0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #320 -: Февруари 18, 2016, 22:57:52 pm »
Те мъжете разпускат напрежението и сами понякога, когато не сме наоколо. Може и да не е така дълго въздържанието.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #321 -: Февруари 18, 2016, 23:39:47 pm »
Не ви ли е страх да не ги спукате фоликулите преди пункция с това подсигуряване. Аз нямам шанс с подсигуряване, защото и спермодиаграмата ни е лоша в добавка на моите яйцеклетки :(
Лили аз не спуках фоликула при инсеминация не при инвитро. Все го напомням на док, защото ми е давал и по 5000 хил. Обаче ако недостига прегнила няма да се "излюпи" яйцеклетката и ще се получи т.нар. празен фоликул. А причината ще е недозряването на яйцето и невъзможността на док да пунктира "не излюпен фоликул".

Синеока, Изи стискам палчета  :crossfingers:

Makiyaki ще прочета дневника. Мен по скоро ме интересува за нк клетките и антиовариалните. А това да не ти дадат дори прогестерон при кървене  osi_12. Аз вземах такива големи дози. Не знам какво можеше да навреди. Надявам се поне да са ти го измерили и да са наясно че не е от това.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #322 -: Февруари 18, 2016, 23:50:09 pm »
Синеока, според мен не е остатък от Прегнил. Но не може да се каже, че е имало и имплантация, мисля аз. Все пак стойности до 5 се водят отрицателни, т.е. че не е имало бременност. Нищо, че е малко повече от нула.

Добре дошла и успех!

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #323 -: Февруари 19, 2016, 09:26:31 am »
Giaany притеснявам се разбира се за фоликула, обаче и без кекс шанса да се спука до утре е голям, затова по-добре да се подсигуря. А и предупредих ММ кекса да е по бързата процедура без излишно мотане  :lol: само с медицинска цел. Дано не ми компрометира резултата, но ММ винаги досега е бил с чиста микробиология, няма какво да ми прехвърли в последния момент. Най-много да видят мърдащи войници вътре  8O Днес голямо търчане по лабораториите, а на обяд пак ще ходя в Токуда за консултация с анестезиолог - надявам се док да ми хвърли един поглед дали фоликула е там. Предполагам няма да се е пукнал защото днес БТ още ми беше ниска сутринта


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #324 -: Февруари 19, 2016, 11:48:20 am »
Мен много ме е страх от ранно пукане на Ф, аз и без това ги пукам малки, на първото инсе Ф както го имаше 12,5мм така след 2 дни вместо тригер, правихме инсе, беше се спукал ... според мен тогава нещо беше проблемна Я. Този път пак спуках един от Ф по-рано, но имах още 3. Та аз един ден направо не смея да клекна, да се смея, голямо пазене пада  :oops:

Лилибел, според мен бързата процедура е по-опасна от нормалната. Аз лично с моите чувствителни Ф не смея нищо да правя. А ако е за опресняване на материала, мъжете знаят и други методи  :lol: :oops: :)

Giaany, аз чак се чудя дали е нормално да изписват винаги конска доза  :?:

blue_sky, аз нямаше да се усъмня, ако не мерех БТ ... все едно е вече, ще настоявам да сменим с дуфастон или перорално. По-добре да ми се спи, да ми е замаяно, но не и да имам спазми.

И аз мисля, че не е добре да има бойци на полето за МБ :) 
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 12:52:35 pm от ♥Сини очи♥ »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #325 -: Февруари 19, 2016, 12:42:47 pm »
моя мъж не ще и да чуе за "другите методи",така че този вариант ми отпада  :lol: чувствал се непълноценен като ползва другите методи...какво да го правиш - мъжка логика


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #326 -: Февруари 19, 2016, 13:12:44 pm »
моя мъж не ще и да чуе за "другите методи",така че този вариант ми отпада  :lol: чувствал се непълноценен като ползва другите методи...какво да го правиш - мъжка логика
Да не отива зян материала  :00001754: , правилно!  :lol:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #327 -: Февруари 19, 2016, 14:53:44 pm »
някой може ли да ми припомни какви бяха стойностите на Е2 за хубава Я? Ако може и мерната единица ... 230 pg как ви се струва на 2 дни преди пункцията?
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 15:01:00 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #328 -: Февруари 19, 2016, 15:14:09 pm »
До колкото знам 200-250,  mIU/mL в тази мерна единица са моите изследвания, не мога да кажа какво е съотношението с pg/mL. Сигурна ли си за мерната единица?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #329 -: Февруари 19, 2016, 15:27:26 pm »
не, за pg/ml ставаше дума, намерих сега marsi къде ми е писала по темите, че за зряла Я се искат 200-300 pg/ml обаче моето 230  pg не е ли малко, май е към долната граница?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #330 -: Февруари 19, 2016, 15:50:38 pm »
Не отчиташ факта че имаш още два дни до пункция, ще се вдигне още. Дишай, според мен всичко е наред!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #331 -: Февруари 19, 2016, 16:00:08 pm »
E2 е от 200 до 300pg/ml но това е за стимулирано инвитро. Ти си на естествен и кръвта е взета на 17,5мм фоликул, така че е добре. Стискам палци за утре.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #332 -: Февруари 19, 2016, 17:12:18 pm »
Ех, че много сте изписали, много се радвам като има активност :)

Сини очи, хич не те разпознах, ами като прочетох историята и св светнах и сърцата те издадоха и котката :)

Да ти е на късмет новото потребителско име и в най-скоро време всички тук да си сложите подпис с растящи "плодове и зеленчуци" :)

Лили, аз правих кекс 24 часа преди цито намазка (никой не ми беше казал че 48 часа трябвало да минат) ама излезе нормална.

Иначе аз бих се презастраховала на 100% и микро макро, или каквато ще да е биология, бих пуснала вътре плувците. Моето зачатие е станало 4 дни след (акта), много се очудих, но като влезнах да чета, видях, че в тръбите имало някаква среда и там се запазвали живи до 5 дена... Та по-добре да се подсигурите...

Успех, момичета!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #333 -: Февруари 19, 2016, 18:31:03 pm »
makiyaki, сърцата са ми две за сега, надявам се някой ден да добавя още поне едно  :D

Мен секса непосредствено преди пункция ме притеснява, заради пукането на Ф. Имам предвид времето м/у тригера и пункцията, или ако Ф да по-големи от обичайното. А и аз няма за какво да се презастраховам.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #334 -: Февруари 19, 2016, 18:42:08 pm »
Момичета имам един въпрос на вас как ви изписват котризона (презолон 5 мг)защото на мен доктора ми каза да го увелича  на 4 бр по 5 мг което е 20 мг на един прием сутрин и ми се струва множко на веднъж.При предишните опити съм го вземала 2 бр сутрин и 2 бр.вечер
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #335 -: Февруари 20, 2016, 00:26:12 am »
Момичета имам един въпрос на вас как ви изписват котризона (презолон 5 мг)защото на мен доктора ми каза да го увелича  на 4 бр по 5 мг което е 20 мг на един прием сутрин и ми се струва множко на веднъж.При предишните опити съм го вземала 2 бр сутрин и 2 бр.вечер
Аз съм на преднизолон кортико 5мг (мисля, че е същото, сори ако бъркам) 2 х 1 таблетка.
Сега погледнах в записките: изписан ми е от 4-ти ден стимулация и като коментар съм писала, че е слаба доза, т.е. док е коментирал, че е слаба доза.
« Последна редакция: Февруари 20, 2016, 00:31:12 am от rosss »


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #336 -: Февруари 20, 2016, 11:17:49 am »
момичета да се отчета - фоликула беше празен въпреки хубавите хормони.Продължавам напред  :x Стигам до извода,че Е2 няма никаква показателна стойност.Разбира се ако е много нисък със сигурност няма шанс,но дори ако е хубава стойност пак има шанс да е празен.За себе си считам,че по-важна е динамиката на хормоните отколкото техните стойности и към това ще се придържам в бъдеще.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #337 -: Февруари 20, 2016, 12:00:26 pm »
Лили,

Горе главата и продължаваш напред естествено!
Колкото и да анализираме и тн, в крайна сметка това не е точна наука. Желая ти следващия път да имаш прекрасна яйцеклетка!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #338 -: Февруари 20, 2016, 13:24:17 pm »
Лилибел, съжалявам! Дано следващия път има хубава Я!
Какво ще рече "по-важна е динамиката на хормоните отколкото техните стойности"?
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #339 -: Февруари 20, 2016, 14:24:25 pm »
Лилибел при мен с Е2 -3000 и Е2 -900 все по 5 яйцеклетки са ми вадили така че  и аз мисля че не са мн. показателни стойностите на Е.