0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #200 -: Февруари 04, 2016, 15:24:09 pm »
makyiaki аз имам една бременост след ЗЕТ и около десетата седмица спря сърцето на бебчето след това ми правиха имунологични изл.и имах малко завишени НК клетки за това доктора ми предписа вливане на интралипид и презолон и двете са за подтискане на имунната система  педполагам че и при другите момичета го препоръчват при повишени НК клетки
zemqta  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: за пол.резултат
« Последна редакция: Февруари 04, 2016, 15:28:40 pm от Северно сияние »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #201 -: Февруари 04, 2016, 15:32:22 pm »
Благодаря ти Северно сияние..Теста ми ще е на 11.02,Дано го издържа. :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #202 -: Февруари 04, 2016, 16:05:51 pm »
Северно сияние, значи за НК клетки? [и кой точно вид НК се повлияват от интралипида. Щото знам, че единия от видовете се повлиява само от имуновенин или интралипид + имуновенин, но не знам точно кон вид с какво се третира] А контрола прави ли се и защо е тази пълна кръвна картина преди вливките?

Аз също съм с високи НК и два мисседа... Но за нещастие, в държавата, в която живея, НЕ са чували за НК клетки и не ги третират. Та сега съм бременна без терапия и въпреки това се надявам да устискам до края...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #203 -: Февруари 04, 2016, 16:09:07 pm »
Лорейн, Северно сияние, Лили, Маки, Блу скай, Земята,

Наистина ви благодаря за подкрепата, мили момичета!
:crossfingers: Стискам ви палци и аз!

Лорейн, още малко остава до събота! Пожелавам ти прекрасни бластоцисти и успешен трансфер!

Северно сияние, кога ти е ЗЕТ трансфера?

Земята, ще тръпнем в очакване с теб! Успех!

Маки, не ги мисли НК клетките! Бременей си спокойно, всичко ще е наред този път!





 
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #204 -: Февруари 04, 2016, 16:28:50 pm »
Макиаки аз съм в Гърция и тук имунологичните изл.много не ги зачитат но моя доктор е един от малкото които се занимават с тях за това го избрах.Качвам имунологичните ми изл за да ги видиш в червено са завишените НК .При пълната кр.картина не знам какво точно гледа доктора но задължително ми я иска всеки път преди вливанията
« Последна редакция: Февруари 04, 2016, 16:33:42 pm от Северно сияние »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #205 -: Февруари 04, 2016, 16:33:39 pm »
Момичета забравих да се отчета, по-скоро няма никакво време. Теста ми е отрицателен  :( Сега чакам цикъл за естествен.

Пожелавам на всички успех  :bighug: Mirracles кураж с инжекциите и да нарастват едновременно. Северно сияние успешен трансфер да си прибереш хубави ембриончета. Zemqta стискам палци  :crossfingers:. Loriane успешен трансфер, дано си имаш повечко, но щом се е получило 1вия път и сега ще стане  :crossfingers:

Makiyaki   :bighug: аз не зная къде съм бляла  :ask: ама съм пропуснала новината  :cheerleader: Пожелавам ти Безпроблемни и щастливи моменти. Да се наслаждаваш на коремчето и на живота вътре в него  :).
Мисля че скоро ще навлезеш в безопасната зона (12 седмица). А по някакви си мои наблюдения, минеш ли 9 седмица, всичко е наред. Стискам палци  :crossfingers:

Тук където съм аз също не се обръща внимание на нк клетки и антиовариални. Аз имам повишена само нк активност, а нк клетките не са повишени. Това какво означава? Имам и леко повишени антиовариални.
Моите мерки срещу тях са природни средства и диета, която уж замества кортизона.

П.с. Северно сияние и аз съм в Гърция.
« Последна редакция: Февруари 04, 2016, 17:12:21 pm от Giaany »
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #206 -: Февруари 04, 2016, 17:53:51 pm »
Giaany успех на естествен цикъл ,а този ти опит стимулиран ли беше ? Къде правиш опити в Гърция?Аз правих опити в Солун но не не бях доволна от клиниката сега съм в Атина
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #207 -: Февруари 04, 2016, 18:03:29 pm »
Да добавя, че и на мен интралипиди ми вливат заради завишена НК активност. След 4 неуспеха и един спонтанен аборт решиха да ми направят изследвания (биопсия на МЛ) и излязоха лошите резултати. Аз съм във Франция и тук също не изследват НК клетки. Аз имах късмет, че моят доктор предложи.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #208 -: Февруари 05, 2016, 10:23:28 am »
Привет момичета,

С първите инжекции се справих като за отличен, въпреки че ме беше шубе преди това  :D
Исках да споделя, че снощи докато рових из нета за материали и съвети как да се увеличи шанса за успех от инвитро процедурата, попаднах на няколко любопитни сайта със съвети от чуждестранни инвитро клиники.

В единият се казваше, че е препоръчително в дните непосредствено преди, по време и след трансфера да се яде ананас, защото съдържал някакво вещество, което можело да помогне на имплантацията. Като се замисля, ако не помогне, едва ли ще навреди, така че защо не.

А в сайта на една Ирландска инвитро клиника има подготвени релаксиращи записи (на английски естествено), които да се слушат в различните периоди от процеса - по време на стимулацията, преди и след трансфера и тн.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #209 -: Февруари 05, 2016, 10:57:53 am »
Северно сияние аз съм в клиника Диавалканико. Успешния ми опит беше там и сега пак съм там. Малко през просото работят, но май тук в Солун е така. До Атина нямам възможност да ходя. Последния път бях на Фемара от 2-5 ден, от 4 до 7 ден по 150 Гонал и после Менопур 150 от 8 до 11 ден. Сега ще съм без нищо.
Кортизон ми предложиха, като по-скоро док се допитваше дали искам да взема. Той е сигурен, че ще помогне, ама мен ме е страх от страничните и всичко което може да отключи тоя кортизон. Аз просто все вадя лоши яйцеклетки и не стигам дори до оплождане, но т.к. имам едно дете не ми се рискува с кортизон , а и мъжа ми не е съгласен.
Намерила съм някакви уж природни заместители.

Mirracles  :D ананаса масово го ядат дори и по руските форуми. Вярно помага. Аз също ядох последния път. Яде се през 3те дни на имплантация и после се спира.

Всички ли които правите вливания сте с повишена НК активност? Аз си мислех че по-скоро е проблем ако са повишени клетките, а не активността   :? А за антиовариалните антитела какво се прави? Аз мисля че заради тях ми предложи кортизон док
« Последна редакция: Февруари 05, 2016, 11:05:10 am от Giaany »
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #210 -: Февруари 05, 2016, 11:25:20 am »
Не знаех за ананаса, още днес ще си купя!

Мен ме хвана обаче един запек...Мислех, че е от Достинекса, който ми изписаха за да предотврати хиперстимулацията. Да, обаче вече не го взимам, а трети ден съм със запек  8O. Сега ще си купя сини сливи и ще ям супички...До утре не знам дали ще се оправя.

Gianny Съжалявам за резултата...желая ти успех при естествения опит!

Mirracles браво за инжекциите! И мен ме беше много страх първия път, но после е лесно:) А мускулния декапептил беше най-страшното, ръката ми така трепереше...но там си е опасно, защото в дупето може да се засегне нерв и може да стане лошо...Подкожните са лесни :) Давай, и да отгледаш хубави Я  :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #211 -: Февруари 05, 2016, 11:49:50 am »
Giaany аз като разбрах, че на 34 (тогава) съм с АМХ <0,1 първата ми идея беше за антиовариалните. Защото съм с хашимото, което е също автоимунно и се смята, че който има предразположеност към автоимунни заболявания по принцип не е само с едно такова. Отделно от лекар съм чувала, че тъй като щитовидната жлеза и яйчниците били на една ос, каквото и да значи това, те били свързани помежду си и взаимно си влияят. Както и да е, реших,че има голяма вероятност да имам и антиовариални антитела и си ги изследвах - отрицателни. Покрай тези ми притеснения четох доста и изводът ми е, че с нищо не се лекуват. По принцип автоимунните болести се "лекуват" чрез подтискане активността на имунната система. Обаче така си отваряш врата за други проблеми...
Айде дано на ЕЦ да имаме по-голям успех двете с теб  :crossfingers:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #212 -: Февруари 05, 2016, 12:03:07 pm »

Giaany,


Смело напред и успех в опита на естествен цикъл!

Лили,

Силно стиснати палци и за теб! Дано най-сетне гушнем желаните рожби!

Loriane,

Според инструкциите, важно е ананасът да е пресен, а не консервиран. Разрязва се на 5 колелца напречно и се яде по 1 от тях от деня на трансфера натам. Най-ценни са частите, които са най-близо до сърцевината, защото там се съдържал най-много от ензима (Бромелаин), който действал кръворазреждащо, противовъзпалително и разтварял белтъчините, което спомагало имплантацията.
Стискам палци за успешен трансфер! Кога се очаква да е?
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #213 -: Февруари 05, 2016, 12:29:11 pm »

Loriane,

Според инструкциите, важно е ананасът да е пресен, а не консервиран. Разрязва се на 5 колелца напречно и се яде по 1 от тях от деня на трансфера натам. Най-ценни са частите, които са най-близо до сърцевината, защото там се съдържал най-много от ензима (Бромелаин), който действал кръворазреждащо, противовъзпалително и разтварял белтъчините, което спомагало имплантацията.
Стискам палци за успешен трансфер! Кога се очаква да е?

Утре се очаква да ми е трансферът, сега ще си взема един ананас и ще го хапвам от утре. Пресен, разбира се. Няма да навреди, при всички случаи.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #214 -: Февруари 05, 2016, 15:07:55 pm »
Мен след трансфер ме караха да пия белтък на прах, разреден с вода. Аз ги изгледах странно, ядях по едно яйце след първия опит. Чак до теста. Почти бях почнала да кудкудякам.  :lol:

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #215 -: Февруари 05, 2016, 15:20:18 pm »
И аз го ядях спрямо инструкциите на Mirracles и даже сърцевината я дъвчех като дъвка. Тя пуска един сок и после я хвърлях.
Lilibell четох разни статии, че при някой с кортизон са намалели антиовариалните, но не на 100%. И мен ме страх от това лекарство. Сега има нови изследвания, които доказват че начина на хранене влияе на автоимунните заболявания. И един вид е единствения начин да им повлияеш . Тази диета се казва протововъзпалителна диета или хипократова диета. Повече инфо има на английски. Както и билки.
Имам приятелка с хашимото и ендокринолога и препоръча такава диета. Тя е много доволна.

Аз нямам нещо открито засега, но в семейството ми са много с автоимунни заболявания. Аз само нк активност и антиовариални. А на щит.жлеза имам гуша, т.е. само тсх качвам и то рядко.

Blue_sky  :D то е било да не направиш хиперстимулация. Не вреди. И пача бих яла ако знам че ще помогне  :wink:
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #216 -: Февруари 05, 2016, 15:46:20 pm »
Ааа, много идеи ми давате :) ананасът е вече в хладилника :) Сега и по едно яйце ще взимам! И аз пача бих яла, само да помогне  :D
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #217 -: Февруари 05, 2016, 16:56:04 pm »
Аз имам претенциите, че се храня доста здравословно, но въпреки това съм с хашимото. Не знам какво да променя в диетата си, готова съм на всичко, за да обърна нещата. За съжаление вярвам, че храненето е много важно за здравето, но то не е основния фактор за автоимунните. На мен единствено селена ми помогна за ЩЖ. Така че ако имаш някакви нездравословни навици, нищо не пречи да ги отстраниш, може пък при теб да подейства. А билките не са много безобидни - аз след билкови хапчета си докарах хиперфункция и хич не го препоръчвам


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #218 -: Февруари 05, 2016, 18:22:13 pm »
lilibell напълно съм съгласна с твоето мнение и аз от години се храня здравословно и посещавам диетолог но Хашимотото си го имам и при мен селена помогна но го спрях защото получих косопад.Кортизон ми изписват при всеки опит и нямам никакви странични ефекти даже когато го вземам ми спада ТСХ без да си сменям дозата на елтироксина
loriane успешен трансфер :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 05, 2016, 18:24:57 pm от Северно сияние »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #219 -: Февруари 05, 2016, 21:02:26 pm »
Ами то логиката за автоимунните и храненето е на принципа, че не трябва да ядеш нито 1грам от храните, които вредят. Примерно при хашимото се повлиява добре ако откажеш напълно глутена. Това означава че не трябва нито 1 грам глутен да ядеш. Защото приема му нарушава функцията на червата и не се усвояват добре витамините и минералите.
Аз чакам цикъл и цикъл няма  :? От Неделя съм без Утрогестан. Мислех че до 3-4 дни ще се появи, но явно ще мине повече.