 не трябва да се съгласявам на пункция


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #344 -: Февруари 20, 2016, 19:43:08 pm »
Лили, Е2 се отделя не само от доминантния фоликул, а от всички налични (т.е. и антралните). По-горе rosss е пуснала два линка, в първия от които пише точно за това и за сумарното образуване на стойността, което всъщност имаме ние като резултат от изследванията, които ни пускат. Освен ако не се прави подробно изчисление (както на посочената формула в статията), няма как да знаеш реално (приблизително) колко ти е стойността на хормона точно от този доминантен фоликул. Просто (предполагам) в "нормалните" случаи се приема, че именно той отделя най-голямото количество.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #345 -: Февруари 20, 2016, 20:07:12 pm »
да,съгласна съм и е логично защото в началото на цикъла когато има само антрални пак има Е2.Но при мен нещата са по-ясни защото аз нямам антрални.Този месец имах само 3 антрални,едва ли те са произвели толкова Е2.За мен  лично десния ми яйчник за нищо не става,той се включва все неадекватно и освен да прави задържани фоликули и да ми прецаква циклите друго нищо не очаквам от него   :( Грешка беше да го пунктирам,но се надявах на хормоните и си мислех,че след толкова месеци бездействие си е починал и може да извади някоя хубава изненада.За пред ММ се държа,но пред вас мога да си призная,че разочарованието ми е голямо,поплаках си и се примирих с неуспеха.Док иска пак една лека стимулация,но на мен първо ми се иска на чист ЕЦ да видя какво има в левия яйчник.Не знам дали съм права,просто не знам кой път да хвана


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #346 -: Февруари 20, 2016, 20:30:48 pm »
Лили,

Разбирам разочарованието ти и много съжалявам.
Все пак довери се на опита на лекарите, вместо да се опитваш сама да си градиш стратегия и да се опитваш да гадаеш. Говорили сме си много пъти с докрорите, че в крайна сметка е Божа работа. При идеални хормони и условия може да не стане, както и при ненадеждни условия да се случи на пук на медицината, както се казва.
И нашият звезден миг ще дойде!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #347 -: Февруари 21, 2016, 23:04:30 pm »
http://haveababy.com/fertility-information/ivf-authority/empty-follicle-syndrome-can-done-prevent
Ето нещо за празния фоликул което на мен ми се струва логично и затова се им се чудя на празните фоликули. Лично на мен ми се се случвало 2 пъти. И двата при добри ст-сти на хормоните.
Аз пък имам лош ляв яйчник и сега като пропуснах този цикъл заради висок естрадиол, следващия ще се падне пак от ляво :?. Но се радвам че пропуснах, защото цикъла си беше доста странен.
Лилибел след две седмици заедно  :crossfingers:
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #348 -: Февруари 23, 2016, 08:49:06 am »
Северно сияние,

Стискаме палци и се молим заедно с теб за положителен резултат! Успех!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #349 -: Февруари 23, 2016, 08:50:49 am »
Здр.момичета моят трансфер беше вчера прибрах си 3 бластоциста теста ми е на 02.03.много се надявам да е положителен
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #350 -: Февруари 23, 2016, 08:52:44 am »
Благодаря Mirracels надявам се този път да успея
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #351 -: Февруари 23, 2016, 09:13:24 am »
Северно сияние желая ти две хубави черти след десетина дни  :)
Giaany нещо не ми отваря линка, дава ми,че има вирус. Ако се сещаш за какво става дума, напиши го тук. Иначе аз започнах да се съмнявам за ЛУФ - БТ ми се вдигна и си седи висока. Вярно че за два дни не мога да си правя изводи, но ако се задържи висока и в следващите дни наистина ще се замисля за ЛУФ  :( друго обяснение на събитията нямам. Може би фоликула се е пукнал, изтекла е малко течност и след това е лутеинизирал заедно с Я. Затова течността вътре е била чиста - защото не се е пукнал като хората и затова не са могли да извадят Я - защото сигурно не се е отделила.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #352 -: Февруари 23, 2016, 09:40:42 am »
Северно сияние успех и от мен.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #353 -: Февруари 23, 2016, 10:52:01 am »
Нина:goodluck:

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #354 -: Февруари 23, 2016, 11:02:03 am »
Момичета много благодаря за подкрепата :grouphug2:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #355 -: Февруари 23, 2016, 17:47:29 pm »
Здр.момичета моят трансфер беше вчера прибрах си 3 бластоциста теста ми е на 02.03.много се надявам да е положителен
Стискам палци за тлъъъсто ЧХГ  :goodluck:


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #356 -: Февруари 23, 2016, 20:46:01 pm »
Северно сияние Стискам мноооого палци да е успешен този опит !
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #357 -: Февруари 23, 2016, 23:53:13 pm »
Северно сияние успех и от мен!!! Много стиснати палчета. Щом си си прибраля цели три бластоцитоцита вярвам, че ще успееш  :crossfingers:

Аз искам да питам дали е нормално на 16ти ден да имам още зацапване в цикъла след неуспешен транфер  :?. Първо трая 10 дни, което е много за мен и все имам леко кафяво веднъж дневно.

Лили за статията обяснява, че няма празни фоликули, а в повечето случаи е невъзможност да бъде пунктирана поради дефект в узряването. Целта на Прегнила е точно това. 24-36 часа да се получи т.нар. миоза,т.е. от 46 хромозома да станат 23. Само такава яйцеклетка е годна за оплождане. Обаче поради факта, че яйцеклетката е некачествена или че Прегнила е недостатъчен може да не се получи точно това деление. Също така Прегнила е отговорен за откачането на яйцеклетката и освобождаването и, т.ч да може а се пунктира.
Понякога ако имаш ЛУФ може да имаш нужда от по-голма доза Прегил. Това е особенно характерно при ендометриоз или чести възпаления на яйчницитеа, т.к. се задебелява външния им слой.

Не мога да изпиша цялаа статия.
Ако искаш напиши в гуугъл empty follicle syndrome и това е 5я сайт haveababy.com. Може да ти го отвори. Има много интересни статии за трудни случаи. Аз го отварям с Андройд(таблет) и нямам проблем.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #358 -: Февруари 24, 2016, 09:20:42 am »
Момичета много благодаря доктора ми каза че този път ембрионите са мн.добри така че имам голяма надежда поне едничко да ме хареса за мама :P
 Giaany и аз имах същото зацапване след последните две стимулации  до 10-12 ден доктора ми каза че не е проблем така че не се притеснявай не е нищо особенно
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 09:25:53 am от Северно сияние »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #359 -: Февруари 24, 2016, 10:30:48 am »
Giaany ще прочета в темата, наистина ми е интересна. Обаче има нещо, което ме озадачава - нали ЛУФ означава Luteinized unruptured follicle т.е. лутеинизирал неспукан фоликул, обикновено за лутеинизацията е виновен ЛХ. При мен ЛХ не беше висок или поне не беше по-висок от предния цикъл, когато извадихме хубава Я. Хориомона го сложихме в нормално време при хубав размер на фоликула. Не мога да разбера - когато има ЛХ фоликула лутеинизира преждевременно, когато няма ЛХ фоликула не се пука и пак лутеинизира ... Стигам до извода, че има друг фактор за непукането на фоликула. При мен в десен яйчник наистина може да е заради ендометриозата защото и преди след лапарото имах задържани точно в ДЯ - сигурно този яйчник дори да работи, вече е компрометиран от ендото  :( т.е. трябва да си имам едно на ум да не разчитам на него. Ще прочета повечко за празните фоликули  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети