0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз не съм прочела да не иска буркани. Просто пита за варианти или идеи, с които не е запозната.
За хранене в колата съм без думи, аз и вода не давам в движение  :lol:

Е, аз затова си признавам плахо-плахо  :wink: :oops:
Да кажа, не толерирам и не съветвам никого да го прави :lol:, просто бяха извънредни ситуации, но това ми хрумна :lol:
Права си, че Смайли не е казала че не иска буркани, ама някой спомен течните каши и аз нали чета по диагонала днес запалих :lol:
*
Абе всеки си решава. Просто моето се давеше и с вода без да се движим, та през ум не ми е минало да храня. Отделно ми е ок да ми е чиста колата ;) И сега пък като съм го научила да чака и да не ми мрънка, що да развалям хубавата работа  :lol:
*
Здравейте, вчера започнахме процеса по захранването с две лъжички тиква, които много се харесаха на бебка.   :D Днес пак мислим да дадем 2-3 лъжички, не повече,
 и така около седмица, до десет дни.
Бих искала да ви попитам какво е мнението ви относно въвеждането на втората храна - дали да я дам самостоятелно пак като започнем от няколко лъжички, или да я комбинирам с тиквата, като постепенно увеличавам количеството на новата храна и намалявам това на тиквата? По принцип мисля втората й храна да е морков.
*
Мисля 5 дни са съвсем нормален период за въвеждане, 10 дни е много. Първите четири-пет зеленчука ги въведох самостоятелно и след това започнах да комбинирам с вече познатите и нови.


*
Аз въведох някой неща самостоятелно. Примерно започнах с оризова каша и не ми се стори удачно да я комбинирам с картофи. Нищо не съм въвеждала по повече от 4 дни де. То с въвеждане на 10 дни ще се захрани детето към 4-тата година :)
*
Здравейте, днес дадох на бебка за пръв път пюре от морков - 5 лъжички, но след това цял слетобед и вечерта повръща, включително пюрето, кърмата от обедното хранене и АМ от слетобедното. Минахме на смесено хранене, защото кърмата ми не стига, иначе сме здрави, нямаме температура и др. Оплсквания. Това е третият зеленчук, с който захранвам. Някой да е имал проблем с морковите  при захранване?
*
За първи ден ли даваш морков? Какъв е морковът -домашен,варен и пасиран, от бурканче отворено днес или? Моят син като го захранвах направи проблем с картоф, бях го купила от пазара и готвен в къщи. Освен, че го повърна имаше и обрив после. Та в случая не беше от първото даване и вероятно картофът е бил пръскан с нещо. Изчаках някакъв период да се успокои коремчето и отново започнах да давам, като си избирах до колкото мога естествено.
*
За първи ден ли даваш морков? Какъв е морковът -домашен,варен и пасиран, от бурканче отворено днес или? Моят син като го захранвах направи проблем с картоф, бях го купила от пазара и готвен в къщи. Освен, че го повърна имаше и обрив после. Та в случая не беше от първото даване и вероятно картофът е бил пръскан с нещо. Изчаках някакъв период да се успокои коремчето и отново започнах да давам, като си избирах до колкото мога естествено.
Здравей, да вчера беше първи ден морков от био пюретата на Hipp, неотваряно бурканче в срок на годност. Но, явно нещо не й е понесъл. Нямаме обрив, днес сме добре след кърменето сутринта не е повръщала. Мисля днес да дам тиква, с нея я захранихме и тя много я хареса.
*
Можеш да захраниш с други неща сега и после да опиташ пак моркова, дори и с месец да го отложиш мисля, че не е проблем.
*
Можеш да захраниш с други неща сега и после да опиташ пак моркова, дори и с месец да го отложиш мисля, че не е проблем.
Благодаря за консултацията и аз така си мислех.  :bighug:
*
Здравейте, все още не съм захранила малката с оризова каша, но бих искала тези дни да опитам. Имам малко замразена кърма и искам да й направя кашата с нея. Моля за съвет в какво съотношение да я направя. Благодаря предварително!
*
Съотношение според инструкцията на кутията(независимо там вода или друга течност е указана). Количество минимално, все пак ще дадеш няколко лъжички.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
А на мен нещо ми се въртят някакви спомени  да съм чела  , че безмлечната оризова каша ,ако се приготвя с кърма ,не се сгъстява така  както , ако се приготви с вода или АМ .
 Или това  май беше  за опитите да се сгъстява кърма с оризова каша при рефлукс ?
. Аз я правех с вода или АМ . Но така или иначе първия пъти е хубаво да е по-рядка  -по-лесно се преглъща.
« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 14:19:11 pm от nimika »


*
А на мен нещо ми се въртят някакви спомени  да съм чела  , че безмлечната оризова каша ,ако се приготвя с кърма ,не се сгъстява така  както , ако се приготви с вода или АМ .
 Или това  май беше  за опитите да се сгъстява кърма с оризова каша при рефлукс ?
. Аз я правех с вода или АМ . Но така или иначе първия пъти е хубаво да е по-рядка  -по-лесно се преглъща.
Здравей, и аз четох нещо такова в нета и реших да попитам, и тук. Ще стане ясно като пробвам.  :wink:
*
Съотношение според инструкцията на кутията(независимо там вода или друга течност е указана). Количество минимално, все пак ще дадеш няколко лъжички.

Благодаря! Аз вече й дадох ориз под друга форма - в едно зеленчуково пюре на Хип, където има ориз, тиквичка и картоф. Значи ли, че въпреки това пак трябва да започна с минимално количество оризова каша?
*
Ако си давала няколко дни (2-3) от пюрето - не, то се явяват само познати неща :)
*
Ако си давала няколко дни (2-3) от пюрето - не, то се явяват само познати неща :)
Благодаря! Днес ще й дам за трети път. Т.е. утре ще й направя една порцийка оризова кашичка.  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
безмлечната оризова каша е най-безобидния продукт при   захранването   -  не знам някой да е правил реакция към нея.
А и още повече , че д-р Бърди я препоръчваше , че може да се добави към обикновено Ам при рефлукс / преди захранването /  за сгъстяване на млякото , отделно че тя се съдържа в някой АР млека , и като сгъстител в повечето  плодови пюрета я има  , че и в зеленчуковите.


*
Здравейте, а някой да е захранвал с райска ябълка?
*
Избираш я добре узряла, мека и с лъжичка. Моят син някой неща не иска да ги яде, а преди ги е харесвал. Така, че това дали ще я дадеш може да остане без значение ако следващата есен не я иска :)