0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Намерих, че пише по една ч.л. на пюре от около 200 гр (както е казала и м-и).

Мерси много, Блу!
*
Mirracles, това е темата с рецептите от форума: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10055.0 На мен много ми помагаха. Аз първите пюрета ги правех без някаква мазнина, само размесвах с бебешко мляко или ако кърмиш - с кърма. А около месец след това, като съм започнала да правя по-смислени пюрета, съм слагала рапицово олио. Но ако консистенцията ми се е виждала гъста, смесвах с бебешко мляко.


Благодаря, Рачко! Ще разгледам рецептите.
Привет момичета,

Идва време да давам на бебата месно-зеленчукови пюрета. Да ви питам били ли сте стриктни в това да въвеждате по отделно всички съставки, които ги има в тези пюрета или направо сте ги давали така? Например в пюре пиле със зеленчуци има пащърнак и домати. Задължително ли трябва да съм ги въвела поотделно преди това? Домат го дават за захранване доста по-късно в схемата, а това е пюре за от 5м натам по етикет.
« Последна редакция: Август 28, 2017, 16:10:34 pm от Mirracles »
*
Аз съм давала всичко отделно.Моника например направи реакция към пуешкото месо и повторно го въведох след месец.Ако ти направи реакция към нещо, как ще разбереш към какво е?Аз правих пюрета.към зеленчуково добавях половин бурканче чисто месно пюре.Не си спомням вече на коя марка имаха само месни пюрета.

Не знам дали ще имам възможност редовно сама да ги приготвям, но ще проверя за месно пюре за добавка към моите зеленчукови. Тогава как въвеждате копър примерно, който е съставка на някои готови месни пюрета?
*
Копър, магданоз и другите зеленолистни подправки не ги мисли.Аз тях не ги въвеждах по гореописания начин, но заленчуци и плодове отделно.Моника, горката, се изприщи от пуйка, домат, ягода.Ягодата още не може да я яде.За това много внимавах кое как въвеждам.но копър и магданоз си и дадох наситнен в едно зеленчуково пюре и после с месните беше лесно.

Пресен магданоз и копър или топлинно обработен със зеленчуците? Кога и как се въвежда домат? Знам, че е алерген, а масово го има в зеленчуково-месните пюрета.
*
Доматът аз съм въвеждала след година при всички.
Подправките също не ги мислих много преди едната госпожица да се изрине зверски от целина и ми казаха после да внимавам с морков и магданоз, защото са от едно семейство пък аз вече съм провокирала реакция. Вече 6м и още не съм повторила с целината и може и да не повторя скоро.
Здравейте момичета.Включвам се и аз с едно питане:Мойте родители отглеждат някакви зеленчуци и плодове в двора и си мисля да подготвя на малката някой пюрета,тъй като времето в което ще се захранваме няма голям избор,а си мисля,че домашното е много по-добре.Ясно е ,че не се слага сол/захар,но това което не мога да разбера (изчетох различна информация)варя,на водна пара,само пасирам (кое)и стерилизирам?Ако стерилизирам колко време ,държи ли се в хладилника,ще издържат ли 3м?Кое е по-добре стерилизирането или във формички и замразено?Питането ми е най-вече за тиквички(зелени),тиква,прасокви и сини сливи?
*
Бебешок, аз замразявах всичко прясно нарязано на кубчета.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
и аз така замразявах, прясно, нарязано и пакетирано по порцийки.
*
Ако можеш замразявай, ней-лесно е.Ако ли не, на водна баня съм правила моркови, тиквички, пащърнак, ябълки, кайсии, праскови, круши.Според плода/зеленчука бепе и престоя на водна баня.Слагах в бурканчета и стелиризирах за 10 минути да поврят.После издържат до 3 месеца в мазата или друго помещение.

*
Аз също замразявах. Смайл знам, че прави и във формички, мисля, че 3м си е ок, на кубчета, замразени държат повече.
Благодаря ви много за помоща.Майка ми си е навила на пръста,че ще консервира,не била съгласна за малката замразено,защо и тя не знае.Като е ентусиаст,какво да я правя :D.Аз може тайно да си замразя.
Момичета,

Дойде време да се захранваме с глутеновите. По схемата овес, ръж,ечемик, пшеница. Овесена каша намерих лесно, пшеничени също изобилие, но ръж и ечемикнамирам само в каши с 5 зърна. Вие как захранихте глутеновите? Чувам, че някои мами купуват ръжени и ечемичени ядки,варят и пасират, но се оплакват, че после консистенцията не е много ок. Някои захранват наведнъж останалите с каша 5 зърна след като са въвели овеса постепенно. Как е най-добре?
*
Аз не съм за пример, но не захраних с всичко отделно.Захраних с овесена, после пшенична и май не съм и взимала 5 зърна никога.в последствие като порасна май е яла различни видове зърнени.

*
Тьопфер имат.
Отделно съм купувала смлени (на брашно) зърна от био магазините и правех каши във всевъзможни комбинации  - нищо им нямаше на консистенциите.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Давах ръжен хляб и други май не съм захранвала. Не виждам логика в това степенуване на глутена, отделно ние ечемик не ядем и не виждам причина, да захранвам такива храни. Все едно да дам калмари под 1г., като нямам намерение никога да им готвя  :D
И аз не съм много за пример, че почти на 2г., имам незахранени неща, но не бързам.