0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #400 -: Март 18, 2016, 14:22:25 pm »
Lucreciq успех и от мен да успеете от първия път :crossfingers:
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #401 -: Март 26, 2016, 11:52:56 am »
Лукреция, успех ти желая, кога започваш стимулация?

Как сте момичета, няма ли други в процедури? Мен много ме е страх от следващия опит...Сега на 6/04 съм на преглед да видим дали всички фоликули са се изчистили и да разбера дали можем да започнем стимулация при следващия цикъл...
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #402 -: Март 26, 2016, 13:06:30 pm »
Здравейте,отдавна не съм писала,ние всеки месец съм в процедура,но за съжаление не стигаме до края.
Последната ми пункция беше на 24.02. при която извадихме една Я,оплодиха я,но на 5-ти ден спря да се развива точно преди замразяването.Естествено много ми докривя,но не се отчаях и зачаках с нетърпение следващата М,която трябваше да е около 07.03.,но така и не ми дойде.Допускам,че от стимулацията се е разбутал цикъла,тъй като ноември миналата година след стимулиран цикъл пак имах сериозно закъснение...
Все още нямам цикъл,имам час за лекар на 29.03. да видим ще ми изпише ли нещо за предизвикване или ще чакам.
Своевременно пуснахме генетични изследвания по препоръка на док.и на двамата,резултатите са готови и тях ще обсъдим на прегледа,въпреки че показателите ни са перфектни.
Общо взето това от мен,на всички в процедура пожелавам успех и стискам всичките си палци.



Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #403 -: Март 26, 2016, 14:41:05 pm »
Здравейте момичета,аз сам нова тук,ще се радвам ако някои ми отговори на моите притеснения :) :)трети ден сам след трансфер за първи пат ми е ,от деня на трансфера имам подут корем и придърпвания ниско долу ,искам да знам дали е нормално?
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #404 -: Март 27, 2016, 11:34:33 am »
Нормално е. Ако те притеснява болката, може да вземеш но-шпа (ако е много силна по-добра звънни на твоят лекар). Успокой се, мисли си само хубави неща колкото и да е трудо. Желая ти след 10-тина дни да се зарадваш с положителен тест!





Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #405 -: Март 27, 2016, 17:17:32 pm »
Благодаря,за отговора(Rumito)надявам се всичко да е наред,от сърце го пожелавам на всеки :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #406 -: Март 28, 2016, 09:14:06 am »
ДАЛИНДА вие пак стигате до пункция и до вадене на Я, за мен това си е направо непостижима мечта  :( Аз днес на 2ри ден пак съм със задържан фоликул 12 мм..... кога най-накрая и аз ще имам късмет да стигна до пункция  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #407 -: Март 28, 2016, 09:48:46 am »
Лили,аз знам че при теб нещата са много сложни,но ти си упорита и това ще бъде възнаградено един ден.От сърце ти го пожелавам!
Като чета как момичетата стигат до трансфер и се моля и аз един ден да стигна...За година и два месеца имам две пункции само,имах няколко ЕЦ,но за съжаление въпреки медикаментите изпускахме фоликула и не стигах до пункция.
Днес обаче ми дойде МЦ и съм много щастлива,утре ми е втори ден и имам записан час,както писах по горе.Голям късмет че така се случи.
Аз януари за пръв път имах задържан,дано сега нямам и започнем стимулация,въпреки че не реагирам добре на нея.
Ще видим какво ще каже док утре.
Лили,може би някъде си писала,правихте ли някаква стимулация и с какво?



*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #408 -: Март 28, 2016, 10:18:24 am »
единствената ми успешна пункция беше в месеца на стимулация. Стимулацията беше май от 5ти ден със 150 единици мерионал и като мина определен размер фоликула включихме и оргалутран за подтискане на ЛХ. Всъщност точно днес коментирахме с док, че май ще пратя моя мъж до Турция за лекарства, за да ги имам готови и като видя пак чист месец без задържани фоликули да започвам веднага стимулация. Не ми се искаше, мразя лекарствата, не ми се отразяват добре и ми разбъркват хормоните за месеци наред, но това май ми е единствения шанс за хубава Я.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #409 -: Март 28, 2016, 12:17:28 pm »
Защо чак до Турция,не ти ли ги дават в клиниката?
С изключение на Клостилбегит другите медикаменти ми ги предоставиха от клиниката и там ходех да ми слагат инжекциите,само ги платих на касата.
Аз сега имах 22 дни закъснение,допускам че е от стимулацията,но знам ли,възможно е и друга да е причината,мога само да гадая.
Пия разни неща уж да си подпомогна организма,качеството на клетките и хормоналния дисбаланс.



*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #410 -: Март 28, 2016, 12:34:27 pm »
Защото в Турция са 2 пъти по-евтини. Иначе и в аптеката ги има лекарствата, но като знам колко ще ми струва цялата процедура ... да спестя 100-200 лв за мен е доста


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #411 -: Март 28, 2016, 12:49:07 pm »
Заинтригува ме определено.Какво точно купува,в кой град ходи,от аптека ли?Ами разхода по пътуването,гориво...



*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #412 -: Март 28, 2016, 13:34:29 pm »
Той още не е ходил, само го планирам, но съм говорила вече няколко пъти с аптеката и все не успяваме да стигнем до там. Пътуването е с еднодневните шопинг екскурзии, излиза 40 лв двупосочно. А цените които последно ми дадоха са:
Merional 75 IU - 33,52 TL
150 IU - 57,63 TL
Ovitrelle 250 mcg - 68,55 TL
Orgalutran 0,25 mg 1 enj. is 70,08 TL, 5 enj. 309,99 TL
Можеш да сметнеш колко е турската лира към лева и съответно каква е разликата с българските цени. Това е в Одрин


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #413 -: Март 28, 2016, 15:17:30 pm »
Определено са в пъти по евтини,заслужава си с еднодневните екскурзии,да.И аз предположих че за Одрин става дума.
Хайде да се чисти задържания и да започвате.
Успех Лиленце.



*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #414 -: Март 29, 2016, 15:16:46 pm »
Lilibell и аз съм със задържан  :( .
Поне кафявото зацапване вече го няма. Този месец много се надявах, т.к. е ред на добрия ми яйчник, но в другия имам киста. Въпреки това до 10 ден ходих на прегледи и се чудихме дали да не пунктираме, защото имам и фоликулчета, които си растат. Днес обаче док ми каза да спрем, защото естрогените не нарастват добре.
Така и аз ще си чакам до следващия.

Това, което ме учуди е че кистата е с формата на бъбрек  :? За първи път ми се случва. Мисля че док ми каза че е киста на жълтото тяло. Иначе не е голяма(17мм)

Lyulqk стискам палци да ти се получи от първия път  :crossfingers:. За подуването, яж повече протеини и избягвай въглехидрати. Пии вода. При стимулация много често се среща подуването, главоболие, болка в яйчниците, но ако е нещо непоносимо трябва да се обадиш на доктора. Иначе с протеинова диета ще си по-добре.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #415 -: Март 29, 2016, 16:39:39 pm »
ееееее какъв е тоя наш късмет   :x дано да е заради смяната на сезоните. Знаеш ли, още преди години когато имах доста по-стабилен цикъл от сега, винаги покрай смяната на сезоните имах промяна в цикъла - закъсняваше или подраняваше. Та сега си мисля дали и тогава не съм имала кисти и задържани фоликули, което да се появява сезонно  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #416 -: Март 29, 2016, 17:32:02 pm »
И аз винаги пролетта имах аномалии в цикъла. Но сега е от пункцията. Прави ми впечатление, че всеки път като ми пунктират ляв яйчник, после правя киста. Мисля да спра да го пунктирам, но не зная как да го кажа на док. Сигурна съм че не е случайност. Вече се случва над 3-4 пъти.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #417 -: Март 29, 2016, 22:31:27 pm »
ами просто кажи,че не искаш да го пунктирате и според мен лекаря ти ще се съгласи с теб,все пак ти си пациента и не може да те накарат насила.Аз съм така с десен яйчник,все се включва неподготвен,прави фоликули по никое време и не успяват да се пукнат.Този месец в левия имах 2 фоликула,единия се е пукнал по-рано и другия е лутеинизирал сигурно.ЛХ  ми беше 60 при фоликул пред ову и другия изоставаше с 3-4 мм,не е успял да догони  :( А аз от страх да не ги пукна защото се надявах на пункция и не си играх гимнастиката,иначе напоследък по-рядко задържам фоликули и мисля,че се дължи на гимнастиката


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #418 -: Март 30, 2016, 09:49:08 am »
При мен вчера след прегледа също се оказа че имам задържан фоликул.То все нещо да има...
Пусна ми Е2 и предписа Фемара,но каза да изчакам да ми звъннат за да ми кажат дали да го пия.Обадиха ми се след два часа и казаха да не го пия,Е2 беше 83,7,на 2-ри ден.Понеделник,8-ми ден съм на преглед,ако се е изчистил продължаваме на ЕЦ.Досега на ЕЦ никога не съм стигала до пункция,но ще видим,дано пък този път успея.



*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #419 -: Март 30, 2016, 22:10:44 pm »
Далинда аз имам чувство че Фемара не ми се отрази изобщо добре. Май че е отговорно и за кистичките.
Всеки организъм си е различен. Четох за доста успехи с това лекарство. Просто явно не беше за мен. Никога съм нямала толкова дълъг период на възстановяване след трансфер.